Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Urlop wypoczynkowy
Autor Wiadomość
szymonitsu2 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 3
  Wysłany: 2011-07-05, 15:18   Urlop wypoczynkowy

Witajcie. Czy ktoś może mi napisać jak to jest z urlopem. Mamy dwa tygodnie do urlopu wypoczynkowego i nie wiem czy ja sobie sam wybieram w którym miesiącu chcę go wykorzystać czy kierownik mi go narzuca. ???????
 
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-05, 15:45   

Planowanie urlopu jest na początku roku skoro ty dopiero teraz chcesz planowac to mysle ze juz wszystko jest obsadzone i narzuci ci KS w wolnym terminie
 
     
szymonitsu2 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-05, 15:48   

tak tylko ja trzy miesiące temu mówiłem jej że chcę początek sierpnia a ona mi wrzuca wrzesień
 
     
bouli16479

Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 23
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-05, 15:54   

Plan urlopu jest tworzony na początku roku,ja to robię,że daję na socjal listę i proszę aby wpisywać,z tym,że w jednym terminie max dwie osoby,no i kto pierwszy ten lepszy,w końcu sklep też musi funkcjonować,a jeśli komuś nie odpowiada to ewentualnie szuka osoby,która się z nim zamieni!!!nie można wysłać więcej osób,w razie zl nie ma kogo ściągnac do pracy!
 
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-05, 20:20   

tak jak wcześnie ci pisano, plan urlopów ustalano juz w GRudniu ,przed stworzeniem bilansu na 1-szy kwartał 2011.
Wiec jeśli jest już ktoś zaplanowany na ten termin(nawet ze 2 osoby), to kierownik może cie nie puścić.I pewnie dlatego proponuje ci wrzesień.To nie jest tak ze ty rzucasz terminem i idziesz kiedy chcesz. Trzeba brać pod uwagę wszystkich, no i funkcjonowanie sklepu.
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
~aga1988pl 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 26 Cze 2011
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-05, 21:40   

:(
Ostatnio zmieniony przez aga1988pl 2011-07-21, 23:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
#Aszka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 103
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-05, 23:36   

Co z tego że na początku roku KS ustala grafik urlopów jak go nie przestrzega.Dostanie urlopu w czasie wakacji graniczy z cudem lub jak teraz w moim przypadku-jestem na chorobowym urlopie,jak to można nazwać.Naprawdę jestem chora ale bardziej mi się opłaca wziąć urlop teraz niż np.w październiku czy sępić u KS bo oni mają oczywiście pierwszeństwo mimo że dzieci mają duże i żadnych planów na urlop.Przepisy przepisami.Tzn.na początku roku KS robi jakis tam grafik urlopów tak dla picu.
 
     
#aga 22

Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 98
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-06, 04:58   

A mój urlop miał być od 1 czerwca tylko jakoś go nie pamiętam. Może dlatego, że w tym czasie pracowałam 2 tyg po 11 go ;( ;( ;(
 
     
#agi 555 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 07 Lut 2011
Posty: 95
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-06, 07:43   

aga1988pl

u mnie znowu pierwszeństwo mają pracownicy starsi stażem, dzieci nikogo nie obchodzą
_________________
facet to skarb ... więc zakop go w ogródku
  Ocena JMP: 5/10
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-06, 10:11   

To wam współczuje ze nie możecie sie dogadać. Jak jest plan to ks powinien go respektować.chyba ze nastąpiły jakieś szczególne przypadki,zdarzenia.U nas KS powiedział ze ci bez dzieci tez mają prawa do odpoczynku letniego. a jedna taka kasjerka-nazwijmy ja Ania co pracuje juz 7 lat poszła w grudniu na L4, a w listopadzie kiedy KS prosił o swoje propozycje urlopowe tez nie dała,potem do marca była na l4, wszyscy inni dali swoje propozycje. a teraz ta pani miesza bo ona chce tu i tu urlop.Jedna "bezdzietna" dziewczyna chciała jej oddac 1 tydz urlopu wakacyjnego swojego, dogadały sie który tydz. ale potem Ania nagle juz chciała ten drugi tydzień ale ta "bezdzietna" juz miała zaplanowany wyjazd. No i zaczeła sie jazda bo Ania zaczęła głupie wyrzuty i dogaduszki tej drugiej i oczywiscie bo ona ma dzieci ,bo ona jest starsza stażem, bo ona potrzebuje.
Na szczęście mamy sprawiedliwego KS
I koniec z kombinowaniem.Ważny jest plan ,skoro niepotrafią sie dogadać.
Jakby Ania nie poszła w grudniu na L4-(nic jej nie było-ściemniała ,ma znajoma lekarke)to by se jakos dopasowała.Troche mi jej szkoda bo miała fajną okazje na wyjazd ale jest sama sobie winna.
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
@krzysieq

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 249
Skąd: Bolesławiec
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-06, 11:21   Urlop

Wszystko nie zależy tylko od ks. U nas też mieli plany urlopowe i ja też miałem jednak pan kr zadecydował, że trzeba ludzi wysyłać na urlopy bo później nie będzie czasu i ks chcąc nie chcąc zaczął wysyłać już w marcu. Niestety tak to już jest w tej firmie...
  Ocena JMP: 10/10
     
@misiunia_32 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-06, 13:36   

Aga nie ma takiego prawa.
Ja samam mam dzieci, a urlop mi dali dopiero we wrześniu
 
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-06, 15:10   

jak kazdy ma po 26 czy 20 dni to niestety wszyscy nie wybiorą tych wszystkich dni w wakacje bo dni zabraknie 8)
Wiec urlopy muszą byc nam wydawane przez cały rok,a nie ze wszyscy ida na wakacje i zamykamy biedrone.
a te wakacyjne urlopy-trzeba sie po prostu dogadać. Jeśli wszyscy nie dadzą rady isc po 2 tyg. na wakacjach, to można zrobić każdemu po tygodniu.lub jeśli po 2 tyg to ci co sie nie załapali w tamtym roku ida teraz.itd Nie można podchodzić ze ja chcę to maja mi dac a jak nie to wredny ks. Trzeba patrzeć na cała załogę i na to aby sklep funkcjonował.U nas prawie wszyscy sie dogadują :** a ci co nie, to sa sami sobie winni. :boks: :boks:
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-06, 15:12   

Nie ma czagos takiego, jak pierszenstwo osob, ktore maja dzieci do 14 lat, wszystko to kwestia dogadania miedzy pracownikami...
 
     
~aga1988pl 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 26 Cze 2011
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-06, 17:59   

:(
Ostatnio zmieniony przez aga1988pl 2011-07-21, 23:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo