Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mandat za shakeomat?
Autor Wiadomość
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2023-04-27, 18:10   Mandat za shakeomat?

wykop.pl napisał/a:
Dzisiaj (25.04) zostałem zatrzymany w Biedronce za dokonywanie zakupów na kasie samoobsługowej. Wezwano policję, ale nie zostałem aresztowany, tylko zmuszony do pozostania na miejscu. Trzymali mnie ponad godzinę, przeszukiwali paragony i przeglądali mój telefon.

Najpierw zostałem zatrzymany przez ochroniarza na polecenie nieobecnej kierowniczki, która chciała mnie osobiście sprawdzić podczas zakupów. Najpierw oskarżono mnie o oszustwo, a następnie o kradzież. Kiedy policja przybyła, zaproponowano mi ponowną zapłatę za zakupy i nałożono na mnie mandat w wysokości 100 zł. Kiedy odmówiłem, mandat skoczył do 500 zł, a mój brat, który był ze mną, otrzymał kolejny mandat w wysokości 100 zł. Zagrozono mi także konfiskatą telefonu i aresztowaniem, jeśli nie odblokuję urządzenia i nie zacznę współpracować w dochodzeniu.

Policja przeszukała mój telefon, rozmawiała z ochroniarzem i kierowniczką, a mnie trzymali na celi (toalety) przez 40 minut. Najpierw nakłaniali mnie do zapłaty za "wszystkie" promocyjne zakupy, ale po wyjaśnieniu, że tylko cztery pozycje (po dwie sztuki: papier, ser żółty, monte i słonecznik łuskany) pochodziły z shakeomatu, a ja miałem tylko jedno fizyczne potwierdzenie zakupu na telefonie, zaczęła się kolejna dyskusja. Policjant zadzwonił nawet do mojej żony, aby wyjaśniła, jak działa shakeomat.

Po dalszej rozmowie zaczęto mi zarzucać "kradzież" za zrobienie zakupów przez "zdjęcie" i wykorzystanie shakeomatu bez fizycznego (telefonu) dostępu do aplikacji. Nie zgadzałem się na żadne mandaty, co spowodowało dalsze negocjacje, w tym próby ustalenia, które produkty pochodziły z shakeomatu, a które z ogólnej promocji, co było bardzo trudne.

W końcu ustalono, że muszę zapłacić tylko różnicę między ceną promocyjną a normalną za produkty z shakeomatu, ale tylko za te, które nie były już potwierdzone fizycznie na moim telefonie. Wtedy zacząłem się uspokajać i stwierdziłem, że nie będę już tłumaczył....

Kiedy oznajmiłem im że produkty takie jak mrożona pizza i inne rzeczy, które kupiłem powinny zostać umieszczone w zamrażarce, odpowiedź brzmiała: "Jeśli je kupiłem, to nie ma dla nich znaczenia".

Podczas rozmowy telefonicznej oskarżenia były wypowiadane w różnej kolejności i dotyczyły korzystania z jednorazowych kodów, oszustw, kradzieży oraz wielokrotnego korzystania z "kodów" (czyli ponownego skanowania, aby uniknąć dodatkowych opłat). Pojawiło się również oskarżenie o kupowanie produktów za darmo oraz niejasne oskarżenie o oszustwo.

Następnie wyjaśniano zasadę działania shakeomatu i niemożliwość użycia jednego kodu dwa razy. Pojawiło się również oskarżenie o wielokrotne korzystanie z jednego shakeomatu.

Następnie próbowałem wytłumaczyć policjantom działanie Aplikacji Biedronka (już po raz trzeci lub czwarty), jednak nikt z nich nie wydawał się być aż tak kumaty. Zadzwoniłem nawet do mojej żony, aby wyjaśniła Policjantom, jak działa shakeomat.

W końcu Policjantowi udało uruchomić się aplikacje Biedronka na której znajdował się shakeomat, jednak po przejrzeniu historii zakupów okazało się, że pojawił się tam tylko jeden według nich "ukradziony" produkt. Oskarżono mnie o oszustwo, ponieważ rzekomo dokonywałem zakupów "zrzutami ekranu" i korzystałem z shakeomatu bez fizycznej aplikacji.

Policjant zaproponował mi mandat w wysokości 500 zł oraz dodatkowe 100 zł dla mojego młodszego brata. Odmówiłem zapłaty mandatu a oni straszyli mnie przekazaniem sprawy do sądu...

Jednak co z moimi zakupami? Najpierw musiałem zapłacić za nie jeszcze raz, tłumacząc policji i ochroniarzowi, że jest to nielegalne. Następnie musiałem zapłacić za darmowe produkty, które nie były objęte promocją 1+1. Potem nagle zaczęły się pojawiać różnice w cenach...

Próbowałem ustalić z nimi, które zakupy były "legitne" ale po dziesięciu minutach dyskusji z pracownikami, otrzymałem jedynie paragony i miałem zapłacić za trzy pozycje, które rzekomo "ukradłem" z obcego shakeomatu.

Po godzinie dyskusji i kłótni, ostatecznie odmówiłem zapłaty za cokolwiek i zakończyłem dyskusję. Zapytałem, czy podejmą jakieś działania w tej sprawie czy też przekażą ją do sądu, ale otrzymałem jedynie wulgarną odpowiedź, że mam stawić się u kierowniczki następnego dnia.

Cytat sprawy pochodzi z wykop.pl/link/korzystanie-z-shakeomatu-moze-skonczyc-sie-mandatem
Bardzo mnie ciekawi co sądzą o tym pracownicy Biedronki?




_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
mig21 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 10
2 UP 1 DOWN
Wysłany: 2023-04-27, 18:25   

Szczyt niekompetencji ze strony tak pracowników , ochrony jak i policji do tego wszystko uwiecznione nagraniami , jak ktoś się tym mocniej zajmie to kary pójdą w setkach milionów złotych ( RODO i dane osobowe, przetrzymywanie osoby w toalecie przez godzinę , usuwanie danych z telefonu bez zgody zainteresowanego) .

To wygląda tak niesamowicie na tych filmach i opisie , że wygląda jak jakiś skecz, ale to niestety się stało i ktoś tych ludzi kierowniczkę sklepu ( bo to niby ona kazała ochronie zatrzymać osobę) zatrudnił, do tego stało się to w sklepie Biedronki .
 
     
~Edynak1988 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 28 Wrz 2022
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-04-27, 18:39   

Postępowanie godne pożalenia... u nas nie musimy tego kontrolować, kod to kod
  Ocena JMP: 5/10
     
Stonka30 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 15 Sty 2013
Posty: 16
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-04-27, 18:43   

Ta kierowniczka liczyła na indywidualną premię za złapanie kombinatora? xD bo chyba powinna zacząć bać się o stołek za kiepskie załatwienie sprawy
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 1 DOWN
Wysłany: 2023-04-27, 18:46   

No cóż , nikt tu nie jest w porządku .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-04-27, 21:25   

Hmmm. Dla mnie to zalosne jest. Biedronka sama rozdaje te kody z darmowymi lub tanszymi rzeczami a potem na chybil trafil komus sie oberwało za kombinatorstwa innych oszustow. Niech sie lepiej Biedronka zajmie handlem kodami na facebooku a potem respektuje.
 
     
Kandi 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lip 2022
Posty: 20
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-04-27, 21:33   

Czy to znaczy że np. syn, nie może zrobić zakupów dla całej rodziny? Gdzie to widnieje w regulaminie? naprawdę musi iść cała rodzina na zakupy? Każdy kod należał do kogoś z rodziny więc nie widzę tutaj przestępstwa ani naruszenia regulaminu... Biedronka jak zwykle ma problem ze swoją wielką i huczną akcją, bo źle to zaprojektowała i traci na licznych promocjach i teraz obwinia kogokolwiek na chybił-trafił żeby zaoszczędzić te kilka groszy..... absurd totalny.. już pomijam fakt że zachowanie kierowniczki woła o pomste do nieba.. codziennie jest kilka osób ze screenami i u nas nie robi się problemów.. śmiech na sali
  Ocena JMP: 4/10
     
~Daariusz 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 20 Lis 2015
Posty: 37
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-04-27, 22:10   

Na grupach fb ludzie masowo w tysiącach oddają kody za darmo i nie ma problemu, codziennie każdego dnia w każdym sklepie jest kilkunastu klientów ze screenami i też nie ma żadnego problemu, a tu nagle jedno wielkie widzimisie kierowniczki obliguje ochrone i kompromituje policje na kolejne pośmiewisko... mandat, zastraszanie, usuwanie materiału dowodowego z telefonu... brak słów... ręce opadają... Biedronka będzie miała szczęście jeśli nie będzie ich stać na proces...
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-04-28, 04:53   

Daariusz napisał/a:
Na grupach fb ludzie masowo w tysiącach oddają kody za darmo i nie ma problemu, codziennie każdego dnia w każdym sklepie jest kilkunastu klientów ze screenami i też nie ma żadnego problemu, a tu nagle jedno wielkie widzimisie kierowniczki obliguje ochrone i kompromituje policje na kolejne pośmiewisko... mandat, zastraszanie, usuwanie materiału dowodowego z telefonu... brak słów... ręce opadają... Biedronka będzie miała szczęście jeśli nie będzie ich stać na proces...


Ja tylko ci dodam ze wychodza złodzieje z pełnymi torbami zakupow i nie ma z tego konsekwencji ochrona w ogole. Jak zlapany jest zlodziej to napadowka sie nie spieszy i potrafi przyjechac po 20 minutach.
A jak dziecko zjadlo bulke, babeczka nie kupila reklamowki i teraz to to czlowiek potraktowany jak smiec. Przeliczajac to srednio na dzien kradziezy jest powyzej 300 zl a i zdarzalo sie nawet powyzej tej kwoty a tu caly sklep robi afere za kilka zlociszy za rzeczy ktore biedra sama wymyslila i korzysta z tego bardzo duzo osob. Smiech na sali...
 
     
@woles 

Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 186
Skąd: GMW.cn
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-04-28, 10:46   

Biedronka jest ubezpieczona od kradzieży wiec ma wywalone na to dostaje więcej niż kardzieże
 
 
     
~mik09 

Stanowisko:
magazynier

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2019
Posty: 30
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-04-28, 22:07   

Według mnie interwencja stróżów prawa jest bezzasadna.
Regulamin programu karty lojalnościowej, usług świadczonych drogą elektroniczną oraz aplikacji mobilnej "Moja Biedronka" jak na razie nie zakazuje przekazywania kodów.
Nie ma zatem żadnego nadużycia, oszustwa bądź kradzieży - brak podstawy prawnej do wystawienia mandatu.
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
5 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-04-29, 11:38   

wp.pl napisał/a:
Grupy społecznościowe, których użytkownicy wymieniają się ofertami specjalnymi, przypisanymi do ich konta Moja Biedronka, powstały zaraz po uruchomieniu przez nas aplikacji Biedronka. Wiemy o ich istnieniu praktycznie od momentu ich powstania – powiedział Rzeczpospolitej Marek Złakowski, dyrektor ds. Rozwoju Relacji z Klientem i Cyfryzacji.

Dodał, że zgodnie z regulaminem korzystanie z promocji jest dozwolone do celów własnych i niekomercyjnych, a handel wymienny prowadzony w internecie wpisuje się w te zasady.

https://kobieta.wp.pl/to-juz-plaga-w-biedronce-siec-jest-swiadoma-co-robia-klienci-6879552586861344a
Artykuł sprzed kilku tygodni. Włodarze sieci wiedzą o procederze i jest ciche przyzwolenie bo na końcu się kasa zgadza więc jak dla mnie ktoś tu został debilem roku i nie jest to ten pokrzywdzony klient
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-04-29, 12:56   

brodacz1989, zgadza się , w myśl powiedzenia ,,nadgorliwość gorsza od faszyzmu"
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Joolaa 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 20 Gru 2022
Posty: 13
4 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-04-30, 17:11   

Ciekawe czym kierowała się kierowniczka?? nie mamy obowiązku kontroli, powinna robić to sama aplikacja lub zarząd firmy powinien wdrążyć odpowiednie procedury przeciw-działania dla takich kombinatorów albo wprowadzić odpowiedni regulamin. Tutaj ewidentnie zarząd firmy zajmuje stanowisko że wie o kombinatorach i potwierdza że działają zgodnie z regulamien więc Pani kierowniczka działa przeciwko własnej firmie :) Żałosne jest też to że policja nie ma prawa zachowywać się jak w filmiku powyżej, a już tym bardziej wymierzać własną sprawiedliwość w postaci mandatu 500zł za korzystanie z aplikacjiii w sposób dozwolony przez samą firmę...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo