Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przedluzenie umowy:(
Autor Wiadomość
marulek91 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 20
Skąd: Gdańsk
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-19, 20:39   

@Virus to na fajnej biedronce pracujesz na której idą z grafikiem....u mnie na osoby uczące patrzy sie ''krzywo'' ... cytuję " ja jestem po zawodówce i mi starczy" reakcje osób na sklepie .^.

Dokładnie po co brać cały etat jak wiadomo że go nie wypracujesz< nie jesteś w pełni dyspozycyjny> Również jeszcze nic nie wiem ...
 
     
@Virus 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 314
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-19, 21:10   

mój KR lubuje się w osobach studiujących i wie, że to nie problem. Nawet z dziennymi, przynajmniej mają osobę, która jest na stałe w weekendy :) dla nich to plus. Jeżeli chodzi o KS i ZKS oni również nie robią problemów, to że chcę sie uczyć to nie wada, a zaleta. Zresztą powiem Ci, że KS i jeden ZKS chcą od października zacząć zaoczne studia, więc nie mogą na mnie narzekać, nawet jeśli studiuję dziennie. Ja podpisując pierwszą umowę powiedziałem KR, że od października zaczną mi się studia, więc jeśli to jakiś problem to może nie będę blokować miejsca. A KR na to "to nic nie szkodzi, będzie Pan pracować w weekendy, to będzie i dla Pana i dobrze i dla nas dobrze. Niech Pan pamięta o zostawianiu kartki na tablicy KS jak Pan może przyjść. Nikt nie będzie Panu ingerować w naukę, to przecież ważna rzecz. Dostanie Pan taki grafik jak Pan będzie dyspozycyjny." :)
_________________
Wszyscy gramy do jednej siatki, za 8 groszy!!
 
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-19, 22:21   

u nas było tak, ze jesli ktos studiowal dzienne to luz bo przynajmniej weekendy musial pracowac a problem powstawal przy studiach zaocznych ale to tez tylko wtedy jesli zaocznych studentow byla wieksza grupa bo nikt z pozostalych nie chcial dybac kazdego weekendu w miesiacu .... i ja to rozumie ... takze firma owszem jest za wykształceniem ale inaczej ma sie to w praktyce
 
     
@bartek_remix 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 122
Skąd: Kwidzyn
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-20, 10:05   

No właśnie to tak jak pisałem zależy od sytuacji. Bo jeżeli na 14 osób w sklepie studiują 2 to moim zdaniem nie ma żadnego problemu. Gorzej się robi oczywiście jak jest ich 6.
Wszystko także zależy od umiejętności tworzenia grafików przez osobę z kierownictwa sklepu, nastawienia Kierownika Rejonu, oraz specyfiki sklepu. Bo na sklepie wysokoobrotowym naprawdę ciężko ustawia się grafik osobom pracującym na 3/4 etatu, oraz gdy większość chce mieć weekend wolny.

Wiadomo na zjazdy one jeszcze się dogadują. To jakieś zajęcia opuszczą itp.

Problem powstaje podczas sesji egzaminacyjnej gdzie każdy musi mieć wolne, a rąk do pracy brakuje.
_________________
"Nie wszystko można kupić, ale wszystko można sprzedać"
 
     
BIEDRONKA 29
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-20, 10:51   

I tutaj rodzi się pytanie… o sensowność w zatrudnianiu tak dużej liczby studentów?....
Ostatnio zmieniony przez BIEDRONKA 29 2011-08-02, 19:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
~Paula 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 50
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-20, 19:46   

a wiecie jak jestt w rzeczywistosci...decyzje i poinformowanie pracownika na temat: PRZEDŁUŻYC UMOWE badz NIE to pracodawca musi a przynajmniej powinien poinformowac pracownika 2 tygodnie przed wygasnieciem obecnej umowy...gdyz pracownik ma wtedy czas na podjecie jakichs krokow jesli decyzja bedzie na "nie". z reguly to tak nie jest ja np.diowedzialam sie o przedluzeniu umowy w dwa badz 3 dni przed wygasnieciem poprzedniej.ja mam umowe do konca wrzesnia i Ks w sobote mowila ze wszystkim MLODYM (czyli miedzy innymi mi) przedluzyla z KR umowy...tyle ze duzo osob ma do konca czerwca umowy i faktycznie dzis juz wszyscy podpisali nowe umowy...ciekawe czy ta wypowiedz KS sprawdzi sie pod koniec mojej umowy czy to nie wyjdzie jak zwykle puste gadanie!!!!powodzenia wszystkim i zycze zeby kazdemu umowa zostala przedluzona!!!!!
 
     
@bartek_remix 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 122
Skąd: Kwidzyn
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-21, 09:45   

Paula napisał/a:
a wiecie jak jestt w rzeczywistosci...decyzje i poinformowanie pracownika na temat: PRZEDŁUŻYC UMOWE badz NIE to pracodawca musi a przynajmniej powinien poinformowac pracownika 2 tygodnie przed wygasnieciem obecnej umowy...gdyz pracownik ma wtedy czas na podjecie jakichs krokow jesli decyzja bedzie na "nie". z reguly to tak nie jest ja np.diowedzialam sie o przedluzeniu umowy w dwa badz 3 dni przed wygasnieciem poprzedniej



Tutaj się mylisz. Jeżeli chce się z Tobą wcześniej rozwiązać umowę niż masz termin w niej zawarty to pracodawca musi dać Ci 2 tygodnie wcześniej wypowiedzenie. A jeżeli umowa Ci się kończy to ona po prostu wygasa i tyle.

Wypowiedzenie umowy, a jej koniec to są dwie różne sprawy
 
     
#Kakarola 


Dołączyła: 29 Maj 2011
Posty: 70
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-21, 09:47   

zawsze możesz iść na chorobowe hahaha i masz takie same prawa jak pracownik
 
 
     
@bartek_remix 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 122
Skąd: Kwidzyn
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-21, 09:47   

Najlepiej te na 9 m-cy :P
_________________
"Nie wszystko można kupić, ale wszystko można sprzedać"
 
     
#Kakarola 


Dołączyła: 29 Maj 2011
Posty: 70
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-21, 12:24   

nom 9m-cy i potem macierzyńskie a taka ciekawostka wiecie że jeśli zdarzy wam się wypadek w pracy to należy się odszkodowanie z ZUS-u ewentualnie PZU jeśli ktoś płaci i z zakładu pracy mają specjalny fundusz odszkodowawczy i muszą zapłacić tyle że mało kto o tym wie
 
 
     
BIEDRONKA 29
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-21, 12:34   

;(
Ostatnio zmieniony przez BIEDRONKA 29 2011-08-02, 19:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
#Kakarola 


Dołączyła: 29 Maj 2011
Posty: 70
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-21, 15:33   

śmiechu warte te ich przepisy wypadkowe a nie wiecie jak to jest jak skręciłam nogę ale w domu i mam odciągane składki na PZU to jest jakiś czas karencji np.3 m-ce żebym mogła starać się o odszkodowanie?
 
 
     
marulek91 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 20
Skąd: Gdańsk
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-24, 20:58   

nie mam dalszej umowy ... Pozdrawiam wszystkie Biedronki
 
     
~monika25075 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Lis 2010
Posty: 37
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-24, 22:35   

dostałyśmy z koleżnkami wkońcu umowy :em29: do końca września 2012
 
     
#Kakarola 


Dołączyła: 29 Maj 2011
Posty: 70
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-25, 03:02   

gratuluję ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo