Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Sącz - praca bez przerw....
Autor Wiadomość
xOanonimOx

Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 2
  Wysłany: 2011-05-28, 16:36   Nowy Sącz - praca bez przerw....

Pracownicy kasjerzy nie maja możliwości korzystania z przysługujących im przerw 15 min z powodu dużego nadmiaru pracy, a kierownicy na to " jak na lato ". Udają że o niczym nie wiedzą.
Co o tym myślicie?
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-05-28, 16:56   

xOanonimOx, może rozwiń swoją wypowiedź, bo ostatnio był szum zrobiony przez taki wpis, a okazało się to pomówieniem !!
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
xOanonimOx

Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-05-28, 17:18   

Gdyby tak nie było to nie zamieściłbym tego postu. Dzieje się to na biedronce, na której pracuję i również na innych, sklepach innych moich kolegów, i nie udajmy że o tym nie wiemy.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-05-28, 17:46   

xOanonimOx, jeśli masz dowody to rozmawiaj z KR, jeśli nie to lepiej nie smaruj nic więcej na forum.
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
biedronka0805 

Dołączyła: 03 Sty 2010
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-01, 08:50   

ale to jest prawda że nie ma przerw bo roboty do diabła a ludzi do pracy małona zmianie
 
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-01, 09:01   

To wasza wina, że nie chodzicie chyba wam nikt nie zabrania.
Ja pracuje na wysokoobrotowym sklepie dostawy mamy o 16-tej i 19-tej i chodzimy na przerwe i nikt nam nie mówi, że jest dużo pracy.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-01, 09:10   

Nikt nie zabrania iśc, tylko czasem trzeba się przypomniec, kierownicy mają dośc na głowie innych rzeczy.
biedronka0805, nawet jak jest mało osób to się da to pogodzic, żeby każdy miał te 15 min odpoczynku ;)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
#Aszka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 103
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-01, 09:43   

xOanonimOx nie przesadzaj że nie możecie sobie przerw robić.Najlepiej to się umawiać między sobą kasjerami.Przecież kierownik nie może wam zabronić zrobić sobie przerwę.
 
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-01, 10:41   

My się dogadujemy między sobą i nigdy nie było problemu tylko zgłaszamy osobie prowadzącej zmiane.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-01, 12:07   

No właśnie o to mi chodziło :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Justine 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Maj 2011
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-01, 15:08   

U mnie też jest fatalnie z przerwą - na I zmianie jest zazwyczaj godzinę, pół godziny przed końcem pracy, bo "najpierw trzeba rozłożyć cały towar". To oczywiście zależy od dostawy, jak jest mała i nie ma ruchu, to jest trochę wcześniej. Ale jak jest duża dostawa i duży ruch to masakra. Ostatnio właśnie miałam przerwę niecałą godzinę przed końcem pracy (w brzuchu już mi nawet przestało burczeć), zrobiłam gryza kanapki, a tu kierowniczka przychodzi z głupim uśmiechem: "Kasa". A były 3 osoby z kierownictwa na sklepie i żadna nie pokwapiła się, żeby założyć kasetkę i odkasować, żebyśmy my mogły w spokoju pójść na przerwę. Z innymi pracownikami też nie dokońca da się dogadać - są takie agentki, które nie pójdą na przerwę, bo "chcą stąd wyjść wieczorem", chociaż nie ma dużo pracy i jesteśmy na czasie wyrobione. I idzie ci taka na przerwę o 20:00 albo 20:30, a ty czekaj, bo przychodziłaś później...
 
     
@Biedronek On 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 339
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-01, 20:58   

U Mnie jest tak na I zmianie, priorytet to rozłożenie: Kontenerów, warzyw i nabiału, składanki pozostałe mogą poczekać, nie wyobrażam sobie żeby kasjerów nie puścić na przerwę. Ja rzadko znajduję czas na swoją przerwę, bo pomagam przy dostawie, z reguły moja przerwa to rogal czy pączek w jednej ręce a w drugiej kolektor i pstrykam zamówienie na warzywnym :D a na II zmianie przerwę rozpoczynamy od 17.00, do 17 musimy mieć zrobiony magazyn (calaki, nadwyżki, NF,zwroty, i czasem prace porządkowe) przerwy kończą się o 18 i wtedy zaczynamy sprzątać sklep. Oczywiście kiedy jest ktoś na przerwie i jest ruch nasilony to ktoś z kierowników siada na kasę. Zasadą jest dobra organizacja rozplanowania dnia, jak i na I zmianie, tak i na II zmianie :) .
  Ocena JMP: 6/10
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-01, 22:54   

Justine napisał/a:
A były 3 osoby z kierownictwa na sklepie i żadna nie pokwapiła się, żeby założyć kasetkę i odkasować, żebyśmy my mogły w spokoju pójść na przerwę.

Przypominam że wszystkie osoby będące na zmianie mają miec kasetki i to zalogowane :)
Justine napisał/a:
Z innymi pracownikami też nie dokońca da się dogadać - są takie agentki, które nie pójdą na przerwę, bo "chcą stąd wyjść wieczorem", chociaż nie ma dużo pracy i jesteśmy na czasie wyrobione.

To jak nie chcą to niech nie idą, ich sprawa. Ty wtedy idź i się nie przejmuj nimi :)
Justine napisał/a:
I idzie ci taka na przerwę o 20:00 albo 20:30, a ty czekaj, bo przychodziłaś później...

No to już przesada, na ogół na drugiej zmianie idzie sie między 18 a 19.30 czasem wcześniej. Ktoś zapomniał, że pracownik głodny i zmęczony to nie efektywny pracownik :boks:
Biedronek On napisał/a:
Zasadą jest dobra organizacja rozplanowania dnia, jak i na I zmianie, tak i na II zmianie .

Otóż to :yeah: :em29:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@zielonabiedrona 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lip 2010
Posty: 341
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-02, 22:55   

I u mnie panuje zasada,że towar nie jest ważniejszy od człowieka,idziemy i już!!!
 
     
@Virus 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 314
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-04, 11:14   

Na moim wysokoobrotowym kierownictwo zaczęło bardziej dbać o ludzi, otóż siedzi sobie ktokolwiek z naszej ekipy na przerwie chodzą 4 kasy w tym na jednej z nich kierownik ludzi od groma, jeden bardzo długi dzwonek (na osobę będącą na przerwie), oczywiście siedząc na socjalnym nie widać co się dzieje i nikt się nie wychyla - nagle przychodzi kierownik i mówi: "jest dużo ludzi i nie wyrabiany z kasowaniem, mogłabyś/mógłbyś usiąść na kasę? jak się zluzuje to zamkniemy Ci kasę i dokończysz przerwę" :) takie coś to rozumiem a nie tak jak ktoś napisał powyżej głupi usmiech kierownika i tekst "kasa"
_________________
Wszyscy gramy do jednej siatki, za 8 groszy!!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo