Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie bądźmy głupi ...

Popierasz poniższą wypowiedź?
Tak
35%
[ 6 ]
Nie
64%
[ 11 ]
Głosowań: 17
Wszystkich Głosów: 17

Autor Wiadomość
~Nju 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 08 Mar 2018
Posty: 27
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-07-23, 11:30   Nie bądźmy głupi ...

Witajcie praca w biedronce można przyrównać do dawniejszego niewolnictwa kiedy pracownik był wyzyskiwany i pracował za darmo teraz Nas traktuje się jak niewolników którzy pracują za trzech lecz Ci dla których pracujemy muszą nam "płacić" . To wyróżnia obecnego pracownika w tej firmie.

Teraz zastanówmy się dlaczego co niektórzy zrobią wszystko by dać się traktować jak niewolnik ?

Nie chodzą na przerwy, przejmują się że coś zostało nie wykonane pomimo dużej masy obowiązków na danej zmianie która przewyższa ilość dostępnych pracowników .

Słowo do Was klientów:
Jeśli będziecie przychodzić do sklepów i stać w długich kolejkach bo Wam się wydaje , że musicie w nich stać dopóty nic się nie zmieni ! Pracownik nie ma wpływu na to co myśli zarząd. Ich interesują tylko cyfry jak najmniej tych - a najwięcej +. Gdy są zyski a klienci stoją w kolejce to nic nie trzeba zmieniać. Aczkolwiek gdy przestaniecie przychodzić do biedronki korzystając z alternatywnych sklepów w ten czas przy drastycznym spadku obrotów firma zacznie się zastanawiać co się dzieje. W obecnej sytuacji nikogo u "góry" nie interesuje że stoicie w kolejce często nieklimatyzowanych sklepach jak i nie interesuje nikogo pracownik którzy pracuje za trzech.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-23, 11:48   

Nju, to nie klienci muszą zadbać o wasz tyłek, tylko wy. Klient ma w nosie, że robisz za trzech, skoro to akceptujesz, bo na to pozwalasz. Biedronka to często największy sklep w pobliżu i klient woli postać, ale kupić wszystko czego potrzebuje, zamiast biegać po kilku sklepach w poszukiwaniach.
 
     
~Nju 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 08 Mar 2018
Posty: 27
Skąd: Wrocław
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-23, 11:58   

Klienci są jednym z powodów obecnej sytuacji , przeszkadza im że stoją w kolejce , ceny się nie zgadzają , jest syf , towar stoi na paletach a oni nadaj prą do sklepu. Firma patrzy na $$$ jest klient to najważniejsze. W jakich warunkach przebywa nie ważne skoro klient to akceptuje i robi zakupy to nie trzeba nic zmieniać. A pracownik jest zbędnym kosztem pracodawcy. Więc mówiąc że to tylko my możemy zadbać o polepszenie warunków pracy i jakości obsługi jesteś w błędzie.
 
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-23, 12:24   

Nju, No i myslisz ze klienci przestana przychodzic do biedronki zeby Tobie,nam sie polepszylo? Haha zapomnij. Jak sama napisalas pomimo ze sa kolejki,syf, kif i mogila i dalej przychodza i zyski rosna to jest niemozliwe.
Musisz zaczac od siebie. Zalenie sie tu na forum to nie ten kierunek. Nie rob za trzech,nie przejmuj sie nie zrobiona robota wrzuc na luzz. :P 8)
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
~Nju 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 08 Mar 2018
Posty: 27
Skąd: Wrocław
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-23, 12:30   

Ja mam wy... ;) i co z tego ? jak inni się "starają" w imię wyzszych celów i swoich "ambicji " ?

Skoro tak klientom nie przeszkadza to niech zamkną ry..... przy kasie i stoją potulnie jak baranki czekając na swoją kolej
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-23, 13:58   

już zaczyna być śmieszne to pisanie o pracy za trzech. Owszem jest ciężko, ale nie wyobrażam sobie jak ktoś daje rade pracować za 3. Np, ja przenoszę karton banana 18 Kg to ci pracujący za 3 przenoszą po 3? 54kg na raz? niestety za siedzenie i leżenie nie chcą płacić. Kasjer w sklepie to nie żaden specjalista tylko najniższe stanowisko w firmie.
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-23, 22:22   

Nju, wpływ masz jedynie na siebie, nie nakażesz komuś by się nie starał, by mu nie zależało, by nie chciał po swojej zmianie zostawić tego, za co był odpowiedzialny w takim stanie, by ten kto przyjdzie po nim nie klął w żywy kamień ... a klient idzie tam, gdzie taniej i też nie zabronisz, za pięknie wyłożony na półkach towar, lśniące alejki, personel gotowy do pomocy co kilka kroków trzeba zapłacić - w zawyżonych cenach produktów. Są osoby, które stać, wolą wydać więcej, ale w komfortowych warunkach, a są takie, które wolą poćwiczyć slalom między paletami, ale kupić coś za grosze.
Wygrzebałam, niemal dosłownie, niedawno w biedrze kilogramową kawę ziarnistą, za tę samą, pięknie wyeksponowaną w innym sklepie zapłaciłabym nawet więcej niż 2x tyle, ja powiem - warto było pogrzebać, a kto inny woli zapłacić podwójnie, ale nie szukać czytnika, nie sprawdzać ceny, nie uważać, by biorąc czegoś nie zrzucić itp .... chcesz polepszyć 'swój los' albo sie mniej wysilaj, albo poszukaj innej pracy, bo oddawanie swojego losu w ręce klientów w niczym ci nie pomoże :)
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
~Nju 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 08 Mar 2018
Posty: 27
Skąd: Wrocław
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-23, 23:17   

fryndzel napisał/a:
już zaczyna być śmieszne to pisanie o pracy za trzech. Owszem jest ciężko, ale nie wyobrażam sobie jak ktoś daje rade pracować za 3. Np, ja przenoszę karton banana 18 Kg to ci pracujący za 3 przenoszą po 3? 54kg na raz? niestety za siedzenie i leżenie nie chcą płacić. Kasjer w sklepie to nie żaden specjalista tylko najniższe stanowisko w firmie.


Jeśli jest 3 + 1 . 2 osoby siedzą na kasie a kierownik robi zamowienie itp. swoje sprawy , a ja mam wykładać sama warzywniak 3-4 palety to nie robię za 3ech ? to przedzwigam 10 x 18kg takich bananów . a co mam powiedzieć nie robię ? a kto mi ma pomóc jak koleżanki są na kasie ? bo kolejka pajaców stoi i woła do kasy kogoś ciągle ! więc nie mów że coś co jest poważnym problemem jest śmieszne.

[ Dodano: 2018-07-23, 23:22 ]
MalaAsia napisał/a:
Nju, wpływ masz jedynie na siebie, nie nakażesz komuś by się nie starał, by mu nie zależało, by nie chciał po swojej zmianie zostawić tego, za co był odpowiedzialny w takim stanie, by ten kto przyjdzie po nim nie klął w żywy kamień ... a klient idzie tam, gdzie taniej i też nie zabronisz, za pięknie wyłożony na półkach towar, lśniące alejki, personel gotowy do pomocy co kilka kroków trzeba zapłacić - w zawyżonych cenach produktów. Są osoby, które stać, wolą wydać więcej, ale w komfortowych warunkach, a są takie, które wolą poćwiczyć slalom między paletami, ale kupić coś za grosze.
Wygrzebałam, niemal dosłownie, niedawno w biedrze kilogramową kawę ziarnistą, za tę samą, pięknie wyeksponowaną w innym sklepie zapłaciłabym nawet więcej niż 2x tyle, ja powiem - warto było pogrzebać, a kto inny woli zapłacić podwójnie, ale nie szukać czytnika, nie sprawdzać ceny, nie uważać, by biorąc czegoś nie zrzucić itp .... chcesz polepszyć 'swój los' albo sie mniej wysilaj, albo poszukaj innej pracy, bo oddawanie swojego losu w ręce klientów w niczym ci nie pomoże :)


klienci są tacy tępi że nie pojmą tego iż mogliby mieć wpływ na sytuacje w sklepie dot. personelu... czy ja wiem ? Tanio w biedronce ? Niee... może czasami się ustrzeli jakiś hit cenowy ale w większości to walą ludzi w bambuko ... zwłaszcza na wędlinach i mięsie jest drożej i niezdrowo . Mięso z Biedronki jest ch... jakości ... no cóż jak napisałaś klient w niczym mi nie pomoże to i będzie stał w kolejkach i prosił o kasę która nigdy nie zostanie otwarta ;) ich mina bezcenna gdy słyszą , że nikt inny na kasę nie przyjdzie ! ot co słowo PANA za kasa nie zostało spełnione tak mi przykro . a wracając do tematu to klient kształtuje otoczenie - jeśli nie bedzie popytu to i ceny spadną a w tym wypadku przybyło by pracowników przy spadku obrotów spowodowanego słabą jakością obsługi .
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-24, 07:23   

Nie pasuje to się zwolnij i twój problem zostanie rozwiazany
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-24, 08:48   

Cytat:
klienci są tacy tępi
i Ty chcesz, żeby klient wpłynął jakoś na Twoją sytuację? Najpierw przydałoby się trochę szacunku. Okropnie wyrażasz się o klientach, od których oczekujesz wsparcia...
 
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 262
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-24, 09:01   

poważnie z takim podejściem się zwolnij.
_________________
Homo verecundus
  Ocena JMP: 6/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-24, 09:32   

Nju napisał/a:
klient kształtuje otoczenie - jeśli nie bedzie popytu to i ceny spadną a w tym wypadku przybyło by pracowników przy spadku obrotów spowodowanego słabą jakością obsługi .

niestety ale handel tak nie działa
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-24, 10:02   

marta1 napisał/a:
Nju napisał/a:
klient kształtuje otoczenie - jeśli nie bedzie popytu to i ceny spadną a w tym wypadku przybyło by pracowników przy spadku obrotów spowodowanego słabą jakością obsługi .

niestety ale handel tak nie działa

Jak dla mnie jesli nie bedziecie popytu to i etaty zmaleja a w najgorszym przypadku zamkna sklep...
Przyklad z zycia wziety:Na moim bylym sklepie nie przedluzyli koncesji na alko,spadly obroty,zmniejszyla sie liczba etatow. Z ponad 20 do 15-16 z ks i zks wlacznie. Ja niewidze Twojej przyszlosci tam,zwolnij sie i znajdz prace w ktorej sie spelnisz. Po co sie meczyc? U mnie zawsze Ks i Zks robil warzywniak jak nie bylo chlopaka na zmianie i reszte w miedzyczasie lub nie. Pozdrawiam
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
#majamaja 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 29 Lis 2017
Posty: 106
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-24, 10:25   

fajnie byłoby sobie ponarzekać ale za 4h trza się w pracy stawić :D
Powiem tak: czasem trzeba tupnąć nóżką i pogonić do pracy towarzystwo. Wiadomo nikt nie zrobi więcej niż może ale sporo u nas takich którzy mogą... a nie robią. Jedna osoba rozłoży miksa w 30 min a druga w 1,5h (mówię hipotetycznie o tym samym miksie), jedna ''alejkowa'' na zmianie zrobi wszystko co jest jej obowiązkiem plus pomoże przy chłodni a inna nawet na zmianie cen na warzywniaku nie sprawdzi czy nawet nie wydrukuje brakujących cen na wypieku. Kwestia podejścia do pracy...
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
1 UP 1 DOWN
Wysłany: 2018-07-24, 13:31   

Nju napisał/a:


klienci są tacy tępi że nie pojmą tego iż mogliby mieć wpływ na sytuacje w sklepie dot. personelu... czy ja wiem ? Tanio w biedronce ? Niee... może czasami się ustrzeli jakiś hit cenowy ale w większości to walą ludzi w bambuko ... zwłaszcza na wędlinach i mięsie jest drożej i niezdrowo . Mięso z Biedronki jest ch... jakości ... no cóż jak napisałaś klient w niczym mi nie pomoże to i będzie stał w kolejkach i prosił o kasę która nigdy nie zostanie otwarta ;) ich mina bezcenna gdy słyszą , że nikt inny na kasę nie przyjdzie ! ot co słowo PANA za kasa nie zostało spełnione tak mi przykro . a wracając do tematu to klient kształtuje otoczenie - jeśli nie bedzie popytu to i ceny spadną a w tym wypadku przybyło by pracowników przy spadku obrotów spowodowanego słabą jakością obsługi .


noooo obrażać klientów za swoją nieudoność, że nie umiesz zmienić pracy jak ci nie odpowiada to już gruba przesada, poza tym na tym forum prosze nikogo od tępych nie przezywać, tutaj obowiązuje kultura wypowiedzi
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo