Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bezpieczeństwo użytkowników forum
Autor Wiadomość
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-16, 06:55   Bezpieczeństwo użytkowników forum

Pozwolę sobie zamieścić tutaj post bo dotyczy też członków związku. Z posiadanych informacji wiem , że rozpowszechnia się wśród członków związku oraz pracowników informacje kto jest niby tym quweerty , czy też informacje o jakiś i innych dziwnych rzeczach. Straszy się też piszących tutaj slrawamj z powódctwa cywilnego i naruszenie dóbr. Niestety ignorancja prawa az boli. Żadna insytuacja nie ma prawa osobie prywatnej wydać ip użytkownika i tozaczynając od administratora forum a kończąc na operatorzy usług teleinformatycznych. Dodajmy,ze jakiekolwiek powództwo cywilne wiąże się z wymaganiami prawnymi. Można domniemywać i wskazać osobę Ale nie posiadając dowodów bezsprzecznie wskazujących na dowód ze quweerty to Wioleta a nie rudy Wojtek sąd oddali powództwo w całości . Zagrożenie jest w przypadku np fb i tam łatwiej będzie udowodnić naruszenie dóbr osobistych. Ale pisanie i kimś nie mówiąc kto np" spotkałam.w życiu największą kanalie " -nie może być dowodem w sprawie i stanowić naruszeń jeśli nie wymienisz tej osoby z imienia i nazwiska. Dodajmy nawet to , że część osób pomyśli o Pani X czy Pani Y świadczy jedynie o ooini i tej osobie szerszego grona w nie o naruszeniu dóbr osobistych. Czasem śmieszy fakt , ze wspominając o kimś np "największa kanalia jaką spotkałem w zyciu" kanalia sama się czuję urazmżona , zapewne sama oceniając się na tym poziomie. Więc jeśli piszemy tutaj jesteśmy bezpieczni.To po stronie składającego powództwo w sądzie cywilnym leży przedstawienie dowodu że Kowalski to mo Marta na forum .My zawsze mamy jedną odpowiedź do sądu cywilnego wnoszę o oddalenie powództwa w całości i obciążenie kosztami postępowania powoda gdyż nie jesteśmy strona w sprawie. I tym akcentem kończę i ucina plotki jak i co mi nie zrobi firma czy pewna osoba z forum.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-16, 12:17   

O ile nie udziela się informacji o IP użytkownika każdemu, kto poprosi (a dane posiada tylko Bartosz) bez prawomocnego wyroku sądu, o tyle z takim wyrokiem już trzeba. Dlatego mimo tej "anonimowiści", która wcale nie jest taka incognito, uważajmy z tymi zapewnieniami o bezpieczeństwie w sieci. Piszcie rozważnie i uważnie, zachowując imiona, nazwiska dla siebie. Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego, jak niezwykle łatwo czasami połączyć wrzucane treści z ich autorami. Nie wystarczy schować się za nickiem i uważać, że jest się bezkarnym w sieci.
 
     
@Marakesz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 226
3 UP 3 DOWN
Wysłany: 2016-11-16, 14:02   

Nie żebym się wtrącał ale sam powrzucałeś z kilka linków na których byłeś podpisany z imienia i nazwiska, na dodatek były zdjęcia z jakiejś pikiety z Twoim imieniem i nazwiskiem.

P.S. W Biedronce nie pracuję od marca a do dzisiaj wiem jak się nazywasz, ba nawet jak wyglądasz a znam Cię tylko z forum.
_________________
"Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim."
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-16, 15:53   

Masz rację Larrikol. Jednak nie wskazanie osoby z nazwiska i imienia , a domniemanie osoby nie może być powodem do uzyskania takich danych. Ponadto istnieje zasada równoważenia interesów stron przez sąd na co wskazuje wyrok naczelnego sądu administracyjnego. Za każdym razem sąd bowiem musiałby potwierdzić, czy w istocie doszło do naruszenia
Cytat:
Wyrok NSA jest bardzo ostrożny i w praktyce płynąca z niego konkluzja jest taka, że każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie i nie można z góry powiedzieć, czy administrator w każdym przypadku ma obowiązek udzielania informacji o numerze IP osobie, która tego żąda.
Po pierwsze administrator nie ma praktycznie żadnej możliwości zbadania, czy osoba która się zgłasza o udostępnienie danych osobowych jest faktycznie osobą pokrzywdzoną. Po drugie nie ma żadnej pewności w jakim celu osoba ta chce uzyskać konkretne dane – samo jej zapewnienie, że są one potrzebne do sprawy sądowej jest w zasadzie nic nie warte.

To kwestie prawne.
Cytat:
Na gruncie obecnej regulacji prawnej istnieje więcej przesłanek wskazujących na to, że administrator nie powinien nigdy dobrowolnie udostępniać danych osobowych osobom trzecim na ich własne życzenie. Konkluzja taka wynika nie tylko z lektury ustawy o ochronie danych osobowych, ale także z ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz ustawy prawo telekomunikacyjne. Akty prawne te dają możliwość odmowy udostępnienia danych osobowych występującym o to osobom trzecim.
Administrator chcąc ujawnić dane powinien przynajmniej wstrzymać się do czasu, aż osoba trzecia wystąpi do GIODO i zostanie wydana pozytywna dla niej decyzja w tym zakresie.

Ponadto powyższe rozważania dotyczą ujawnienia jedynie adresu IP, czy maila autora, czyli danych które w sposób bezpośredni nie pozwolą na identyfikację danej osoby. Z pewnością należy jeszcze ostrożniej podchodzić do ujawniania pełnych danych osobowych, które administrator danego portalu może posiadać np. wskutek założenia konta premium w SWL i uzupełnienia danych do płatności.


Tyle prawo. Samo domniemanie powiązania jednej osoby z kontem może być niezwykle trudne do udowodnienia. Nie będę już wspominał o korzystaniu do końca lutego z kart pr paid, oraz logowania się przez bramki proxy, a wystąpienie o udostępnienie IP bramki w Rosji bywa już bardzo trudne, raczej bracia rosjanie nie tylko nie mają zamiaru udostępniać nam wraku tupolewa a co dopiero głupiego ip. Kolejna rzecz, ktoś w miarę inteligentny jest w stanie kupić używany laptop za 200/300 zł i korzystać z niego z hotspotu i tylko do celów innych niż logowanie do fb, poczty czy konta bankowego. Cóż dla niektórych to podstawy ostrożności. Dodajmy kwestie zadawania pytań, tutaj pole jest otwarte i jak mnie uczył pewien prawnik -"Nie możesz spytać czy się ktoś sprzedał ,ale możesz zapytać czy ten mercedes na podwórku na pewno kupiony jest z wypłaty i dochodów rodziny" .Podobnie osoby sprawujące funkcje społeczne ,tutaj kwestia krytyki Pana Kowalskiego jako prezesa i działania w tym zakresie ,są czymś innym niż Kowalskiego jako Kowalskiego i np jego rozbuchanego życia seksualnego. I tutaj dodajmy kwestię z filmów wszelkie podobieństwa postaci do innych osób są przypadkowe :D
Czyli jeśli napiszę ,że znam straszną kanalię, i wszyscy pomyślą o Panu/Pani X może jedynie świadczyć o zbieżności opinii ale nie koniecznie ,że ja mówię o tej Pani X a nie innej.

I jeszcze jedno .Skuteczność dochodzenia do ip itp . Dam przykład z życia, znajomi są stalkingowani przez osobnika X, za pomocą sms, itp.Telefon jest na ogół urządzeniem multimedialnym , oprócz sms można logować się na forach , prześledzić siatkę połączeń. Ale uwierzcie, prędzej otrzymacie info o umorzeniu postępowania, z braku wykrycia sprawcy niż sytuacji ,że policja wykona żmudną, profesjonalną pracę, to nie morderstwo i nie "Kryminalne zagadki CSI " NIKT nie będzie rozgryzał jak Sherlock Holmes, co i jak.

Co INNEGO DOWODY OD OSÓB TRZECICH , w formie nagrań cyfrowych rozmów i NIEROZWAŻNEGO POMAWIANIA , o choroby psychiczne, malwersacje czy np romanse. Te sąd dopuszcza jako dowody w sprawach cywilnych .

[ Dodano: 2016-11-16, 15:57 ]
Marakesz napisał/a:
Nie żebym się wtrącał ale sam powrzucałeś z kilka linków na których byłeś podpisany z imienia i nazwiska, na dodatek były zdjęcia z jakiejś pikiety z Twoim imieniem i nazwiskiem.

P.S. W Biedronce nie pracuję od marca a do dzisiaj wiem jak się nazywasz, ba nawet jak wyglądasz a znam Cię tylko z forum.

Mogę Cię Marakesz zapewnić z całego serca ,że nigdy nie byłem idiotą by wrzucić swoje zdjęcie, albo na którym jestem i podpisać się z imienia i nazwiska :) a moje nazwisko nigdy nie było w tym forum poruszone , w formie napisania przez kogoklwiek ,bo zapewne sam bym zgłosił post .Nie było nawet wymieniane nazwisko Pana A , który jest tu niby oficjalnie

Tak-niby jakiś link gdzie się podpisałem pod zdjęciem? -z lewej strony to ja qveerty. Nie Marakesz, nie ma takiej możliwości. Natomiast udostępnianie linków ze stron zewnętrznych ogólnodostępnych nie jest dowodem. Przecież wszelkie linki ze stron są dostępne , łącznie z nazwiskami i zdjęciami np
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,9377527,Protest__Sierpnia_80___Biedronka_odpiera_zarzuty.html



masz prykład powyżej Ten w czerwonym to ja qweerty, czyli Anderzj Sto ;] c :) Nawet wrzucenie takiej informacji nie jest dowodem. Może ktoś się pod kogoś PODSZYWAĆ, jak zrobiłem to w przykładzie.
P>S> w moim przypadku zawsze podawałem linki i zdjęcia znalezione na innych stronach .
 
     
@Marakesz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 226
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-16, 16:33   

No nie chce mi się już szukać... Już nie pamiętam z jakiej okazji to była pikieta ale całkiem niedawno. I nie było to to zdjęcie które tutaj wkleiłeś..

Byłeś na nim oficjalnie "facjatą do przodu" i na 99% były oznaczone na tym zdjęciu osoby.

Poszukam potem.

EDIT
https://nasza-biedronka.pl/viewtopic.php?p=88384#88384
No okej, widać, że ktoś zgrabnie te zdjęcia usunął. Albo Ty albo wygasły na jakiejś "Wrzutce".
To na tych zdjęciach byłeś oznaczony, albo sam podczas samej rozmowy w tym temacie dałeś do zrozumienia, że to Ty.

I w swoim poście powyżej w tym temacie dałem wyraźny znak temu, że Cię rozpoznałem.

EDIT2

No qwa qweerty proszę Cię :lol:
_________________
"Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim."
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-16, 16:53   

Na bank Marakesz nie mogło być takiej możliwości ;) . I tak..........zapewne są linki do zdjęć które wygasają. Ja tam się nigdzie nie rozpoznaje. Chyba ,że ten na początku to ja :)
ps to też link zewnętrzny. ;) ;)

p.s. podoba mi się ten co mówi o tych szybach ;) ten drugi jakiś taki .............. :rool:

poza tym marakesz :zdrowie:
 
     
@Marakesz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 226
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-16, 16:59   

Zdrówko :zdrowie: W życiu bym nie przypuszczał, że się kiedyś z Tobą kuflem stuknę na tym forum :lol:
_________________
"Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim."
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-16, 17:07   

w każdym razie zgadzam się ,z tym co ten gruby miś w czapce mikołaja mówił : kasjerzy i kasjerki ,sól i chleb tej firmy, są niedoceniani i nawet po tylu podwyżkach wykonują swoją ciężką pracę -nieadekwatnie wynagradzanej do nakładu pracy.. A jak siądzie kręgosłup i zdrowie ,to wymienia się ich jak trybik w maszynie. Pomimo ,że ten pracownik będący dla pracodawcy tylko numerem SAP pracuje, za 3-4 osoby i jest zaangażowany. O "karze" za zaangażowanie kadry i niechorowanie , lub latanie z gipsem na ręce, i braku premii za brak absencji nie wspomnę. Ale cóż góra widzi cyfry, a np niektóre (zbieżność przypadkowa) organizacje zaczynają sie pogrążać w walkach frakcyjnych. Więc ......... czas na Zmiany, i być tam ,gdzie służyć pracownikom potem ich reprezentować jest najważniejsze, a nie stołeczki i inne pierdoły, . Bo to nie żadne władze, ale Pan ,Pani kowalska która zapierniczała z mopem po sklepie, a teraz ma służyć, a nie zgrywać dyrektora czy prezesa. Przepraszam za odejście od tematu.

I dzięki Marakesz ten film jeszcze raz mi przypomniał, po co są związki zawodowe i czym powinny się zajmować.[/b]
 
     
@kostuch 


Stanowisko:
klient

Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 333
Skąd: z piekła rodem
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-18, 21:54   

a herbatkę ktoś pamięta? Tym sposobem zabarykadowano wejście do biura >:D :rool:
_________________
\.,./ (*l*) \.,./
  Ocena JMP: 3/10
     
qweerty
[Usunięty]

  Wysłany: 2016-11-18, 22:09   

kostuch napisał/a:
a herbatkę ktoś pamięta? Tym sposobem zabarykadowano wejście do biura >:D :rool:


Czas na rebus
Hej :kossa: lepsze były :choinka: (bez mikołaja) przed :sciana100: i przerażony pan biedronek w przebraniu jak ktoś mi o tym opowiadał :zdrowie: . Ale mogli lepiej postawić dla niektórych zamiast przebranego biedronka postawić :cycki: na zachętę i zamiast :flaga2: i :regulamin: oraz :x18 To , byłoby to :x63 :#) :fajka: co uradowałoby zwarte oddziały :x89

[ Dodano: 2016-11-18, 22:37 ]
ps.
Ale to :starzec: czasy , gdyż powoli >:D które :karabin: w słusznej sprawiei były :x12 na pracodawcę . teraz ich zastępują :aniol: , które prędzej :o-panie: pracodawcy niż :x95 będą :x41 przed siedzibą firmy. Ale cóż jak to bywa z :b9: (te co zabrało na sklepach) sporo czasu minie nim otworzą :szczena: :x80 . ;] ,bo na razie są jak :x79 we mgle :bu:
 
     
@kostuch 


Stanowisko:
klient

Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 333
Skąd: z piekła rodem
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-18, 22:44   

Bo to :flaga2: właśnie, republika :banan3: i :kon: :x40
_________________
\.,./ (*l*) \.,./
  Ocena JMP: 3/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-18, 23:02   

i :kossa: wyszedł nam niezły :123: (komiks) na poniedziałkowy :regulamin: na biurko :komp: kogoś tam z góry jak mawia pewien prezes. Ale czasem :124: - tego naszego :komp: i :lol: jest większa niż 1000 :karabin: . I masz rację jedni :x10 reszta :ukloon: i tym :x95 podcinają :x86 i :bubum: z głowy :x41 .Więc i masz rację i :x40 i republika :banan3: i lepiej większości się nie :x68 i milczeć jak :x94 .Zamiast tego po cięzkiej :x12 iśc na :x93 lub porządnie :x96 pozdrawiam
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-19, 10:56   

:em29: qweerty i :kossa: , no po prostu i :x87 :zdrowie: :D
i jeszcze dedykacja https://www.youtube.com/watch?v=ALP2ZFypnHY :rock: :rock: ;)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
bolka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lis 2015
Posty: 412
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-19, 11:35   

marta1, super kawałek :kapela: :kapela:
_________________
Kochaj to co robisz a nigdy nie będziesz w pracy
  Ocena JMP: 7/10
     
@stonek52 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 204
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-19, 21:13   

qweerty napisał/a:
I masz rację jedni :x10 reszta :ukloon: i tym :x95 podcinają :x86 i :bubum: z głowy :x41 .Więc i masz rację i :x40 i republika :banan3: i lepiej większości się nie :x68 i milczeć jak :x94 .Zamiast tego po cięzkiej :x12 iśc na :x93 lub porządnie :x96 pozdrawiam



Racja w 100 %. Jak tłumaczę coś to się śmieją, doradzę komuś to reszta mi wzrokiem wbija nóż w plecy. A powiedz żeby nie gadali po kątach jak jest źle, tylko żeby się odezwali do kogo trzeba to cię mają w dupie bo każdy się boi. I weź tu wychylaj się przed szereg to cię mają w d... . Więc czasem trzeba odpuścić bo to jest jak walenie głową w mur :sciana100:
I się napić :x96
Ostatnio zmieniony przez stonek52 2016-11-19, 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo