Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mobbing na pracowniku?
Autor Wiadomość
pusiak

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Kwi 2016
Posty: 3
Wysłany: 2016-04-09, 18:20   Mobbing na pracowniku?

Witam, pracuję w południowej Polsce, jestem tam od samego otwarcia (5mcy) obiektu. Od około 2-mcy mam problem z ZKS i KS. Zaczęło się od tego że rzekomo nagadałem do innego KS w innym rejonie jak się u nas "dzieje". Co było częściowo nieprawda - cóż poszło to "dalej" pewnie na zasadzie "głuchego telefonu" zapewne. I od tego czasu jestem "kozłem" ofiarnym - KS często bierze mnie na dywanik w 4 oczy, a to że "nie umiesz tyle ile ci sie zdaje nie udawaj że wiesz tylko masz pytać bo jesteś najgorszy" albo jak ostatnio sytuacja z wczoraj, klient - dziecko przyniosło mi do kasy pudełeczko takie metalowe z jakimiś pierdółkami i na tym nie było kodu - nie przyszło mi do głowy żeby otworzyć - zadzwoniłem po ZKS i w ten czas dziecko przypomniało sobie że wewnątrz był papierek z kodem (musiało otworzyć chyba wcześniej) i ZKS podszedł i widząc to wyjechał do mnie z tekstem przy klientach - "no nawet dziecko wie jak kasować powinno się zatrudnić zamiast ciebie" inny problem był z kodem to padł tutaj tekst "ja znam kilka i to mi wystarczy a ciekawe jakbyś Ty sobie poradził na moim stanowisku" "nie bądź taki mądry bo XX siedzi krócej od ciebie a ma 13 tyś a ty 15 tyś" wszystko przy klientach...
Inne jazdy z KS - o to że siedząc na 1 kasie nie zdarzyłem rozłożyć w pełni palety z alkoholem i zostały cenówki do tego - ZKS powiedział że mam zostać po rozliczeniu po pracy i to zrobić. Po rozliczeniu zapytałem KS czy mam zostać a KS "no anon siłą rzeczy skoro alko nie rozłożyłeś to cenówki powinienes"..
Kolejna sprawa..ostatnio dostałem zjeb za to że "WC był brudny" a jak zwykle 2 osoba na kasie myje socjale to powinna umyć każdą toaletę bez wyjątku przynajmniej tak mi się wydaje i tak powiedziałem na co KS powiedział że mam nawet po pracy zostać i umyć skoro wciągu dnia nie ma czasu umyć bo jestem jeden i powinno być czysto a jak nie to mam czelność powiedzieć KR by umył po sobie toaletę. Powiedziałem że to niesprawiedliwe po czym KS wzruszył ramionami..

Suma sumarum.. czy jestem przewrażliwiony a czy rzeczywiście zaczynają mi "dokręcać śrubę"? czy sprawa nadaje się do zgłoszenia do BOP? czy jest tutaj osoba która jest w stanie mi pomóc? To mój pierwszy post.. mam nadzieję że ten KS nie czyta tego forum bo zapewne będzie to mój ostatni.. :pa1:
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-09, 19:32   

Jeżeli KS lub z-ks kazał Tobie po zeskanowaniu pracować i jest to widoczne na monitoringu to powinieneś to jak najszybciej zgłosić to do KR(dużo tutaj zależy jakie KR ma relacje z kierownikami tego sklepu, jeżeli tylko służbowe to nagana dla kierowników to będzie najmniejszy wymiar kary), poza tym tak, jak najbardziej nadaje się to do zgłoszenia BOP, ale najlepszym rozwiązaniem będzie rozmowa z KR i przenieść się na inny sklep.
  Ocena JMP: 6/10
     
biedronkaaa 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 408
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-09, 20:32   

Napisz mi na pw kto jest twoim KR
  Ocena JMP: 10/10
     
olka3008 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 301
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-09, 22:55   

Tu to juz konkretny mobbing !!I jak pisala Skiter1991 to jest lamanie prawa latwe do udowodnienia kazac pracownikowi pracowac po "odbiciu sie" a biedronka boi sie takich akcji po aferze z przed lat!wiec BOP szybko sie tym zajmnie!
 
     
#beatqa 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Sie 2012
Posty: 64
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-10, 10:48   

Skiter1991 napisał/a:
Jeżeli KS lub z-ks kazał Tobie po zeskanowaniu pracować i jest to widoczne na monitoringu to powinieneś to jak najszybciej zgłosić to do KR.


Pytanie czy Pusiak pisząc o rozliczeniu ma na myśli zdjęcie z kasy i zdanie kasetki z utargiem, czy zeskanowanie identyfikatora w systemie. Jeśli tylko rozliczenie utargu to pozostanie po pracy jest liczone jako nadgodziny.
Co do reszty zgłaszać do BOP lub rozmowa z KR chyba że ma układy z KS to tylko BOP.
 
     
~wiki08

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-10, 15:26   

Ja bym Ci radziła spróbować się im postawić odpysknąć zobaczysz jaka wówczas będzie reakcja i jak byś miał taką możliwość zrobienia tego w obecności innego kasjera który potwierdził by tą całą sytuację - tylko pytanie czy taki się znajdzie? Życzę powodzenia i szczerze współczuję takiego biura :bu:
 
     
biedronekzz

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 11
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-10, 19:56   

Ja bym sobie nie pozwolił na takie "szmacenie się", no sorry, ale trzeba nazywać rzeczy po imieniu.
  Ocena JMP: 2/10
     
~NowyWBiedronce 


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 24 Mar 2015
Posty: 52
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-11, 09:32   

biedronekzz napisał/a:
Ja bym sobie nie pozwolił na takie "szmacenie się", no sorry, ale trzeba nazywać rzeczy po imieniu.


Dokładnie, jestem jedynym facetem na sklepie i nikt tak sie do mnie nie odzywa, bo może od poczatku nie dałem sobą pomiatać.


Jeżeli kierownik karzę Ci zostać po odbiciu się w OHR to wylatuje ze sklepu.
 
     
pusiak

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Kwi 2016
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-11, 11:31   

olka3008 napisał/a:
Tu to juz konkretny mobbing !!I jak pisala Skiter1991 to jest lamanie prawa latwe do udowodnienia kazac pracownikowi pracowac po "odbiciu sie" a biedronka boi sie takich akcji po aferze z przed lat!wiec BOP szybko sie tym zajmnie!


KS wiedział co robi bo wprost nie powiedział tego ale swoja "gadką" zasugerował że mam zostać po odbiciu się i posprzątać toaletę. Cóż taki jestem że z każdym chce żyć w zgodzie a dodatkowo bardzo boję się stracić pracę.

[ Dodano: 2016-04-11, 11:38 ]
wiki08 napisał/a:
Ja bym Ci radziła spróbować się im postawić odpysknąć zobaczysz jaka wówczas będzie reakcja i jak byś miał taką możliwość zrobienia tego w obecności innego kasjera który potwierdził by tą całą sytuację - tylko pytanie czy taki się znajdzie? Życzę powodzenia i szczerze współczuję takiego biura :bu:


Jak się kiedyś postawiłem to miałem rozmowę z KS że nie jestem taki mądry jak mi się wydaje.. bo zamiast rzucić swoją pracę i iść pomagać innym w ich pracy to powiedziałem "zaraz". KS powiedział że mam natychmiast wykonywać polecenia a nie buntować się, do tego stwierdził że jestem najgorszy na sklepie.
Staram się jak mogę, zawsze najcięższe prace dostaje ja, ale nie mam do tego pretensji, czuje się przynajmniej potrzebny jako facet, bo mam więcej sił. Na kasie staram się wykręcić najszybszy wynik skanowania bo wg ich rozumowania będzie to jedyna karta przetargowa co do tego ze jednak nie jestem najgorszy. Choć zauważyłem ostatnio że chyba pozostali dostali polecenie "przyśpieszenia" bo zauważyłem że zrobił się "wyścig szczurów" na ranking skanowania...
 
     
~ona83 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 28
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-11, 19:33   

Tych wszystkich KS ktorym uderzyla sodowka do glowy po awansie to powinni pozwalniac w cholere. Zadnego szacunku do kasjerow nie maja kompletnie i najgorsze w tym wszystkim ze KR Nnigdy tego nie widza nawet gdy sa skargi. Niby sklep to jeden zespol ktory pracuje na korzysc jmp a tak naprawde to w 3/4 sklepach w Polsce mogliby co poniektorzy wbic noz w plecy za byle widzi mi sie.
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-11, 19:51   

Brak szacunku jest po każdej stronie. Kasjerzy też nie szanują przełożonych oraz kolegów kasjerów. To kwestia szacunku do drugiego czlowieka a nie stanowisk.
 
     
~ona83 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 28
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-11, 20:06   

W wiekszosci duzo zalezy od stanowisk...niestety.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-11, 20:43   

ona83, w większości to zależy od człowieka, a stanowisko tylko sprzyja. To ludzie sami sobie gotują taki los :bu:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
~ona83 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 28
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-11, 21:26   

Masz racje. Ale ile razy jest ze KS naduzywa tez swoje wladzy do wlasnie takich zachowan jak kolega ktory napisal ten post.
 
     
Drzazga

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-12, 19:28   

Swoją drogą mamy tu tylko jedną stronę a obiektywne ocenianie sytuacji wymaga wypowiedzi jednak wszystkich zainteresowanych. Co jednak nie zmienia faktu że kultura osobista zks pozostawia wiele do życzenia jeżeli oczywiście jest to wszystko prawdą.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo