Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
KASA ZAPOMOGOWO POŻYCZKOWA
Autor Wiadomość
gosienka

Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 27
  Wysłany: 2010-01-09, 18:48   KASA ZAPOMOGOWO POŻYCZKOWA

Witam!Mam pytanko do was.czy w naszej firmie istnieje cos takiego jak kasa zapomogowo-pozyczkowa??
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-01-09, 19:33   

Z tego co się orientuje to oficjalnie istnieje, ale na takiej samej zasadzie jak częściowy zwrot kosztów dojazdu do pracy - kiedyś od KS i KR dowiedziałem się, że są częściowe zwroty kosztów dojazdu po napisaniu odpowiedniego podania do kadr. Napisałem takie podanie z dołączonym miesięcznym biletem PKP imiennym, ale odpowiedzi się nie doczekałem mimo, że ubiegałem się o to kilkukrotnie.
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
AYK2 

Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-01-09, 20:27   

tak,istnieje cos takiego jak kasa zapomogowo-pozyczkowa
jesli masz trudna sytuacje zyciowa,to mozesz sie ubiegac o kase od JMD.Moze to byc kwota ktora otrzymasz rozlozona na max. 6 rat,czyli 6 miesiecy,wtedy beda ci odbijac z wyplaty.Ewentualnie moze to byc kwota bezzwrotna,czyli nie bedziesz jej musial zwracac.Ale nie pamietam jakie to moga byc kwoty
 
 
     
samica632

Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-01-09, 21:15   

kwota pożyczki bezzwrotnej to miesieczna wyplata brutto . warto sie starac bo jesli masz udokumentowana ciezka sytuacje to napewno dostaniesz ja skladalam wniosek na pozyczke a oni mi przyznali zapomoge bezzwrotna. dlatego wart
 
     
gosienka

Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 27
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-01-10, 19:55   

a jak to niby mam udokumentowac??i czy to musze do swojego rejonowego zlozyc?
 
     
back2groove 

Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 21
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-01-10, 19:58   

gosienka napisał/a:
a jak to niby mam udokumentowac??


piszesz ze potrzebujesz kase np na wymiane okien i dajesz faktury
_________________
The voices in my head tell me to stay home and clean my guns..
 
     
samica632

Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-01-10, 20:18   

do gosienka: wniosek o zapomoge dostaniesz u kierownika sklepu. dokumenty jaki ci potrzebne to jesli masz meza to jego dochód a jesli nie pracuje to zaswiadczenie z urzedu pracy a jesli nie jest zarejestrowany to zaswiadczenie ze skarbówki . jesli mieszkasz z rodzicami i oni nie pracuja to mozesz ich dołaczyc do wniosku jesli pracuja to raczej sie nie oplaca. we wniosku pasz opisane jesli sie nie myle co jeszcze trzeba jest troche chodzenia ale warto bo mozna dostac 1700 zl za nic. zarobki sumujesz dzielisz przez liczbe osob w rodzinie i jesli nie przekracza 500 zl na jednego członka to raczej dostaniesz ta zapomoge. we wniosku napisz po prostu ze jest ciezka sytuacja w rodzinie a opał kosztuje zima ciezka itp. jak ja skladalam o zapomoge to nie musialam zadnych faktur dawac i napewno nie dadza ci na okna tak jak napisał back2groove. jak bedziesz miala jeszcze jakies pytania to wal jak bede mogla to pomoge powodzenia
 
     
gosienka

Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 27
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-01-11, 09:11   

dzieki serdeczne :* no u mnie to o okna nie chodzi!mieszkam z rodzicami ,ale oni zyja a w sumie wegetuja z mojej mamy renty(ok500zl),ja mam na utrzymaniu dziecko i sytuacje nieciekawa!ale jakos mi glupio isc do kierownika i o to pytac.ale coz!!jak mus to mus
 
     
mała51 

Dołączyła: 17 Gru 2009
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-01-11, 09:41   

gosienka napisał/a:
dzieki serdeczne :* no u mnie to o okna nie chodzi!mieszkam z rodzicami ,ale oni zyja a w sumie wegetuja z mojej mamy renty(ok500zl),ja mam na utrzymaniu dziecko i sytuacje nieciekawa!ale jakos mi glupio isc do kierownika i o to pytac.ale coz!!jak mus to mus



Głupio??? Nie żartuj sobie. Głupio by było jakbys kradła a Ty wolisz prosic o pomoc.
Własciwie to tylko bierzesz od KS wniosek,wypisujesz go i oddajesz i masz w dupie co kto o Tobie pomysli. To nie z ich pieniedzy firma będzie Ci pomagała. U nas stale kładą takie wnioski i firma im daje kasę. Ostatnio laska dostała 1000 zł, kupila opał na zimę i miło było poparzec jaka jest szczęśliwa. Wychowuje 2 dzieci samotnie i naprawdę ta pomoc sie przydała. Wiec Ty sie nie bój i nie wstydz tylko działaj!!!!!!!!!!!!!
 
     
gosienka

Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 27
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-01-11, 09:57   

wiesz milo miec takich ludzi w ekipie,ktorzy cie nie wysmieja a ja niestetytakich nie mam.pracuje krotko w biedronce i szczerze to nowych jakos nie toleruja i wiecznie obrabiaja du... za plecami,dlatego nie chcialabym,zeby ktos o tym wiedzial :(
 
     
Ewa Rybak

Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-01-11, 18:41   

gosienka, mała51 ma rację. wstyd to kraść ale nie prosić o pomoc. pozdrawiam
 
     
samica632

Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-01-11, 19:39   

nie ma sie co przejmowac takimi ludzmi glupio im bedzie jak dostaniesz kase i nie jedna sie jeszcze zglosi po ta zapomoge zobaczysz. dziewczyny maja racje wstyd to krasc a nie prosic o pomoc uwzglednij swoich rodziców bedziesz miala wieksza szanse na dostanie tej zapomogi. powodzenia
 
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-01-11, 20:10   

Jedyna rzecz która mnie wkurza to taka że zdarza się że Ci co naprawdę mają kiepską sytuację nie dostają nic a Ci których naprawde na wiele stać otrzymują jeszcze zapomogę. Powinno to być faktycznie udokumentowane a nie tylko opisane długopisem na papierze.
 
     
gosienka

Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 27
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-01-12, 09:43   

no to teraz zotalam pocieszona :szczena:
czyli mozliwe,ze nie dostane wrrr
a mam jeszcze pytanko!ile sie czeka na decyzje w sprawie tej pozyczki?
 
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-01-12, 13:03   

gosienka, będę z Tobą szczera: Jesli Twoje podanie będzie na górze masz szanse ale jesli Twoja karteczka znajdzie się na dole to możesz zampomniec. Czytaja to tylko 3 osoby i powiedz sama przy tysięcznym podaniu odechcialo by ci się wszystkiego :) A podan jak wiemy jest OGROM
Życzę szczęścia
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo