Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Urlop zaległy
Autor Wiadomość
świra

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 19 Gru 2015
Posty: 2
Wysłany: 2015-12-19, 09:23   Urlop zaległy

Witam ,
Mam do wydania urlop zaległy w sumie 10 dni . Mam pytanie czy kierownik może wydać ten urlop bez mojej zgody . Chodzi mi o to że urlop chciałam zaplanować na luty a kierownik chce wydac mi go w styczniu .
Z góry dziękuje za odpowiedzi .
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-19, 09:52   

świra napisał/a:
Mam pytanie czy kierownik może wydać ten urlop bez mojej zgody

tak może, Ty możesz sobie zaplanować jedynie 14 dniowy nie przerwany, a że najpewniej już go wybrałaś więc z tym może co chce, :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@owadzik2 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 250
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-19, 16:36   

Ale też zawsze można się dogadać :)
_________________
Ludzie sukcesu koncentrują się na szansach, przeciętni koncentrują się na przeszkodach
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-19, 17:05   

owadzik2 napisał/a:
zawsze można się dogadać

oj z tym się w zupełności nie zgodze.
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
świra

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 19 Gru 2015
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-19, 18:53   

Niestety z kierownikiem nie można sie dogadać , nie chce zmienić terminu urlopu
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-19, 18:57   

świra, może spróbuj sie dogadać z kimś kto ma urlop w lutym a wolałby w styczniu i wtedy idź do kierownika
 
     
@stonek52 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 204
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-01-14, 23:30   

Czy można na sobotę i niedzielę nanieść UW? I czy odlicza to się z puli urlopu? Bo ponoć od niedawna jest taki przepis, że sobota i niedziela jest wpisywane UW ale to się nie odlicza od puli urlopu zaległego (w grafik naniesione 7 dni UW) . Jak to w ogóle u nas jest?
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-14, 23:48   

stonek52 napisał/a:
Czy można na sobotę i niedzielę nanieść UW? I czy odlicza to się z puli urlopu? Bo ponoć od niedawna jest taki przepis, że sobota i niedziela jest wpisywane UW ale to się nie odlicza od puli urlopu zaległego (w grafik naniesione 7 dni UW) . Jak to w ogóle u nas jest?


1. urlop wypoczynkowy można nanieść na sobotę i niedzielę w przypadku pracy np w ruchu ciągłym

2.W biedronce można ale warunek musi być planowany z ilością godzin 0 na okres od sob-nd,czyli nie schodzi z dni urlopu ,gdyż pracujemy w systemie normalnym (5 dni na tydzień)

3.Urlop tygodniowy udziela się zgodnie z zasadą ,że w ciągu 7 dni przypada przerwa 35 h zgodnie z prawem nie może być ona ominięta

4 .Planujemy urlop zgodnie z wymiarem etatu z ilością godzin np 6 w przypadku 3/4 i 8 przy całym etacie

5.wyjątek -UŻ oraz opieka na dziecko do lat 14, gdzie można ją wziąć na zasadzie UŻ z dnia na dzień


Cytat:
Wysyłając pracownika na urlop, pracodawca musi pamiętać, że nie udziela się go na niedziele i dni świąteczne wolne od pracy na podstawie ustawy z 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy (DzU nr 4, poz. 28) oraz dni wolne wynikające z zasady pięciodniowego tygodnia pracy. Od tej generalnej zasady są jednak wyjątki dla tych, którzy pracują w innym niż normalny systemie czasu pracy (normalny to 5-dniowy tydzień pracy, 8 godzin dziennie, 40 godzin na tydzień). Ci pracownicy przychodzą do pracy również w niedziele i święta (np. w ruchu ciągłym, w transporcie, w komunikacji).




Cytat:
Jeżeli niedziela jest dla pracownika dniem roboczym zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, udzielenie urlopu wypoczynkowego na ten dzień jest dopuszczalne. Urlopu udziela się bowiem w dni, które są dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, w wymiarze godzinowym, odpowiadającym dobowemu wymiarowi czasu pracy pracownika w danym dniu (art. 1542 § 1 K.p.). Przytoczona regulacja uwzględnia fakt, iż niektóre grupy zawodowe pracują nie tylko w dni powszednie, ale także w niedziele oraz święta - z uwagi na rodzaj wykonywanych czynności, sektor, w którym znajduje się zakład pracy, bądź zastosowanego systemu czasu pracy. Przykładowo praca w niedzielę jest dozwolona:

w zakładowych strażach pożarnych i zakładowych służbach ratowniczych,

przy wykonywaniu prac koniecznych ze względu na ich użyteczność społeczną i codzienne potrzeby ludności, do których zalicza się np. sprawowanie opieki nad osobami, których stan zdrowia wymaga całodobowych lub całodziennych świadczeń w zakładach opieki zdrowotnej, niektóre rodzaje prac w lokalach gastronomicznych czy zakładach hotelarskich,

w ruchu ciągłym, znajdującym zastosowanie w przypadku gdy technologia produkcji nie pozwala na zatrzymanie maszyn lub urządzeń,

w stosunku do pracowników zatrudnionych w systemie czasu pracy, w którym praca jest świadczona wyłącznie w piątki, soboty, niedziele i święta (w tzw. systemie weekendowym).

Jeżeli pracownik, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, miał zaplanowaną pracę w niedzielę, wówczas urlopu udziela się w wymiarze godzinowym czasu pracy przewidzianym na ten dzień.
 
     
gosiakij

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-01-27, 16:03   Czy zaszły jakies zmiany przy wyliczaniu urlopu

Witam udzielono mi zaległego urlopu zaznaczam że jestem zatrudniona na 3/4 więc powinnam mieć liczona po 6 godz a teraz podobno zaszły jakieś zmiany i urlop liczą nam po 8 godz czy jest to możliwe bo teraz niby mamy więcej godzin ale jesteśmy stratni na urlopie
 
     
skazany24
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-27, 22:37   

U nas juz wydaja urlop z tego roku osobom ktorym umowa w tym roku sie konczy.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-01-27, 23:56   

gosiakij, nie jesteś stratna bo wydzadzą Ci tyle ile w przeliczeniu na godziny wydadzą Ci urlop. Na to samo wyjdzie :)
skazany24,
to może u Was bo ogólnie po nowym roku normalnie się wydaje zaległości :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-28, 12:06   

Jest nowy rok, więc kto nie ma zaległego idzie na bieżący, i co w tym dziwnego?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo