Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GRAFIKI PRACY. CZYLI CO UDAŁO SIĘ NAM WYWALCZYĆ
Autor Wiadomość
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-25, 19:22   

Zmienić nie można ale kazać przyjść do pracy już tak.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-25, 19:32   

Hell napisał/a:
Zmienić nie można ale kazać przyjść do pracy już tak.



Nie można gdyż pracownik może:
-być poza miejscem zamieszkania 160 km ,albo i dalej, wtedy nie masz możliwości ściągnięcia go
-wykupił bilet do kina, ściągasz go w dniu wolnym , pracodawca oddaje środki finansowe

Ściągnąć pracownika w dniu wolnym można ze względu na szczególne potrzeby pracodawcy:
biedronka ma 2700 sklepów na pewno 2700 kierowników sklepu, ok 7000 tyś zastępców, ok 27 tys kasjerów -sprzedawców.

Odmowa przyjścia do pracy w dniu wolnym mogłaby teoretycznie pociągnąć odpowiedzialność dyscyplinarną ,
gdyby był niezbędny do funkcjonowania jednostki

KR ma do dyspozycji cały rejon , i rejon kolegów kierowników rejonu ,więc jak kasjer lub ks.zks odmówi lub nie odbierze telefonu to może przesunąć pracownika ze sklepu w tej samej lub innej miejscowości. Pisałem odwołanie od takiej kary porządkowej i przychylił się sąd do takiej argumentacji


ARGUMENTACJA ODNOŚNIE NIEZBĘDNOŚCI PRACOWNIKA W PRACY JEST W BIEDRONCE TRUDNA DO UDOWODNIENIA , PONIEWAŻ KASJERÓW I KIEROWNIKÓW DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA JEST OD GROMA, MOŻNA PRZESUNĄĆ INNĄ OSOBĘ Z INNEGO SKLEPU. TO NIE JEST NP SPECJALISTĄ OBSŁUGI MASZYNY SRAWAJĄCEJ I W ZAKŁAD BEZ NIEGO STANIE
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-25, 19:37   

ok , czy tego samego argumentu można użyć w przypadku UŻ ? czyli "kij ma dwa końce" ?
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-25, 19:39   

UŻ to nie jest planowany dzień wolny...... czym ma pracownik zaargumetnować ,nie dasz mi UŻ ,a ja wykupiłem bilet do kina.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-25, 19:41   

nie , nie o to chodzi , chodzi o argumentację pracodawcy że bez pracownika sklep nie będzie funkcjonował
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-25, 19:43   

Używacie tylko stwierdzeń pracownik, pracodawca, a przecież na sklepach pracują ludzie. Powinniśmy się szanować i dogadywać, a nie szukać przepisów jak drugiemu zaszkodzić. Nie zmienia się grafiku bez przyczyny, a tych przyczyn jest wiele i są różnego pochodzenia.
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-25, 19:44   

kwestia UŻ a ściągnięcie z dnia wolnego ,jest taka sama jak miedzy mobbingiem a dyskryminacją. W przypadku mobbingu ty udowadniasz ,że jest ,w dyskryminacji pracodawca udowadnia że nie było.

W UŻ decyduje pracodawca , bo to ty zgłosiłeś potrzebę, w dniu wolnym pracodawca dał Ci dzień wolny więc niech udowodni , że jest niezbędny
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-25, 19:47   

Tak, może być tysiące powodów dla których pracownik może nie chcieć przyjść do pracy. Zauważyłam tylko że jest m o ż l i w o ś ć wezwania pracownika do pracy w "dniu następnym" wolnym od pracy w zamian za to oddając mu dzień wolny w innym terminie. ;] Z tą dostępnością kadry kierowniczej to bym tak nie przesadzała a ona jak wiadomo niezbędna jest.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-25, 19:48   

wybacz fryndzel ale czytając te prawne sformułowania czasami zapominamy że jesteśmy ludźmi i pracujemy z ludźmi , powołujemy się na paragrafy a często jest tak jak piszesz że wystarczy się dogadać , zrozumiec i nie atakować :)
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-25, 19:50   

natomiast Hell kasjer nie jest niezbędny do prowadzenia zmiany.KS?ZKS też nie bo:

-kr ma odpowiednie przeszkolenie i może prowadzić zmianę
To moje uzasadnienie w odwołaniu od kary porządkowej , i faktycznie KR prowadził zmianę w wyniku , że nie mógł znaleźć KS?ZKS
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-25, 19:51   

qweerty napisał/a:
kwestia UŻ a ściągnięcie z dnia wolnego ,jest taka sama jak miedzy mobbingiem a dyskryminacją. W przypadku mobbingu ty udowadniasz ,że jest ,w dyskryminacji pracodawca udowadnia że nie było.

W UŻ decyduje pracodawca , bo to ty zgłosiłeś potrzebę, w dniu wolnym pracodawca dał Ci dzień wolny więc niech udowodni , że jest niezbędny

zrozumiałam różnicę :) a czy znasz przypadki że odmówiono UŻ ?
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-25, 20:00   

Obawiam się qweerty, że przez Twoją argumentacje rzesze biedronek poczują się wykorzystane gdy poprosi się je o przyjście do pracy na dniu wolnym tak jak dopuszczają to nowe zasady które jak mówi tytuł "udało się Wam wywalczyć". Myśle że to nie w porządku. ;]
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@Antrykota 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Sie 2015
Posty: 126
Skąd: 3city
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-25, 20:57   

A ja mysle, ze te sklepy w ktorych bylo po 40 wersji grafiki nadal beda miec misz-masz w planowaniu zmian. Mozna wprowadzic przeciez 25 drobnych zmian(uz, l4, tu komus cos wypadlo i chce zmienic, tu ktos sie zwalnia, tu ktos niedopatrzyl ze ma 2 kasjerow na zmianie popoludniowej), a mozna 25 ogromnych, gdzie zmienia sie drastycznie grafik wszystkim ;)
  Ocena JMP: 6/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-25, 23:04   

Hell napisał/a:
Obawiam się qweerty, że przez Twoją argumentacje rzesze biedronek poczują się wykorzystane gdy poprosi się je o przyjście do pracy na dniu wolnym tak jak dopuszczają to nowe zasady które jak mówi tytuł "udało się Wam wywalczyć". Myśle że to nie w porządku. ;]


Myślę ,że jak poprosi się raz na jakiś czas to nie. Jeśli to nagminne to powinny się tak poczuć, zarówno kasjerzy jak i kierownicy wzywani przez kr. W innych firmach stały grafik ,z opcją jak coś się niedaj boże wydarzy to norma, czyli w nadzwyczajnych okolicznościach. Jeśli nie zmienicie podejścia , że to pracodawca ma zapewnić odpowiednią ilość etatów to nie zrozumiecie.

W latach 1995-1999 w biedronce było 3 kierowników , nie 4 ,dlatego jak ktoś szedł na l4 ,czy urlop pracowali 12 h często po x dni pod rząd i łamali prawo. Bo też w głowie nie mieściło się im , że może być inaczej.Dopiero , jak Łopacka zrobiła awanturę to JMD zmieniło podejście.

Jako ks /zks czujesz się jakbym buntował kasjerów żeby nie przychodzili w dniu wolnym. ALe zapominasz, że podobnie jak oni Hell jako zks/ks też masz prawo do zaplanowania dnia wolnego zatwierdzonego grafikiem , i jego odwołania naprawdę w wyjątkowej sytuacji. 25 i więcej wersji grafiku nie oznacza, że sytuacja jest wyjątkowa

[ Dodano: 2015-08-25, 23:05 ]
ps

Kto w biedronce prosi ,masz przyjść i koniec ... odwołano Tobie dzień wolny, to rzeczywistość w JMP .Teraz dzięki nam uległo to zmianie

[ Dodano: 2015-08-25, 23:42 ]
I jeszcze jedna kwestia jest wielki płacz ,że tylko można 25 x razy bez konsekwencji zmienić grafik co zostawię bez komentarza. Natomiast jest cisza nad tym,że podkreślono ,że pracownikom na UW i absencji nie można zmieniać grafiku co było nagminne
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-26, 15:17   

Cytat:
Natomiast jest cisza nad tym,że podkreślono ,że pracownikom na UW i absencji nie można zmieniać grafiku co było nagminne

To jest wręcz tak wspaniałe że jeszcze chyba do wszystkich nie doszło. Ja myślałem że tak było od zawsze no ale spotkałem się jakiś czas temu że właśnie grafik zmieniono mi na urlopie bez mojej wiedzy. Super sprawa ten punkt.
25 to mało i dużo. Np jakaś osoba przestała przychodzić do pracy i musisz jej co zmianę wbić nn (w najgorszym wypadku) a każde wbicie nn powoduje podniesienie wersji grafiku. Ja wiem że to są sytuacje wybiórcze no ale w ten sposób można dojść do tylu wersji.
Wszystko zależy od pracowników i od umiejętności tego kto tworzy grafik a pod tym względem kiepsko to wygląda. Sam bym chciał pójść na jakieś szkolenie właśnie tylko i wyłącznie z tworzenia grafiku.
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo