Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GRAFIKI PRACY. CZYLI CO UDAŁO SIĘ NAM WYWALCZYĆ
Autor Wiadomość
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-22, 21:55   GRAFIKI PRACY. CZYLI CO UDAŁO SIĘ NAM WYWALCZYĆ

Z przyjemnością przyjmujemy informacje , o zmianie podejścia JMP do grafików pracy, w 2014 zmieniły się zapisy prawne wprowadzające grafiki miesięczne zamiast tygodniowych , miał to być ukłon w stronę pracowników . Niestety w strukturze JMP nic to nie zmieniło ,nadal powstawało kilkadziesiąt wersji grafików. Jest to częsty temat poruszany na spotkaniach cyklicznych z pracodawcą, poruszany też medialnie. Ostatnio poruszaliśmy temat sklepu , który miał 70 wersji grafiku. Oczywiście, rozumiemy, że wynika to często z absencji ,potrzeb pracowników, potrzeb kr , który każe przerzucać ludzi na inne sklepy. Dzięki naszym interwencjom ,oraz wnioskom i poruszanej tematyce na spotkaniach cyklicznych pracodawca wprowadza systematycznie zmiany takie jak lista preferencji. Oczywiście pracodawca nigdy nie przyzna się ,że jest to dzięki naszym zgłoszeniom , i omawianiu problemu na spotkaniach z pracodawcą a także nacisku na pracodawcę poprzez informacje medialne.
Cytat:
Cytat:
Piotr Adamczak, przewodniczący "Solidarności" w Biedronce na łamach "Głosu" mówi, że brakuje etatów, a grafiki zmieniają się nawet 40-60 razy w miesiącu. Ponadto pracownicy mają umowy na miasta, więc zdarza się, że ktoś, kto pracuje w jednej dzielnicy, a na drugi dzień musi się stawić w innym sklepie sieci. Firma Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, stworzyła stanowisko dyrektora do spraw pracowniczych, który co kwartał spotyka się z przedstawicielami zatrudnionych, jednak zdaniem związkowców, te spotkania nie przynoszą poprawy. https://www.strefabiznesu...ientow-i-naglyc

Z przyjemnością przyjęliśmy informacje z ostatniego RT:

szkoda tylko ,że monitoruje sie dopiero 25 wersję :)

natomiast najbliższy dla nas jest mail z pewnego centrum , który pan Regionalny Kierownik Personalny , wykazał się ogromną EMPATIĄ DLA PRACOWNIKÓW. Osobiście nie mam o tym panu dobrego zdania, ale to zasługuje na pochwałę


Prezydium Komisji Zakładowej wnosiło też wielokrotnie o szkolenia z tworzenia grafików pracy ,gdyż nie jest to oni proste ani łatwe. Zdajemy sobie sprawę ,też z własnego doświadczenia że wielu kierowników ze względu na oszczędność czasu przygotowuje go w domu, zwłaszcza, że czasem gdy chcą to robić w czasie pracy to po pierwsze nie mają kiedy ,dwa kr krzywo patrzy gdy chcą to zrobić dobrze i poświęcić więcej czasu
Cytat:
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-22, 22:16   

jeżeli chodzi o szkolenia to bardzo by się przydały , niewielu kierowników potrafi ułożyć dobry grafik i stąd tak częste zmiany min.
 
     
#czorna81 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Kwi 2015
Posty: 72
Skąd: koniec świata
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-22, 22:19   

Czasem grafik jest dobrze zrobiony a tu raptem L4 ktoś weźmie albo rejonów coś wymyśli tu kogoś na szkolenie zabierze.i grafik diabli wzięli
  Ocena JMP: 6/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-22, 22:21   

zgadza się wszystko ,więc jak będzie 25 wersja grafiku a kr będzie chciał zabrać pracownika niech pisze wytłumaczenie. :yeah: Niestety ,główny problem ,że nic nie można sobie zaplanować.
 
     
#czorna81 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Kwi 2015
Posty: 72
Skąd: koniec świata
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-08-22, 22:23   

Racja i uważam że w tym przypadku robienie grafiku na cały miesiąc jest bezsensu
  Ocena JMP: 6/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-22, 22:24   

L4 jest nie do przewidzenia , szkolenia są zaplanowane z góry , a rejon przynajmniej u mnie tak często nie wymyśla , nie aż tak często żeby było 70 wersji
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-22, 22:24   

marta1 napisał/a:
jeżeli chodzi o szkolenia to bardzo by się przydały , niewielu kierowników potrafi ułożyć dobry grafik i stąd tak częste zmiany min.

zajęło mi całą zmianę poranną (po zrobieniu zamówienia) i udowodniłem mojej ks,że można tak zaplanować by każdy miał z pracowników wolną sobotę i niedzielę,a kończył pracę w pt rano. Raz w miesiącu taki weekend od pt od 14 do pon do 14 tej. Każdy się cieszył ,ale powiedziałem ,że niestety muszą teraz chodzić bez zmian bo inaczej cały plan w pizdu. Niestety ks lubiła mieć więcej kasjerów na zmianie niż zks, i zmieniła grafik co nieźle wk...ło załogę
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-22, 22:26   

Jeżeli w jednym miesiącu grafik przekroczy 25 wersji to dopiero od następnego miesiąca opisujemy każdą wersję na specjalnym druku.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-22, 22:28   

czyli Rob da się :) tylko trzeba chcieć i umieć :)
 
     
@krzysieq

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 249
Skąd: Bolesławiec
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-22, 22:29   .

Szwagier w pracy dostaje grafik 1 stycznia i wie jak skonczy 31 grudnia wiec o czym my tu mowimy. Ja mialem miec juz 3 planowane urlopy i nie mialem zadnego. Grunt zr kr byl ks byl zke byli nie wszyscy i kasjerzy w wiekszosci byli a ja dostane po 1 dniu we wrzesniu, pazdzierniku, listopadzie i na poczatku grudnia.
  Ocena JMP: 10/10
     
#czorna81 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Kwi 2015
Posty: 72
Skąd: koniec świata
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-22, 22:29   

To ci Marta zazdroszczę ze rejon tak nie wymyśla. Ale ogólnie ja nie mam co narzekać u nas nigdy nie było wersji powyżej 20
  Ocena JMP: 6/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-22, 22:30   

Na wrzesień już u was wiszą?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@krzysieq

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 249
Skąd: Bolesławiec
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-22, 22:35   .!

Tak wisi 3 wersja a jeszcze wrzesnia nie ma...[/b]
  Ocena JMP: 10/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-22, 22:35   

na wrzesień ? jeszcze za wcześnie ;)
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-22, 22:35   

marta1 napisał/a:
czyli Rob da się :) tylko trzeba chcieć i umieć :)


Stawiamy na to umieć, bo jak się człowiek szkoli na zastępce to temat jest liźnięty. Jak zostaje ks to paradoksalnie nie ma żadnego szkolenia.
Ja miałem szczęście ,pierwsza ks nauczyła mnie robić i bilans i grafik. Ale samokształcenie jest pracochłonne. Powinny być warsztaty, bo zadowolony pracownik jest bardziej wydajny, a zwłaszcza jak jest wypoczęty.
Może jak medialnie będziemy mówić o szkoleniach zks i ks z grafików to może coś sie zmieni.Nikt nie jest alfą i omegą ,sam musiałem poświęcić dużo czasu i dzwoniłem po zaprzyjaźnionych kierowniczkach.
Czemu JMP nie ma tego nam ułatwić ? Robi szkolenia z owców i warzyw, biedronkowe akademie zarządzania ,to czemu nie z grafików? A i z prawa pracy też by się przydały,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo