Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GRAFIKI PRACY. CZYLI CO UDAŁO SIĘ NAM WYWALCZYĆ
Autor Wiadomość
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-23, 14:34   

biedronkaaa napisał/a:
Zmiany z tymi grafikami to ma być ułatwienie?
Z czasem zobaczycie jak to będzie wyglądać! Kierownik sklepu będzie bał się zmieniać grafik i na zmianie bedzie o osobę mniej... A co za tym idzie? To już wszyscy wiedzą! Kasjer z kierownikiem bedzie jeszcze bardziej musiał zapierdalac!
Nie wiem jakie plusy widzą w tym związki? Mają działać na korzyść pracowników a jest odwrotnie!
Kierownik sklepu i jego zks muszą pracować jak komputer! Nie mogą sie pomylić przy tworzeniu grafiku bo jakis qwerty mu Watyknie ze ma juz 3 wersje!
Inna sprawa nie raz jest taka ze kasjer nagle potrzebuje wolne albo na rano/popo... Dogaduje sie z inna kasjerka o zamiane i kierownik idzie im na rękę i zmienia grafik... Teraz niestety ale musi powiedziec NIE NIE ZMIENIE! podziękuj pani związkom zawodowym!
Zajmuja sie pierdolami ale wywalczyć podwyżek i etatow na sklepie nie potrafia!
Jak dla mnie utrudniacie zycie i tyle!
To ze połowa osób nie dostaje świadczen socjalnych to tez pewnie wasza sprawka!

[ Dodano: 2015-08-23, 13:47 ]
Juz nie będę gadać jak kierownik sklepu ma samych nowych zks i będą musieli w razie l4 czy innej absencji ściągnąć pracownika na dniu wolnym... A nie daj Boże zmienić cały grafik...

[ Dodano: 2015-08-23, 13:47 ]
Juz nie będę gadać jak kierownik sklepu ma samych nowych zks i będą musieli w razie l4 czy innej absencji ściągnąć pracownika na dniu wolnym... A nie daj Boże zmienić cały grafik...


Po pierwsze powiedz jaka połowa osób nie dostaje świadczeń socjalnych , po drugie świadczenia socjalne zgodnie z ustawą są rozpatrywane ze względu na sytuację socjalną, więc zgodnie z ustawą ten kto ma niski dochód dostaje więcej niż samotny ks z dochodem np 4300 na osobę,

Jest lista preferencji. Więc spokojnie powinnaś się zmieścić w 25 wersjach grafiku ,ale to świadczy tylko o twojej nieudolności jako kierownika sklepu. Zmiana grafiku 25 razy oznacza,że zmieniasz go raz dziennie!!! i dlatego jesteśmy za szkoleniami z grafiku,
Proste nie rób na "pałę " pierwszej wersji , przysiądź policz kiedy masz wzmożony ruch ,kiedy święta. Popatrz jakie są potrzeby kasjerów i kierowników. Jak Ci wypadnie jedno l4 na tydzień to masz 4 zmiany grafiku ,a jak jedna nagła prośba o zmianę to kolejne 4 wersje,łącznie 8 ale do tego trzeba przysiąść i zrobić z głową.

I bardzo się cieszę , że jesteś tak przychylną osobą do potrzeb kasjerów, bo na ogół znam ks którzy robią grafik tylko pod siebie. Zmiany odnośnie ilości grafików są przede wszystkim dla tych , którzy nie mogą sami ich do siebie dostosować. Z własnego doświadczenia jako zks wiem ,że zrobić pod siebie w biurze grafiki to nie problem. No może wtedy stąd ta ilość wersji, bo zmiany w większości są pod potrzeby biura.

[ Dodano: 2015-08-23, 14:42 ]
ps.
Piszesz o tym ,że wytknę komuś ,że ma już 3 wersję grafiku. Oczywiście ,że wytknę jest 23 sierpnia a sklep ma 3 wersję na wrzesień, to znaczy o nieudolności osoby , która go tworzy ,bo albo nie przykłada sie do niego zbyt porządnie ,albo pozwala by ciągle ktoś zmieniał preferencje.
Ustal z załogą -preferencje do dnia..... na miesiąc ten i ten. Robisz grafik jedną wersję. jak coś sie wydarzy to zmieniasz grafik , i naprawdę nie widzę potrzeby by go zmieniać częściej niż 2x w tygodniu co i tak jest dużo , a to zaledwie osiem zmian na miesiąc

ALE DO TEGO POTRZEBNE SĄ SZKOLENIA , I DLA KS I ZKS
 
     
#boczek_83 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 92
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-23, 15:31   

Niestety qweerty muszę ci przyznać racje że większość zmian grafików które widzę to nieudolność i brak odpowiedniego wyszkolenia kardy robiącej harmonogramy i rozkłady czasu pracy.
Miałem Ks który miał do 10 wersji grafiku w miesiącu.
Ale miałem też niestety nieudolnych i leniwych tuków którzy pisali na grafikach ,, grafik na pierwszy tydzień miesiąca reszta dni ulegnie zmianie" gdzie był to pierwszy miesiąc kwartału.Albo na moje pytanie dlaczego mam w piątek popołudniu 2 kasjerów a zawsze było 4 słyszę ,,pomyliłem się zaraz zmienię". Potem ludzie się wściekają że ciągle mają zmieniane grafiki i nie mogą nic sobie zaplanować i biorą uż albo zwolnienia lekarskie. A na koniec widzę pod koniec miesiąca 45 wersje grafiku.
Nie oszukujmy się jeżeli jesteś dobrym kierownikiem to bez problemu jesteś w stanie udowodnić że masz za mało pracowników i i lista zmian grafików nie jest ci straszna . Ale jeśli jesteś partaczem nie znającym się na swoich obowiązkach to będziesz obwiniał wszystkich wokoło za swoje błędy.
 
     
~claudia76 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Lis 2011
Posty: 38
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-08-23, 16:20   

Boczek, niestety wrzucasz KS do jednego worka, a pragnę zauważyć, ze nie wszyscy tacy są. Nie wszystkim zależy na pierwszej zmianie i wolnych weekendach, a nawet napiszę więcej rezygnują z tego "przywileju " na rzecz innego pracownika i niekoniecznie ZKS w przypadku soboty i niedzieli 
 
     
#welnaewa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 102
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-23, 16:28   

Ja chcialabym dodac tez cos o week
U nas grafik jest tak robiony ze ks i jego zastepcy maja miesiac w miesiac week wolny a jak chce kasjer to jest o to problem i nie mozna ks tego wytłumaczyc ze jak wszyscy to wszyscy W czym my jestesmy inni?niby wszyscy pracownicy maja byc traktowani równo ale jakos tego nie widac
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-23, 18:27   

welnaewa napisał/a:
Ja chcialabym dodac tez cos o week
U nas grafik jest tak robiony ze ks i jego zastepcy maja miesiac w miesiac week wolny a jak chce kasjer to jest o to problem i nie mozna ks tego wytłumaczyc ze jak wszyscy to wszyscy W czym my jestesmy inni?niby wszyscy pracownicy maja byc traktowani równo ale jakos tego nie widac


W niczym mamy tak samo przej...... na sklepach. Niestety , większość uważa ,że 25x grafiku to konieczność. Dla mnie koniecznością jest pewność ,że jak mam w środę wolną to ją mam ,niezależnie od stanowiska
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-23, 19:07   

A jak na tę samą środę ktoś inny weźmie Uż to co radzisz zrobić osobie prowadzącej zmianę żeby zapewnić odpowiednią obsadę czyt. żeby reszta się nie zajeb@#$%$#? Tylko mi nie pisz żeby posadzić Kr na kasie. ;]
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-23, 19:12   

Hell napisał/a:
A jak na tę samą środę ktoś inny weźmie Uż to co radzisz zrobić osobie prowadzącej zmianę żeby zapewnić odpowiednią obsadę czyt. żeby reszta się nie zajeb@#$%$#? Tylko mi nie pisz żeby posadzić Kr na kasie. ;]


znam taki przypadek.... mniejsza z tym ,to kr ma Ci zapewnić odpowiednie warunki pracy, jak ktoś weźmie UŻ co robisz,ściągasz inną osobę z dnia wolnego? nie oszukujmy się UŻ to ostateczność, i na ogół biorą Ci którym po złości nie wyda się dnia wolnego bo ma taką potrzebę. W sporadycznych przypadkach wynika z absencji bo nagle się coś stało.

to uż , i na ogół ściąga się pracownika ze sklepu , który ma większą obsadę ,a nie ściąga się kogoś jak ma zaplanowany dzień wolny. Po drugie ks/zks na uż jest wtedy gdy ma już w pracy przej..... i chcą go zwolnić. W innych przypadkach bierze np opiekę na dziecko jeśli absencja jest tym spowodowana.

Najtrudniej jest mi wam wytłumaczyć , że korzystanie z przerw czy prawo do zaplanowania dni wolnych w waszym grafiku to i wasze prawo i jest dla was. Dopóki będziecie myśleć ,z pozycji dobra pracodawcy ,a nie swoich praw nic nie zmienisz. Np przyjazd w nocy do alarmu, jak ciężko wam wytłumaczyć ,że nikt nie musi w nocy odbierać telefonu, być na miejscu , trzeźwy (nie można świadczyć pracy). JMP nie musi trzymać nad nami bata,sami skutecznie nad sobą go trzymamy.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-23, 19:18   

Uż, zl, opieka zwał jak zwał. Co robisz w takim przypadku oprócz wypłakania się w rękaw kr-owi?
A może to nie bat tylko odpowiedzialność i szacunek dla pracy i pracodawcy?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-23, 19:39   

Hell napisał/a:
Uż, zl, opieka zwał jak zwał. Co robisz w takim przypadku oprócz wypłakania się w rękaw kr-owi?
A może to nie bat tylko odpowiedzialność i szacunek dla pracy i pracodawcy?


Mam nadzieję ,że pracodawca na koniec potraktuje CIę z takim samym szacunkiem.
Jednak powiedz jak się czujesz z faktem, że ten sam pracodawca dla którego masz szacunek i chcesz być odpowiedzialna, zapewnia CI tak małą obsadę na sklepie ,że jedno UŻ walli cały grafik? Albo l4?
Ten sam pracodawca różnicuje CIę w wynagrodzeniu ze względu na miejsce zamieszkania, pomimo ,że wykonujesz tą samą ciężką pracę jak kierownik ,czy zastępca w Gdańsku, gdzie na tym samym stanowisku i stażu wasze wynagrodzenia różnią się o min 400 zł brutto.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-23, 20:03   

Perspektywa i powody"końca" nie będą mi przesłaniały tego co robię i czuję teraz w przeciwnym wypadku mogłabym się zwolnić już. Większe płace w dużych miastach to chyba nie nowość tak samo jak ceny usług czy towarów. To w końcu co radzisz konkretnie zrobić , wielu z nas wkrótce będzie stało przed taką decyzją. Czy dobrze zrozumiałam że nie robisz nic? Nie czepiam się, po prostu chce poznać Twoje zdanie. :stuppid:
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
#welnaewa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 102
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-23, 20:24   

qweerty podpowiedz nam co mamy zrobic z tymi week?!czy tak mozna robic jak u nas robi ks?kazdy z nas chcialby miec week wolny a jak wszyscy to wszyscy
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-23, 20:48   

łatwiej jest zaplanować wolny weekend komuś z kierowników, bo jest ich mniej. Kasjerów trochę trudniej obdzielić.
 
     
~claudia76 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Lis 2011
Posty: 38
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-08-23, 20:52   

welnaewa napisał/a:
qweerty podpowiedz nam co mamy zrobic z tymi week?!czy tak mozna robic jak u nas robi ks?kazdy z nas chcialby miec week wolny a jak wszyscy to wszyscy

Pozwolisz, ze przytoczę moje poprzednie słowa, ze KP nie gwarantuje wolnych weekendów, A więc tym samym KS ma prawo nie dac Wam wolnego co nie zamienia faktu, ze możecie wspólnie porozmawiać ze swoi. Kierownikiem i spytać dlaczego tak jest 
 
     
#welnaewa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 102
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-23, 20:52   

pracowalam w wiekszej firmie i jakos dalo rade i kazdy mial wolny

[ Dodano: 2015-08-23, 20:54 ]
my wiemy ze nie musi byc ale ks i jego zastepcy maja co miesiac a niby wszyscy maja byc traktowani równo
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-23, 20:58   

poczytaj cały temat i przełóż to na realia na twoim sklepie ,
wolny weekend jest możliwy ale jak widac nie jest to takie proste
wielkość firmy nie ma tu żadnego znaczenia
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo