Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Trzeba przyznać, że w Biedronce warzywa są super - Kopacz
Autor Wiadomość
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-09, 23:18   

marta1 napisał/a:
nie spodziewałam się że warzywka mogą być powodem takich sporów :P


Warzywka to tylko przenośnia do szerszej analizy problemu ;)
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-07-09, 23:26   

za małą mam głowę do takich analiz a i polityka tez mnie nie interesuje :) a pani premier ma u mnie plusa tak po ludzku za to że nie wstydziła sie powiedzieć że warzywa z biedronki sa super :)
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-10, 00:49   

marta1 napisał/a:
za małą mam głowę do takich analiz a i polityka tez mnie nie interesuje :) a pani premier ma u mnie plusa tak po ludzku za to że nie wstydziła sie powiedzieć że warzywa z biedronki sa super :)


A ja myślę podobnie jak internauci...

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/internauci-komentuja-kolejna-wpadke-ewy-kopacz/j8vs5n

A u mnie pani premierbiedrona ma wielkiego minusa :bu:
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-10, 07:27   

...ile internautów tyle opinii , nie przebrnęłam przez wszystkie a Ty z którymi się zgadzasz ?
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-10, 13:39   

Z tymi internautami których pani premier rozbawiła swoją wypowiedzią. :D Lepsza niż kabaret. :em29: Ciekawe ile dostała kaski za takie promowanie. PIH powinien się tym zająć.
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-10, 19:21   

związek zawodowy wystosował list do kancelarii Pani Premier Kopacz
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-10, 19:27   

Wrzuć treść listu , zobaczymy o co "kaman" ?

[ Dodano: 2015-07-10, 22:27 ]
4ever napisał/a:
Z tymi internautami których pani premier rozbawiła swoją wypowiedzią. :D Lepsza niż kabaret. :em29: Ciekawe ile dostała kaski za takie promowanie. PIH powinien się tym zająć.

nie słyszałam całej wypowiedzi pani premier więc może dlatego nie widzę tam nic śmiesznego :) , piszesz o kabarecie i tu się z Tobą zgodzę , nasi politycy są czasami lepsi ale pani Kopacz moim zdaniem nie jest wcale zabawna
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-10, 22:44   List do premier Ewy Kopacz

Organizacja Zakładowa nr.922 Września, dnia 09.07.2015r.
NSZZ „Solidarność” w JMP S.A.
ul.Wrocławska 42
62-300 Września
tel/fax 0618475128

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Szanowna Pani Premier R.P.
Ewa Kopacz


Solidarność działająca w Jeronimo Martins Polska (właściciel sieci „Biedronka”) zwraca uwagę, że obecnie „Biedronka” płaci jedynie 0.5% należnego podatku i nie zapewnia odpowiednich wynagrodzeń oraz nie zatrudnia wystarczającej liczby osób w sklepach i centrach dystrybucyjnych. - Odnosząc się do argumentacji pani Premier chciałbym podkreślić, że obecnie zysk generowany przez Jeronimo Martins Polska S.A. to aż 68% zysku całej grupy kapitałowej. Wypracowany zysk przez polski oddział każdego roku się zwiększa. Za tym wzrostem nie idzie wzrost wynagrodzeń. W roku 2015 po raz pierwszy nie podniesiono wynagrodzenia zasadniczego na stanowisku kasjera-sprzedawcy, a wynagrodzenie to zbliża się do najniższej krajowej. Biorąc pod uwagę duży zakres obowiązków, będzie to skutkowało odpływem pracowników, przy i tak wysokiej rotacji wynoszącej ponad 20%.
Te pięknie poukładane owoce i warzywa to efekt naszej codziennej, ciężkiej pracy, która nie jest wynagradzana adekwatnie do nakładu sił. Te warzywa i owoce układa często kasjer lub kierownik który tak samo pracuje na kasie, który w czasie obsługi klienta przez kasjera musi sam dokładać ciężkie kartony warzyw i owoców. Jak to się kończy ? urazami kręgosłupa, wypadkami w pracy, łamaniem przepisów BHP, bo nie ma komu pracować zgodnie z zasadami a wzrost wypadkowości rośnie z roku na rok.
Solidarność działająca w „Biedronce” zaprasza Panią premier do podjęcia pracy przez jeden dzień w wybranym sklepie tej sieci handlowej, by przekonała się Pani jak ciężkie są warunki pracy zatrudnionych osób.
Pani Premier, pracodawca, jakim jest Jeronimo Martins Polska S.A. dokonuje „optymalizacji” zatrudnienia, a więc zmniejsza liczbę osób obsługujących sklepy, redukuje etaty. Często te ładne warzywa i owoce przebierają i eksponują pracownicy agencji pracy tymczasowej. Szkoda, że radości Pani premier nie podziela młody człowiek wchodzący na rynek pracy, który świadczy pracę na umowie śmieciowej. Zapraszamy Panią Premier, by przyszła do naszego sklepu i zapytała naszych pracowników czy są zadowoleni z pracy, z wysokości pensji, zakresu obowiązków. Ludzie pracując na ogromne zyski sieci handlowych za niewygórowane wynagrodzenie, chcieliby mieć, chociaż świadomość, że część generowanego przez ich pracę zysku zostaje w Polsce, w formie podatków przeznaczanych na świadczenia socjalne, szkoły, szpitale. W kraju, w którym szuka się sposobu załatania dziury budżetowej, pozwala się by ogromne środki z podatków, które musi płacić każdy pracownik, wyprowadzano z kraju. Zapraszamy Panią premier do pracy w naszym markecie. Wtedy przekona się Pani, że wcale nie jest tak pięknie.
Jednocześnie jesteśmy gotowi, jako sektor handlu na spotkanie z Panią Premier i przedstawienie wszystkich spraw dotyczących pracy sektora handlu, który jest najważniejszym w Naszym Kraju bo obecnie mamy wrażenie, że nasze problemy są spychane na boczny tor.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-10, 22:56   

Widzę, że stylistyka i składnia, nie jest mocną stroną związkowców, zajmujących się tworzeniem tego typu dokumentów ;) Nie spodziewałabym się fajerwerków po liście napisanym w taki sposób, co najwyżej reakcji na podobnym poziomie, lub w ogóle jej kompletnego braku.
Szanowny pan moderator może łaskawie zwróci uwagę, że w dwóch tematach, rozmawiać o jednym, jest trochę niewygodnie?
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-11, 01:06   

Larrikol kim ty naprawdę jesteś ? Krytykiem JMP?
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-11, 07:11   

Larrikol napisał/a:
Widzę, że stylistyka i składnia, nie jest mocną stroną związkowców, zajmujących się tworzeniem tego typu dokumentów ;) Nie spodziewałabym się fajerwerków po liście napisanym w taki sposób, co najwyżej reakcji na podobnym poziomie, lub w ogóle jej kompletnego braku.
Szanowny pan moderator może łaskawie zwróci uwagę, że w dwóch tematach, rozmawiać o jednym, jest trochę niewygodnie?


Larrikol to:
-były pracownik któremu było źle i poszedł sobie z JMP
-twierdzi , że w nowej pracy ma lepiej ale nadal kocha starą
-nigdy nie mówi o nowej pracy ale wie lepiej jak pracuje się w biedronce
-ma nową pracę ale moim zdaniem strasznie nudną skoro woli udzielać się na tym forum ( ja np nie piszę na forum moich byłych firm)

[/b]Larrikol składnię poprawną mogą mieć przedstawiciele związków zawodowych nauczycieli...... Czy Lech Wałęsa wyrażał się w sposób gramatyczny? nie! bo przedstawiciel związków zawodowych jest przede wszystkim pracownikiem danego zakładu a nie euredytą czy polonistą. Więc jeśłi oczekujesz poprawnej składni na poziomie eseju , t0 źle trafiłaś.
I jeszcze jedno -
aktywni pracownicy JMP rozumieją o co chodzi w tym liście...... a także popierają nas bo to oni ,a nie Ty (jako były pracownik) zmagają się z trudem codziennej pracy.
I to przedstawiciele związków mają szeroką wiedzę jak wygląda patologia w pracy , od ilości załogi po jej traktowanie przez kierowników rejonu jak i czasem ks/zks. I to posiadają szersza wiedzę niż Ci na górze na dolnej, bo to nam ludzie mówią i piszą , ich się i boją i nie wierzą w ich BOP-Biuro Odstrzeliwania Pracowników
 
     
#czorna81 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Kwi 2015
Posty: 72
Skąd: koniec świata
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-11, 07:30   

A mnie się ten list podoba. To że małe błędy tam są to uważam że mało istotne bo tu chodzi o PRZEKAZ. Z chęcią podpisałabym się pod tym listem. Ogólnie prace Lubie lecz jest ostatnio ponad siły.
  Ocena JMP: 6/10
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-11, 07:55   odp

masz słuszną rację, że liczy się przekaz bicia na alarm ponieważ w handlu robi się zle. Dlaczego my mamy siedzieć cicho. Górnicy walczyli o swoje, pielęgniarki walczyły o swoje a teraz my walczymy o swoje.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-11, 08:47   

Tylko zapomnieliście, że biedronka to nie państwowa kopalnia i nie finansują was z budżetu, więc taka akcja da wam tyle samo, co list dostawców mleka. A Wałęsa powinien się obrazić za twoje porównanie. Ale stwarzajcie pozory działania ;)
Ps. Robert, Ty to wiesz jak mnie rozbawić ;)
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-11, 14:10   

zz-biedronka napisał/a:
nie zapewnia odpowiednich wynagrodzeń

Mnie tam zapewnia i każdemu komu chce się na centrum pracować a nie ściemniać wiec to mało trafiony argument. Zresztą sam list jak dla mnie to zwyczajna dziecinada.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo