Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Trzeba przyznać, że w Biedronce warzywa są super - Kopacz
Autor Wiadomość
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-08, 14:58   Trzeba przyznać, że w Biedronce warzywa są super - Kopacz

https://wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,title,Kolejna-wpadka-Ewy-Kopacz,wid,17691997,wiadomosc.html

"Biedronka przyczyną kolejnej wpadki Ewy Kopacz?
- Trzeba przyznać, że w Biedronce warzywa są super - mówiła w programie TVP Info premier Ewa Kopacz. Te słowa padły po tym, jak dziennikarz prowadzący rozmowę zapytał szefową rządu, dlaczego sklepy wielkopowierzchniowe nie miałyby podzielić się swoimi ogromnymi zyskami z budżetem państwa. W odpowiedzi prezes rady ministrów zaczęła bronić sieci handlowych, a następnie zachwalać produkty oferowane przez jedną z nich. - Pani premier powiedziała zgodnie z prawdą. Jej wypowiedź była naturalna - broni swojej szefowej rzecznik rządu Cezary Tomczyk."

Najlepszy komentarz
"Antybiedrona. 1 godzinę i 15 minut temu
Nie kupuje w bidronce niemam czasu stać w kolejce gdzie jest dziesięć kas a dwie tylko czynne a obok nich niema się gdzie ruszyć bo poustwiane różnego ustrojstwa aby jeszcze coś kupić przy kasie. .Kto kupuje w biedronce to albo niema co robić albo jest na emeryturze i ma czs na kolejki jak za komuny itd. Pozdrawiam kolejkowiczow a może jeszcze tak wodę kupić aby w kolejce nie wykorkowac !"


[ Dodano: 2015-07-08, 19:52 ]
https://www.solidarnosc.o...30-pani-premier
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-09, 00:13   

Jak jest taka zadowolona z owoców i warzyw to niech tu przyjdzie je poukładać, przecież to zwykłe ustawianie katonów, nic trudnego, żadnej filozofii nie ma, z palety na warzywniak siup, siup, normalnie bułka z masłem :P
Podejrzewam że po 8 godzinach pracy wizyta na intensywnej terapii murowana :P
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-09, 01:21   

jak nic dział marketingu do zwolnienia, skoro sama premier zareklamowała :D
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-09, 06:26   odp

Tylko jak przeżuci cały warzywniak z palety na stoły i w tym około 8 kartonów banana w czasie 40 min , to sama chyba stwierdzi, że to jest łamanie przepisów BHP
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-09, 09:17   

każdego kto jest zadowolony z zakupów w biedronce, odsyła się do rozkladania towaru, żeby sobie zobaczył jak to trafiło na polkę?
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-09, 10:48   

Nikogo innego. A pani premier to powinna sobie "przerzucić" ten swój ulubiony warzywniak najlepiej w temp 28-30 C. :D
Była by bardziej zadowolona, bo to by była jej praca i warzywka jeszcze smaczniejsze :D
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-09, 11:00   

Smaczniejsze warzywka to miałaby, gdyby sobie na działce posadziła. W tym momencie mniejsze znaczenie ma, że to premier, wyszło podejście do klienta.

zz-biedronka, jak wasza ulubiona partia dowali podatek, o którym ostatnio bardzo głośno, to nie tylko pani premier, ale wszyscy będziemy sobie sami z palet zdejmować towar, który będziemy chcieli kupić.
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-09, 11:31   

Już ją widzę na działce (a raczej nie widzę). :szczena:
Tu akurat nie masz racji co do mojego podejścia do klienta. No chyba że do "Tego" jednego ;/
A i proponuję poczytać sobie o rozwiązaniach węgierskich, bo tam jakoś sami klienci sobie towaru z palet nie ściągają. I gospodarka ma się lepiej niż u nas. To dowodzi tylko tyle, że można dbać o interesy zwykłego obywatela a nie wielkich korporacji.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-09, 11:58   

To ja tez proponuję poczytać o rozwiązaniach węgierskich i dowiedzieć się, co spowodowały w ostatnim czasie :) A podejście do "tego jednego" klienta też dużo mówi... rozumiem, że są lepsi i gorsi, no cóż... nie sądziłam, że warunki pracy w biedronkach i zakres obowiązków to wina tego gorszego klienta.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-09, 12:35   

nie spodziewałam się że warzywka mogą być powodem takich sporów :P
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-09, 12:47   

A no akurat ten klient i jemu podobni mają i to bardzo duży wpływ wyłącznie na tą część mojej pracy poprzez ciekawe udogodnienia ustawowe albo ich brak. Reszta zależy od humoru korporacji, lub braku. I wcale nie mówię że mi się źle tu pracuje (i znowu jest to moja opina podsumowująca prawie dziesięciolecie)
No cóż, moje podejście do klienta to kwestia do dyskusji a raczej głębszej analizy a nie oceny po jednej wypowiedzi ale każdy ma swoje zdanie i nic tego nie zmieni. Prawie 10 lat na pewno mnie nie trzymają tu za piękne oczka, ani dla znajomości.
A co do węgrów to aż tak źle nie mają (jestem, a bynajmniej staram się przebić do informacji rzetelnych przez gąszcz pogmatwanych informacji naszych lewiatanów i innych podobnych instytucji które jak mantra powtarzają swoje), ale to też kwestia do głębszej analizy.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-09, 13:34   

Och... znam osoby, które pracują ponad 10 lat i zmiana z nimi to był koszmar. Nie wiem po co niektórych trzymają, chyba dla świętego spokoju, ale okres zatrudnienia na pewno nie jest wyznacznikiem poziomu pracownika. Oczywiście nie uogólniam, bo bywa różnie, tak samo jak z pracownikami z krótkim stażem.
Co do warzyw to trzeba pani premier podziękować za szerzenie takich opinii, bo osobiście od dawna omijam biedronkowy warzywniak :)
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-09, 16:39   

Larrikol napisał/a:
Smaczniejsze warzywka to miałaby, gdyby sobie na działce posadziła. W tym momencie mniejsze znaczenie ma, że to premier, wyszło podejście do klienta.

zz-biedronka, jak wasza ulubiona partia dowali podatek, o którym ostatnio bardzo głośno, to nie tylko pani premier, ale wszyscy będziemy sobie sami z palet zdejmować towar, który będziemy chcieli kupić.


Larrikol czy jesteś może socjalistką ale w tym zakresie że dajesz prezenty JMP ? dlaczego osoba zatrudniona płaci podatek , mali przedsiębiorcy też a sieci handlowe nie muszą? Czy uważasz , że nasz kraj to kolonia do zbijania kokosów i generowania zysków? Czy może mamy być rajem podatkowym dla zagranicznych kapitałów takich jak
WARTA - Retail & Services Investments B.V. ?????????????
Na razie JMP płaci 0.5% należnego podatku.......... więc uważasz ,że prawo powinno być korzystne dla bogatych? Jak KOWALSKI MA FIRMĘ BUDOWLANĄ TO PODATEK DOCHODOWY ,CIT ZOSTAJE W POLSCE I IDZIE DO BUDŻETU

[ Dodano: 2015-07-09, 16:42 ]
zapraszam do TV REPUBLIKA O GODZINIE 19.45 BĘDZIE WYPOWIEDŹ PIOTRA ADAMCZAKA ODNOŚNIE PRACY NA SKLEPACH I ZAPROSINY DLA PANI PREMIER ŻEBY MOGŁA PRZYJŚĆ POPRACOWAĆ PRZEZ JEDEN DZIEŃ I ZOBACZYĆ JAK TO SIĘ TRZEBA NAHAROWAĆ ZA 2000 BRUTTO BY OWOCE BYŁY ŁADNE I DOBRZE WYEKSPONOWANE

[ Dodano: 2015-07-09, 16:52 ]
Larrikol napisał/a:
każdego kto jest zadowolony z zakupów w biedronce, odsyła się do rozkladania towaru, żeby sobie zobaczył jak to trafiło na polkę?

a czy Premier tego kraju jest "każdym" , czy też odpowiada za politykę finansową państwa? Czy to nie dzięki Pani Premier płacę w biedronce 23 a nie 22 procent vat? Czy to Pani premier odpowiada z ekipą rządzącą za budżet państwa? i gdzie w pozycji wpływ z podatków CIT , pozycja wpływów z podatków sieci handlowych? jeśli ja i każdy zatrudniony płaci i vat i podatek od dochodu , to czemu sieci handlowe nie płacą go wcale?

[ Dodano: 2015-07-09, 17:01 ]
i zapewne wiesz co to jest Larrikol Warta-Retail & Servises Investnens B.V.
ale jak nie wiedzą inni to:
ne firmy: JERONIMO MARTINS POLSKA S.A., KOSTRZYN
Adres 62-025 KOSTRZYN ŻNIWNA 5, Województwo: WIELKOPOLSKIE
Zarząd DE CASTRO SOARES DOS SANTOS PEDRO MANUEL − PREZES ZARZĄDU , PEREIRA DA SILVA PEDRO MANUEL − CZŁONEK ZARZĄDU , DE SOUSA BRITO EDUARDO MANUEL − CZŁONEK ZARZĄDU , SUCHAŃSKI TOMASZ − CZŁONEK ZARZĄDU , NUNES SERENO NUNO MIGUEL − CZŁONEK ZARZĄDU , SOBCZYK JAROSŁAW ADAM − CZŁONEK ZARZĄDU
Sposób reprezentacji DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE, BĄDŹ TEŻ JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Udziałowcy, Wspólnicy lub Akcjonariusze (obecni i poprzedni) Firma POLTI-INVESTMENTS B.V., Firma WARTA - RETAIL & SERVICES INVESTMENTS B.V., Firma BELEGGINGMAATSCHAPPIJ TAND B.V.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-09, 17:15   

qweerty, mam czas tracić na tv republika? Nie żartuj ;) to na was - pracownikach, głównie się odbije, więc oglądaj te bzdury. Jeśli sieci będą płacić więcej, to wy zarobicie mniej, już jest problem z podwyżkami, nagrodami itp. To w żadnym momencie nie jest działanie na waszą korzyść. A czy wiesz, że prawie połowa podatku z handlu, która w ubiegłym roku trafiła do budżetu, pochodzi właśnie od zagranicznych sieci handlowych? Poza tym, Bardzo ładne wypracowanie, tylko co ma wspólnego z biedronkowym warzywniakiem?
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-09, 17:45   

Larrikol napisał/a:
qweerty, mam czas tracić na tv republika? Nie żartuj ;) to na was - pracownikach, głównie się odbije, więc oglądaj te bzdury. Jeśli sieci będą płacić więcej, to wy zarobicie mniej, już jest problem z podwyżkami, nagrodami itp. To w żadnym momencie nie jest działanie na waszą korzyść. A czy wiesz, że prawie połowa podatku z handlu, która w ubiegłym roku trafiła do budżetu, pochodzi właśnie od zagranicznych sieci handlowych? Poza tym, Bardzo ładne wypracowanie, tylko co ma wspólnego z biedronkowym warzywniakiem?


To uważasz że teraz dzięki temu że nie podatku zarabiamy więcej :bubum: przecież jmp nie płaci podatków, BO TE 0.5 % NALEŻNEGO PODATKU TO TYLE JAKBYM JA Z WYPŁATY MIAŁ POTRĄCONE NIE 19 % CZYLI 400 ZŁ A 0.5% CZYLI 1 ZŁ .wzrost zysku w grupie kapitałowej do 68% a podwyżek nie było myślisz że pracodawca który teraz tnie etaty i ma tylko 4% kosztów związanych z wynagrodzeniem przełoży to na nas jeszcze bardziej? Czy jak Kowalski ma firmę budowlaną i płaci podatek to przerzuca go na pracownika? no nie Larrikol aż tak nie jest
To demagogia nie wiele mająca wspólnego z ekonomią to biadolenie że wolne niedziele=200 tyś mniej miejsc pracy, a podatek obrotowy dla sieci to koszty przerzucone na Kowalskiego

Powiedz mi Larrikol czy jak rośnie koncesja na alkohol albo paliwo ,albo wprowadza się podatek od zapasu i rośnie cena paliw, WIĘC ROŚNIE KOSZT PRACODAWCY TO PRZERZUCA GO NA MOJĄ PENSJĘ? JAK ROŚNIE CENA ENERGII TO TEŻ OBNIŻA MI WYNAGRODZENIE ALBO PODNOSI CENY ŻYWNOŚCI?

[ Dodano: 2015-07-09, 17:54 ]
LARRIKOL ILE SIECI HANDLOWYCH PO ZA JMP KTÓRE PŁACI CIT W WYSOKOŚCI 0.5 % PŁACI WOGÓLE. nawet te 0.5 % cit od dochodu? ile poza jmp nikt

KGHM

2319.08

2

PKN

1010,28

3

PKOBP

960,31

4

PeKaO SA

623,08

5

JSW

586,1

6

PGE GiEK

564,47

7

PGE

406,74

8

Polkomtel

288,54

9

PTC

285,86

10

BRE Bank

276,19

11

Jeronimo Martins

240,78

12

ING BSK

227,9

13

PGNiG

200,02

14

Kompania Węglowa

190,16

15

Bank Handlowy

178,83

16

PZU

164,61

17

Kulczyk Holding

164,04

18

Tauron Wytwarzanie

154,52

19

PGE Dystrybucja

153,56

20

Węglokoks

139,0

[ Dodano: 2015-07-09, 17:57 ]
to teraz Larrikol podatek OBROTOWY BĘDZIE NA KORZYŚĆ DLA JMP I USTAWI GO NA RÓWNEJ POZYCJI DO INNYCH SIECI ,WSZAK INNE NIE PŁACĄ CIT NASZA FIRMA W 2013 R ZAPŁACIŁA 240 MLN ZŁ CIT ,LIDL ZERO, NETTO ZERO, AUCHAN ZERO A CARREFOUR DOSTAŁ ZWROT =14 MLN

Zrobiła to na podstawie danych ze sprawozdań finansowych porównała obroty sieci handlowych do odprowadzanej kwoty CIT. Z analizy wynika, że większość monitorowanych firm tego podatku nie płaci - informuje Wirtualna Polska.

Na wp.pl czytamy, że z danych wynika, że np. w 2011 r. podatek dochodowy zapłacił tylko portugalski Jeronimo Martins. Firma oddała fiskusowi niemal 241 mln zł. Lidl i Kaufland zapłaciły podatek CIT w zerowej wysokości, a Carrefour nawet otrzymał 14 mln zł zwrotu. Fundacja Republikańska nie dotarła do danych o kwocie podatku CIT odprowadzonego przez Tesco - informuje wp.pl.

Choć fakt, że największe sieci handlowe w Polsce praktycznie nie płacą podatku dochodowego, wydaje się szokujący, to eksperci nie są zdziwieni. - Problem polega na tym, że podatek dochodowy od osób prawnych, czyli CIT, w pewnym sensie bankrutuje jako źródło dochodów budżetowych. System jest już na tyle skomplikowany i ma w sobie tyle luk, że podlega wynaturzeniom - komentuje cytowany przez Wirtualną Polskę Paweł Gruza, ekspert Fundacji Republikańskiej.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo