Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Związek Zawodowy w JMP
Autor Wiadomość
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-05, 17:14   

Nawet chyba czwarty... :D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
~alina21 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 16 Gru 2014
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-05, 22:54   

Nie ważna 3 czy 4.Ważne że nowy. Może nie zapomni,że jest dla nas. I nie ważne czy mały. Jak będzie działał. I to tak jak powinien. To sama się zapiszę. :yeah:
 
     
~Libeerty

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-06, 13:02   

Mamy nadzieję ,że zyskamy wasze poparcie naszymi działaniami. Oczywiście kolega brodacz ma rację że siła tkwi w reprezentatywności. I jest to też jednym z naszych celów.
_________________
Czas na zmiany. Najpierw człowiek...............
  Ocena JMP: 6/10
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-06, 14:01   

Mam nadzieję, że będzie to coś nowego, coś lepszego niż dotychczas bo ostatnio było dużo szumu.
Życzę wytrwałości i sukcesów w działaniu.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-06, 15:33   

alina21 napisał/a:
Nie ważna 3 czy 4.Ważne że nowy. Może nie zapomni,że jest dla nas. I nie ważne czy mały. Jak będzie działał. I to tak jak powinien. To sama się zapiszę. :yeah:


No dla mnie trochę ważne. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę ale nie lepiej stworzyć jeden, silny i zrzeszający większą ilość osób? Czy aż tak bardzo różnią się ich cele że trzeba tworzyć nowe? Może mi to ktoś mądry wytłumaczyć? Oczywiście nie mam nic przeciwko nowym związkom, tak z ciekawości pytam.
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-06, 16:16   

hell bo na mój rozum to te związki zawodowe działają jak partie polityczne,za cholerę się nie dogadają.
przykład Solidarności z początku lat 90-tych, złapały stołek w sejmie i się pożarli między sobą, i każdy ciągnie w swoją strone
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-06, 19:07   

Młodzieńcze :) cóż za trafny wniosek :D do tego dołożyłabym jeszcze pieniądze chociaż pewnie zostanę zaraz potępiona
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-06, 19:13   

marta1 napisał/a:
Młodzieńcze :) cóż za trafny wniosek :D do tego dołożyłabym jeszcze pieniądze chociaż pewnie zostanę zaraz potępiona

nie chciałem mówić o pieniądzach, ale fakt, masz racje
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
~Libeerty

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-06, 19:58   

Cytat:
nie chciałem mówić o pieniądzach, ale fakt, masz racje

Jakie pieniądze ??? Organizacje utrzymują się ze składek, nikt nie pobiera dodatkowych pieniędzy nawet jeśli idzie na etat związkowy. Jak już odchodzi przewodniczący to płacą mu średnią z 3 miesięcy zgodnie z ustawą. Związki zawodowe nie mogą być finansowane przez pracodawcę ,partie polityczne, itp. Mogą oczywiście świadczyć działalność gospodarczą jak każdy podmiot, rozliczają się z podatków itp. Do zadań pracodawcy należy udostępnienie pomieszczenia do działalności. Należy też wyposażenie biura ale my z tego zrezygnujemy, laptopy mamy prywatne ,drukarki też.
_________________
Czas na zmiany. Najpierw człowiek...............
  Ocena JMP: 6/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-06, 20:07   

Spokojnie my to wszystko wiemy :) trochę to niezręcznie wyszło ja pociągnęłam temat o politykach bo tutaj ewidentnie jest gra o kasę o związkach nic nie powiem bo tego nie wiem więc nie będę rzucać kamieniem
 
     
~Libeerty

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-06, 20:32   

marta1, dobrze trzeba pytać i odpowiadać. Komunikacja i transparentność to podstawa.
_________________
Czas na zmiany. Najpierw człowiek...............
  Ocena JMP: 6/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-06, 20:42   

Ok to proszę odpowiedz na pytania Hell :)
 
     
~Libeerty

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 25
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-06, 21:02   

Hell napisał/a:
alina21 napisał/a:
Nie ważna 3 czy 4.Ważne że nowy. Może nie zapomni,że jest dla nas. I nie ważne czy mały. Jak będzie działał. I to tak jak powinien. To sama się zapiszę. :yeah:


No dla mnie trochę ważne. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę ale nie lepiej stworzyć jeden, silny i zrzeszający większą ilość osób? Czy aż tak bardzo różnią się ich cele że trzeba tworzyć nowe? Może mi to ktoś mądry wytłumaczyć? Oczywiście nie mam nic przeciwko nowym związkom, tak z ciekawości pytam.


Każdy związek składa się z grupy osób , i jak w każdej grupie są konserwatyści ,liberałowie, radykałowie. Związki zawodowe powinny być silne i jednolite. Różnią się celami ,tym kogo reprezentują (np grupę zawodową) ,ale powinny wypracowywać wspólne stanowiska w sprawach kluczowych .Oczywiście idealnie jest jak jest jeden duży związek który skupia np 80% załogi ,znam takie miejsca pracy. Ale też istnieje zagrożenie popadnięcia w samouwielbienie i braku rozwoju. Konkurencja w ilości związków powoduje zmuszenie do wysilenia się nad tym co ten Kowalski czy Pani Nowak naprawdę potrzebują , jakie usprawnienia albo udogodnienia w pracy.

Kiedyś jeden z działaczy w wielkim zakładzie powiedział mi że więcej ugrasz z 200 osobami zaangażowanymi niż z 2000 osób które tylko trwają. Ja chcę by nowy związek miał i te 2000 i 2000 zaangażowanych .
Podstawą działalności jest pomoc pracownikom w ich codziennej pracy ,doradzanie i pomaganie a także negocjowanie z pracodawcą ,ale jak dwie równe strony, nie jedna słabsza i inna silniejsza

Związki zawodowe reprezentują interes nas wszystkich nie zależnie od przynależności.
Jeśli zdążymy się zalegalizować przed rozmowami o zwolnieniach grupowych i zaproszą nas do stołu będziemy negocjować zmniejszenie strat po stronie społecznej, możliwości przesunięć na inne stanowiska oraz wysokość odpraw. I nie obchodzi nas czy Ci ludzie na nas prywatnie nie mogli patrzeć ani czy nas zwalczali. Bo liczy się pracownik, bo liczy się człowiek......
_________________
Czas na zmiany. Najpierw człowiek...............
  Ocena JMP: 6/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-06, 21:15   

Jakoś mi to znajomo brzmi :) ale pozytywnie i bez podtekstów :)
 
     
~Libeerty

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-06, 21:26   

zalajkowałem ;)
_________________
Czas na zmiany. Najpierw człowiek...............
  Ocena JMP: 6/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo