Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdjęcie w gazetce
Autor Wiadomość
~marcin112 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 41
Wysłany: 2015-01-07, 14:23   Zdjęcie w gazetce

Witam mam takie pytanie do was w gazetce pracowniczej firma umieściła moje zdjęcie lecz ja nie podpisywałem zgody na publikacje mojego wizerunku czy mogę żądać od firmy jakiegoś zadość uczynienia za to ??
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-07, 14:26   

marcin112, mogę sie założyć że w umowie którą podpisałeś jest mowa o tym :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-07, 15:39   

A co ? Pyknęli ci fotkę bez twojej wiedzy ? :)
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-07, 16:05   

Nie w umowie, a w reguaminie pracy są punkty o monitoringu zakładu pracy :) Wykorzystanie wizerunku w gazetce pracowniczej, w dodatku zapewne zrobione na terenie zakłądu i podczas wypałniania obowiązków pracowniczych, nie jest naruszeniem dóbr osobistych. Ale walczyć w sądzie zawsze możesz :)
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-07, 17:17   

U mnie zawsze pytali czy ktoś chce wystąpić w gazetce i w razie odmowy nie było problemu czy robienie zdjęć ukradkiem czy na siłę.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-07, 17:26   

kluq ? A masz jakieś zdjęcie w naszej propagandzie? :D
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-07, 20:59   

Zawsze ładnie odmawiam , mało medialny jestem :P
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-11, 11:24   

Larrikol napisał/a:
Nie w umowie, a w reguaminie pracy są punkty o monitoringu zakładu pracy :) Wykorzystanie wizerunku w gazetce pracowniczej, w dodatku zapewne zrobione na terenie zakłądu i podczas wypałniania obowiązków pracowniczych, nie jest naruszeniem dóbr osobistych. Ale walczyć w sądzie zawsze możesz :)


Larrikol mylisz pojęcia co innego monitoring co innego wykorzystanie wizerunku, ja za każdym razem musiałem wyrazić zgodę do gazetki firmowej , i to na pismie
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-11, 14:53   

To niech idzie do sądu i sie przekona, skoro chce odszkodowań. Nie czytałam regulaminu w punkcie o monitoringu, ale prawdopodobnie może być tam napisane jakie formy są dopuszczalne i jak mogą zostać wykorzystane.
I może niech autor napisze jakie to było zdjęcie. Z nim na pierwszym planie, czy może jest tylko elementem całości? Nie na każde wykorzystanie wizerunku trzeba mieć zgodę. To nie jest gazeta ogólnopolska, czy portal internetowy, nawet tam nie zawsze są niezbędne podpisy.
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-11, 18:04   

Ochrona wizerunku

Ochrona wizerunku (fotografii, zdjęcia itp.) będących niewątpliwie danymi osobowymi, choć o wymiarze biometrycznym przysługuje nam nie tylko dzięki zapisom ustawy o ochronie danych osobowych. Także ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych pozwala na ich prawna ochronę. Art. 81 tej ustawy w ust. 1 wymaga zgody na rozpowszechnianie wizerunki osoby którą przedstawia, lub na którym osoba się znajduje.

Jak można odczytać z sentecji zapadłych wyroków osoba wyrażająca zgodę na rozpowszechnianie (publikację) jej wizerunku musi posiadać wszystkie dane związane z czasem, miejscem i formą mających nastąpić publikacji, także wiedzę o wizerunkach towarzyszących i treściach komentarzy, bądź opisów.

W ustępie 2 przywołanego wcześniej artykułu wymienione są okoliczności kiedy trudno nam będzie ochronić swój wizerunek przed upublicznieniem, a mianowicie:

- wizerunek przedstawia nas w czasie wykonywania pełnionej funkcji publicznej, zwłaszcza politycznej lub samorządowej, społecznej lub zawodowej,

- jeśli nasza osoba stanowi szczegół większej całości, np. w czasie meczu piłkarskiego zrobiono zdjęcie całemu sektorowi 1000 osób siedzących na widowni i między innymi także nam, ogólnie w czasie imprezy publicznej, jakiegoś zgromadzenia, lub jeśli jesteśmy częścią fotografowanego krajobrazu.

- jesteśmy osoba powszechnie znaną.

Jeśli nasz wizerunek jednak ukaże się, łamiąc zapisy ustawowe, możemy domagać się zakazu rozpowszechniania go, usunięcia ze stron internetowych (np. portali społecznościowych), emisji telewizyjnej itp. Możemy domagać się przeprosin, a także zadośćuczynienia, którego wysokość określi właściwy sąd.

[ Komentarz dodany przez: Bartosz: 2015-01-11, 21:12 ]
Kiedyś, gdzieś czytałem, że reporterzy mogą wstawiać zdjęcia dowolnych osób bez zgody, jeżeli na fotografi dodatkowo są ujęte przynajmniej 3 osoby
.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo