Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
brak badań lekarskich po chorobowym
Autor Wiadomość
kropeczka007 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 3
  Wysłany: 2014-12-02, 13:12   brak badań lekarskich po chorobowym

Witam, zostałam zwolniona z pracy po 40 dniowym chorobowym. Ale sęk w tym że zanim mnie zwolnili zdążyłam 4 dni przepracowac bez skierowania do lekarza medycyny pracy o zdolność do pracy (po tym 40 dniowym zwolnieniu lekarskim). Nie miałam pojęcia ze jest taki obowiązek. bardzo nieładnie mnie potraktowano więc teraz chce utrzeć im nosa i nie wiem jak to zrobic? myslicie ze jakies odszkodowanie by przysługiwało? A wiem teraz że to duże naruszenie prawa pracy.
(Pracowałam od maja, chorowałam od października. Gdy wróciłam do pracy to na piąty dzien mnie zwolnili - miałam umowe do stycznia. Powiedzieli że sklep nie moze sobie pozwolic na moja nieobecnosc)
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-02, 13:14   

Podpisałaś porozumienie stron?
 
     
kropeczka007 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-02, 13:15   

nie, 14 dniowe wypowiedzenie dostałam bez obowiązku świadczenia pracy
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-02, 13:20   

Tobie odszkodowanie nie będzie się należało, ale mogliby dostać grzywnę, gdybyś wtedy to zgłosiła, teraz gdy nie pracujesz nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie.
 
     
kropeczka007 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-02, 13:21   

Ale nic wcześniej nie wiedziałam :(
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-02, 13:22   

Może zadzwoń do inspekcji pracy i zapytaj
 
     
JanuszJG 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 19
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-03, 08:44   Re: brak badań lekarskich po chorobowym

kropeczka007 napisał/a:
Witam, zostałam zwolniona z pracy po 40 dniowym chorobowym. Ale sęk w tym że zanim mnie zwolnili zdążyłam 4 dni przepracowac bez skierowania do lekarza medycyny pracy o zdolność do pracy (po tym 40 dniowym zwolnieniu lekarskim). Nie miałam pojęcia ze jest taki obowiązek. bardzo nieładnie mnie potraktowano więc teraz chce utrzeć im nosa i nie wiem jak to zrobic? myslicie ze jakies odszkodowanie by przysługiwało? A wiem teraz że to duże naruszenie prawa pracy.
(Pracowałam od maja, chorowałam od października. Gdy wróciłam do pracy to na piąty dzien mnie zwolnili - miałam umowe do stycznia. Powiedzieli że sklep nie moze sobie pozwolic na moja nieobecnosc)


Taka sprawa nadaje się do zgłoszenia w PIP, bo to ich obowiązkiem jest, żebyś po L4 została skierowana na badania do lekarza medycyny pracy. Oni zawinili i powinnaś utrzeć im nosa. Gdyby mnie takie coś spotkało, to chętnie utarłbym nosa odpowiednim osobom :) . Działaj i się nie zastanawiaj ;) .
 
     
~kruszyna2276 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Gru 2013
Posty: 36
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2014-12-03, 16:06   

Powyzej 30 dni l-4powrot do pracy jest mozliwy tylko po otrzymaniu zdolnosci od lekarza medycyny pracy.
Sądzę iż powinnaś podejść do pip bo calkiem mozliwe iż wypowiedzenie zostalo wręczone nieprzepisowo a więc jest niezasadne
  Ocena JMP: 5/10
     
#boczek_83 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-03, 21:30   

Art. 53 kp
Niestety przy umowie na czas określony pracodawca nie ma obowiązku podawania przyczyny rozwiązania umowy. Jednak w sądzie pracy możesz próbować udowadniać że rozwiązanie umowy o pracę było spowodowane krótkotrwałą usprawiedliwioną nieobecnością w pracy i żądać odszkodowania albo przywrócenia do pracy jak miałaś dobrą ocenę przełożonych łatwiej będzie to udowodnić.
A to że świadczyłaś prace bez odpowiednich badań to tylko możesz zrobić pod górką firmie ale sama nic na tym nie zyskasz.
Na marginesie jakby twój przełożony znał prawo pracy mógł poczekać do 16 grudnia i nie przedłużyć ci umowy wszystko było by zgodne z prawem.
A tak możesz próbować ugrać coś w sądzie w pracy.
Na szczęście te sądy są darmowe a koszty zastępstwa procesowego ustawowe w przypadku przegranej są niewielkie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo