Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przerwa w pracy
Autor Wiadomość
Endrju 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 4
Wysłany: 2014-11-15, 15:30   Przerwa w pracy

Witam was i pozdrawiam. Dziś dołączyłem do forum naszej biedronki.

Jak wiadomo każdemu z nas przysługuje 15minutowa przerwa, którą przełożony jest zmuszony udzelić pracownikowi. Pytanie do ilu godzin pracownik taki może pracować bez przerwy na posiłek. Kiedyś coś słyszałem, że można pracować nie dłużej jak do 6 godzin bez zejścia na przerwę.

Drugie pytanie czy w Biedronce towar jest ważniejszy od pracownika i jego zdrowia? Ponieważ już któryś raz z kolei schodzę na przerwę po 7 godzinach (dziś było dokładnie 7.20h a pracowałem 8.30h) bo kierowniczka nakazała rozłożyć chłodnie do końca (4 albo 5 palet), co najlepsze mnie jako pierwszego puścili na przerwę łaskawie, a po mnie było jeszcze 3 pracowników, jedna dziewczyna w ogóle nie była na przerwie bo uznała, że już jej sie nie opłaca na te ostatnie 15 minut pracy


Pozdrawiam.
 
     
@Zed


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 219
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-15, 17:02   

Jeśli pracujesz minimum 6h należy ci się przerwa. Kierownik ma obowiązek zapewnić należyte funkcjonowanie sklepu, więc ma prawo wyznaczyć ci czas kiedy dopiero można zejść na przerwę, ale nie może to być taka decyzja jak w tym przypadku, że ktoś przez to nie załapie się na nią. I jeśli mnie pamięć nie myli to był gdzieś paragraf mówiący, że nie można schodzić na przerwę w ostatniej godzinie pracy, więc kierownik musi wyznaczyć czas na nią przed tą ostatnią godziną.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-15, 17:27   

Zed napisał/a:
I jeśli mnie pamięć nie myli to był gdzieś paragraf mówiący, że nie można schodzić na przerwę w ostatniej godzinie pracy
To prawda, nie można iść w ostatniej i w pierwszej godzinie pracy, bo to się mija z celem.
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-15, 21:34   

Najbardziej efektywna przerwa jest po 4 godzinach, czyli mniej więcej w połowie zmiany.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
Misiakowa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-15, 22:40   

ja dziś zaczynałam o 15 do 22. Na przerwę zeszłam o 20,30 ale tylko dlatego, że miałam ją proponowaną wcześniej jednak nie chciałam z niej wcześniej skorzystać. Ogólnie jednak idziemy na przerwę po 4-4,5 godzinach pracy ( mówię o pracownikach na 3/4 etatu )
 
     
Endrju 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-16, 23:49   

Czyli trafiłem do beznadziejnego sklepu gdzie wazniejszy jest towar od pracownika. Dziś kolejna sytuacja, koleżanka pracowała od 9 do 17.30, a o 16 puścili ją na przerwę. Chyba zgłoszę to do BOP, z kierowniczka nie ma co gadać, ostatnio dostałem opierdziel za to, że upominałem się o przerwę
 
     
@xxx2011

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 110
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-17, 06:04   

ciesz sie że wogole chodzisz,ja robie 8 m-cy i nie bylam ani razu, u nas przerwa nie istnieje, 2,3 kasjerow na zmianie i idz czlowieku na przerwe,kiedy?latamy, pot sie po d... leje, ale dla pani kr zawsze jest jakis problem ;/
 
     
@Zed


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 219
1 UP 1 DOWN
Wysłany: 2014-11-17, 12:02   

Jeśli chcecie zmian musicie sami się o to postarać, telefon do PIP to często najlepszy krok.
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-17, 18:15   

xxx2011 napisał/a:
ciesz sie że wogole chodzisz,ja robie 8 m-cy i nie bylam ani razu, u nas przerwa nie istnieje, 2,3 kasjerow na zmianie i idz czlowieku na przerwe,kiedy?latamy, pot sie po d... leje, ale dla pani kr zawsze jest jakis problem ;/

Chwila, czegoś tu nie rozumie?! :szczena: Jesteście tak zastraszeni czy co? Bo nie nadążam za tym tokiem myślenia :szczena:
Nie ma się czym cieszyć, bo przerwa to nie przywilej tylko tylko wasze prawo :szczena:
 
     
@malwis19 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Kwi 2010
Posty: 422
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-17, 18:40   

U nas nie ma zmiłuj,każdy idzie na przerwę,nieważne ile jest osób na zmianie :yeah: .To nasze święte prawo :aniol: .Pokażcie,że nie trzeba,to jeszcze bardziej będą was cisnąć :szczena:
  Ocena JMP: 3/10
     
Misiakowa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-17, 20:32   

malwis19 u nas jest dokładnie to samo, na porannej zmianie każdy bez wyjątku musi być do 11,30 po przerwie :) KS pilnuje bardzo, ZKS też pilnują aby na przerwę każdy się udał. A jeśli jest dużo ludzi to KS lub ZKS siada na kasę i jedzie z koksem a my spokojnie udajemy się na socjal na śniadanko :yeah:
 
     
@xxx2011

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 110
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-17, 20:49   

u nas tego niestety nikt nie pilnuje, liczy sie tylko praca, wszystko ma byc szybko zrobione, nasza cudowna kr, ciagle narzeka ze wolno kasujemy, wolno sie ruszamy, dla niej 29 zeskanowanych towarów na minute to zdecydowanie za mało, kazdy dobry kasjer ma miec powyzej 30, a rzeczywiscie nie jedzac przez tyle godzin mamy siłe na to ;/ Niestety kazdy sie boi o prace, kilku osobom w tym mnie umowa dobiega konca, nie wiadomo co bedzie dalej z nami, staramy sie jak mozemy, zapier.....y na maxa kosztem własnego zdrowia, a mozliwe ze za niedługo usłyszymy do widzenia. uwierzcie mi że przy 2, 3 kasjerach nie ma szans isc na przerwe, szczególnie piatek, sobota kiedy jest najwiekszy ruch a my we 3 osoby na okraglo kasujemy, a tu brakuje pieczywa, a tu mixy zostaly,tu jeszcze sprzatanie, jestesmy jedynym sklepem w naszym miescie z tak mala iloscia kasjerow, niestety wiecej etatow nie bedzie;/ co najwyzej bedzie jeszcze mniej.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-17, 21:24   

Kod:
Jak wiadomo każdemu z nas przysługuje 15minutowa przerwa, którą przełożony jest zmuszony udzelić pracownikowi. Pytanie do ilu godzin pracownik taki może pracować bez przerwy na posiłek. Kiedyś coś słyszałem, że można pracować nie dłużej jak do 6 godzin bez zejścia na przerwę.



Nie ma limitów jest wytyczne PIP że przerwa nie może być udzielona godzinę po rozpoczęciu i na godzinę przed zakończeniem taką informację dostali też kierownicy w RT
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-17, 21:48   

I co z tego, że są raporty tygodniowe skoro pracownik pod presją utraty pracy pozwala na takie waśnie traktowanie a nawet jeśli myśli inaczej to i tak boi się odezwać :bu:
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-17, 22:02   

kliknijcie w obrazek
4ever masz rację



Raport 39 informacje działu HR
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo