Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odbiór nadgodzin
Autor Wiadomość
~magdalenka132

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-20, 11:47   

apropo nadgodzin, mam na pasku płacowy tak:
wynagrodzenie za nadgodziny 50% - xx zł,
wynagrodzenie za nadgodziny 100% - xx zł,
wynagrodzenie za godziny dodatkowe - xx zł"

co to są te godziny dodatkowe? Orientujecie się może?:)
 
     
~Ladybug 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 48
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-20, 12:37   

a ja mam pytanko.....

Biedronka ma system kwartalny...teraz mamy kwartał lipiec-wrzesień w którym trzeba wypracować 520 godzin.....potem mamy kwartał październik-grudzień i do wypracowania 496 godzin....

ja pracuję od 1 września i na ten miesiąc wyszło mi 183 godziny...patrząc na rozliczenia miesięczne to o 7 godzin więcej bo we wrześnio powinno być wypracowanych 176.

Moje pytanie jest takie.....czy oni mi tak rozłożą grafik żebym w następnym kwartale (paźdz.-grudzień) wypracowała 7 godzin mniej (Czyli 496 - 7 nadgodzin z września) czy jak?

Jak to wygląda kiedy człowiek zatrudnia się w połowie kwartału albo jak ja w jego ostatnim miesiącu......

Nie bardzo to jeszcze ogarniam bo do tej pory wszystkie firmy w których pracowałam miały system rozliczenia miesięczny....
 
     
@xnyl 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 150
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-20, 13:20   

sama sobie odpowiedzialasz w pierwszym zdaniu. masz do wypracowania 520 godzin kwartalnie. mozesz je wyrobic w 2 miesiace a mozesz w 3. mozesz miec rozlozone po rowno na akzdy miesiac a mozesz miec jeden miesiac intensywny a dwa luzne... albo jeden mega intensywny jeden sredni a 3 caly w domu ;]
grunt byle z zachowaniem 35 godzin przerwy 1 wolnej niedzieli na 4 ;)
 
     
~Ladybug 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 48
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-20, 13:26   

xnyl napisał/a:
sama sobie odpowiedzialasz w pierwszym zdaniu. masz do wypracowania 520 godzin kwartalnie. mozesz je wyrobic w 2 miesiace a mozesz w 3. mozesz miec rozlozone po rowno na akzdy miesiac a mozesz miec jeden miesiac intensywny a dwa luzne... albo jeden mega intensywny jeden sredni a 3 caly w domu ;]
grunt byle z zachowaniem 35 godzin przerwy 1 wolnej niedzieli na 4 ;)


to jak to wygląda w całym kwartale to ja wiem ;)

Mi chodzi o to jak to wygląda kiedy ktoś zostaje zatrudniony w połowie kwartału albo w jego ostatnim miesiącu.....Ja zostałam zatrudniona 1 września więc mnie nie obowiązują te 520 godzin....ale wiem że w miesiącu wrześniu patrząca na rozliczenie miesięczne powinnam przepracować 176h. a mam o 7 godzin więcej i się zastanawiam czy te 7 nadgodzin odejmą mi z następnego kwartału czy jak?

Wiec wcale sobie na swoje pytanie nie odpowiedziałam ;)
 
     
@xnyl 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 150
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-20, 15:15   

nie masz czegos takiego ze w miesiacu powinas zrobic xxx godzin. jesli bylas zatrudniona w polowie 1 miesiaca kwartalu to masz godziny do wykorzystania w pozostalych 2,5 misiacach kwartalu.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-20, 15:28   

Masz racje, we wrześniu jest 176 godz. skoro masz więcej, to za kolejne będziesz miała wypłaconą dodatkową kase i tyle. Nie mogą żadnych godzin przerzucic na kolejny kwartał, bo każdy jak się kończy musi być zamknięty na zero.
 
     
~Ladybug 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 48
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-20, 16:47   

xnyl napisał/a:
nie masz czegos takiego ze w miesiacu powinas zrobic xxx godzin. jesli bylas zatrudniona w polowie 1 miesiaca kwartalu to masz godziny do wykorzystania w pozostalych 2,5 misiacach kwartalu.


yyy no chyba coś źle główkujesz.....niby z jakiej racji pracownik zatrudniony w połowie kwartału ma wyrobić cały kwartał o.O No sorka ale to nielogiczne.

Jeśli kwartał jest od lipca do września z wyrobieniem 520 godzin to osoba zatrudniona w sierpniu bądź we wrześniu nie ma do wyrobienia 520 godzin! Tylko odpowiednio mniej.

[ Dodano: 2014-09-20, 16:49 ]
Larrikol napisał/a:
Masz racje, we wrześniu jest 176 godz. skoro masz więcej, to za kolejne będziesz miała wypłaconą dodatkową kase i tyle. Nie mogą żadnych godzin przerzucic na kolejny kwartał, bo każdy jak się kończy musi być zamknięty na zero.


Larriko dzięki za odpowiedź :) Właśnie tak mi się wydawało że nie mogą tych 7h. doczepić do następnego kwartału, tylko nie wiedziałam jak rozwiążą właśnie kwestię tych 7 nadgodzin.....
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-20, 17:38   

xnyl mówi o tym samym tylko może trochę mniej precyzyjnie. :P
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
~Ladybug 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 48
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-20, 17:46   

Hell napisał/a:
xnyl mówi o tym samym tylko może trochę mniej precyzyjnie. :P


no chyba że tak, chodź ja to zupełnie inaczej zrozumiałam.....

bo akurat to o czym on pisał nie pasuje do mojej konkretnej sytuacji ;) Bo ja pracuję akurat od 1 września czyli tak na chłopski rozum powinnam przepracować tyle co w KP czyli 176h a cała reszta godzin to nadgodziny bo przecież od października nalicza się już nowy IV kwartał i tak jak pisała Larrikol nie mogą mi tych 7 nadgodzin odliczyć od nowego kwartału.....

byłam ciekawa jak to rozwiążą bo do tej pory pracowałam tylko w trybie miesięcznego rozliczania nie kwartalnego....

ja wiem że to tylko 7h. i jakoś ich specjalnie nie odczuwam ale byłam zwyczajnie ciekawa ;)
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-20, 23:59   

jest jeszcze jedna możliwość wrzesień się jeszcze nie skończył więc grafik może się jeszcze zmienić i wcale nie będziesz miała tych 7 godz. ekstra....
 
     
~Ladybug 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 48
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-21, 11:04   

marta1 napisał/a:
jest jeszcze jedna możliwość wrzesień się jeszcze nie skończył więc grafik może się jeszcze zmienić i wcale nie będziesz miała tych 7 godz. ekstra....


eee wątpię w to.....grafik mieliśmy zmieniany raz, w drugim tygodniu września bo nam się kolega na maxa pochorował.....
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-21, 11:37   

No to będziesz miała nadgodziny
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-21, 12:39   

grafik zmieniony tylko raz przez cały miesiąc i to z powodu choroby? Z tego, co można wyczytać na forum to swoisty ewenement :) Więc jak widać, można :)
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-21, 13:11   

Ale to pewnie wyjątek potwierdzający tą złą regułę
 
     
@Zed


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 219
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-21, 17:02   

Albo koleżanka nie do końca mówi prawdę, może zmienił się raz ale DLA NIEJ. Jakoś mi się nie chce wierzyć, że mają dopiero drugą wersje grafiku -.-
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo