Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odbiór nadgodzin
Autor Wiadomość
#Aventador 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 83
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-19, 07:56   Odbiór nadgodzin

Witam, mam pytanie... Pod koniec kwartału, jak to zwykle bywa, do odbioru mamy nadgodziny. W tym miesiącu jednak KR stwierdził, że nie dostaniemy wolnego - pomimo tego, ze w grafiku jest na przykład skrócona zmiana (6:00-10:00, 14:30-19:30), to i tak w tym przypadku MUSIMY być w pracy 8h... Jest nawet odręcznie dopisana informacja, że "wszystkie zmiany są wydłużone do 8h". Czy takie zmuszanie pracownika do brania nadgodzin jest legalne?

PS. Dodam jeszcze, że na dzień dzisiejszy, czyli 19.09, obowiązuje wersja grafiku nr 29... To jest jak dla mnie chore :/
Ostatnio zmieniony przez Aventador 2014-09-19, 08:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-19, 08:00   

Nie miałam nigdy nadgodziny płatnej ale podobno sie opłaca. Zmusić Cię nikt nie może.
  Ocena JMP: 8/10
     
Mała Mi 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 16
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-19, 09:40   

Opłaca sie miec wypłacone nadgodziny. Ja kiedyś miałam i powiem szczerze to miałam więcej niż dziewczyny zatrudnione na cały etat.
 
     
#Aventador 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 83
Skąd: Warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-19, 12:40   

No tak, fajnie by było mieć większą wypłatę, ale chodzi mi o sam fakt, że w grafiku mam zmianę do danej godziny, ale mam nakaz zostać dłużej... To już mi podchodzi pod łamanie prawa.
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 674
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-19, 12:42   

dopracowanie do etatu, U nas zawsze pytają czy ktoś się zgadza.

[ Dodano: 2014-09-19, 12:45 ]
Aventador napisał/a:
No tak, fajnie by było mieć większą wypłatę, ale chodzi mi o sam fakt, że w grafiku mam zmianę do danej godziny, ale mam nakaz zostać dłużej... To już mi podchodzi pod łamanie prawa.


Będziesz się skanował po zakończeniu pracy a nie tak jak masz na grafiku.NIe pytali się czy chcesz?
 
     
#Aventador 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 83
Skąd: Warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-19, 12:54   

No właśnie nie pytali... a na moim sklepie dotyczy to każdego. Są w grafiki zmiany typu 6-12, 8-13, 14.30-19.30, ale każdy ma obowiązek mimo wszystko być 8h. Ja akurat wolę odebrać nadgodziny jako czas wolny, ale na kierownictwie nie robi to żadnego wrażenia... Tak samo jak z tymi ciągłymi zmianami grafiku - gdy poruszam ten problem w obecności kogokolwiek z kierownictwa, następuje szybka zmiana tematu rozmowy na jakikolwiek inny... A to też trochę dziwne, żeby wersji grafiku bylo więcej niż dni w miesiącu.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-19, 13:12   

Aventador, jak jesteś na tyle odważny, żeby się postawić i powiedzieć, że masz to w nosie i dłużej nie zostajesz to przymusić Cię nie będą mogli.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-19, 13:24   

Niestety prawda jest zupełnie inna niż niektórym się wydaje.
"Wykonywanie pracy w godzinach nadliczbowych jest obowiązkiem pracownika. Pracownik może tylko w niektórych przypadkach odmówić pracy w nadgodzinach. Pracownik może odmówić pracy po godzinach przypadku bezwzględnego i względnego zakazu pracy w godzinach nadliczbowych lub w przypadku, kiedy praca ta jest sprzeczna z zasadami współżycia społecznego, na przykład pracownik jest chory lub ma trudną sytuację rodzinną. W innych przypadkach nieprzestrzeganie polecenia pracodawcy, o pozostaniu dłużej w pracy jest obowiązków pracowniczych. Za takie zachowanie może grozić pracownikowi kara porządkowa. W drastycznych przypadkach odmowa pracy w godzinach nadliczbowych, może stanowić podstawę do rozwiązania umowy o pracę."
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-19, 13:47   

kluq ma rację, ale w Biedronce chyba tego nie uznają, jak ludzie nie chcą zostawać to nie zostają i za bardzo nikt z nimi nie dyskutuje. Pozwolono myśleć pracownikom, że ich nadgodziny to ich dobra wola. Podobnie jest z urlopami i przeświadczeniem, że to pracownik sobie wybiera termin, a pracodawca nie ma prawa mu go narzucić. To są dosyć ważne kwestie i mogliby wrzucić wyjaśnienie i artykuły prawne do tych swoich mądrych podręczników szkoleniowych.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-19, 17:22   

OCZYWIŚCIE WYŁĄCZENIEM Z NADGODZIN JEST NP OPIEKA NAD DZIECKIEM DO LAT 4 ,MOŻNA TEŻ ODMÓWIĆ PRACY W GODZINACH NOCNYCH
 
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-19, 19:48   

No niestety Klug ma racje na dc muszą zostawac bo towar na sklepy musi dojechac i praca to do 12godz nie zawsze ,a nie zostanie po godz na jednym z dc posypały się nagany.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-19, 20:18   

Na Dc nikt nikogo nie pyta czy chcesz zostać czy nie ,pracujesz aż skończysz. Jak zdarzy się cud ,że skończysz wcześniej to w nagrodę sprzątasz magazyn :P
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-19, 20:28   

Ale oczywiście płacą Wam dodatkowo za przepracowane godziny bo już się pogubiłam. :#)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-19, 21:12   

Ta zaraz ci zapłacą do odbioru albo znikają gdzieś dla przykładu z30 nadgodzin robi się 20 min
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-19, 22:31   

Mi tam nic nie znika ,bo wszystko mam zapisane do tego nic mi nie oddają ,bo nie podpisuje in blanco wniosku o wydanie wolnego za nadgodziny jak to ma miejsce co kwartał. Niestety ludziom nie przegadasz ,że to niezgodne z przepisami i ,ze należy robić zapiski z godzin aby potem nikt ich nie oszukał.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo