Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[b]Współne stanowisko WRZ Podwyżki iNagroda Specjalna
Autor Wiadomość
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-17, 00:23   

Widzisz już samo mieszanie kadry jest dla ludzi wielkim problemem i wręcz zamachem na nich samych. W takim wielkim "zakładzie" jak biedrona nie dogodzisz żeby nawet na głowie stanął i uszami zaklaskał.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-17, 00:26   

Tak, ale mieszanie kadry jest bardzo dobre. Bo mi mieszali nie raz, nie dwa. A pózniej poszlam na inny sklep i o.

Dobra :D Nie expijmy już. :S
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-17, 01:20   

KLUQ NIE WIEM JAK W DC ALE U NAS CZĘSTO NIE ZOSTAWALI PRACOWNICY INFORMOWANI O OCENIE ,ALBO WPROWADZANO ICH W BŁĄD. MNIE POINFORMOWANO W 2013 ŻE NIE ZOSTAŁEM OCENIONY ZA ROK 2012 A POTEM INNY KR UDOSTĘPNIŁ MI ŻE OCENA BYŁA PONIŻEJ . CO OD OBIEKTYWNOŚCI TO OCENA BYŁA POD WYTOCZONY PRZEZ ZE MNIE POZEW

[ Dodano: 2014-04-17, 01:29 ]
kluq pracujesz na DC ale nie aby w Kostrzynie w tych niskich budynkach po lewej?
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-17, 01:49   

U nas każdy miał rozmowę i to wcześniej umówioną żeby mógł się przygotować i ogarnąć z pracą takiego mamy porządnego kierownika w tej sprawie. A do Kostrzyna mam jakieś 250 km więc trudno byłoby mi tam pracować. Uwierz lub nie ja lubię to co robię i ze swoimi przełożonymi nie mam żadnych ale to żadnych kłopotów. Zdaje sobie sprawę ,że nie wszędzie jest tak samo ,bo jak przyjeżdżają do nas z innych centrów to są zdziwieni np tym ,że starsi kompletują nie mówiąc o tym ,ze jak trzeba to i kierownik na 15 zapierdziela.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-18, 10:22   

ale niestety pracy na sklepie a wdc to inna bajka
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-18, 16:06   

Robertty, czy ty oceniłeś kogoś poniżej?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-18, 16:55   

zastępcy nie mogą :P
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-18, 17:23   

Sorry, wprowadziłeś mnie w błąd stanowiskiem w podpisie. :D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
~kicior_ek 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 20 Sie 2013
Posty: 45
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-18, 20:43   

W ogóle poza oceną pracowniczą, niesprawiedliwe jest też to że pracujący np. 10 miesięcy czyli znaczną część roku - nie otrzymują ani złotówki :( Powinni otrzymać nagrodę w wysokości proporcjonalnej do przepracowanego czasu, tak samo jak Ci przebywający jakiś czas na L4.
_________________
"Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego." Piotr I Wielki - idealne w odniesieniu do wymagań kierowników Biedronki...
  Ocena JMP: 3/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-18, 20:58   

kicior_ek, czy ty znasz zasady przyznawania tej nagrody?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@Bumbleble 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 08 Mar 2012
Posty: 111
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-18, 21:00   

Ale to jest nagroda roczna, za cały rok, więc niby czemu firma miałaby wypłacić za te pare miesięcy ? spokojnie za rok się załapiesz ;)
  Ocena JMP: 6/10
     
~kicior_ek 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 20 Sie 2013
Posty: 45
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-18, 21:10   

Spokojnie znam zasady. Ale spójrzcie na to z tej strony:
Jedno z kryteriów mówi, że jeśli ktoś był zatrudniony nie później niż 1.04.13r. i od tego czasu był nie więcej niż 180dni na zwolnieniu chorobowym (czyli np. pracował od tego okresu 7 miesięcy, a 5 nie pracował) to nagroda mu się należy.
Czyli to prawie tak, jakby był zatrudniony później.
Rozumiecie zbieżność o jaką mi chodzi?

I tylko tyle, przecież nie snuje jakiś żali czy pretensji, więc takie negatywne reakcje nie są konieczne :)
  Ocena JMP: 3/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-18, 21:22   

Nie przesadzaj, uważasz że temu kto przepracował najwyżej 3 miesiące z roku należy się ta premia? Nie rozumiem o jakich negatywnych reakcjach mówisz, chyba że moje pytanie tak cię dotknęło to przepraszam i za tą odpowiedź profilaktycznie też. :D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
~kicior_ek 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 20 Sie 2013
Posty: 45
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-18, 21:37   

Oj nie, ale wole uprzedzić zanim posypią się jakieś kolejne hejty w moja strone :)

Chodziło mi o to, że fajnie by było gdyby takiemu człowiekowi należała się ta premia, ale nie cała tylko proporcjonalna część czyli 3/12 więc jeśli załóżmy, że średnio cała to 1000zł, a ktoś przepracował 3 miesiące to należałoby mu się wtedy 250zł. (1000/12 * 3) Myślę, że nawet tyle byłoby fajnym bonusem i ludzie poczuliby się dowartościowani, nawet jeśli nie minął pełen rok.
A tak to co ma powiedzieć ktoś zatrudniony np. od maja? Harował ciężko 11 miesięcy i nie zobaczy ani złotówki. Nie dziwi mnie żal takich ludzi i w pełni ich rozumiem.
_________________
"Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego." Piotr I Wielki - idealne w odniesieniu do wymagań kierowników Biedronki...
  Ocena JMP: 3/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-18, 21:56   

A co mają ZZ wspólnego z kryteriami przyznania tej nagrody? Przecież nie jest wypłacana ze środków na fundusz socjalny. Wydaje mi się, że to zwykłe działanie pod publikę, zajmują się sprawami, w których nic zdziałać nie mogą i które ich nie dotyczą, a prawdziwymi problemami nie zawracają sobie głowy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo