Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań. Pomóżcie...
Autor Wiadomość
kameleon 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Paź 2013
Posty: 8
Wysłany: 2013-10-01, 11:13   Kilka pytań. Pomóżcie...

Witam, mam kilka pytań o zakończenie współpracy z JMP. Umowa zakończona z dniem 30.09.2013( nieoficjalny powód moja choroba złamana noga), obecnie dalej jestem na L-4. 1. Czy mam czekać na świadectwo pracy, tzn: będzie przysłane pocztą ? czy odebrać w biedronce?
2. Odnośnie podwyżek kwietniowo- majowych czy powinnam otrzymać aneks do umowy, pytam ponieważ do dzisiaj go nie otrzymałam 3. Czy zakład wysyła do ZUS-u papiery w związku z dalszym L-4, gips mam ściągany za tydzień 4. Mam nie wykorzystane 7 dni urlopu, za które powinnam otrzymać ekwiwalent ostatniego dnia pracy, wczoraj go nie otrzymałam.
Bardzo proszę o odpowiedzi, ponieważ na razie mam problem aby dotrzeć do biedronki, a wiadomo jak to przez telefon, będę wdzięczna za każde info.
dzięki serdeczne
_________________
Kami
 
     
@nanna2222 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 23 Lis 2011
Posty: 192
Skąd: warmińsko- mazurskie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-01, 12:29   

Rozumiem, że była to umowa na czas określony i kończyła się 30.09.2013?
Moja koleżanka odebrała osobiście świadectwo pracy w Biedronce.
 
     
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-01, 12:55   

1-tak-przyjdzie poczta
2-aneks powinnaś dostać w sklepie-zaniedbanie KR
3-tak przesyła do zusu,a następne zwolnienie niesiesz do ZUS sama.Płatne do bodaj że 180 dni choroby po ustaniu stosunku pracy przez ZUS 80%(warto ciągnąć zwolnienie :P )
$-co do urlopów wszystko będzie wyliczone w świadectwie pracy-tyle wiem
Też mnie odwalili i ciężko zachorowałam...psychiatrycznie :P Poszukaj,jest dużo informacji w necie.Wygoogluj ''koniec umowy na czas określony a zwolnienie lekarskie"
_________________
Kochana Biedronko-byłam ci jak słonko,co wiosną się budzi i ogrzewa ludzi.
Czemuś mnie zgasiła,w niebyt obróciła,odepchnęłaś skrycie i złamała życie.
 
     
kameleon 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Paź 2013
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
  Wysłany: 2013-10-01, 14:37   

Dzięki wielkie, gdyby się komuś jeszcze coś nasunęło to ja chętnie wszelkie info przyjmuję, w sumie to u nas nikt nie informował o podwyżce, pasków nigdy nie było czasu drukować, aneksu nie ma a na przelewie wynagrodzenie ruchome

[ Dodano: 2013-10-01, 14:40 ]
Tak umowa na czas określony do 30.09.2013
_________________
Kami
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-04, 16:09   

Koza no co Ty, zwolnili Cię? :o
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-06, 17:31   

lenka ty się tak nie dziw tylko poczytaj jej smutne liryki ...
 
     
@B_Krakow 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 154
Skąd: Kraków
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-08, 10:24   

lenka* napisał/a:
Koza no co Ty, zwolnili Cię? :o


Też jestem w szoku :/
 
     
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-08, 12:42   

B_Krakow napisał/a:
Też jestem w szoku :/

lenka* napisał/a:
Koza no co Ty, zwolnili Cię?

Łał :) ,to tylko ja nie jestem zdziwiona? Założę osobny wątek i będę zbierać kondolencje :)
 
     
kameleon 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Paź 2013
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-10, 18:36   

Kózko mam pytanko, bo chyba zakończyłaś pracę w JMP mniej więcej w tym czasie co ja... Ja byłam dzisiaj w Zusie z kolejnym L-4(pierwszy raz) i dowiedziałam się, że z firmy jeszcze nic nie doszło tzn: poprzednie L4 z resztą papierów, dostarczyłam je do zakładu 02.10 i teraz przez ich "bajzel" i opieszałość ja będę miała obniżone chorobowe o 25%. Z tego co się dowiedziałam to nie muszą się z tego wywiązać w konkretnym terminie i konsekwencji żadnych nie ponoszą...daj znać czy u ciebie też to tak długo trwa... ja nie mam siły już się z nimi szarpać, a jeszcze mam kilka nie wyjaśnionych spraw, chyba już sobie to podaruję, byle mieć święty spokój, bo u psychiatry wyląduję...
_________________
Kami
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-10, 18:39   

podarować im? walcz o swoje!

ZUS, Oddział Wojewódzki w mieście, do Informacji Płatników Składek i Ubezpieczonych,
Jeśli dobrze rozumiem, ZL dostarczyłaś jeszcze przed zakończeniem umowy o pracę. Więc automatycznie masz naprowadzone w grafiku ZL, więc jest dowód że zwolnienie dostarczyłaś w terminie, teraz wystarczy zgłosić pisemną skargę do w/w oddziału w ZUS i niech skontrolują pracodawcę.. teraz już nic nie tracisz.. Firma nic Ci nie może zrobić.. zresztą, można zapytać w PIP czy nie jest to działanie na niekorzyść byłego pracownika..
Ostatnio zmieniony przez Alotquestions 2013-10-10, 19:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kameleon 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Paź 2013
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-10, 18:53   

Łatwo się mówi, zawsze walczyłam i dlatego już nie pracuję... ekwiwalentu za urlop mi nie wypłacili, muszę po książeczkę jeszcze podskoczyć i po paski zaległe, ale nie mam siły tam iść, jeszcze w żadnym zakładzie nie spotkałam się z takim brakiem szacunku i podłością, połowa osób u mnie w sklepie na tabletkach jechała, prawa pracownicze w biedronce nadal nie istnieją, tylko wszystko ładnie wygląda
_________________
Kami
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-10, 19:04   

ja nie tylko mówię... ja działam... tez.. też mam pod górkę.,. u KR i KS.. nawet kasjerzy przestali się do mnie odzywać tak się boją przełożonych że jakikolwiek ze mną to albo ich przeniosą albo zwolnią..

[ Dodano: 2013-10-10, 19:06 ]
jeśli nie masz siły iść sama napisz upoważnienie do odbioru Twoich zaległych dokumentów, kogoś z rodziny..
a pieniążki za urlop.. napisz pismo do kadr - list polecony, za potwierdzeniem odbioru
 
     
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-10, 19:37   

Wiem tyle,że przed wystawieniem świadectwa pracy nic do ZUS-u nie wysyłają.Po wystawienia świadectwa powinni dostarczyć świadectwo,druk z-coś tam(jest w necie) i tyle wiem.Jutro będę w zusie z moim kolejnym zwolnieniem,a że oficjalnie i na papierze jestem wariatką to jeśli moje papiery tam nie dotarły to pójdę i zrobię PIĘKNY raban na swoim sklepie.Jak ja to uwielbiam.Dam znać jak to u mnie będzie wyglądało.Proponuję zadzwonić do kadr i narobić wrzasku.Już tam nie pracujesz.Nie odpuszczaj.
A ta na marginesie ze mną rozliczyli się co do grosza....Pewnie wiedzieli,że łajzom nie daruję he,he,he
 
     
kameleon 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Paź 2013
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-10, 22:39   

Ja dostałam świadectwo pracy w poniedziałek 07.10, równie 7 dni po wygaśnięciu umowy...myślałam, że w tym samym dniu wysłali też do Zusu( łącznie z drukiem Z coś tam...), wyszłam wkurzona i zaraz dzwoniłam na sklep o nr do kadr i się dowiedziałam kolejnej ciekawostki, ze tam dzwonić nie wolno!!! takie sprawy tylko przez KS lub KR, chyba jutro się tam wybiorę zadbać o moje sprawy, ale pewnie znowu będzie nie ma czasu, nie da się wydrukować, ale mam nerwy...
_________________
Kami
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-10, 22:57   

zamiast się denerwować spróbuj zdobyć numer inną drogą, tutaj na forum ludzie posiadają wiele informacja.. podaj tylko z jakiego centrum jesteś,,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo