Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
www.wolnaniedziela.org.
Autor Wiadomość
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-21, 19:37   

agaF rolnicy tyrają i niedzielę więc w sezonie też do dyskontu się nie wybiorą ,ani galerii ;) moją pierwszą pracą była praca w gospodarstwie więc wiem co mówię... ewentualnie jedzie się do sklepu na wsi po szybkie zakupy,a zresztą rolnictwo to specyficzna forma samozatrudnienia....pół roku w polu ,pół w domu .... My mówimy o czym innym o patologi która powstała po 90 roku ,napędzana przez pierwszych "kapytalistów" oni napędzali się nawzajem,Kazik otworzył w niedzielę od 9 do 17 tej to ja od 8-20 tej, i powinno się to tak skończyć jak sklepy całodobowe...które wyrosły jak grzyby po deszczu a potem wynik finansowy skreślił je z planów. Pamiętam dwa takie w 5 tysięcznym miasteczku... i pracownicy tyrali...
Roczniki powyżej 90 roku tego nie pamiętają, ja i wielu z nas pamięta początek lat 90 tych jak masowo padały zakłady a prywaciarze żyli jak panowie feudalni... praca w niedzielę to relikt , i głównie odwiedzają nas panie wracające z kościoła...no ale dzień święty trzeba święcić....
Dziwie się wam bo ja mam dość dostosowywania obchodzenia uroczystości rodzinnych do grafiku niedzielnego własnego i rodzinki

[ Dodano: 2013-06-21, 19:42 ]
ps.
gangkubusia-do 100 tyś podpisów ale więcej się też przyda ,im więcej podpisów tym lepiej ,idą WYBORY I RZĄD MUSI ZDOBYĆ WYBORCÓW ;) WIĘC ZGODNOŚĆ W SEJMIE RACZEJ BĘDZIE,BO KTÓRA PARTIA ZECHCE PRZEGRAĆ WYBORY/ PRACODAWCÓW W ELEKTORACIE JEST MNIEJ NIŻ TYCH ZATRUDNIONYCH
 
     
PrzyjacielForum
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-21, 23:29   

Robertty, chyba chłopskie korzenie przemawiają przez Ciebie ;)
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-22, 09:04   

wybory do sejmu będą w 2015 - partie niewiele teraz ryzykują.
Zebranie podpisów spowoduje tyle, że projekt ustawy musi trafić pod obrady sejmu.

Co się z dzieje dalej - to tylko kaprysy posłów a nawet nie posłów tylko interesów partii.

Problem w tym, że niejednokrotnie (a w zasadzie w zdecydowanej większości przypadków) takie akcje jak już spełnią wymogi formalne i trafią do Sejmu to i tak albo wędrują do kosza bo są odrzucane przez posłów , są uchwalane ale w kształcie zupełnie innym niż projektowany albo po prostu "giną" w przepastnych szufladach. A zasada jest taka, że jeśli dany sejm nie uchwali ustawy to wędruje ona do kosza - nowy sejm nie przejmuje od starego żadnych spraw dot. ustaw.

Tak więc i milion podpisów niczego nie gwarantuje - były już takie przypadki w PL. A że PO jest przeciw (przynajmniej tak zrozumiałem z kilku wypowiedzi w tv ) no to los ustawy jest niepewny.

Nie mam nic przeciwko zakazowi handlu w niedzielę poza tym, że dorabia ktoś do niego ideologię nie mającą wiele wspólnego z rzeczywistością. Nie rozumiem np. dlaczego miałoby to dotyczyć tylko sklepów sieciowych, marketów - przecież w małych sklepach oprócz właścicieli (ci jak chcą niech sobie pracują) są jeszcze pracownicy którzy często mają dużo gorzej niż "sieciowcy"
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-23, 11:41   

ordasz, masz rację projekty obywatelskie często zostają upchnięte w szufladach,ale w tym przypadku to istnieje też projekt poselski takiej zmiany ,ponieważ Oni dobrze wiedzą że Unia przymierza się też do takiej zmiany ,więc obligatoryjnie będzie musiało wejść i u nas w życie.Myślę że projekt obywatelski to przyspieszy. I fakt to ja wprowadziłem w błąd bo tam jest wpisane :

OBYWATELSKI
PROJEKT
USTAWY
USTAWA
z
dnia ..........................

WOLNA NIEDZIELA
” o zmianie ustawy
-
Kodeks pracy
.
Art. 1.
W ustawie z dnia 26 czerwca 1974 r.

Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21.
poz. 94, z późn. zm.
1)
) wprowadza się następujące zmiany:
1)
art
. 151
9a
pkt. 1 otrzymuje brzmienie:
„Praca w niedzielę i święta w placówkach handlowych jest niedozwolona.”

[ Dodano: 2013-06-23, 11:44 ]
i Neo 80% ludzi ma chłopskie pochodzenie ;) ale tu Cię zaskoczę -chłopak z miasta miał pierwszą pracę u kumpla w gospodarstwie ;)
 
     
PrzyjacielForum
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-23, 11:50   

Robertty napisał/a:
Neo 80% ludzi ma chłopskie pochodzenie

to dla mnie nie nowina :)
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-23, 14:04   

no to zmienia postać rzeczy - jeśli chodzi o handel ogólnie wszystkich - aby tylko jeszcze umieścić tam zapis uniemożliwiający omijanie przepisów np poprzez umowy cywilnoprawne .

Nie znam tych projektów - ani poselskich ani obywatelskich - jak masz link to wrzuć, przynajmniej do obywatelskiego.

Natomiast bardzo ciekawą, jest ustawa o czasie pracy w przemyśle i handlu z 18 grudnia 1919

Jeśli ktoś ma ochotę poczytać jak to dawniej bywało to link prowadzi do strony sejmowej z plikiem pdf ustawy

https://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19200020007

Ograniczenia były nie tylko jeśli chodzi o niedziele ale także i soboty ...
 
     
@Lilith

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-24, 10:51   

Robertty rolnicy i w niedzielę w sezonie przychodzą,pracuję w małej miejscowości i to widzę.Sezon czy nie sezon,rolnicy w niedziele jadą do kościoła też,a po kościele oczywiście Biedronka:)
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
  Wysłany: 2013-06-24, 13:48   odp

Wypełnione karty poparcia o wolne niedziele , proszę przesłać na adres KZ do 15 lipca 2013r.

BIURO KOMISJI - adres do korespondencji
KOMISJA ZAKŁADOWA NR 922 w JMP S.A.
NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”
UL. WROCŁAWSKA 42
62-300 WRZEŚNIA
TEL/FAX 618475128

https://www.wolnaniedziela.org./

Jeszcze raz przypominam, że karty poparcia wolna niedziela wysyłamy na adres biura komisji zakładowej a nie pocztą wewnętrzną JMP. Tak samy dotyczy to deklaracji przystąpienia na członka związku.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
@eeewelinkaaa 


Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 166
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-07-06, 18:33   

A ja nie chcę wolnej niedzieli...
 
     
JULAJULA 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 21
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-07-07, 07:25   

to nie głosuj i nie podpisuj
 
     
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-07-08, 09:38   

eeewelinkaaa napisał/a:
A ja nie chcę wolnej niedzieli...


Współczuję Ci, bo widać masz bardzo ubogie życie prywatne. Wygląda na to, że gdyby nie JMP, to nie wiedziałabyś, co zrobić ze sobą na weekend. Jak sobie radzisz na święta?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-07-08, 12:47   

ale po co ten atak przecież każdy ma prawo do swojego zdania.... :)
 
     
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-07-08, 22:52   

Ależ to nie atak tylko wyrazy współczucia :D
 
     
@eeewelinkaaa 


Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 166
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-07-10, 23:29   

@nn79 widać jesteś dość płytką osobą skoro w ten sposób to komentujesz.Każdy wyraża swoje zdanie,ja to zrobiłam w sposób,który w żadnym wypadku nie powinien Ciebie dotknąć (i nikogo innego), więc jeśli nie masz do napisania nic konstruktywnego to sobie daruj!!!!

[ Dodano: 2013-07-10, 23:30 ]
Zatrudniając się w tej firmie każdy zdawał sobie sprawę z tego,że niedziele są pracujące więc...
 
     
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-07-12, 00:29   

... więc można to zmienić. Lata temu kobiety zatrudniały się do Biedronki i ciągały paleciakami ręcznymi, a teraz to się zmieniło. Zmienił się system premiowania i jest szansa na premie dla większej ilości sklepów. Kiedyś kobiety nie miały prawa głosu i to też się zmieniło. Nie jestem płytką osobą. Po prostu wiem, że potrzeba działania aby coś się zmieniło. Wzruszanie ramionami i mówienie, że te bagienko jest dobre, bo przecież widziałem, gdzie wchodzę to dopiero jest płytkie .^.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo