Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
www.wolnaniedziela.org.
Autor Wiadomość
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-19, 11:48   www.wolnaniedziela.org.

Trwa zbieranie podpisów pod obywatelskim
projektem ustawy "Wolna Niedziela" Komitet Inicjatywy
Ustawodawczej Ustawy " Wolna Niedziela" o zmianie ustawy -
Kodeksu Pracy musimy zebrać 100tyś podpisów wśród pracowników i
klientów pod projektem wprowadzającym zakaz pracy w placówkach
handlowych w każdą niedziele. Szczegóły informacji na stronie
www.wolnaniedziela.org.

[ Dodano: 2013-06-19, 12:51 ]
https://wolnaniedziela.org/documents/Kartapodpis%C3%B3wWOLNANIEDZIELA.pdf

wzór deklaracji wypełnione i pozbierane przesłać na

Strona główna

Witam wszystkich serdecznie na naszej stronie.

Organizacja Zakładowa 922 NSZZ "Solidarność" w JMP S.A.

ul.Wrocławska 42 pok.29

62-300 Września

Tel. Biuro 790390600
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-19, 13:09   

Robertty, a co Nam da zebranie tych 100 tys podpisów tak konkretnie ??
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-19, 13:13   

Pewnie wtedy rząd jeszcze raz zastanowi się nad wprowadzeniem zakazu pracy w niedzielę.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-19, 16:55   

taaaa rząd się lubi zastanawiać :)
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-19, 21:52   

konkretnie chodzi o to by zebrać wśród znajomych ,rodziny podpisy przesłać do wrześni,albo oddać komuś z zz, by zebrać w Polsce 100 tyś podpisów pod obywatelskim projektem uchwały, a wtedy Sejm musi wprowadzić projekt po głosowanie
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-19, 22:34   

A ja wcale nie chcę wolnych niedziel lubię mieć wolne w tygodniu prócz tego nie stać naszego kraju na to , znam wiele rodzin gdzie za względu na pracę męża czy żony i ilość dzieci dorobić można tylko w weekend a co za tym idzie też i w niedzielę a jak wiadomo każdy grosz się liczy. Nie zakaz nam potrzebny ale przepisy regulujące pracę w niedzielę i solidne kary za ich nie przestrzeganie. To jest zdrowe rozwiązanie dla nas wszystkich , bo jak ma być jakikolwiek zakaz to niech on dotyczy ogólnie pracy w niedzielę a nie tylko handlu i wtedy będzie sprawiedliwie, Wszyscy będziemy mieli wolne w niedzielę.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-19, 23:03   

kluq to ma dotyczyć zakazu handlu w niedzielę w SIECIACH HANDLOWYCH a nie wszystkich,szlag mnie trafia jak 80% społeczeństwa spędza z rodziną niedziele,a moje życie reguluje grafik. Nie pracuję w służbach państwowych, czy na kolei,bo bez tych trudno się obyć ,ale zakupy w niedzielę można sobie podarować .prawda? i bawią mnie bzdury że zredukuje to etaty bo przed każdą niedzilą gdy jest zamknięte ( np święto kościelne) to w sobotę pracuje pełna obsada ,czyli Ci co pracują w niedziele pracowaliby w soboty

[ Dodano: 2013-06-19, 23:04 ]
poza tym kluq my za niedzielę mamy normalne stawki godzinowe... a wolne masz w tygodniu.... więc raczej u nas w handlu nie dorobisz
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-20, 17:47   

Zakaz obejmie również wszelkiej maści galerie handlowe a tam to już na pewno idzie dorobić pracując choćby weekendowo. Do tego gdy się wynurzyć po za czubek biedronkowego nosa wiadomo ,że jest tam mnóstwo małych lokali gastronomicznych , kin i innych takich gdzie tych kilka dni wolnego może oznaczać redukcje etatów. Wybierając rodzaj pracy bierzemy pod uwagę to ile i jakie dni nam ta praca zajmie i albo się na nią decydujemy albo nie. Dlaczego pracownicy sklepów mieliby mieć wolne skoro w cukierni ,kinie ,zoo czy innym miejscu do którego się wybiorą w wolną niedziele muszą pracować inni ludzie , oni nie mają rodzin i dzieci ?? Jak wolne to dla wszystkich albo wcale.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
caro32 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 27 Mar 2013
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-20, 20:57   

na dzień dzisiejszy po ustanowieniu niedziel wolnych od handlu jest do zwolnienie ponad 265 tys. osób i kto ich utrzyma ty? robertty......i to wcale nie prawda że sklepy będą zwiększać obsadę w tygodniu bo to będą ich oszczędności i wymówki do zwolnień a sobota w tygodniu jest tylko jedna i najwyżej zwiększą obsadę o 1 osobę bo wszyscy będą jeszcze bardziej zapierdzielać bojąc się o pracę.......także ja jestem przeciw od kilkunastu lat pracuję raz więcej raz mniej niedziel w miesiącu ale jakoś to przeżyję....
 
     
biedroneczkaa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-20, 22:49   

A ja uważam że Robertty ma rację!I zgadzam się z Nim w 100% :D
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-21, 00:07   

Cytat:
po ustanowieniu niedziel wolnych od handlu jest do zwolnienie ponad 265 tys.



I to jest demagogia... bo pracując w tygodniu mamy przerwę 36 h prawda? ale mamy ją w czwartek, środę itp więc jeśli tą przerwę przeniesiemy na niedzielę w ukąldzie sob - niedz lub niedz-pon żadnych redukcji nie bedzie bo przerwę trzeba wydać,a po za tym ruch w sobotę skumuluje ten niedzielni. demagogia rządu... jak oni wyliczyli te 200 tys zwolnionych? a po za tym to też ich postulat ,partii politycznych od prawej do lewej....

[ Dodano: 2013-06-21, 00:15 ]
powiem innaczej -czy po wprowadzeniu HANDLU W NIEDZIELĘ PO 1989 R ZWIĘKSZYŁO SIĘ ZATRUDNIENIE? nie bezrobocie nadal rosło... to jest kontrargument sklepikarzy bo uwierzcie mi że zysk generowany przez sklep w dyskontach do kosztów (a więc media,koszty pracownicze, plus koszty centrów dystrybucyjnych) jest relatywnie niski ,i każdy wie że sieci handlowe z chęcią by zrezygnowały gdyby zakaz dotyczył wszystkich. A co do właścicieli sklepików niech sobie siedzą sami ... jak w święta,ich biznes ich prawo... Ja pamiętam gdy moja Matka musiała pracować u prywaciarza i w wigilię i w 1 święto i w drugie, gdy on sam siedział z rodziną za stołem... Wasze Dzeici nie Chodzą do szkoły w niedziele, Wasze Dzeci, Wasi Rodzice, Rodzina ma prawo i powinna móc spędzać czas razem .
W Norwegii i w krajach skandynawskich sklepy są otwarte w sobotę do 12 tej. Francja skróca tygodniowy czas pracy do 35 godzin tygodniowo. My zostaniemy przy 40 stu przy prawie do przerwy 35 h ustalonej w 24 godziną przerwę,wiadomo że służy nie mogą mieć takich przerw i dla tego powinny zachować przywileje szybszego odejścia na emeryture
 
     
@agaF 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Maj 2012
Posty: 352
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-21, 05:28   

nie ma takiej opcji, zebysmy mieli wolna niedziele, az w takie cuda nie wierze... u mnie niedziela niczym nie rozni sie od pozostalych dni, tym bardziej teraz... ludzie caly tydzien tyraja w polach i niedziela to dla nich jedyny dzien kiedy moga zrobic jakies konkretne zakupy... wkurza nas to, ale musimy ich zrozumiec... jak dla mnie to wystarczy skrocic czas otwarcia np. do godz. 13 i bedzie super dla wszystkich :em29: ale znajac zycie nie mamy nic do gadania!!!!
  Ocena JMP: 2/10
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-21, 11:51   odp.

Cuda SĄ!!!!!! przykład ograniczenia handlu w wigilie. Pracodawcy czy Rząd nie chcą ujawnić i się boją ujawnienia danych ekonomicznych dotyczących niedziel. Próbować trzeba, dane posiadamy i nikt pracy nie straci. To co politycy komentują, ze tyle osób pracę straci to jest nie prawdą. Dziś pracujemy w niedziele a i tak redukują etaty w handlu i coraz ciężej nam pracować wykonując pracę za dwóch albo trzech. Pamiętajcie, że nie jesteśmy Chinami II, tu jest Polska i obowiązują nas te same prawa co w Unii Europejskiej. Jeśli państwach Unii w niedziele nie pracują to dlaczego my mamy pracować.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
pypka2327 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Sie 2012
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-21, 11:58   

Co wy mówiecie za głupoty jeżeli niedziela bedzie wolna to wiadomo że w sobote musi byc więcej ludzi na zmianie bo będzie więcej klientów i to nie tylko u nas w biedronkach ale i w każdym innym markecie czy galerii więc dlaczego mają być zwolnienia. Skoro zwolnią ludzi to nie będzie miał kto pracować w sobote i koło się zamyka. Jakoś przed świętami jest ruch i przed niedzielą też będzie i utarg tez bedzie więc my na tym nie stracimy możemy tylko zyskać dzień wolny by być z rodziną firma zyska większe obroty a ludzie się przyzwyczają kiedyś do tego że niedziela zamknięta. Więc prosze nie gadać głupot o zwolnieniach bo tak naprawdę to oni nas potrzebują.
 
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-21, 13:15   

Ja popieram.Zaraz wydrukuje i działamy.U mnie w biedronce wszyscy podpiszą i ich rodziny i znajomi.Przekaże tez info do znajomych i do innych biedronek.Tez wypełnia. :D
Robertty do kiedy trzeba przesłać? :rool:
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo