Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[Sonda] Podwyżki płacowe w Biedronce 2013

Czy jesteś zadowolony z podwyżek w 2013 r
tak
14%
[ 36 ]
nie
85%
[ 206 ]
Głosowań: 242
Wszystkich Głosów: 242

Autor Wiadomość
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-29, 22:30   

Kod:
Więc proszę nie płakać jak to firma blokuje dostęp do pracowników bo tutaj chyba zasieków z drutu kolczastego nikt Związkom nie postawił a jakoś efektów działalności nie widać...


i tu byś się bardzo zdziwił co robi firma jak jedzie związkowiec na sklep...........
jeżeli oceniasz działalność zz to zastanów się z ilu dodatkowych przywilejów byś dziś korzystał gdyby nie było organizacji związkowych... spytaj tych z netto lub z polo...

Myślę że jesteś na tyle inteligenty że wiesz że nie przekazuje się wszystkich szczegółów z rozmów inaczej druga strona nie siądzie więcej do rozmów.

Co do wyników rozmów nie długo będzie oficjalna informacja na zz biedronka i pewnie na n-b mogę Cię o tym w 100% zapewnić ,będzie to infromacja dla wszystkich dla zwolenników zz jak i antagonistów

Co do zarzutu że zgłoszenie prośby=stworzenie postu,mylisz się dwa słowa przez telefon to krócej jednak niż post,po za tym mi to nie przeszkadza ,więc czemu Tobie? co do udzielania odpowiedzi.... nie jestem upoważniony od tego jest komisja zakładowa ,przewodniczący i wice przewodnicząca
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-29, 22:43   

Robertty - bardzo cię proszę nie odwracaj kota ogonem - ja piszę o TYM FORUM. Nie o tym co się dzieje ze związkowcami odwiedzającymi sklepy.

TUTAJ na tym forum jest sporo miejsca dla ZZ które swobodnie mogą przekonywać ludzi do tego żeby wstępowali w ich szeregi. I co? I nic...
Dział można powiedzieć od strony ZZ martwy.

Robertty napisał/a:
jeżeli oceniasz działalność zz to zastanów się z ilu dodatkowych przywilejów byś dziś korzystał gdyby nie było organizacji związkowych... spytaj tych z netto lub z polo...


cóż, gdybym oceniał działalność ZZ w mojej miejscowości to powiedziałbym że dzięki ZZ kilka tysięcy ludzi straciło pracę tylko w jednej firmie a tych kilkuset co zostali i tak dzisiaj już swoich przywilejów praktycznie nie mają .

Robertty napisał/a:
Myślę że jesteś na tyle inteligenty że wiesz że nie przekazuje się wszystkich szczegółów z rozmów inaczej druga strona nie siądzie więcej do rozmów.


Problem polega na tym że i ja i chyba wiele innych osób odnosi wrażenie, że nie przekazuje się nie tylko szczegółów ale nawet ogółów.

ps.
czytać wszyscy raczej potrafimy i uwierz mi, niejeden z użytkowników nie tylko pogrubieniem ale i kursywą i inne cudeńka potrafi robić. Więc daruj sobie pogrubienia bo nic istotnego nie wnoszą do tematu.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-29, 22:48   

ale mogę wypowiedzieć się w imieniu własnym:

Znam osobiście sytuacje gdy umowy dla pracowników były przygotowane,ale kr zabrał i nie chciał dać ,po interwencji od razu znalazły się i Ci ludzie nadal pracują. Co do sytuacji gdy firma chce się kogoś pozbyć bo kr się uprze i Cię nie lubi,zz daje wsparcie szeregowym pracownikom, i tym co są od początku i miesiąc,wsparcie zarówno psychiczne jak i prawne,bez tego byłbym byłym pracownikiem. Zarzucasz że znam "władzę" ,mylisz się ja znam ludzi na których mogę polegać , każdy może do nich zadzwonić i poprosić o poradę i pomoc, jeżeli nie mogą teraz oddzwonić ,to zadzwonią później. ONi nie pracują od 8 do 16 tej ,dzwonią ludzie do nich w piątek,światek i niedzielę,w wielkanoc i wigilię,podczas ich urlopów itp. Nie oceniaj innych których nie znasz, ja znam osobiście z tego względu że na pewnym etapie potrzebna była ich pomoc.I chwała im za to.

[ Dodano: 2013-04-29, 22:54 ]
Myślę że masz ochotę mnie atakować,Twoja wolna wola i Twoja sprawa,co do kursyw i podkreśleń też moja :) myślę że temat dotyczy sondy,i na razie wzięło w niej udział 77 osób,a Tobie nie pasuje,takie masz prawo,po to jest demokracja.Szanuję Twoje zdanie więc uszanuj moje,myślę że próbujesz sprowadzić dyskusję do poziomu kłótni,ale jedno pytanie nie sądzę że jesteś zwolennikiem zz ( w twojej miejscowości dzięki zz twierdzisz kilka tysięcy! straciło pracę) to jednak chcesz wiedzieć co zz uzyskało dla Ciebie? przewrotne z Twojej strony prawda?
 
     
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-29, 22:58   

ondrasz, a co TY robisz dla poprawienia warunków pracy w Biedronce?Bo ja nic,więc przynajmniej nie krytykuję tych co lepiej,lub gorzej-ale jednak COŚ robią 8)
 
     
@blablo 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 210
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-29, 23:34   

Robertty, głos oddany :)
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-29, 23:38   

dziękuję z całego serca :yeah:
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-29, 23:57   

Robertty napisał/a:
Myślę że masz ochotę mnie atakować


Jesteś tylko jednym z wielu nicków na tym forum. Skoro brak poklepywania po plecach uznajesz za atakowanie CIEBIE Twoja wola. Ja wolałbym choć próbę merytorycznego podejścia do tematu a nie uników. Ale widocznie taki urok :) Więc NIE nie mam ochoty CIEBIE atakować. Nie wiem kim jesteś , Ty nie wiesz kim ja jestem i jesteś mi chociażby z tego powodu obojętny.

Robertty napisał/a:
to jednak chcesz wiedzieć co zz uzyskało dla Ciebie? przewrotne z Twojej strony prawda?

A gdzie napisałem że chcę wiedzieć co DLA MNIE uzyskały zz? Przeczytaj i spróbuj obiektywnie przynajmniej w duchu odpowiedzieć na pytania. ZZ mogą mieć dobre chęci ale dobrymi chęciami to piekło jest wybrukowane.

Robertty napisał/a:
Zarzucasz że znam "władzę"

Tu już Twoja mania prześladowcza zaczyna działać. Ty naprawdę uważasz że to zarzut?? No wybacz...

Robertty napisał/a:
ONi nie pracują od 8 do 16 tej ,dzwonią ludzie do nich w piątek,światek i niedzielę,w wielkanoc i wigilię,podczas ich urlopów itp.


No to chyba normalne przecież. Ja też nie pracuję od 8-16 i wielkiego halo z tego nie robię. Podjęli się działalności i chyba zdawali sobie sprawę z tego co robią. Podziękowania jak najbardziej no ale męczennikami chyba nie są. Każdy jest dorosły i konsekwencje swoich wyborów ponosi. Jak nie na tym to na tamtym Bozia im wynagrodzi. Znam KS która pracuje praktycznie zawsze kiedy nie śpi. Ot dziewczynie bardzo zależy. Nikt jej za to nie dziękuje a zdarza się że wręcz przeciwnie.

Robertty napisał/a:
w twojej miejscowości dzięki zz twierdzisz kilka tysięcy! straciło pracę


I numer był taki że zz jako współwłaściciel firmy popierało zwalnianie ludzi (bo przecież musieli znać konsekwencje swoich wyborów) i równocześnie niby wychodzili na ulice w protestach.... to dopiero przewrotne prawda? Jak w każdego rodzaju działalności są i ci dobrzy i ci źli... Ja mam tego pecha że często trafiam na tych złych - taki mój urok :( W biedronce akurat takiego ryzyka nie ma bo to firma prywatna i pewne rzeczy są zwyczajnie niewykonalne.

Koza napisał/a:
ondrasz, a co TY robisz dla poprawienia warunków pracy w Biedronce?

Ja? nic a może tyle, że chociażby pisząc to co piszę to zmotywuje niektórych do tego, żeby zauważyli, że na dole też są ludzie. I to, że o ile ludzie bez zz sobie poradzą to zz bez ludzi nie ma prawa istnienia... Szkoda tylko że jak nie poklepujesz po plecach to "atakujesz" "czepiasz się" personalnie itd. A wolałbym żeby zwyczajnie obalono moje twierdzenia i wykazano jak bardzo się mylę punkt po punkcie i tyle dobrego ludziom zrobiono - może dzięki temu kilka osób by się zapisało do zz, a może nawet zaczęło działać?

Ja zapisać się na pewno nie zapiszę - zbyt duże urazy mam do zz jako takich choć jestem w stanie poprzeć nawet tych których nie lubię jak widzę że to co robią przynosi konkretne efekty. Jeśli uważam że nie przynosi to mówię to po prostu. Natomiast nie cierpię ciągłego poklepywania po plecach i opowiadania jak to jest dobrze itd - bo to ostatecznie szkodzi a nie pomaga.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-30, 00:14   

brawo ordasz ........... rozbijasz tekst niczym wiersz na języku polskim....... masz ochotę na dyskusję? ja nie .... to post o sondzie na temat podwyżek płacowych, nie chce mi się nawet dyskutować ,dzielić na części pierwsze,to moje prawo,jak twoje do takich zabaw, mi wystarczy ocena innych osób z tego forum, nie będę Cię do niczego przekonywał,masz wolną wolę i rozum, szanując Twoje zdanie mam nadzieję że uszanujesz moje do nie podejmowania dyskusji na temat "co autor wiersza miał na myśli" ,masz uraz, czy nie chęć do zz , Twoja sprawa, każdy ma do czegoś uraz, mimo powszechnej poprawności politycznej >:D ja na przykład nie lubię osób narodowości romskiej a nie jestem rasista,ale mam takie prawo, akceptuję ale nie muszę tolerować,to wolna wola i prawo jednostki ;) ja Cię nie przekonam do zz , Ty mnie do Twoich argumentów

[ Dodano: 2013-04-30, 00:17 ]
bo mi kradną na sklepie :D romowie a nie zz oczywiście :tak:

[ Dodano: 2013-04-30, 00:28 ]
i taka konkluzja na koniec czy lubisz czy nie lubisz zz to zz reprezentuje interes wszystkich pracowników, jak o czymś rozmawia,walczy to dla 100% zatrudnionych a nie tylko swoich członków...
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-30, 00:54   

Dzięki - jednak swojemu nauczycielowi do pięt nie dorastam. To tylko ku przejrzystości.

Nie mam zamiaru przekonywać Cię do swoich argumentów . Tylko (albo aż) konkretnych odpowiedzi oczekiwałem.

A i pewnie wiele osób z zainteresowaniem by je przeczytało. Jest jak jest - Wasz wybór.

I wyraziłem swoje zniesmaczenie podejściem zz do ludzi - skoro chcą info, sond itd to moim zdaniem niech robią to z konta oficjalnego - bo po to je zakładali. A komunikacja z założenia wymaga dwóch stron . Jeśli działa tylko w jedną stronę to nie ma mowy o komunikacji.

Szkoda że potraktowałeś to jako atak i to personalny - bo patrząc na zdjęcie z Walnego z 2011r (nowszych zdjęć nie ma) to było na nim całe 24 osoby gdzie każdy delegat reprezentuje 10 członków - no szału nie ma ... chyba, że masa delegatów nie przyjechała. Przecież ZZ bez ludzi nie istnieje. Z czystej ciekawości - ile wogóle osób należy do waszych zz (powiedzmy z dokładnością do 100 osób) ?
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-30, 05:22   

myślę że robisz dwie zasadnicze rzeczy, poruszasz się w niewłaściwym temacie,oczekujesz konkretnych odpowiedzi to może zamieść je w dziale wiadomości zz,tutaj założyłem sondę,i jeżeli Ci ona nie pasuje to można przecież temat ominąć.
'
Po drugie oczekujesz ode mnie konkretnych odpowiedzi więc ,Tobie odpowiedziałem ani nie posiadam uprawnień ,ani też tak szeroko pojętej wiedzy by móc Tobie odpowiedzieć na tak szeroko zadane pytania,zwłaszcza że jestem szeregowym członkiem zz ;)

Odnośnie ataku personalnego czy ataku na same związki zawodowe pozwolę by inni forumowicze sami to ocenili.

Co do komunikacji,o ile dobrze pamiętam jest jeszcze strona NSZZ "Solidarność" a według mojej opinii dział zz powstał właśnie z tego powodu że zz wykazuje zainteresowanie opinią pracowników,sam zresztą określiłeś że jesteśmy tutaj tylko nickami, więc równie dobrze ja mogę być uczniem gimnazjum a Ty pracownikiem jmp działającym w celu dezinformacji ,oczywiście zaraz napiszesz że mam manie prześladowcze, lub na przykład możesz być byłym pracownikiem,

Co do struktur związków zawodowych to google jest tak wszechstronne więc nie muszę teraz o świcie tłumaczyć czym jest walne zgromadzenie, i jak rozkładają się struktury.
 
     
~doda30 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Gru 2012
Posty: 51
Skąd: Gdańsk
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-30, 11:55   

Widzę że tu się gorąco zrobiło, ożywiona dyskusja, tylko na przyszłość proszę ONDRASZ wypowiadać się w swoim własnym imieniu a nie wszystkim ogółu bo ja popieram Robertty bo sie stara , bo cos robi a ty umiesz tylko swoje frustracje wywalać na forum i na nic więcej cię nie stać :boks:
  Ocena JMP: 5/10
     
klotek

Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-30, 12:24   

doda to ty pracownik czy klient jesteś? A zz mogłyby czasem się odezwać . Głos oddany. No chyba normalne że niezadowolenie.
 
     
~doda30 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Gru 2012
Posty: 51
Skąd: Gdańsk
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-30, 12:52   

Były pracownik a obecnie klientka :)
  Ocena JMP: 5/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-30, 15:12   

postów nie mogłem zawrzeć w dziale zz z 2 powodów:

1) sondy miały być dwie więc byłyby nie widoczne na stronie głównej

2)jestem na tyle skromnym człowiekiem by nie pisać w dziale gdzie tematy zawiera zz
na oficjalnych kontach

Zarzuty o brak zainteresowania uważam za bezpodstawne, skoro zz ma swój dział i pisze w nim posty to myślę że te zarzuty są absurdalne.Pamiętajcie że stanowisko zobowiązuje i żadne z kont oficjalnych nie może wyrażać opinii które wykorzysta przeciw zz JMP ,tak działa polityka w każdym wymiarze.

ONdrasz faktycznie nie poruszyłem tego tematu że wypowiadasz się w imieniu "zniesmaczonych" czyli zostałeś przez inne osoby do tego zobligowany? 8) i jeszcze jedno jeśli piszesz o walnym zgromadzeniu,to najpierw przeczytaj jaka jest różnica między takim szaraczkiem jak ja,przewodniczącym oddziału,delegatem,członkiem komisji rewizyjnej itp itp więc na pewno nie jest nas 24 razy 10 :D
 
     
@Bumbleble 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 08 Mar 2012
Posty: 111
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-30, 17:05   

a ja tam się cieszę, że chociaż jakąś podwyżkę dali, a my i tak mamy w biedronce dobrze. Podwyżka może i na kolana nie powala, ale zawsze coś, jednak za najniższa krajową to my nie pracujemy :)

[ Dodano: 2013-04-30, 17:05 ]
chociaż nie ukrywam, że chciało by się więcej ;)
  Ocena JMP: 6/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo