Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
urlop
Autor Wiadomość
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-09, 13:37   

O ile pamiec mnie nie myli, to zanim weszlismy do unii to tez trzeba bylo pracowac.
 
     
PrzyjacielForum
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-09, 15:52   

Dzięki kapitalizmowi pracujesz w Biedronce a nie w sieci sklepów "Społem".
Ktoś tu musi być Panem i ktoś misi buć wołem :P
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-07-09, 17:19   

No to ja wole w biedronce zamiast "społem " tam nie wysłałbym nawet wroga :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
ewam 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączyła: 16 Kwi 2012
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-07-09, 22:49   

Wiem coś na ten temat. Pracowałam w "SPOŁEM' 10 lat . Od 7 lat jestem pracownikiem Biedronki i jestem zadowolona ze zmiany.
 
     
@eeewelinkaaa 


Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 166
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-07-09, 23:58   

Mialas pol roku wolnego... ciesz sie, ze w ogole zapytali kiedy chcialabys miec ten urlop, bo tak naprawde nie musieli tego robic. W firmach gdzie funkcjonuje plan urlopow pracodawca moze ustalic urlopy, jak mu sie podoba. Przez to, ze bylas na zwolnieniu pare innych osob pewnie musialo zrezygnowac ze swoich urlopow i planow, wykaz sie teraz wyrozumialoscia i moze daj cos od siebie, bo nie tylko Tobie sie nalezy...
Larikol nie zgadzam ssię z Twoim postem...każdy pracownik ma prawo do 10 dni roboczych urlopu w dogodnym dla siebie terminie i kierownik musi nam go dać,oczywiście jak 5 osób chce w tym samym terminie to trzeba iść na kompromisy,ale nie pisz,że nie musieli pytac o plan urlopu dwutygodniowego...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-10, 07:36   

Kierownik nic nie musi, plan urlopow pracodwaca ustala SAMODZIELNIE, biorac jedynie pod uwage wnioski pracownikow, nie jest nimi zwiazany i nie musi uzasadniac ich nieuwzglednienia. Jak bedziesz miala zlosliwego KS, to sam sobie ustali plan urlopow, nikogo nie zapyta, tylko da do podpisu.
 
     
junior

Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 20
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-07-10, 10:27   

w tym terminie co ja miałam zaplanowany urlop to nikt wiecej nie ma planowanego urlopu
 
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-07-14, 00:15   

junior zapytałaś już KS dlaczego ci nie chce dać urlopu.Moze jest jak już ci inni pisali ze jak byłas na L4 to inni musieli zrezygnować ze swoich urlopów i idą teraz w twoim terminie.

eeewelinkaaa nie masz racji.Owszem każdy pracownik ma prawo do 10 dni roboczych urlopu nieprzerwanego raz w roku ale termin tak jak napisała Larikol pracodawca może sam ustalić lub może ale nie musi brać pod uwagę naszych wniosków. Najważniejsze to sie dogadać. Ale nieraz ciężko zachować plan jak- a tu ktoś walnie L4 a tu zwolnią ze 2 osoby lub przeniosą.U nas np. ustalaliśmy sobie plan było nas o 2 osoby więcej a teraz góra pozmieniała(zmniejszyła) sobie widełki co do obsady (ilosci) osób na sklepie (wg obrotu) i jest ciężko i nie wszyscy pójdą tak jak to planowaliśmy. 2osoby mniej to bardzo zmienia sytuacje.

Może junior u ciebie tez jest taka sytuacja.
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-07-14, 03:00   

Pracodawca ma prawo przesunąć lub odwołać pracownika z.urlopu, zawsze wtedy gdy wystąpi sytuacja w której dany pracownik jest niezbędny do funkcjonowania firmy. Pracodawca stosując taki krok, musi sue liczyć z kosztami jakie musiał ponieść pracownik w związku z.odwołaniem urlopy, np. Koszty wyjazdu itp. Pod warunkiem że firma w której zostały wykupione np. Wakacje nie przewiduje zwrotu gotówki w razie rezygnacji. Zresztą śledząc orzecznictwo w sprawach o odwołanie urlopu, powód naprawdę musi być poważny, to że np. inny kasjer się pochorował to nie jest powód do odwołania urlopu.
Można polemizować z pracodwacą na temat zasadności przesunięcia czy odwołania urlopy, ale najpierw trzeba się zastanowić czy mamy rację.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
junior

Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 20
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-07-14, 15:32   

kierownicy wiedzieli w styczniu ze w marcu ide na l4 na operacje i mnie dlugo nie bedzie a kasjerzy ida wszyscy według planu urlopu a ja wpisałam sie w terminie w którym nikt nie brał urlopu a u nas jeszcze przyjeli osoby wiec zobaczymy
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-07-14, 16:24   

Zawsze pracodawca musi argumentować dlaczego urlop przesuwa , co tobie powiedzieli ?
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-14, 22:37   

Tak, pracodawca w ogole duzo rzeczy musi, ktorych w biedronce i tak nie robi... i co z tego? mozna sobie popisac i pogdybac, a w gruncie rzeczy i tak znajda milion powodow, o ile junior w ogole zdecydowalaby sie pojsc z tym do sadu pracy.
Marginesem to nie bardzo rozumiem, co kolezanka chce osiagnac, wylewajac swoje zale na forum, zamiast uderzyc do zrodla.
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-07-15, 13:27   

Larrikol tylko że właśnie to nie może być byle powód, junior popełniła podstawowy błąd, że od razu nie postawiła się ks, ja myślę że wiele osób tutaj wylewa swoje żale, bo czują się zwyczajnie bezsilni, nie odbierajmy im tego przywileju.
Ja bym na początku poprosiła o przedstawienie p owodu na piśmie, a potem poszła z tym do kr, który, pewnie zna kp lepiej niż ks.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-07-17, 08:05   

Powinnaś napisać wniosek o urlop. To, że u nas się drukuje to nie znaczy, że nie można przynieść ręcznie wypisanego wniosku. KS MUSI podpisać wniosek urlopowy, a jeżeli nie chce/nie może dać urlopu w terminie wskazanym przez pracownika, to musi to wyjaśnić na piśmie >:D

Swoją drogą, jeżeli Twój urlop faktycznie nie koliduje z innymi, to jest to tylko przejaw braku profesjonalizmu ze strony KS. Współczuję, bo pewnie i w innych sprawach musi być ciężko.
 
     
@nanna2222 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 23 Lis 2011
Posty: 192
Skąd: warmińsko- mazurskie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-14, 20:38   

Pytanie za 100 punktów, bo się pogubiłam chyba. Jak to jest z urlopem na żądanie. Czy jak mam 26 dni urlopu wypoczynkowego to czy KS słusznie zaplanował mi urlop na 22 dni a 4 dni zostawił na uż. Zawsze wydawało mi się, że uż jest dodatkowym urlopem. Być może się mylę, niech mnie ktoś oświeci. W roku 2012 nie miałam ani jednej uż a urlop miałam wykorzystany - wtedy przysługiwały mi 20 dni i tyle wykorzystałam bodajże do września.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo