Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie pracownika
Autor Wiadomość
space-lion 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 19 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-12, 13:36   Ubezpieczenie pracownika

Cześć, czy orientujecie się może, czy przy podpisywaniu umowy, jesteśmy obejmowani odgórnie ubezpieczeniem, powiedzmy w najniższej kwocie a rozszerzenie jest w naszym zakresie czy to trzeba samemu deklaracje zgłaszać? Bo tak się składa, że wylądowałam w szpitalu na 9 dni z powodu urazu kręgosłupa i nie wiem co dalej z tym robić i czy coś mi się w związku z tym należy, czy sprawa przepadła? Dzięki za odpowiedź :)
  Ocena JMP: 7/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-12, 13:39   

jest tak jak piszesz , nie możesz pracowac nie będąc ubezpieczona , przecież musiałaś podpisywać deklarację ubezpieczeniową . bo to zawsze jest robione wraz z podpisywaniem umowy o prace
 
     
space-lion 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 19 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: Warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-12, 13:49   

w takim razie jak dalej się postępuje? musze w pracy zgłosić czy np do pzu bo chyba pzu nas ubezpiecza? Bo mi zwolnienie przeciagnie się do końca miesiąca
  Ocena JMP: 7/10
     
@biedra2014

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 206
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-12, 13:52   

marta1 przecież nie trzeba się decydować na te ubezpieczenie z pzu. ja przy podpisywaniu umowy go nie wzielam dopiero pop jakiś 3 miesiącach się zdecydowalam
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-12, 13:54   

po zakończeniu leczenia zgłaszasz do PZU , wszystkie pewne informacje znajdziesz na stronie ubezpieczyciela
 
     
~martabiedronka

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 31
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-12, 13:56   

deklaracja ubezpieczeniowa jest dobrowolna więc pracownik sam powinien złożyć takową deklarację... i nie jest podpisywana z umową .. więc jak nie wypełniałeś takiej deklaracji to dupa blada żadnych pieniążków z PZU nie dostaniesz bo z czego skoro firma nie odprowadzała składek
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-12, 14:12   

no tak masz rację :) nie wiem jak jest teraz ale w zamierzchłych czasach przy zatrudnianiu takowa deklaracje dostawaliśmy :) chyba nie ma takich przypadków że ktoś się dodatkowo nie ubezpieczył :) jeżeli sa to przepraszam że wprowadziłam w błąd zakładając że koleżanka jest ubezpieczona :) dodatkowo
 
     
~martabiedronka

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 31
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-12, 14:42   

oj uwierz mi że są takie osoby, które się nie ubezpieczyły i dziś tego żałują :) dopiero po fakcie się ubezpieczyły "na przyszłość" :) ja deklarację dostałam od swojej ks na drugi dzień pracy bo jak podpisywałam umowę z kr to nawet słowa nie wspomniał o ubezpieczeniu :)
 
     
space-lion 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 19 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: Warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-12, 17:28   

No dzięki wielkie za odpowiedż :) w końcu musiałam się do PZU przejść, okazało się że jednak pieniążków nie będzie, ale będę mądra na przyszłość, jak tylko wróce wypełnie deklarację. Pozdrawiam :)
  Ocena JMP: 7/10
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-12, 19:33   

Ja deklaracje dostałem przy podpisywaniu umowy co było mega udogodnieniem ,bo załatwiłem wszystko za jednym razem.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
~Libeerty

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-13, 21:31   

kluq napisał/a:
Ja deklaracje dostałem przy podpisywaniu umowy co było mega udogodnieniem ,bo załatwiłem wszystko za jednym razem.

Mam nadzieję że dano też Tobie do zapoznania OWU. Jeżeli nie przedstawiono Tobie OWU ani nie było wtedy dostępne na "nasza biedronka" to PZU może mieć problem w przypadku wystąpienia zdarzenia objętego zakresem ubezpieczenia. Ogólne Warunki Ubezpieczenia powinny być przedstawione w chwili propozycji objęcia ubezpieczeniem i przed podpisaniem deklaracji ,zgodnie z wymogami kodeksu cywilnego. W przypadku wystąpienia zdarzenia związanego z ubezpieczeniem
i nie satysfakcjonującym Ciebie świadczeniem finansowym lub jego brakiem polecam jedną z firm lub kancelarię prawną. Obowiązek przedstawienia Tobie OWU leży po stronie ubezpieczyciela (nie pracodawcy gdyż nie jest ajentem)
_________________
Czas na zmiany. Najpierw człowiek...............
  Ocena JMP: 6/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-13, 21:33   

u nas warunki wiszą na tablicy korkowej w socjalnym no i oczywiście przy wypełnianiu deklaracji miałam możliwość by się z nimi zapoznać , powinno sie wiedzieć za co płaci się składki
 
     
~Libeerty

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-13, 22:03   

marta1 napisał/a:
u nas warunki wiszą na tablicy korkowej w socjalnym no i oczywiście przy wypełnianiu deklaracji miałam możliwość by się z nimi zapoznać , powinno sie wiedzieć za co płaci się składki


Marta ale to te w formie paragrafów czy oferty ? Bo u nas na tablicach wisiały tylko warianty ubezpieczeń w formie tabeli i wysokości świadczeń. Natomiast nie ma pełnej informacji o OWU
_________________
Czas na zmiany. Najpierw człowiek...............
  Ocena JMP: 6/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-13, 22:08   

swego czasu wisiało wszystko teraz została tylko tabela :) jakaś amba wcięła :D
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-14, 12:49   

Libeerty, dobrze wiesz ,że ja nie z tych co im można w kasze dmuchać więc w razie nie satysfakcjonującego mnie obrotu sprawy walka jak najbardziej wskazana.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo