Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkolenia- czas dojazdów na nie.
Autor Wiadomość
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-11, 17:31   

ja też nie ... :P
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-11, 22:08   

edi-72 napisał/a:
Larrikol, .... Do czasu pracy wlicza się jednakże godziny podróży służbowej, które przypadają w czasie normalnych godzin pracy zatrudnionego, wynikających z rozkładu czasu pracy w miejscu stałej pracy....... czy przypadkiem nie nanosi się godzin pracy w grafiku, wysyłając na szkolenia ???

[ Dodano: 2014-11-11, 16:58 ]
bynajmniej ja to tak pojmuję, jeżeli jestem w błędzie to proszę o poprawkę :rool:

W grafiku nigdy nie było wstawionego, że ktoś ma wolne, jak był na szkoleniu, tylko wstawiali SP odpowiadające liczbie godzin szkolenia, może coś się zmieniło... Podróż służbowa to nie jest ten czas, poświęcony na dojazd :) Czasem podrózy sa te godziny, które siedzimy na szkoleniu, fakt że trochę mylące jest tu słowo "podróż", bo kojarzy się z przejazdem. W artykule napisali, że czas poświęcony na dojazd nie wlicza się w czas pracy, bo wtedy nie jesteśmy do dyspozycji pracodawcy.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-11, 23:57   

dokładnie jedynie przekroczenie 12 h powinno być związane z wypłaceniem diety..SP to tyle h ile masz w etacie więc 6/8 w grafiku. kwestia czytania hm, albo osoba prowadząca szkolenie dopuszcza fakt ,że nikt nie czytał książki bhp i ona po to jest by nauczyć ,albo powinno się odbywać na w godzinach pracy,a nie tak jak jest w dc 10 gdzie inspektor bhp Pani B wyrzuca ze szklenia jak ktoś nie przeczytał podręcznika....

Odrębną kwestią że na wózki jezdniowe unoszące powinny oprócz uprawnień być badania psychologiczne , ja takie miałem idąc z uprawnieniami do JMP....Chociaż nie jestem pewien i podejrzewam że elektrycznych unoszących u nas może nie obejmować
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-12, 11:43   

To już troche przesada :) niedługo będziecie chcieli, żeby czas poświęcony na zrobienie kanapek do pracy był wliczany w czas pracy :)
 
     
Mori_1

Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-12, 19:04   

Ja na szkolenie bhp byłam wysłana do miasta oddalonego o trzy godziny jazdy pociągiem w jedną stronę, czyli 6 godzin samej jazdy. Zaliczony czas pracy to 6 godzin tyle ile trwało szkolenie i musiałam jeszcze odrobić te dwie brakujące godziny. Uważam więc, że to nie jest sprawiedliwe, że czas dojazdu na szkolenie nie jest wliczany do czasu pracy.
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-12, 19:10   

jakie brakujace dwie godziny??
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-12, 19:14   

A nie było gdzieś bliżej w danym czasie? No chyba, że to jakieś szczególne "wyróżnienie" od ks. Ja miałem w grafiku zaplanowane 6 godzin, bo jak pytałem ks czy to trwa 8h? Nie 8 tylko 6 i nie musiałem jakichś 2 godzin odrabiać. :szczena:
 
     
Mori_1

Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-12, 19:14   

Pracowałam na cały etat, więc powinnam przepracować tego dnia 8 godzin a szkolenie trwało 6 godzin więc musiałam odrobić 2 godziny.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-12, 19:15   

Pewnie takie, że zamiast 8 godz., które miałaby wstawione jakby była w pracy, to wstawili jej 6 godz., tyle ile była na szkoleniu. To jest nieudolność Twojego kierownika, że wysłał Cię tak daleko, bo być może przegapił termin szkolenia, które było bliżej. Ale nic nie odrabiasz, bo wtedy byłaś w "pracy" tylko 6 godz. Dlaczego mieliby wstawiać więcej, niz to rzeczywiście trwało?
 
     
Mori_1

Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-12, 19:35   

Wyrazilam tylko opinię, że nie jest to sprawiedliwe, że czas dojazdu nie jest wliczony do czasu pracy.Zdaję sobie sprawę z istniejących przepisów w tym temacie. Wsiadając do pociągu jadąc na szkolenie nie robisz tego dlatego, że masz ochotę podziwiać widoki z okna pociągu ale dlatego, że pracodawca cię do tego zobowiązał.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-12, 19:48   

Możesz mieć uzasadnione pretensje do KS, że nie wysłał Cię bliżej, bo na pewno było, tylko przegapił wtedy, że Tobie się kończy szkolenie
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-12, 20:00   

Mori czas szkolenia czasem jest tylko 6 h . Szkoda że nikt nie pokombinował i nie jechałaś z kimś z rejonu kto jechał autem.
 
     
Adrian854 


Stanowisko:
klient

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 3
Skąd: Świnoujście
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-14, 16:22   

Larrikol napisał/a:
Możesz mieć uzasadnione pretensje do KS, że nie wysłał Cię bliżej, bo na pewno było, tylko przegapił wtedy, że Tobie się kończy szkolenie


Ja miałem niestety podobną sytuację...
_________________
Dzisiaj kolorowo jest jedynie w telewizji.
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-14, 16:26   

Dziwne że "klient" miał taką sytuację ... :)
  Ocena JMP: 8/10
     
@Gazela34

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 585
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-14, 20:46   

Widać z biedronka wszystko sie może zdazyc :P
  Ocena JMP: 5/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo