Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża, poronienie, powrót do pracy
Autor Wiadomość
BiedronkaJ.D 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 15 Gru 2014
Posty: 1
  Wysłany: 2014-12-15, 12:30   Ciąża, poronienie, powrót do pracy

Witam w tym roku zaszłam w ciążę i byłam w niej pięć miesięcy, ale niestety poroniłam. Po tym wszystkim potrzebowałam czasu, żeby dojść do siebie tj. dostałam 8 tygodni macierzyńskiego w czasie którego robiłam badania dlaczego tak się stało i czy nie ma powikłań po poronieniu. Okazało się, że muszę jeszcze iść na zwolnienie od ginekologa ponieważ nie wszystko było w porządku. I teraz gdy okazało się, że wracam już przed świętami do pracy to KR przenosi mnie na inny sklep na którym nie znam ludzi nie będę wiedziała jak go ogarnąć z zamówieniami itd. . Moje pytanie brzmi czy po tak długim zwolnieniu KR może sobie bez konsultacji i rozmowy z moim kierownikiem sklepu, ze mną przenieść mnie od tak sobie, bo mu się tak podoba? Dziękuję wszystkim z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam gorąco!!!
_________________
J. D.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-15, 13:13   

Niestety, jeżeli sklep, na który Cię przenosi jest w tej samej miejscowości może przenieść, nie pytając Ciebie o zdanie. To nawet logiczne, ponieważ w czasie kiedy Cię nie było, musiał ktoś przyjść na ten sklep za Ciebie. Nie martw się, praca na nowym sklepie nie jest wcale inna, szybko się wdrożysz, a na sklepie na pewno Ci w tym pomogą, tym bardziej że nie było Cię tyle czasu, a dużo się zmieniło. Nie zamartwiaj się na zapas, zobaczysz że wszystko pójdzie łatwiej, niż Ci się wydaje teraz.
 
     
@Gazela34

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 585
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-15, 23:18   

Nawet jak jest w innej miejscowości tez nie pytają o zmianę ani ks ani kr
Przenoszą i juz podobno mogą po całym rejonie tam gdzie potrzeba - przynajmniej tak powiedziano mi i paru innym dziewczyna
  Ocena JMP: 5/10
     
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-16, 05:15   

Nie mogą. W umowie masz wyraźnie napisane "praca w (nazwa miejscowości)". Bez zgody pracownika nie mogą go przenieść na inny sklep poza granicami administracyjnymi miasta nawet jeśli byłoby to 10 metrów i jeździłby autobus komunikacji miejskiej.

[ Dodano: 2014-12-16, 05:16 ]
Natomiast w obrębie tejże miejscowości mogą robić co chcą, nawet przenosić co tydzień na inny sklep.
  Ocena JMP: 3/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-16, 12:34   

kogata napisał/a:
Nie mogą. W umowie masz wyraźnie napisane "praca w (nazwa miejscowości)". Bez zgody pracownika nie mogą go przenieść na inny sklep poza granicami administracyjnymi miasta nawet jeśli byłoby to 10 metrów i jeździłby autobus komunikacji miejskiej.

[ Dodano: 2014-12-16, 05:16 ]
Natomiast w obrębie tejże miejscowości mogą robić co chcą, nawet przenosić co tydzień na inny sklep.


Niestety nie masz racji mogą cię w każdym roku oddelegować na inną miejscowość na 3 miesiące i np od października do grudnia 2014 i od stycznia do marca 2015 i masz łącznie 6 miesięcy...
Po za tym pracodawca może Ci dać wypowiedzenie zmieniające jedno z elementów umowy, miejsce jej wykonywania ,wynagrodzenie ,czy ilość godzin pracy.
Nie przyjęcie aneksu zmieniającego może skutkować wypowiedzeniem pracy z art 53 kp

Osoby którym nie można zmieniać elementów umowy to osoby chronione np działacze związkowi objęci ochroną na podstawie art 32 Ustawy o zz, kobiety w ciąży itp
 
     
samarytanka7
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-25, 14:49   

a co jeśli się nie ma prawa jazdy, brak samochodu i kiepskie połączenie dojazdu? to można się nie zgodzić na przeniesienie?
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-25, 17:17   

To nic nie zmienia, zasady pozostają te same.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-26, 12:08   

samarytanka7, rower pozostaje :P
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
~alina21 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 16 Gru 2014
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-26, 14:35   

nikogo to nie obchodzi. Moją koleżankę przeniesiono 30 km. A jak nie do do widzenia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo