Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego nowi zarabiają więcej!?
Autor Wiadomość
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
Wysłany: 2014-04-07, 17:31   Dlaczego nowi zarabiają więcej!?

Pracownicy mają prawo do jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę lub za pracę o jednakowej wartości. Pracami o jednakowej wartości są te, których wykonywanie wymaga od pracowników porównywalnych kwalifikacji zawodowych, potwierdzonych dokumentami przewidzianymi w odrębnych przepisach lub praktyką i doświadczeniem zawodowym, a także porównywalnej odpowiedzialności i wysiłku.

Zdarza się, że osiąganie wyższego wynagrodzenia przez nowego pracownika zatrudnionego na podobnym, czy takim samym stanowisku, co długoletni pracownik, może być uzasadnione i nie stanowić przejawu dyskryminacji. Dzieje się tak, gdy nowo przyjęta osoba ma wyższe kwalifikacje i bogatsze doświadczenie zawodowe. Posiada specjalizację w danej dziedzinie, wypełniania dodatkowe obowiązki czy jest bardziej obciążona pracą.

Jeśli według pracownika wyżej wymienione okoliczności nie zachodzą i nie jest on równo traktowany w zakresie wynagrodzenia – pojmowanego jako wszystkie składniki wynagrodzenia, bez względu na ich nazwę i charakter, a także inne świadczenia związane z pracą, przyznawane pracownikom w formie pieniężnej lub innej - może zwrócić się do pracodawcy o wyrównanie wynagrodzenia. Może być ono wyrównane do poziomu osiąganego przez innego pracownika.

Kiedy takie działanie nie przyniesie pożądanego efektu, pracownik może wystąpić do sądu o odszkodowanie i podwyższenie wynagrodzenia. Gdy pracownik odwoła się do sądu po ustaniu stosunku pracy, może dochodzić już tylko odszkodowania w wysokości różnicy między wynagrodzeniem, jakie powinien otrzymywać, gdyby zasada równego traktowania nie była naruszona, a wynagrodzeniem, które otrzymywał.
 
     
@Lilith

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-08, 13:01   

O Boże ludzie,czego wy tacy zawistni jesteście?! Jak uważasz,że nowy zarabia więcej od Ciebie to się zwolnij i zatrudnij jeszcze raz.
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-08, 13:39   

czyli taka polityki Firmy odpowiadałaby Ci?
 
     
@Lilith

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-08, 18:37   

Człowieku,nowo zatrudniona osoba nigdy nie będzie zatrudniała więcej od Ciebie,bo Tobie jeszcze staż pracy dochodzi.

[ Dodano: 2014-04-08, 18:39 ]
Chyba że ma te wyższe kwalifikacje itd. ale na to już nic nie poradzisz.
 
     
@kachen 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 15 Mar 2012
Posty: 393
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-08, 18:52   

to prawda....ale miedzy pracownikiem nowo zatrudnionym a takim ze stażem np.5 letnim...jest mała różnica..nie sądzicie?!! ;) wiem wiem...to tylko moje marzenia!!! :em29:
  Ocena JMP: 10/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-08, 19:03   

Niektórym widzę bardzo doskwiera nuda i z tego wszystkiego wyszukują powody za co jeszcze można mieć pretensje do JMP :) Lepiej w to miejsce wyjść na spacer lub pojeździć rowerem, to wieczne narzekanie do niczego nie prowadzi. Co najwyżej do wczesnego zawału lub jakiejś nerwicy. Czy naprawdę pracownicy biedronki nie potrafią już cieszyć się życiem?
 
     
@Lilith

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-08, 19:16   

Nie wszyscy najwyraźniej.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-08, 20:40   

Larrikol, przecież nie od dziś wiadomo ,że są dwie dyscypliny na świcie w których przodujemy : malkontenctwo i szukanie dziury w całym. Tylko czekać aż zawnioskujemy o wpisanie ich we wszystkie możliwe mistrzostwa i olimpiady a wtedy medalom nie będzie końca.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@makota


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 222
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-09, 00:48   

Obiektywnie patrząc to Alotquestions, ma rację.
_________________
klient w krawacie jest mniej awanturujący się :)
 
     
@Lilith

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-09, 07:20   

Obiektywnie patrząc to nie ma ciekawszych zajęć.
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-09, 12:30   

obiektywnie patrząc mam ciekawsze zajęcia ;) niestety nie jest szukanie dziury w całym. u mnie w rejonie nowo zatrudniona osoba ma wyższą podstawę na start. i to się chwali ale jak starzy pracownicy wypytują mnie o te sprawę to nie umiem ich zbyć...i niestety pomimo stażu, kwalifikacji są poszkodowani. a to w stosunku do nich nie fair.
 
     
@Lilith

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-09, 18:07   

No to jak wyżej:niech się zwolnią i zatrudnią od nowa,będą mieli lepiej.

[ Dodano: 2014-04-09, 18:08 ]
Powinni się cieszyć,że w ogóle te podwyżki są,bo nie w każdej firmie tak jest.Ja myślę,że ten temat to jednak jest szukanie dziury w całym.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-09, 20:33   

Cytat:
.i niestety pomimo stażu, kwalifikacji są poszkodowani.

O ile co do stażu to się mogę zgodzić ale kwalifikacje ?? to jest sklep spożywczy czy w mojej sytuacji magazyn jedna z prostszych prac fizycznych i niestety często okazuje się ,że kumaty młody pracownik ogarnia temat na tym samym poziomie czy i wyższym niż ten z 10 letnim stażem. Część starszych pracowników jest już zmęczona samym miejscem swojej pracy i mają w dupie staranie się. Widać to gołym okiem wystarczy się trochę poprzyglądać ludziom.
Podsumowując prawda jest taka ,że na 10 starych pracowników połowa ma w dupie pracę a na 10 młodych połowa jej nie kuma więc jest po równo.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
~kicior_ek 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 20 Sie 2013
Posty: 45
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-09, 21:57   

[quote="kluq"]
Cytat:
.Podsumowując prawda jest taka ,że na 10 starych pracowników połowa ma w dupie pracę a na 10 młodych połowa jej nie kuma więc jest po równo.


Dobrze mówi! Polać mu! :) :yeah:
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo