Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Śmietnik
Autor Wiadomość
@kordi179 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 112
Skąd: Gdynia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-06, 16:00   

Jeżeli ten/ta ZK przeczytała ten post to zrobi kitty24, niezapomnianą imprezę noworoczną :D :boks:
 
     
kitty24 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Gru 2011
Posty: 21
Skąd: miasto
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-06, 17:31   

kitty wciska kity...
he he...a wy od razu straszycie. zastanówcie się kto normalny by tak zrobił- to raz, a dwa, że nawet jeśli miałaby miejsce taka rzecz to nikt by się nie ujawnił...

udała mi się "prowokacja", a reakcje mi się podobały :em29:
 
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-06, 17:45   

Cytat:
udała mi się "prowokacja", a reakcje mi się podobały :em29:

teraz tuszowanie nic Ci nie da, obyś tylko nie miała problemów oraz ten zks :bu:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@kordi179 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 112
Skąd: Gdynia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-06, 17:59   

Aj tam DarkSide, w najgorszym wypadku wytłumaczy że te kwity to też była prowokacja aby pokazać jak łatwo można działać w pewnym sensie na niekorzyść firmy :D A jeśli chodzi o Ciebie kitty24, to mało kogo tu obchodzi czy to prowokacja czy nie, fakt że pewnie nie mało osób na Twoim miejscu by skorzystało bo bez sensu wywalać jak można zatrzymać (sam wiem że mimo iż kwiaty są często w bardzo dobrym stanie to przychodzi prykaz żeby je usunąć ze sprzedaży i lądują w koszu) ale mało kto ma tyle odwagi co Ty aby się tym chwalić publicznie :)
Podejrzewam że małe są szanse abyś miała nieprzyjemności z tej historii ale następnym razem lepiej pomyśleć zanim się powie coś głupiego :)
 
     
Cieslanin 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 18
Skąd: Mazowsze
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-14, 02:57   

W pewnej Biedronce Kierownictwo sugeruje pracownikom kupowanie art. którym kończy się termin ważności. Chodzi tu przede wszystkim o żywność. Oni chcę w ten sposób zmniejszyć straty. Ostatnio ZKS zasugerowała ("kazała") pracownikom kupić strasznie drogi chleb którego pracownicy nie jadają. Innym razem jogurt czy serek. Moim zdaniem nie powinno dochodzić do tak absurdalnych sytuacji. Wszyscy kasjerzy-sprzedawcy z tego sklepu są nie zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Lecz nikt nie ma odwagi się sprzeciwić. Dlaczego ktoś sugeruje im co mają kupywać. To jest bardzo nie w porządku. Należy jednak przyznać, że kierownictwo też kupuje końcówki terminów ale nie oznacza to, że inni muszą też to robić. Czy w waszych Biedronkach też dochodzi do takich absurdów? Jak można zakończyć ten proceder aby kierownictwo nie sugerowało ("zmuszało") pracowników do kupna art. prawie przeterminowanych?
Moim zdaniem pracownik ciężko zarabia pieniądze w Biedronce i sam powinien decydować na co je wydaje. :x
 
 
     
@Blondi86 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 787
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-14, 10:23   

:szczena: :szczena: o masakra, co to niby ma być za zmuszanie do kupowania, u mnie nigdy nic takiego nie było i napewno nie będzie. A Kierownik rejony też o tym wie ?
 
     
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-14, 10:56   

U mnie praktykuje się kupowanie artykułów do zdjęcia, ale nie na siłę. Po prostu, czy czegoś komuś nie potrzeba. Wcześniejsza KR bardzo popierała takie podejście.
 
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-14, 14:19   

Kr popierała i wy łącznie z nią pracujecie jeszcze dziwne.
 
     
@kordi179 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 112
Skąd: Gdynia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-14, 15:26   

Cieslanin, bez urazy ale wy tam jesteście na tym sklepie dorośli?
Nie mówię nic tak jak nn79 pisze, jeśli coś się przyda to pewnie że można wziąć to co ma iść w pl-kę no ale u was to jest co najmniej śmieszne...
Szkoda że ja tam nie jestem kierownikiem... Przydałby mi się nowy samochód a wy pewnie na polecenie kierownika byście się na niego złożyli :rool:
Szczerze mówiąc żal mi ludzi którym można kazać co się chce a oni mimo iż jak w waszym przypadku jest kilkanaście osób na sklepie skaczą jak wam zagrać :)
Wiosna niedługo to i KS wam każe sobie ogródek przekopać :rool:
 
     
srunia

Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
  Wysłany: 2012-02-08, 21:34   

Cieslanin

Stanowisko:
klient

Bez obrazy, ale co Kierownik stał nad Tobą,kazał wyciągnąć portfel i patrzył czy zapłacisz?hmmm...dziwne. Ja bym powiedziała żeby sam se to kupił jak mu potrzebne. a jak wy siedzicie cicho jak mysz pod miotłą to robią z wami co chcą.
 
     
Pajtak

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-09, 18:58   

W każdej biedronce dużo rzeczy idzie w kontener wiadoma sprawa i widzę nie tylko mnie to denerwuje ale staram się zawsze dokładnie układać terminy w chłodni przekładać wszystko by terminy krótsze stały na wierzchu (mówię o chłodni bo zazwyczaj to najczęściej idzie do kosza) towary uszkodzone typu rozerwany chleb zakleja się czy wkłada w dodatkowy worek itp itd. Produkty którym kończy się termin ważności pracownicy sami z własnej woli starają się wykupować, oczywiście nie wszystkie ale te które się nam przydadzą np raz było trochę piwa z kończącą się data i każdy kupił sobie po jakieś 10 piw PL mniejsza a piwo szybko się wypiło. Niektórzy pracownicy wyrzucają np całą kapustę pekińską a wystarczy zrobić jej lekki lifting czyli obrać kilka liści i je odpisać a reszta na sklep. I takie towary o których pisałem u nas schodzą bez problemu ludziom to nie przeszkadza, a nawet czasami sami przynoszą rozerwany chleb czy sypiący się cukier i proszą o siateczkę darmową. Ogólnie to lepiej sobie kupować produkty które idą do odpisu bo i tak musimy coś jeść i dodatkowo mamy większe szanse do premii bo PL delikatnie mniejsza, a jak do tego dojdą dobrze robione zamówienia to już całkiem :em29:
 
     
@Blondi86 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 787
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-09, 20:52   

Pajtak napisał/a:
Niektórzy pracownicy wyrzucają np całą kapustę pekińską a wystarczy zrobić jej lekki lifting

U mnie nigdy całej nie wyrzucamy :) zawsze lifting ma :P raz tak ją obraliśmy że została taka malutka, no ale w końcu ona n wagę i ktoś potrzebował małej i zeszła... więc zawsze to stosujemy co do kapust ( pekińskiej, lodowej, białej )
 
     
Mio

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-10, 15:30   

to się tak mówi,ale prawda jest taka,że jak się chce i w sumie to ma czas to można połowę pl dziennej zmniejszyć,my jak kiedyś wzięliśmy się do roboty za pl to zmniejszyliśmy o ponad połowę...warzywka od dostawy do dostawy,każdy dzień tygodnia czy miesiąca był dokładnie analizowany,porównywany....ale jak potem zaczęły się absencje to juz nie daliśmy rady,wystarczy,że brakuje jednego kierownika i lipa,a tak to na zmianie na której było zamówienie było dwóch kierowników i jeden przez cały tydzień zamawiał,analizował,wykładał warzywa,sprawdzał jakość,znał poprzednie zamówienia,poprzednie sprzedaże ,a potem kolejny to był nasz taki system i tak z 7000 zł pl zrobiło się 2800 zł pl
 
     
@Blondi86 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 787
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-10, 15:42   

Mio napisał/a:
to się tak mówi,ale prawda jest taka,że jak się chce

No wiesz na tym polega nasza praca, no i musi nam się chcieć, a jak się nie chce no to wiadomo... :)
 
     
@nanna2222 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 23 Lis 2011
Posty: 192
Skąd: warmińsko- mazurskie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-10, 22:26   

U mnie pekinka, lodowa i zwykła kapusta zawsze ma lifting.
Na rzodkiewki miałam sposób, że jak coś zaczęło je brać to szybko do chłodnej wody do chłodni i po ok. 2 godz. rzodkiewki były jakby świeżo zerwane :D .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo