Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
paznokcie
Autor Wiadomość
@makota


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 222
Wysłany: 2011-12-08, 21:33   paznokcie

Cześć, mam pytanie do kogoś kto zna dobrze przepisy BHP, HACAP i Dobrą praktykę higieniczną: czy jest gdzieś zapis o tym,że kasjerka nie może mieć pomalowanych paznokci...? ?
 
     
DecadancE 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Lis 2011
Posty: 19
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-08, 21:39   

nic o takim zakazie mi nie wiadomo, sama nieraz mam pomalowane i nikt mi nic nie powiedział, ba robiąc zakupy w innych biedronkach też widziałam kasjerki z pomalowanymi paznokciami. myślę że o ile nie są metrowej długości i pomalowane jak na karnawał ( krwisto czerwone itp z jakimiś pstrokatymi kolorami ) nikt nic nie powie.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-08, 21:50   

Mysle, ze to bez sensu, bo przeciez zywnosc z jakla mamy do czynienia, jest pakowana. Nie przygotowujemy zadnych produktow, posilkow itp... takie nakazy wystepuja w restauracjach, albo fast foodach, ale w sklepach...?
 
     
@makota


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 222
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-08, 21:52   

Właśnie chodzi o to,że mówi...:) a ja jestem ciekawa czy ma podstawy do tego , bo ja zapisu o paznokciach nie znalazłam nigdzie ale mogłam coś przeoczyć.
 
     
DecadancE 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Lis 2011
Posty: 19
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-08, 21:54   

Ale co ten ktoś powiedział na temat tych paznokci? Jak to uzasadnił? Może gorszy dzień miał? Ja też czytałam te książeczki a nic o paznokciach nie było... i kto o te paznokcie tak się przyczepił?
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-08, 22:02   

GHP - DOBRA PRAKTYKA HIGIENICZNA
GHP obejmuje nastêpuj¹ce obszary:
1. Lokalizacja i otoczenie zak³adu
2. Budynki i uk³ad funkcjonalny pomieszczeń
3. Maszyny i urz¹dzenia
4. Procesy mycia i dezynfekcji
5. Zaopatrzenie w wodę
6. Odpady żywnościowe
7. Zabezpieczenie przed szkodnikami
8. Szkolenie personelu
9. Higiena i stan zdrowia personelu
"...Pracownicy muszą postępować zgodnie z wymogami higieny nie mogą stanowić źródła zanieczyszczenia żywności:
„…zachowywać wysoki stopień higieny osobistej, mieć krótko obcięte paznokcie”...

Paznokcie mogą być pomalowane, ale nie na ostre kolory, lakier nie powinien odpryskiwać.

10. Dokumentacja i zapisy
 
     
@makota


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 222
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-08, 22:20   

:em29: Dzięki wielkie Alotquestions :yeah: właśnie tego mi było trzeba...

[ Dodano: 2011-12-08, 22:31 ]
ale jesteś pewien, że to GHP dotyczy Biedronki..?
 
     
@kas 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 205
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-09, 11:13   

Alotquestions napisał/a:
lakier nie powinien odpryskiwać.
przyszła do nas pewna dziewuszka..paznokcie krótkie,jakby obgryzane [nie wnikam] ale pomalowane. tyle że miała odpryski nie od brzegu paznokcia - tak jak się ściera czy odpryskuje normalnie - tylko od tej strony gdzie paznokieć wyrasta z palca :| bleh :/

jest na innym sklepie i nie musimy już tego oglądać :D



ja rzadko kiedy maluję paznokcie.szybko odpryskuje lakier i stwierdziłam że na jeden dzień "nie opłaca" się malować ;P
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-09, 11:16   

Tak…na 100%.....
Dobra Praktyka Higieniczna = GHP
Wszyscy musimy znać zasady systemu HACCP oraz GHP/ GMP… szkolenie odbywa się drugiego dnia, dla nowo zatrudnionego pracownika…podpisy są złożone w jednej z książek ( zielonej)……
 
     
@makota


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 222
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-09, 21:03   

Alotquestions napisał/a:
Tak…na 100%.....
Dobra Praktyka Higieniczna = GHP
Wszyscy musimy znać zasady systemu HACCP oraz GHP/ GMP… szkolenie odbywa się drugiego dnia, dla nowo zatrudnionego pracownika…podpisy są złożone w jednej z książek ( zielonej)……


Dzięki Alot,raz jeszcze- tak się składa,ze mój drugi dzień w pracy był jakieś osiem lat temu... wtedy nie miało się ośmu godzin li i jedynie na przeczytanie ksiąg... Ba, wątpię czy takie księgi wtedy były...;) Oczywiście podpis w zielonej złozyłam i w wielkiej pomarańczowej też, bo taki jest wymóg...ale,żeby ją czytać od dechy do dechy- zwyczajnie nie ma czasu, a do domu dać nie chcieli. Teraz będe wiedziała ,którą madrą księgę otworzyć,oczywiście ostentacyjnie przytrzymując ją moimi POMALOWANYMI paznokciami,by pokazać tym,którzy nie czytają tego co powinni mieć w jednym palcu,że nie mają racji.. Ha :)
 
     
@babajaga2 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 128
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-12, 17:43   

u nas sanepid kiedyś mandatował za pomalowane paznokcie ale dziś już trochę odpuścili, paznokcie i dłonie mają być zadbane,nie może być takiej sytuacji że przebieram buraki i siadam na kasę z brudnymy palcami i odpryśniętym do połowy lakierem na paznokciach. Tipsy są ładne ale w naszej pracy często przeszkadzają.
_________________
Czas na zmiany
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo