Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tygodniowy grafik
Autor Wiadomość
Tomek1982

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Lut 2017
Posty: 6
Wysłany: 2020-09-01, 10:11   Tygodniowy grafik

Witam. Czy u Was też grafik jest tworzony z tygodnia na tydzień? Nie mam tu na myśli, że się coś zmienia, bo ktoś zachorował czy potrzebuje pilnie zmiany. Czy ktoś ma wiedzę czy jest to zgodne z prawem, bym we wtorek nie wiedział jak pracuję w następny poniedziałek? Nie idzie nic zaplanować, czujemy się fatalnie psychicznie. Czy to nie jest mobbing?
_________________
Tomek
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-01, 10:17   Re: Tygodniowy grafik

Tomek1982 napisał/a:
Witam. Czy u Was też grafik jest tworzony z tygodnia na tydzień? Nie mam tu na myśli, że się coś zmienia, bo ktoś zachorował czy potrzebuje pilnie zmiany. Czy ktoś ma wiedzę czy jest to zgodne z prawem, bym we wtorek nie wiedział jak pracuję w następny poniedziałek? Nie idzie nic zaplanować, czujemy się fatalnie psychicznie. Czy to nie jest mobbing?


Na moim sklepie tak było i nikt nie narzekał. Z drugiej strony część wolnych u niektórych osób można było przewidzieć. Ja dla przykładu do pewnego momentu potrzebowałem w każdym miesiącu co najmniej jednego wolnego poniedziałku i/lub piątku (a po wejściu w życie zakazu handlu w niedziele łatwiej było mi dostać wolny poniedziałek z powodu możliwości przejścia z popołudnia w sobotę na rano we wtorek), ktoś inny pracuje dodatkowo na pół etatu gdzieś w jakimś kiosku i też w każdym tygodniu konkretny dzień wolny. I nikt się nie skarżył że to mobbing.
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-09-01, 10:31   

u nas audyt miał uwagi że grafik jest za późno publikowany/ był ca 25/. Mobbing to nie jest ale....jak chcesz co zrobić musisz sam prosić o wolny dzień.
_________________
cvb83
 
     
Tomek1982

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Lut 2017
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-09-01, 10:39   

CVB83 napisał/a:
u nas audyt miał uwagi że grafik jest za późno publikowany/ był ca 25/. Mobbing to nie jest ale....jak chcesz co zrobić musisz sam prosić o wolny dzień.


Grafik jest na cały miesiąc, ale faktycznie zrobiony jest na tydzień tylko. We wrześniu znam swój plan tylko do 6 września...
_________________
Tomek
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-01, 11:02   

Tomek1982 napisał/a:
CVB83 napisał/a:
u nas audyt miał uwagi że grafik jest za późno publikowany/ był ca 25/. Mobbing to nie jest ale....jak chcesz co zrobić musisz sam prosić o wolny dzień.


Grafik jest na cały miesiąc, ale faktycznie zrobiony jest na tydzień tylko. We wrześniu znam swój plan tylko do 6 września...


Z drugiej strony taki "tygodniowy" grafik jest bardziej elastyczny. Gdy potrzebowałem jakiegokolwiek dnia wolnego w tygodniu zamiast soboty - rzecz jasna za odpracowaniem w sobotę - to dostawałem, jak wtedy gdy musiałem się udać do swojego urzędu miasta w celu wyrobienia profilu kandydata na kierowcę w zeszłym roku (gwoli dokładności w mieście na prawach powiatu wydział komunikacji zamiast w starostwie powiatowym jest wówczas w urzędzie miasta). Przy miesięcznych grafikach też co i rusz coś się zmienia. Pamiętam jak się cieszyłem że będę miał w końcu trochę popołudniówek od 16 do północy i pach, na drugi dzień zmiana grafiku na 8.30-16.30 jakoś tak. Innym razem zasłaniając się ważnym spotkaniem z adwokatem niemożliwym do przesunięcia na inny termin odmówiłem zgody na kolejną zmianę grafiku z dnia na dzień i to na godziny 10-18. Także nawet miesięczne grafiki i tak nie zawsze są ostatecznością.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo