Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z wypowiedzeniem
Autor Wiadomość
Malinowa 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 09 Maj 2017
Posty: 9
Wysłany: 2017-05-09, 15:48   Problem z wypowiedzeniem

Witam, w kwietniu złożyłam wypowiedzenie za porozumieniem stron, otrzymałam info od kierownika sklepu ze KR nie zgodził się na takie wypowiedzenie. Złożyłam więc wypowiedzenie miesieczne przed 1 maja, które powinno się zakończyć 31maja, od 2 tygodni czekam na informację o zaległym urlopie który powinien być mi wydany.W tym czasie dowiaduje się od kierownika sklepu ze i tak jednak będzie to wypowiedzenie za porozumieniem stron, po rozmowie telefonicznej z KR dowiaduje się, że ona nic nie wiem o jakimś urlopie jak rownież nie wie że złożyłam wypowiedzenie miesięczne,obecnie jestem na L4, powiadamiałam KS że do pracy już nie wrócę. Nie mogę uzyskać żadnej informacji, co dzieje się w sprawie mojego wypowiedzenia. czy ktoś z Was miał podobną sytuację?
_________________
Malinowa
 
     
konrado 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Cze 2013
Posty: 21
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-09, 18:38   

Coś nie tak na tym sklepie zadzwoń do kadr
 
     
Malinowa 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 09 Maj 2017
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-09, 18:40   Problem z wypowiedzeniem

Dzwoniłam, mogę złożyć a'la skargę i wtedy będzie załatwiał to kierownik personalny.
_________________
Malinowa
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-09, 21:29   

A przysługuje Ci miesięczny okres wypowiedzenia? Jaki masz staż pracy?
 
     
@zielonabiedrona 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lip 2010
Posty: 341
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-10, 01:21   

czy masz podpisane to wypowiedzenie,które złozyłaś przed 30 ,maja???
_________________
Paliwo przerosło cenę piwa!!!NIE JEDŹ-WYPIJ!!!
 
     
Malinowa 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 09 Maj 2017
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-10, 09:50   

Nikt mi nie podpisywał, składałam u zastępcy kierownika i ona stwierdziła że nie jest upoważniona do tego żeby jakikolwiek podpis mi złożyć. Staż pracy to 8 miesięcy.
_________________
Malinowa
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-10, 10:14   

Masz świadków, że złozyłaś wypowiedzenie? ZKS jest Twoim bezpośrednim przełozonym, kiedy przynosisz wypowiedzenie. Jest nie tyle, że upowazniona, ale i zobowiązana do jego przyjęcia. Wypowiedzenie miesięczne liczy się w pełnych miesiącach. Jeśli złozyłaś je po pierwszym kwietnia, to niestety zaczyna ono swój bieg dopiero od 1.05. i kończy 31.05.
 
     
Malinowa 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 09 Maj 2017
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-10, 10:15   

Wypowiedzenie złożyłam przed 1 maja, dokładnie 30.04, wiec okres miesięczny zachowany jest. Świadkowie jak świadkowie, ale tez jestem na monitoringu.
_________________
Malinowa
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-10, 10:20   

Jesli nie wydadzą Ci zaległego urlopu, to będa musieli Ci za niego po prostu zapłacić, nic Ci nie przepadnie. Jeśli masz ochotę, zadzwoń do kadr i zapytaj, czy wpłynęła do nich już jakas informacja. To śmieszne, że nie możesz dowiedzieć się w jakim trybie masz rozwiązywany stosunek pracy. Zadzwoń jeszcze raz do KR i nie daj się spławić.
 
     
Malinowa 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 09 Maj 2017
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-10, 10:21   

Próbuje skontaktować się ze swoim KS, niestety bez skutku. Dziękuję za podpowiedzi :)
_________________
Malinowa
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-10, 12:08   

Larrikol napisał/a:
ZKS jest Twoim bezpośrednim przełozonym, kiedy przynosisz wypowiedzenie. Jest nie tyle, że upowazniona, ale i zobowiązana do jego przyjęcia.


Ale to już może być jakaś lewa procedura w Biedronce, bo moje wypowiedzenia też sobie leżało w szufladzie czekając aż upoważniona osoba pojawi się w sklepie.
  Ocena JMP: 3/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-10, 12:23   

patogen123 napisał/a:
Ale to już może być jakaś lewa procedura w Biedronce,
Prędzej niewiedza kierowników, którzy nie są szkoleni w tym zakresie. Ponadto nie ma obowiązku podpisywania wypowiedzenia, to jest bardziej dla pracownika, który woli mieć poświadczenie odbioru w razie "W". Jeśli są świadkowie, jest kamera to nie ma problemu udowodnić, że wypowiedzenie zostało zlożone. A biedronka raczej nie chwyta się takich praktyk i nie robi problemu z odejściem, to zazwyczaj wina właśnie niedoinformowanych przełożonych.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-10, 13:20   

Larrikol, tak było do tej pory ale idzie lepsze ;) https://nasza-biedronka.pl/viewtopic.php?t=3947 nasza kadra kierownicza będzie wyszkolona :D
Malinowa, zachowałaś wszelkie formalności jedyne co bym zrobiła jeszcze na Twoim miejscu to przed złożeniem wypowiedzenia rozmawiałabym z KR (SOM) , na niektórych sklepach KS nie ma mocy decyzyjnej (jeszcze)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo