Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dostałem pracę w Biedronce - kilka pytań.
Autor Wiadomość
#Master


Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 97
Wysłany: 2011-09-22, 18:31   Dostałem pracę w Biedronce - kilka pytań.

Witam,

Mam 21 lat. Wykształcenie średnie, maturę. Na razie nie planuje dalszej edukacji, mało tego...chciałbym założyć Rodzinę. Jak wiadomo do założenia Rodziny, oprócz tzw. "drugiej połówki" potrzebna jest praca, które pomoże nam się utrzymać.

Ostatnio, tzn. jakieś dwa tyg. temu, w miejscowości oddalonej ode mnie 12 km odbyło się spotkanie z osobami chcącymi podjąć zatrudnienie w markecie "Biedronka". Pomyślałem... "Jestem bezrobotny, bez pracy, bez pieniędzy a ze sporymi aspiracjami i planami... - pójdę". I jak pomyślałem, tak zrobiłem. Na miejscu było - jeśli dobrze pamiętam - 8 osób - razem ze mną. Byłem jedynym przedstawiciele płci brzydszej. Po około pół godziny czekania, zjawiła się Pani kierownik i z każdym z nas - w 4 oczy - porozmawiała.

Nie wiem, co usłyszeli inni, ale ja jeszcze tego samego dnia otrzymałem telefon, że zostaje przyjęty. Dowiedziałem się, że na obowiązywać mnie będzie umowa na okres próbny (pełen etat). Wynagrodzenie do 1800 zł brutto, z tym, że na początek około 1200 zł na rękę. Zostałem przyjęty na stanowisko kasjer/sprzedawca. Ale gdy dzwoniła do mnie Pani kierownik, poinformować mnie o tym, że zostaje przyjęty, dodała, że drzwi do awansu się nie zamykają, wręcz przeciwnie - droga jest otwarta, ale od czegoś muszę zacząć.

Z tego co zdążyłem się dowiedzieć, sklep funkcjonować będzie na zasadzie ajencji, lub franczyz - nie chce skłamać, bo nie znam dokładnie tych terminów. Ogółem chodzi o to, że osoba prywatna wynajmuje budynek pod sklep.

Oto moje pytania :

1. Od 3-go Października rozpoczynają się szkolenia z zakresu obsługi kasy fiskalnej . Jak długo one trwają ?

2. Czy obsługa kasy jest trudna ?

3. Czy za czas spędzony na szkoleniu jest płatny ?

4. Czy praca w Biedronce jest ciężka, skomplikowana ?

Jak przypomnę sobie jeszcze jakieś pytania, dam znać. Z góry dzięki za pomoc.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-09-22, 19:57   

Grzesiek18 napisał/a:
Od 3-go Października rozpoczynają się szkolenia z zakresu obsługi kasy fiskalnej . Jak długo one trwają ?

Zależy jak szybko sie połapiesz w tym :)

Grzesiek18 napisał/a:
Czy obsługa kasy jest trudna ?

Banalna. Strach ma wielkie oczy i tyle ;)

Grzesiek18 napisał/a:
Czy za czas spędzony na szkoleniu jest płatny ?

Tak umowę już, więc to będą normalne Twoje obowiązki ;)

Grzesiek18 napisał/a:
Czy praca w Biedronce jest ciężka, skomplikowana ?

Skomplikowana na pewno nie. Ciężka może czasami, ogólnie zależy jaka załoga Ci się trafii :)

Powodzenia :yeah:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
#Master


Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 97
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-09-22, 21:19   

Dzięki za odpowiedź. Dodam, że umowy jeszcze żadnej nie mam. Proszę mi powiedzieć, jakie badania są potrzebne. Bo z tego co wiem, to morfologia, mocz, prześwietlenie płuc.

Ile takie szkolenie trwa ? Dzień ? Tydzień ? I proszę , abyście nieco przybliżyli mi obowiązki kasjera/sprzedawcy FACETA w sklepie Biedronka. Pozdrawiam :)
 
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-09-22, 21:32   

Dowiesz się wszystkiego jak przyjdziesz pierwszy dzień do pracy.
 
     
@jonka 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 174
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-09-22, 22:36   

nic strasznego,bez obaw dasz radę!!!! :yeah:
 
     
@Virus 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 314
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-09-23, 06:58   

Grzesiek18, jako facet będziesz raczej wysyłany do tej cięższej pracy niż kobiety, wszystko wynika z norm BHP w dźwiganiu i transporcie towaru (wszystkiego dowiesz się dokładnie na szkoleniach). Nie ominą Cię również normalne obowiązki czyli sprzątanie sklepu i przed, prasowanie kartonów ( na specjalnej prasie do tego), ogarnianie sklepu z pustych opakowań, poprawna ekspozycja towaru, sprawdzanie dat (czy dany towar może być jeszcze na sali sprzedaży z powodu daty przydatności do spożycia), układanie non-foodów, mycie sklepu, mycie lodówki na odpady III kat (przeterminowane mięso), rozwieszanie cen, sprzątanie magazynu i wiele innych... A przede wszystkim to co oczywiste obsługa kasy fiskalnej. Tego akurat nie musisz sie obawiać tak jak pisał DarkSide to jest banalnie proste w sumie to machasz łapami z towarem klienta i wciskasz guziczki (przynajmniej nauczysz się bardzo szybko obsługiwać klawiaturę numeryczną w kompie) wg mnie w jeden dzień spokojnie ogarniesz obsługę kasy. Dłużej czasu zajmie Ci nauka kodów na pieczywo i warzywa/owoce tudzież na jakieś inne artykułu które będą miały jakiś defekt lub informatycy zawalą swoją kwestię pracy. Zobaczysz, że ze spokojem dasz radę. Powodzenia! :yeah:
_________________
Wszyscy gramy do jednej siatki, za 8 groszy!!
 
     
#Master


Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 97
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-09-27, 20:52   

Proszę, powiedzcie mi jakie badania są potrzebne do pracy w Biedronce .
 
     
@zielonabiedrona 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lip 2010
Posty: 341
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-09-28, 20:24   

Dostaniesz skierowanie i tam będziesz miał wszystko napisane....badania są bezpłatne...
 
     
#Master


Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 97
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-09-28, 20:49   

Kazano mi zrobić już teraz, nie mam żadnego skierowania.
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-09-28, 21:05   

niemozliwe. dostajesz skierowanie i idziesz do punktu z ktorym firma ma podpisana umowe- w ten sposob robisz badania na koszt firmy
 
     
#Master


Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 97
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-09-28, 21:08   

Możliwe. Podano mi nazwę firmy na który ma byc wystawiony rachunek. I zwróca mi koszty. Bo to bedzie Biedronka taka, że to firma wynajmuje lokal i robi sklep pod szyldem Biedronki. I szkolenia też będą od Poniedziałku w sklepach Biedronka.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-09-28, 21:47   

Grzesiek18, owszem jest tak że w niektórych sytuacjach płacisz ty najpierw a potem Ci wracają. Ale tam powinno byc napisanee dokładnie co to mają byc za badania, lub tez powiedzą Ci to w punkcie gdzie będziesz badany, bo na bank nie robią to 1 raz ;)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
#Master


Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 97
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-09-28, 22:04   

A ile trwa to szkolenie, bo wiem, że zaczyna się 3 Października . Czy to będzie szkolenie płatne ?
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-09-28, 22:26   

Grzesiek18, raczej płatne, i jak na przykładzie szkolenia nowego kasjer to ze 2-3 tyg :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
#Master


Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 97
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-09-28, 22:31   

Do miasta w którym bedzie ode mnie jest 40 km, to zapewaniaja zakwaterowanie ? Czy jak ? I jesli nie to zwracają koszty przejazdu ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo