Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Łamanie procedur w biedronce
Autor Wiadomość
nesca2011 

Stanowisko:
kasjer

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2021
Posty: 20
Wysłany: 2023-01-13, 12:50   Łamanie procedur w biedronce

Niby mamy procedur,przepisów od zatrzęsienie i ciut ciut,ale non stop są naginane ,łamane.
Dlaczego żadne kontrole nie wykazują ,że dźwigamy ponad dozwolone normy,że badania lekarskie robimy w czasie wolnym,że grafik zmienia się z szybkościa światła,bez powiadamiania pracownika?który nawet nie ma opcji nie zaakceptowania zmian?urlopy są wydawane w/g widzimisię somów.
Naprawdę nie ma nikogo (związki)kto by zrobił z tym porządek?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-13, 12:55   

nesca2011, bo kontrole i audyty w biedronce nie są po to by wykazać nieprawidłowości tylko po to by wykazać , że procedury są dobre i działają . Przykład - kaizen .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-13, 15:05   

nesca2011, a kto ci każe robić badania w dniu wolnym? rejestrujesz się w czasie swojej pracy i mówisz że idziesz na badania bo inaczej będziesz bez to raz dwa cię puszczą a nie mają prawa ci kazać robić tego w dniu wolnym! Jeśli ktoś ci każe tak robić niech poczyta kp.
Grafik to jest temat rzeka. Wszystko spowodowane tym że jest za mało etatów na sklepach. Tu ci nic nie poradzę.
Urlop z zeszłego roku od stycznia jest do dyspozycji pracodawcy i może cię wysłać w dowolnym terminie jeśli chodzi o nowy urlop to musisz się zgodzić na niego. Masz takie coś jak bop zadzwoń zapytaj się porozmawiaj. Tutaj to też jest temat rzeka bo ktoś sobie w biurze postawił cel na wydawanie urlopów w 1 kwartale roku i to realizują a pracownicy boją się cokolwiek powiedzieć.
Co do dźwigania to nie rozumiem najcięższym produktem dalej są banany 18-19kg bez problemu możesz je dźwigać.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
nesca2011 

Stanowisko:
kasjer

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2021
Posty: 20
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-13, 19:03   

Minie chodzi o mnie,chodzi mi o ogół i Włodarz nie pisz,że nie ma problemu bo jest.
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-13, 23:39   

nesca2011 napisał/a:
Minie chodzi o mnie,chodzi mi o ogół i Włodarz nie pisz,że nie ma problemu bo jest.


Według BHP raz na godzine mozesz podniesx banany.
Od pewnego czasu na warzywniaku sa 2 osoby do rozkladania.
Wnioskuje ze ciulowo ktos Wami zarzadza . Nikt sie nie odzywa wiec robia z Wami co chca.
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-14, 11:27   

nesca2011, problem jest u was wszystko zależy od waszej ekipy kierowniczej. Czy przestrzegają zasad kp (czy w ogóle je znają! bo gro ks, zks nie zna prawa pracy) czy mają je po prostu w dupie. Do momentu jak się nie odezwiecie to tak będzie.
Dziwne jest że część sklepów potrafi przestrzegać a część nie...
Problem jest zgadza się nigdy nie mogłem dostać wzoru jak wylicza się FTE i czy mam odpowiednio dostosowane do sklepu czy mnie ktoś ściemnia. Wiedza tajemna a powinna być dla wszystkich widoczna.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
~mik09 

Stanowisko:
magazynier

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2019
Posty: 29
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-14, 15:23   

miecia napisał/a:
Według BHP raz na godzine mozesz podniesx banany.

Raz na godzinę? Przytocz proszę przepis. Większej głupoty dawno nie słyszałem.
 
     
123pola 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Paź 2022
Posty: 20
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-14, 16:04   

Normy dźwigania
dla kobiet – 12 kg przy pracy stałej oraz 20 kg przy pracy dorywczej;
dla mężczyzn – 30 kg przy pracy stałej oraz 50 kg przy pracy dorywczej.

[ Dodano: 2023-01-14, 16:07 ]
miecia napisał/a:
Według BHP raz na godzine mozesz podniesx banany.



Czyli do wyłożenia bananów na warzywniaku potrzeba więcej niż 4 osób? Skoro 1 karton na h?
Ostatnio zmieniony przez 123pola 2023-01-14, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
~mik09 

Stanowisko:
magazynier

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2019
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-14, 16:09   

123pola napisał/a:
Normy dźwigania
dla kobiet – 12 kg przy pracy stałej oraz 20 kg przy pracy dorywczej;
dla mężczyzn – 30 kg przy pracy stałej oraz 50 kg przy pracy dorywczej.

[ Dodano: 2023-01-14, 16:07 ]
mik09 napisał/a:
Według BHP raz na godzine mozesz podniesx banany.



Czyli do wyłożenia bananów na warzywniaku potrzeba więcej niż 4 osób? Skoro 1 karton na h?

Jak już cytujesz kogoś słowa na forum, to nie zmieniaj proszę ich autora. To nie są moje słowa, tylko użytkownika o nicku miecia. Pozdrawiam.
 
     
123pola 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Paź 2022
Posty: 20
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-14, 18:01   

mik09, nie zmieniałam nic, chciałam zacytować właśnie wymienionego przez ciebie użytkownika
 
     
~mik09 

Stanowisko:
magazynier

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2019
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-14, 18:38   

123pola napisał/a:
mik09, nie zmieniałam nic, chciałam zacytować właśnie wymienionego przez ciebie użytkownika

To coś nie wyszło. Ale widzę, że już zostało edytowane (poprawione) :-D
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-15, 15:32   

mik09 napisał/a:
123pola napisał/a:
mik09, nie zmieniałam nic, chciałam zacytować właśnie wymienionego przez ciebie użytkownika

To coś nie wyszło. Ale widzę, że już zostało edytowane (poprawione) :-D


Kobiety nie mogą dźwigać przedmiotów ważących więcej niż 12 kg przy pracy stałej (na odległość nie dłuższą niż 25 m) i 20 kg, jeśli jest to praca dorywcza. W sytuacji, gdy pracodawca wymaga od pracownika dźwigania cięższych przedmiotów, pracownik może wysłać powiadomienie do Państwowej Inspekcji Pracy.

Karton bananow waży 18 kg.
Norma dorywcza to 20 kg.
Na szkoleniu bhp facet podał nam czas jaki zaliczsny jest do normy dorywczej. Jesli rozkladsja 2 osoby to 2 kartony na godzine. Jesli chcesz konkretne zrodlo to go poszukam. Nie wyssałam sobie gp z palca tylko szkolenia BHP.

[ Dodano: 2023-01-15, 15:44 ]
mik09 napisał/a:
miecia napisał/a:
Według BHP raz na godzine mozesz podniesx banany.

Raz na godzinę? Przytocz proszę przepis. Większej głupoty dawno nie słyszałem.


Jak obiecałam ....

Dopuszczalna masa przedmiotów zależy od kilku czynników
Wydatek energetyczny netto niezbędny do wykonywania pracy związanej z wysiłkiem fizycznym, w tym z podnoszeniem i przenoszeniem przedmiotów, w czasie zmiany roboczej nie może przekraczać:

dla kobiet 5000 kJ, a przy pracy dorywczej 20 kJ/min;
dla mężczyzn 8400 kJ, a przy pracy dorywczej 30 kJ/min.
Masa przedmiotów podnoszonych i przenoszonych przez jednego pracownika nie może przekraczać:

dla kobiet - 12 kg przy pracy stałej oraz 20 kg przy pracy dorywczej (czyli ręczne przemieszczanie przedmiotów, ładunków lub materiałów nie częściej niż 4 razy na godzinę, jeżeli łączny czas wykonywania tych prac nie przekracza 4 godzin na dobę);
dla mężczyzn - 30 kg przy pracy stałej oraz 50 kg przy pracy dorywczej.
Masa przedmiotów podnoszonych przez jednego pracownika na wysokość powyżej obręczy barkowej nie może przekraczać:

dla kobiet - 8 kg przy pracy stałej oraz 14 kg przy pracy dorywczej;
dla mężczyzn - 21 kg przy pracy stałej oraz 35 kg przy pracy dorywczej.
Jeżeli przedmioty są przenoszone przez jednego pracownika na odległość przekraczającą 25 metrów, masa przenoszonych przedmiotów nie może przekraczać:

dla kobiet - 12 kg,
dla mężczyzn - 30 kg.
Jeżeli przedmioty są przenoszone przez jednego pracownika pod górę po nierównej powierzchni, pochylniach lub schodach, których maksymalny kąt nachylenia nie przekracza 30°, a wysokość przekracza 4 metry, niezależnie od odległości, na jaką przedmioty są przenoszone, to masa tych przedmiotów nie może przekraczać:

dla kobiet - 12 kg,
dla mężczyzn - 30 kg.
Jeżeli przedmioty są przenoszone przez jednego pracownika pod górę po nierównej powierzchni, pochylniach lub schodach, których maksymalny kąt nachylenia przekracza 30°, a wysokość przekracza 4 metry, niezależnie od odległości, na jaką przedmioty są przenoszone, to masa tych przedmiotów nie może przekraczać:

dla kobiet - 8 kg przy pracy stałej oraz 12 kg przy pracy dorywczej;
dla mężczyzn - 20 kg przy pracy stałej oraz 30 kg przy pracy dorywczej.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/kadr...ach,187639.html
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-15, 16:26   

miecia, a czy szkoleniowiec wytłumaczył co to jest praca stała a co dorywcza , bo to jest najistotniejsze przy podawaniu norm .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-15, 19:03   

marta1 napisał/a:
miecia, a czy szkoleniowiec wytłumaczył co to jest praca stała a co dorywcza , bo to jest najistotniejsze przy podawaniu norm .


To ze mozemy dany przedmiot podniesc raz na jakis czas. To wedlug tego jak brzmii to w definicji
Odrębnym tematem jest to ze nikt tego nie robi na Biedronce bo jest to nie wykonalne poniewaz jak wjezdza pol palety bananow i wykladajac w 2 osoby to zmiana do rana by nie wystarczyła.
Jedno jest pewne na tak duza ilosc Biedronek jaka mamy w całej Polsce zbyt mała ilosc osob dba o to zeby sie zmieniło. Dlaczego ???? Zglaszajac to do BOP czy Pip zaczynasz byc czarna owca i temat sie zamyka.
Dodatkowo zawsze wtedy zadaja pytanie dlaczego Pan czy Pani zgodzila sie na to aby w godzine przerzucac palete euro bananow.
Niestety tak to wyglada.
Na szkoleniach BHP mowi sie o jednym a na sklepie jest juz inna rzeczywistosc.
U mnie na Biedronce jedna pomaga drugiej jak sie tylko da ale to nie oznacza ze jest rozowo i wszystko tak jak powinno. Znam z autopsji ze jest milion innych Biedronek ze jest tak ujowo ze nikt nie chce pracowac i w zupelnosci rozumiem tu post autorki bo mnie to rowniez wku.... ze np grafik jsst milion razy zmieniany.
 
     
~mik09 

Stanowisko:
magazynier

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2019
Posty: 29
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-15, 22:01   

miecia :) z podanego źródła wynika, że:

Cytat:
Masa przedmiotów podnoszonych i przenoszonych przez jednego pracownika nie może przekraczać:

dla kobiet - 12 kg przy pracy stałej oraz 20 kg przy pracy dorywczej (czyli ręczne przemieszczanie przedmiotów, ładunków lub materiałów nie częściej niż 4 razy na godzinę, jeżeli łączny czas wykonywania tych prac nie przekracza 4 godzin na dobę);
dla mężczyzn - 30 kg przy pracy stałej oraz 50 kg przy pracy dorywczej.

Wcześniej napisałaś:
miecia napisał/a:
Według BHP raz na godzine mozesz podniesx banany.


To ile w końcu? :yeah:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo