Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
INFLACJA, WYNAGRODZENIE - WAlKA O LEPESZE ZAROBKI

O ile Biedronka podniesie wynagrodzenie?
do 3700 na start!
42%
[ 39 ]
do 4000 na start
20%
[ 19 ]
wyrówna z Lidlem 4200 - 5200
17%
[ 16 ]
wyrówna z Kaufland 4200 - 4800
3%
[ 3 ]
podniesie ponad 4200 i przebije konkurencje!
15%
[ 14 ]
Głosowań: 89
Wszystkich Głosów: 91

Autor Wiadomość
Bliski 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 24 Mar 2022
Posty: 20
Wysłany: 2022-04-16, 07:34   INFLACJA, WYNAGRODZENIE - WAlKA O LEPESZE ZAROBKI

Nie wiem czy wszyscy zdajecie sobie sprawę o ile mniej zarabiamy w porównaniu z poprzednimi latami! Pomijam fakt że normy są z kwartału na kwartał wyższe i coraz trudniej wyrobić premię w szczególności gdy przyjęcia przyjmują towar już cały czas i mamy utrudnienia w przemieszczanie się po magazynie (gdzie tu jakieś BHP).
Więc dla tych co nie wiedzą , inflacja jest na poziomie 11%!!! jeśli nie wiecie jak to przeliczyć to ułatwie wam. Rok ma 12 miesięcy i zakładając że cały czas pracujecie w ciągu tego roku , to przy takiej inflacji 41 dni przychodzicie do pracy za darmo!!! (Pomijam urlop by lepiej to zobrazować). Ponad miesiąc pracujecie za darmo!!! Ja wiem że mieliśmy podwyżkę w styczniu,200 zł .... Ale co to jest gdy się to przeliczymy!!!
Nie wiem jak jest na sklepach ale my na DC w Modlnicy zaczynamy się organizować i intensywnie myśleć jak na naszym pracodawcy wymusić podwyżki z prawdziwego zdarzenia! Jak się zatrudniałem sześć lat temu do DC to każdy wiedział że dobrze zarabiam w porównaniu z innymi firmami w okolicy. Teraz pasowało by odejść do sąsiadów za między ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Więc my rozmawiamy miedzi zmianami i przyjęciami co i jak zrobić by Warszawa zauważyła problem. Co z innymi centrami? Co wy na to by jeszcze przed majówka dać o sobie znać? Ukraińcami majówki nie ogarną tym bardziej że inspektorzy też z nami trzymają .
 
     
Waffen77 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 321
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-04-16, 08:33   

Wy tam na tym DC17 weźcie się do roboty lepiej bo to co odpierd... przed świętami to już był szczyt.
  Ocena JMP: 7/10
     
Bliski 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 24 Mar 2022
Posty: 20
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-04-16, 08:58   

Waffen77 napisał/a:
Wy tam na tym DC17 weźcie się do roboty lepiej bo to co odpierd... przed świętami to już był szczyt.

Nie che być nie miły bo zapewne też się z tym mierzysz ... Bardzo chętnie byśmy robili , naprawdę, tylko gdyby było miejsce , wypłaty były adekwatne do tego ile trzeba się narobić! Do tego trzeba mieć stalowe nerwy i oczy dookoła głowy by coś lub ktoś cię nie uszkodził. Zapraszamy na wycieczkę, zobaczymy co powiesz.
 
     
#tolek123

Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 103
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-04-16, 09:48   

Waffen77 napisał/a:
Wy tam na tym DC17 weźcie się do roboty lepiej bo to co odpierd... przed świętami to już był szczyt.

Ty "esesmanie jeb.....ny cos się go przyjebał. Biedronka Ci medal z buraka da.
 
     
Waffen77 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 321
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-04-16, 11:31   

Bliski napisał/a:
Waffen77 napisał/a:
Wy tam na tym DC17 weźcie się do roboty lepiej bo to co odpierd... przed świętami to już był szczyt.

Nie che być nie miły bo zapewne też się z tym mierzysz ... Bardzo chętnie byśmy robili , naprawdę, tylko gdyby było miejsce , wypłaty były adekwatne do tego ile trzeba się narobić! Do tego trzeba mieć stalowe nerwy i oczy dookoła głowy by coś lub ktoś cię nie uszkodził. Zapraszamy na wycieczkę, zobaczymy co powiesz.
Wiem że to nie tylko wasza wina. Bo kto na przykład wprowadza jakieś pieprzone Point Ordery kiedy Mrp jako takie nie działa porządnie. Ale mnie jako sklep interesuje to co przyjeżdża albo raczej nie przyjeżdża. Dyrektora nie będzie interesowało czy DC się wyrabia tylko czy ja mam towar. A przed świętami była tragedia.

[ Dodano: 2022-04-16, 12:33 ]
tolek123 napisał/a:
Waffen77 napisał/a:
Wy tam na tym DC17 weźcie się do roboty lepiej bo to co odpierd... przed świętami to już był szczyt.

Ty "esesmanie jeb.....ny cos się go przyjebał. Biedronka Ci medal z buraka da.
A Tobie cieciu zadedykuję fraszkę Tuwima, znajdź sobie jaką, jeśli umiesz czytać oczywiście i powiem również to co do wojennego korablia: idzi na ch..
  Ocena JMP: 7/10
     
Lukasz1255 

Stanowisko:
magazynier

Dołączył: 07 Kwi 2022
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-04-16, 11:50   

To co dzieje się na centrach idzie naprawdę w złym kierunku. Od 5 lat zauważam tendencje do zamiatania coraz bardziej pod dywan problemów pracowników. Praca przed świętami dzień w dzień po 10-12 godzin,gdzie jedna zmiana nie jest w stanie ogarnąć zejścia Praca na sprzęcie który coraz bardzie przypomina towar z odzysku.Na DC problemy pracowników w żaden sposób nie są brane pod uwagę, dział BHP tylko chyba jest od wypadków które się staną bo jak przychodzi towar po 4 metry to nie ma problemu. Sytuacja przed świętami 7 osób składa wypowiedzenie. A co najlepsze bierze się kolejne agencje Ukrainy gdzie jeden pracownik przez 8bgodzin robi 500 albo 1000 opakowań. Myślę że warto ruszyć związki zawodowe ale magazynierów bo jak ruszy sezon centra takie jak dc15 leżą i kwiczą.
 
     
Waffen77 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 321
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-04-16, 12:01   

Tak. To prawda. Niektóre DC nie podniosą się do majówki. Ale powiedzcie mi na ch. jest potrzebna nowa funkcja w MRP jeśli całe MRP jest jednym wielkim utrudnieniem w kompletacji? Dlatego DC się nie wyrabia. Pracownicy nie nadążają z kompletacją , przez to nie wyrabiają norm, nie dostają premii, odchodzą na L4 albo w ogóle i w ich miejsce przychodzi nowy, który skompletuje jeszcze mniej. I potem z 30 palet 3 fali przyjeżdża 15...
  Ocena JMP: 7/10
     
Bliski 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 24 Mar 2022
Posty: 20
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-04-16, 19:14   

Nie wiem jak u innych... My w DC 17 zjedliśmy własny ogon. Ktoś u góry zwariował. Kiedyś jeden ze speców mówił nam że nasze DC wybudowano dla 85 sklepów ale gdyby była potrzeba to ewentualnie mogliśmy obsłużyć 105 . A wiecie ile teraz ogarniamy... 155 . A asortymentu mamy ponad trzy tysiące indeksów a kiedyś było 1,5 tys. Towar stoi wszędzie jedynie nie stoi na wozkowni bo tam zrobili ... Szatnie . :-f jest fatalnie. Fatalnie.
 
     
Waffen77 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 321
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-04-16, 19:48   

Wiem. 17 jest obładowane ponad ludzką miarę. A jeszcze obsługuje sklepy nie że swego regionu.
  Ocena JMP: 7/10
     
Bliski 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 24 Mar 2022
Posty: 20
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-04-21, 09:43   

Naprawdę, nikomu w innych centrach nie przeszkadza praca 41 dni za darmo??? Cóż wybaczcie że są przepinane sklepy. Mimo wszystko walczcie o siebie tak jak my. Jak by ktoś nie wierzył że w innych firmach są podwyżki i to w firmach które prosperują dużo gorzej to polecam dzisiejsza prasę. https://www.money.pl/gosp...157452096a.html
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-04-22, 22:09   

Ale to jest wina PiSu i ich rozdawnictwa, na które pewnie większość z was bierze, to było pewne, że w końcu inflacja będzie rosła, wy myślicie, że w innych pracach ludzie dostają podwyżki? XD
 
     
Skrzat

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 21 Lis 2014
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-04-23, 01:24   

Bliski napisał/a:
Naprawdę, nikomu w innych centrach nie przeszkadza praca 41 dni za darmo???


Zasada jest prosta. Jak ludzie zwalniają się znaczy że stawki są za niskie, jak jest mała rotacja to wszystko jest OK. Jak na razie siejesz tylko ferment. Ponoć premii rocznej też miało nie być według ciebie.
 
     
~cwaniak 


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 60
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-04-23, 19:15   

Skrzat napisał/a:
Bliski napisał/a:
Naprawdę, nikomu w innych centrach nie przeszkadza praca 41 dni za darmo???


Zasada jest prosta. Jak ludzie zwalniają się znaczy że stawki są za niskie, jak jest mała rotacja to wszystko jest OK. Jak na razie siejesz tylko ferment. Ponoć premii rocznej też miało nie być według ciebie.

To nie jest sianie fermentu tylko słuszna uwaga. Od tego zaczyna sie lawina zwolnień, która zresztą już dawno ma miejsce.
  Ocena JMP: 4/10
     
Bliski 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 24 Mar 2022
Posty: 20
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-04-23, 19:44   

Przyznaję że z premią nawet nie to że się pomyliłem ale uległem sugestią Speców. A co do walki o lepsze jutro... Każdemu radzę się zastanowić ile wynosiły jego wydatki w stosunku do ostatniej wypłaty.
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-04-24, 00:47   

To proponuję najpierw strajk w stronę rządu, bo to nie wina biedronki że jest 11% inflacji, masz teraz napływ Ukraińców więc tym bardziej podwyżek nie bedzie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo