Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaświadczenie umowa zlecenie
Autor Wiadomość
berro 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Sty 2022
Posty: 6
  Wysłany: 2022-01-13, 11:05   Zaświadczenie umowa zlecenie

Witam potrzebne by zaświadczenie zakończonej umowy zlecenia z firmą Jeronimo Martins Polska S.A.- gdzie pracowałem jako pracownik zewnętrzny na nocki. Do kogo mam się zgłosić?
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-01-13, 15:12   

nie ma zaswiadczenia umowy zlecenia, przynajmniej ja nigdy czegos takiego nie mialem, a pracowalem kiedys na umowe zlecenie i podpisywalem co miesiac na miesiac
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-01-13, 19:18   

berro, Otrzymanie świadectwa pracy jest uprawnieniem zawartym w Kodeksie Pracy. Przepisy Kodeksu zaś dotyczą jedynie pracownika pozostającego z pracodawcą w stosunku pracy, czyli zatrudnionego tylko na podstawie umowy o pracę. Umowa zlecenie jest umową cywilnoprawną, nie obejmuje jej Kodeks Pracy. Niestety nie otrzymamy więc po jej zakończeniu świadectwa pracy.
_________________
cvb83
 
     
berro 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Sty 2022
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-01-14, 11:45   

Tylko mi jest takie zaświadczenie potrzebne do urzędu pracy, bo wymagają nawet ze zlecenia.

 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-01-14, 12:01   

To jest zupełnie co innego, jeśli byłeś zatrudniony bezpośrednio przez biedronkę to do kadr, jeśli przez firmę zewnętrzną to do firmy zewnętrznej
 
     
berro 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Sty 2022
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-01-14, 12:53   

u8t3io3p napisał/a:
To jest zupełnie co innego, jeśli byłeś zatrudniony bezpośrednio przez biedronkę to do kadr, jeśli przez firmę zewnętrzną to do firmy zewnętrznej



No na umowie zlecenie mam Jeronimo Martins Polska S.A. w Kostrzynie, ul. Żniwna 5 62 – 025 Kostrzyn. Tylko jak się z nimi skontaktować...
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-01-15, 09:08   

berro, PL.CUWKadry@jeronimo-martins.com. wyślij do nich pismo ale to może potrwać bo jak napisałam nie dostaniesz świadectwa pracy a zaświadczenie to inna sprawa. Powodzenia. Pisz też do BOP pracownicy@jmpolska.com
_________________
cvb83
 
     
berro 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Sty 2022
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-01-17, 19:17   

CVB83 napisał/a:
berro, PL.CUWKadry@jeronimo-martins.com. wyślij do nich pismo ale to może potrwać bo jak napisałam nie dostaniesz świadectwa pracy a zaświadczenie to inna sprawa. Powodzenia. Pisz też do BOP pracownicy@jmpolska.com


Napisałem, ale nikt nie odpisuje. Chyba olewają sytuację.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2022-01-20, 09:42   

Pisałam do BOP, kiedy potrzebowałam starego starego świadectwa pracy. Oni kontaktowali się z kadrami, a cała sprawa była załatwiona w około tydzień.

-------------------------------------------------------------------
Infolinia kadrowo-płacowa: (61) 630-85-95 lub 800-800-135
Czynna w dni robocze w godzinach 8:00 - 16:00

Adres e-mail do Działu Kadr i Płac dla Pracowników firmy: PL.CUWKadry@jeronimo-martins.com

Ewentualnie:

Biuro Obsługi Pracowników
tel. (61) 630 85 95, (61) 271 55 95, 800

e-mail: pracownicy@jmpolska.com
 
     
werka200188 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 30 Gru 2021
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-01-23, 18:14   

Witam.
Piszę bo chciałam się dowiedzieć czy pracodawcą (kierownik sklepu )ma prawo straszyć pracownika tym że jeśli pójdzie na l4 bądź wezmie opiekę nad chorym dzieckiem to nie przedłuży umowy?
Druga rzecz to taka w ciągu roku mam prawo wziasc urlop na żądanie pracodawcą ma jednak z tym problem,gdy prosiłam o urlop na żądanie to z jego strony olewka na maksa...
_________________
Werka88
  Ocena JMP: 10/10
     
#hrhr 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 15 Sie 2017
Posty: 95
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-01-23, 20:41   

To też wynika z tego, że niektórzy pracownicy lubią tego typu sprawy wykorzystywać, a dziecko jest fajnym wytłumaczeniem na imprezy, itp.

Realia są niestety takie, że często osoby z dziećmi zawalają, biorą uż lub coś innego, a przełożeni nie reagują, mimo iż ci pracownicy mają dopasowany grafik, itp.

A wedle jakiego przepisu matki z dziećmi są traktowane na specjalnych warunkach?

Czasy pandemii znacznie pogłębiły różnice.
 
     
werka200188 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 30 Gru 2021
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-01-23, 23:47   

#hrhr ja to rozumiem że większości tak pracowników robi ze wykorzystują sytuację itp ale u mnie sytuacja wygląda nie co inaczej,i niewrzuca się wszystkich do jednego wora....ja na siebie nigdy nie brałam l4 chora byłam to mimo wszystko pracowałam.. jedynie moje dziecko zostało zdiagnozowane i czekamy na operację gdzie pracodawcą wie o tym...bo ma nawet przedłożone orzeczenie... I niestety ale mi się wydaje że co poniektórzy kierownicy sklepu to są osobami niedouczonymi,wiecznie burdel w papierach nic załatwić nie idzie i traktowanie każdego z góry, i czując się Bogiem siedząc za tym biurkiem nieznając chyba kodeksu pracy...obojętnie co by nie było niema prawa zastraszac pracowników...każdy jest człowiekiem każdemu ma prawo coś wypaść, nagły wypadek itp...niekazdy jest leniem jak co poniektórzy wykorzystując to...tyle w temacie...
_________________
Werka88
  Ocena JMP: 10/10
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-01-24, 06:51   

werka200188, o straszeniu nie ma mowy ale...to kierownik opiniuje czy przedłużyć umowę co do uż to jest regulamin udzielania i żadne fochy kierownika tego nie zmienią ale..czy warto o te raptem 4 dni w roku iść na wojnę? Z tego co wiem to kierownicy mają teraz ''ciśnienie'' z uwagi na braki kadrowe urlopy różne l 4 . Ale jak nie idzie się dogadać to może warto wziąć pod uwagę opcję zmiany sklepu. Ja tak zrobiłam i miałam w miarę spokój do końca umowy. POZDRAWIAM
_________________
cvb83
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2022-01-24, 16:52   

hrhr napisał/a:
To też wynika z tego, że niektórzy pracownicy lubią tego typu sprawy wykorzystywać, a dziecko jest fajnym wytłumaczeniem na imprezy, itp.

Realia są niestety takie, że często osoby z dziećmi zawalają, biorą uż lub coś innego, a przełożeni nie reagują


Kompletnie się nie zgadzam. Osoba z dzieckiem zwykle jest o wiele bardziej odpowiedzialnym pracownikiem, bardziej się przykłada do obowiązków, a na opiekę czy l4 na dziecko idą w ostateczności, bo im dużo bardziej zalezy na pracy niż jakiejś młodej siksie.
I żeby dziecko uważać za wymówkę do imprezy... Współczuję otoczenia.
 
     
#hrhr 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 15 Sie 2017
Posty: 95
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-01-25, 12:27   

Larrikol napisał/a:
hrhr napisał/a:
To też wynika z tego, że niektórzy pracownicy lubią tego typu sprawy wykorzystywać, a dziecko jest fajnym wytłumaczeniem na imprezy, itp.

Realia są niestety takie, że często osoby z dziećmi zawalają, biorą uż lub coś innego, a przełożeni nie reagują


Kompletnie się nie zgadzam. Osoba z dzieckiem zwykle jest o wiele bardziej odpowiedzialnym pracownikiem, bardziej się przykłada do obowiązków, a na opiekę czy l4 na dziecko idą w ostateczności, bo im dużo bardziej zalezy na pracy niż jakiejś młodej siksie.
I żeby dziecko uważać za wymówkę do imprezy... Współczuję otoczenia.


U mnie są inne doświadczenia - nagle u.ż., dopasowanie grafiku miesięcznego, itp.

Jeśli ktoś w czasie kiedy miał opiekować się dzieckiem wstawia na portale społecznościowe zdjęcia innego typu...

Co ciekawe, inne osoby u mnie nie robią problemów, tylko matki z małymi dziećmi - one mają stałe związki, więc nie ma mowy o byciu samotną.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo