Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego muszę sponsorować paczki dla waszych dzieci?!
Autor Wiadomość
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-27, 00:37   

Dla dziecka najważniejsi są rodzice , to są dla nich wzorce , tylko zastanawiam się gdzie są wzorce dzieci biegających z kluczami na szyi , z tego co pisze Modelinka87, to ich nie ma , bo harują na dwa etaty i czy aby na pewno na utrzymanie dzieci , czy może na kolejny gadżet , który ma zrekompensować brak rodziców w domu .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
#Lujan 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 100
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-27, 01:19   

MalaAsia- serio kończę z Tobą rozmowę, bo to nie ma sensu. Używasz tak oderwanych od rzeczywistości argumentow, że nic cię nie przekona.

Zresztą widzę, że temat całkowicie podążył w złym kierunku. Od początku chodziło mi o cały Socjal (glownie dla osób w związkach i/lub mających dzieci), ale temat sprytnie został zmieniony, żeby zrobić że mnie najgorszego.

A teraz to już całkiem lecicie bo bandzie skupiajac się nie na tym, co ważne, a na tym, z jakiego domu wyrastają jakis dzieci. To jest oczywiście bardzo różnie. Polecam badania na ten temat wskazujące, że dzieci z bogatszych rodzin średnio są bardziej inteligentne i są bardziej zaradne (co przez dostęp do lepszej edukacji wcale nie jest dziwne). To powinno zakończyć waszą rozmowę.

Polecam skupić się bardziej na porządnym argumentowaniu swoich też, żeby nie używać rozmyslen takich jak MalaAsia.
 
     
Panappka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Lis 2015
Posty: 16
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-27, 05:21   

Lujan napisał/a:
MalaAsia- serio kończę z Tobą rozmowę, bo to nie ma sensu. Używasz tak oderwanych od rzeczywistości argumentow, że nic cię nie przekona.

Zresztą widzę, że temat całkowicie podążył w złym kierunku. Od początku chodziło mi o cały Socjal (glownie dla osób w związkach i/lub mających dzieci), ale temat sprytnie został zmieniony, żeby zrobić że mnie najgorszego.

A teraz to już całkiem lecicie bo bandzie skupiajac się nie na tym, co ważne, a na tym, z jakiego domu wyrastają jakis dzieci. To jest oczywiście bardzo różnie. Polecam badania na ten temat wskazujące, że dzieci z bogatszych rodzin średnio są bardziej inteligentne i są bardziej zaradne (co przez dostęp do lepszej edukacji wcale nie jest dziwne). To powinno zakończyć waszą rozmowę.

Polecam skupić się bardziej na porządnym argumentowaniu swoich też, żeby nie używać rozmyslen takich jak MalaAsia.


W 100% się z tobą zgadzam, jeśli jesteś singlem to faktycznie łożysz na socjal dla siebie ale w głównej mierze na innych. Nie wspominając tu o 500+ i innych dodatkach. Tłumaczenie to "załóż rodzinę" itp. można sobie włożyć w argumentacje na poziomie dzieci z przedszkola. Otóż ktoś kto choć trochę myśli i realnie ocenia swoje możliwości finansowe nie zakłada rodziny planując do domowego budżetu żadnych dodatków etc. Żyjemy teraz w takim państwie że najlepiej rozwija się patologia, mama sama 4 - 5 dzieci kolejne w drodze, potem skomli że tak mi źle jestem samotną matką, dostaje hajs od państwa.
 
     
#hrhr 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 15 Sie 2017
Posty: 95
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-27, 07:35   

Przecież faktem jest, że dzisiaj ,,samotna matka", która nie pracuje dostanie więcej niż młoda dziewczyna bez dzieci ciężko pracująca w sklepie, a jak ma dwójkę lub trójkę... 1500 zł plus róźnego rodzaju świadczenia z opieki, a jeszcze alimenty... Minimum czwórka albo i lepiej. Obecne państwo wspiera patologię, pijaństwo i nieróbstwo, tylko za pieniądze pracujących. Muszę oddawać prawie 1/3 pensji, aby niektórzy się bawili i pili od rana do wieczora. Takie coś jest jednym wielkim złodziejstwem, a że ludzie tego nie rozumieją, to widać po sondażach, bo 90% z nich myśli, że PiS daje i trzeba na nich głosować - do tego dochodzi kościół w małych miasteczkach i na wsiach, bo tam jest główny elektorat. W miastach PiS został znokautowany, bo coraz więcej osób nie zgadza się na promowanie pijaństwa i nieróbstwa. PiS utrzymuje się przy władzy przez emerytki - moherki (te płacące stówkami za drobne zakupy i kłócącę się o kilka groszy, a pieniędzy im brakuje nie przez oszustwa w sklepach, tylko przez to, że oddają pół emerytury Rydzykowi lub klerowi - fantastycznie opisanemu w filmie Wojtka Smarzowskiego) oraz nierobów alkoholików, a że państwa na dłuższą nie będzie na to stać, bo program 500+ jest za wirtualne pieniądze, to może być za chwilę ciekawie, bo dlaczego ja mam być okradany, aby patusy przychodziły o siódmej rano w tygodniu po butelkę, którą dostali od PiS-u. 500+ powinien być wypłacany tylko tym, którzy pracują i to przy założeniu, że matka z ojcem pracują. Jeśli jeden rodzic nie pracuje, pieniądze powinny być zabrane. Tyczy się to też ,,samotnych matek", bo zazwyczaj ta ,,samotność" wynika z kombinowania, aby uzyskać kolejne świadczenia socjalne. Określiłbym to dosadniej, ale chyba byłoby to za mocno, więc napiszę, że takowa samotna musi poszukać kolejnego sponsora, który da się złapać na dziecko. Pracując w sklepie - dużo widać, tzn. jak niektórzy bawią się, a my pracujemy na ich beztroskie życie.
Ostatnio zmieniony przez hrhr 2018-11-27, 07:52, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-27, 07:56   

hrhr napisał/a:
Przecież faktem jest, że dzisiaj ,,samotna matka", która nie pracuje dostanie więcej niż młoda dziewczyna bez dzieci ciężko pracująca w sklepie, a jak ma dwójkę lub trójkę... 1500 zł plus róźnego rodzaju świadczenia z opieki, a jeszcze alimenty... Minimum czwórka albo i lepiej. Obecne państwo wspiera patologię, pijaństwo i nieróbstwo, tylko za pieniądze pracujących. Muszę oddawać prawie 1/3 pensji, aby niektórzy się bawili i pili od rana do wieczora. Takie coś jest jednym wielkim złodziejstwem, a że ludzie tego nie rozumieją, to widać po sondażach, bo 90% z nich myśli, że PiS daje i trzeba na nich głosować - do tego dochodzi kościół w małych miasteczkach i na wsiach, bo tam jest główny elektorat. W miastach PiS został znokautowany, bo coraz więcej osób nie zgadza się na promowanie pijaństwa i nieróbstwa. PiS utrzymuje się przy władzy przez emerytki - moherki (te płacące stówkami za drobne zakupy i kłócącę się o kilka groszy, a pieniędzy im brakuje nie przez oszustwa w sklepach, tylko przez to, że oddają pół emerytury Rydzykowi lub klerowi - fantastycznie opisanemu w filmie Wojtka Smarzowskiego) oraz nierobów alkoholików, a że państwa na dłuższą nie będzie na to stać, bo program 500+ jest za wirtualne pieniądze, to może być za chwilę ciekawie, bo dlaczego ja mam być okradany, aby patusy przychodziły o siódmej rano w tygodniu po butelkę, którą dostali od PiS-u. 500+ powinien być wypłacany tylko tym, którzy pracują i to przy założeniu, że matka z ojcem pracują. Jeśli jeden rodzic nie pracuje, pieniądze powinny być zabrane. Tyczy się to też ,,samotnych matek", bo zazwyczaj ta ,,samotność" wynika z kombinowania, aby uzyskać kolejne świadczenia socjalne. Określiłbym to dosadniej, ale chyba byłoby to za mocno, więc napiszę, że takowa samotna musi poszujać kolejnego sponsora, który da się złapać na dziecko. Pracując w sklepie - dużo widać.



Rozumiem, że za po było lepiej i placilismy mniejsze podatki? No niestety nie. Nie zależnie od tego czy będę miał kiedyś dzieci czy nie, będę głosował na partie, która to zlikwiduje

Po nic nie dawała ludziom, PiS robi wszystko, ale na odwrót, wystarczyły by ulgi podatkowe dla rodziców, którzy pracuja i tylko w taki sposób jestem w stanie to zaakceptowac


PiS i PO to lewica, nie ma w Polsce prawicowe partii, no może Korwin, żadna prawicowa partia nie da nikomu "za darmo" pieniedzy
 
     
#Modelinka87 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Sty 2017
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-27, 08:27   

marta1 napisał/a:
Dla dziecka najważniejsi są rodzice , to są dla nich wzorce , tylko zastanawiam się gdzie są wzorce dzieci biegających z kluczami na szyi , z tego co pisze Modelinka87, to ich nie ma , bo harują na dwa etaty i czy aby na pewno na utrzymanie dzieci , czy może na kolejny gadżet , który ma zrekompensować brak rodziców w domu .
nie chodziło mi o to, ale interpretujcie sobie moją wypowiedź jak chcecie. Jestem zdania, że oboje rodzice do pracy aby dać przykład dziecku, a nie siedzieć i pachnieć i albo być utrzymankiem męża albo żony, albo utrzymankiem państwa. Dziecko ma widzieć że rodzice pracują, a nie leżą i wyciągają rękę po kasę. Nie chodziło mi o to że rodziców nie ma być przy dziecku non stop bo robią na nowe gadżety, przytoczony klucz na szyi pokazuje że czasem trzeba zacisnąć zęby i nauczyć dziecko samodzielności i zaradnosci, aby samemu nie stać się zależnym od państwa tym samym wysłuchiwac później od ludzi. Ja biegałam z kluczem na szyi i jakoś nie wyszłam na patologie bo moi rodzice byli w pracy oboje. Czasy były takie że tata tylko tak naprawdę musiał pracować, ale mama też pracowała żeby było nam wszystkim lepiej, nie wyszłam na złych ludzi, też pracuje bo nie wyobrażam sobie kpić z drugiego człowieka że ten musi na mnie pracować. Socjal jest dobry, ale tylko wtedy kiedy składaja się na niego ludzie pracujący i ludzie pracujący go otrzymują, tak jak w biedronce. Wszystkim z pensji jest odtracane, tylko że single powinni dostać trochę więcej bo otrzymują np tylko samą paczkę dla siebie, w zasileniu powinni dostać o 100zl więcej (daje przykład żeby znowu nie było że komuś coś zazdroszczę albo wyliczam) bo jakby nie było dokładają do paczek rodzin z dziećmi a sami nie dostają nic bo samotni są z wyboru a dzieci nie chcą mieć. Sprawiedliwość. Tylko na tym świecie sprawiedliwości nie ma, wiec singli traktuje się jako gorszych i namawia do zakładania rodziny.

[ Dodano: 2018-11-27, 08:32 ]
hrhr napisał/a:
Przecież faktem jest, że dzisiaj ,,samotna matka", która nie pracuje dostanie więcej niż młoda dziewczyna bez dzieci ciężko pracująca w sklepie, a jak ma dwójkę lub trójkę... 1500 zł plus róźnego rodzaju świadczenia z opieki, a jeszcze alimenty... Minimum czwórka albo i lepiej. Obecne państwo wspiera patologię, pijaństwo i nieróbstwo, tylko za pieniądze pracujących. Muszę oddawać prawie 1/3 pensji, aby niektórzy się bawili i pili od rana do wieczora. Takie coś jest jednym wielkim złodziejstwem, a że ludzie tego nie rozumieją, to widać po sondażach, bo 90% z nich myśli, że PiS daje i trzeba na nich głosować - do tego dochodzi kościół w małych miasteczkach i na wsiach, bo tam jest główny elektorat. W miastach PiS został znokautowany, bo coraz więcej osób nie zgadza się na promowanie pijaństwa i nieróbstwa. PiS utrzymuje się przy władzy przez emerytki - moherki (te płacące stówkami za drobne zakupy i kłócącę się o kilka groszy, a pieniędzy im brakuje nie przez oszustwa w sklepach, tylko przez to, że oddają pół emerytury Rydzykowi lub klerowi - fantastycznie opisanemu w filmie Wojtka Smarzowskiego) oraz nierobów alkoholików, a że państwa na dłuższą nie będzie na to stać, bo program 500+ jest za wirtualne pieniądze, to może być za chwilę ciekawie, bo dlaczego ja mam być okradany, aby patusy przychodziły o siódmej rano w tygodniu po butelkę, którą dostali od PiS-u. 500+ powinien być wypłacany tylko tym, którzy pracują i to przy założeniu, że matka z ojcem pracują. Jeśli jeden rodzic nie pracuje, pieniądze powinny być zabrane. Tyczy się to też ,,samotnych matek", bo zazwyczaj ta ,,samotność" wynika z kombinowania, aby uzyskać kolejne świadczenia socjalne. Określiłbym to dosadniej, ale chyba byłoby to za mocno, więc napiszę, że takowa samotna musi poszukać kolejnego sponsora, który da się złapać na dziecko. Pracując w sklepie - dużo widać, tzn. jak niektórzy bawią się, a my pracujemy na ich beztroskie życie.



Brawo! :zdrowie:
  Ocena JMP: 9/10
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-27, 09:01   

marta1 napisał/a:
Dla dziecka najważniejsi są rodzice , to są dla nich wzorce , tylko zastanawiam się gdzie są wzorce dzieci biegających z kluczami na szyi , z tego co pisze Modelinka87, to ich nie ma , bo harują na dwa etaty i czy aby na pewno na utrzymanie dzieci , czy może na kolejny gadżet , który ma zrekompensować brak rodziców w domu .


A może poczekać z robieniem dzieci, aż zapewni sobie warunki na dziecko? A nie jakoś to będzie i zamiast pracować na dwa etaty to pracować na 1 i się doksztalcic by znaleźć lepsza płatna pracę?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-27, 09:44   

Lujan napisał/a:

Zresztą widzę, że temat całkowicie podążył w złym kierunku.

owszem , bo większość która przyłączyła się do dyskusji zaczęła podawać skrajne przykłady , które nie są normą , nie uważam że 500+ jest dobrym rozwiązaniem ale nie piszcie że te pieniądze wspierają tylko patologię , jest wiele normalnych rodzin którym ten program pomaga a przecież pomoc to jest jedna z funkcji państwa
w każdym państwie jest jakaś gospodarka , co powoduje , że gospodarka się rozwija ? Popyt i rosnąca konsumpcja , kto bardziej to nakręca ? Rodziny czy single ? To rodziny które mają dzieci są większym motorem napędowym , nie tylko dlatego że więcej potrzebują ale dlatego , że dają kolejne pokolenia , które będą pracować , żyć , dokładać do funkcjonowania państwa , pomagać tym , którzy być może tej pomocy teraz nie potrzebują , bo są młodzi i są świetnie radzącymi sobie singlami ale za kilkadziesiąt lat może być inaczej , może polityka socjalna państwa się zmieni i ktoś na to będzie musiał łożyć a kto to będzie ? To dziecko z rodziny 500+ . Nie ma chyba idealnego modelu państwa , takiego gdzie wszyscy składający się tak samo korzystają z tej wspólnej puli , zawsze jest tak , że więcej otrzymują ci którzy zapewniają by ta skarbonka nie opustoszała , chociaż czasami jest to na takiej zasadzie , że teraz wam damy z waszej kieszeni ;) a to i tak wróci do nas w podatkach , opłatach i innych takich obowiązkowych lub dobrowolnych składkach .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
Ostatnio zmieniony przez marta1 2018-11-27, 10:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-27, 10:10   

Taki sposób znaleźli nasi parlamentarzyści na wyborców. Niestety w naszym kraju łatwiej jest po prostu kupić głosy, niż do nich przekonać. Ludzi wolą natychmiastowe zmiany w ich portfelu, a nie długofalowe korzyści dla wszystkich. W tym względzie jesteśmy cholernymi egoistami.
I tak u8t3io3p, za niczyich rządów nie bylo idealnie, ale było przynajmniej normalnie, z perspektywą rozwoju, a dzieją się cyrki i kierunek zmian jest bardzo niepokojący, a to tylko dlatego, że ludzie pozwolili tak sprytnie się kupić, ze nawet tego nie zauważyli. A że wszyscy poprzedni zawalili skuteczna edukację obywateli, to oni dziś nie są w stanie przewidzieć skutków tych działań i dalej nie wiedzą, że rząd nie ma swoich pieniędzy i nie robi im prezentów z własnej kieszeni.
A podatki? Są wyższe, są też nowe... Bo niestety, ale z pustego to i Salomon nie naleje.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-27, 10:36   

Larrikol, a ja mam wrażenie , że obecny rząd jest mistrzem w przelewaniu z pustego w próżne ;)

[ Dodano: 2018-11-27, 11:14 ]
Modelinka87, ani Ty , ani ja , ani żaden singiel nie składamy się na fundusz socjalny w firmie , jedynym sponsorem , jak to nazywasz , jest nasz pracodawca . Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych nie działa tak samo jak podatki i socjal w państwie .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
#Modelinka87 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Sty 2017
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-27, 11:19   

Składamy się tym że w tej firmie pracujemy. Z czegoś pracodawca musi wygospodarować tą kasę na socjalne i wszyscy się na to składamy, z własnej kieszeni na pewno tego nie wyciąga.
  Ocena JMP: 9/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-27, 11:34   

Za to, że pracujesz dostajesz wynagrodzenie.
Tak, jak marta1 pisała (nie pierwszy z resztą raz) - paczki są finansowane z zakladowego funduszu świadczeń socjalnych, który finansuje pracodawca. Ty płacisz tylko podatek od tego, na nic się nie składasz, ale masz przywilej korzystania z niego.
Ostatnio zmieniony przez Larrikol 2018-11-27, 11:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-27, 11:40   

z Twojej kieszeni też tego nie wyciąga a za pracę dostajesz wypłatę .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-27, 11:44   

co do niedorzeczności 500+ w większości się zgadzamy, a co do pakietu socjalnego firmy, dla mnie pretensje, że ktoś dostaje z niego mniej, bo nie ma dzieci są tak samo uzasadnione jak pretensje, ze skorzystam z tego pakietu mniej jeśli nie pójdę na firmową zabawę noworoczną, jak nie mam dzieci w odpowiednim wieku, to nie skorzystam i jak nie pójdę się bawić to też nie skorzystam. Tak samo pretensje do zawartości paczek, zawsze będą jakieś niezadowolone głosy, że coś nietrafione i sie nie skorzysta ...
to co ja w firmie widziałam niesprawiedliwego, to jak na dzień matki były rabaty dla kobiet, a na dzień ojca dla mężczyzn nie było, na dzień kobiet jakieś kwiatki, a na dzień chłopaka nic, mężczyźni też w firmie są i mogliby być zauważani bardziej
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-27, 13:15   

MalaAsia napisał/a:

to co ja w firmie widziałam niesprawiedliwego, to jak na dzień matki były rabaty dla kobiet, a na dzień ojca dla mężczyzn nie było, na dzień kobiet jakieś kwiatki, a na dzień chłopaka nic, mężczyźni też w firmie są i mogliby być zauważani bardziej

tym bardziej , że firma to nie tylko sklepy ale też dc na których proporcje pracujących kobiet i mężczyzn rozkładają się inaczej .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo