Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Paczki i bony na Boże Narodzenie 2018
Autor Wiadomość
~heiholka 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Lip 2018
Posty: 53
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-30, 16:26   Re: Paczka świąteczną na urlopie macierzyńskim?

kasia8215 napisał/a:
Witam. Może ktoś mi pomoże. Zastanawiam się czy w tym roku należy mi się i dzieciom paczka świąteczna jeśli jestem na urlopie macierzyńskim a umowa kończy mi się 31.12.2018. Głupio mi zapytać bezpośrednio w biurze. Dodam że nie składałam żadnych oświadczeń o zarobkach za 2017 rok.i.

jesteś aktualnym pracownikiem - więc paczki ci się należą i należały, od początku umowy do jej końca, czyli do końca roku.

bardzo głupio zrobiłaś, z naciskiem na bardzo, że nie złożyłaś oświadczenia o dochodach za 2017r - przez to z własnej winy nie otrzymasz zasilenia świątecznego na kartę, wszystkie inne warunki spełniasz bo jesteś pracownikiem na urlopie macierzyńskim. No nic, biedronka zarobiła na tym ~400-450zł
_________________
uśmiech na kasie zawsze jest na czasie :)
 
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-30, 18:48   

heiholka, niekoniecznie. Jeżeli próg się zmienił to nie trzeba kolejnego oświadczenia składać. Więc jeśli już składała w poprzednim roku/latach to dostanie :)
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
Damian654 

Stanowisko:
magazynier

Dołączył: 24 Kwi 2018
Posty: 18
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-01, 13:40   

Sobota A tutaj bony nadal nie widać
 
     
~heiholka 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Lip 2018
Posty: 53
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-01, 18:20   

sylwuńka napisał/a:
heiholka, niekoniecznie. Jeżeli próg się zmienił to nie trzeba kolejnego oświadczenia składać. Więc jeśli już składała w poprzednim roku/latach to dostanie :)

zawsze słyszalam, ze nalezy corocznie skladac oswiadczenia o progu dochodowym, nawet kierowniczka na to nas uczula i koleżanki w pracy.

na stronie dlanaswjm.pl tez jest informacja, ze zlozenie w tym roku oswiadczenia za 2017r jest niezbędne do otrzymania zasilenia.
_________________
uśmiech na kasie zawsze jest na czasie :)
 
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-01, 18:33   

Cytat:
W przypadku pracownika, który złożył pracodawcy oświadczenie o rocznych dochodach, jeżeli dochód pracownika za następny rok kalendarzowy nie powoduje zmiany progu dochodowego, pracownik może nie składać nowego oświadczenia w kolejnym roku kalendarzowym. W takim przypadku niezłożenie oświadczenia o rocznych dochodach w wyznaczonym terminie powoduje przypisanie pracownika do progu dochodowego wynikającego z ostatnio złożonego oświadczenia (odpowiednio stosuje się ten zapis w kolejnych latach).


ale dla pewności warto złożyć :-)
  Ocena JMP: 6/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-01, 19:22   

heiholka napisał/a:

zawsze słyszalam, ze nalezy corocznie skladac oswiadczenia o progu dochodowym, nawet kierowniczka na to nas uczula i koleżanki w pracy.

a teraz przeczytałaś

[ Dodano: 2018-12-01, 19:24 ]
sylwuńka napisał/a:
heiholka, niekoniecznie. Jeżeli próg się nie zmienił to nie trzeba kolejnego oświadczenia składać.

i to jest prawda

[ Dodano: 2018-12-01, 19:30 ]
heiholka napisał/a:

na stronie dlanaswjm.pl tez jest informacja, ze zlozenie w tym roku oswiadczenia za 2017r jest niezbędne do otrzymania zasilenia.

dotyczy to osób które zatrudniły się w tym roku i nie składały jeszcze oświadczenia lub tych u których sytuacja rodzinna wpłynęła na zmianę progu , dla reszty ma zastosowanie to co zacytowała Patrycja
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
Ostatnio zmieniony przez marta1 2018-12-01, 21:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
~heiholka 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Lip 2018
Posty: 53
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-01, 20:10   

dzięki, dobrze wiedzieć 8-)

myslalam, tak jak mi wszyscy mowili, ze trzeba corocznie aktualizowac próg dochodow - a tak to wygodniej dla nas, pracowników.
_________________
uśmiech na kasie zawsze jest na czasie :)
 
     
wojbur 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 05 Sty 2018
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-03, 10:28   

Może ktoś przypomnieć adres strony, gdzie można sprawdzać saldo karty przedplaconej?
  Ocena JMP: 7/10
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-03, 10:30   

https://openbenefit.pl/
_________________
Homo verecundus
  Ocena JMP: 6/10
     
aanilevee 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Gru 2018
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-13, 19:16   

Cześć jestem tu nowa ;) A co jeśli pracuje dopiero od grudnia? Z Waszych wypowiedzi wnioskuje że mi nie przysluguje paczuszka i bon ?
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-13, 22:36   

aanilevee napisał/a:
Cześć jestem tu nowa ;) A co jeśli pracuje dopiero od grudnia? Z Waszych wypowiedzi wnioskuje że mi nie przysluguje paczuszka i bon ?


przelewy byly do konca listopada, wiec nie
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-14, 12:43   Re: Paczka świąteczną na urlopie macierzyńskim?

heiholka napisał/a:
kasia8215 napisał/a:
Witam. Może ktoś mi pomoże. Zastanawiam się czy w tym roku należy mi się i dzieciom paczka świąteczna jeśli jestem na urlopie macierzyńskim a umowa kończy mi się 31.12.2018. Głupio mi zapytać bezpośrednio w biurze. Dodam że nie składałam żadnych oświadczeń o zarobkach za 2017 rok.i.

jesteś aktualnym pracownikiem - więc paczki ci się należą i należały, od początku umowy do jej końca, czyli do końca roku.

bardzo głupio zrobiłaś, z naciskiem na bardzo, że nie złożyłaś oświadczenia o dochodach za 2017r - przez to z własnej winy nie otrzymasz zasilenia świątecznego na kartę, wszystkie inne warunki spełniasz bo jesteś pracownikiem na urlopie macierzyńskim. No nic, biedronka zarobiła na tym ~400-450zł


Mieliśmy rok temu jednego nowo przyjętego pracownika, który dzięki niezłożeniu oświadczenia o dochodach za 2016 rok nie otrzymał ani zasilenia karty, ani paczki świąteczne a właściwie paczek bo jeszcze na dziecko by mu się należała. Akurat wtedy byłem na innym sklepie w związku z remontem tego, na którym jestem zatrudniony.
 
     
@biedra2014

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 206
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-14, 17:06   Re: Paczka świąteczną na urlopie macierzyńskim?

Givszoman napisał/a:
heiholka napisał/a:
kasia8215 napisał/a:
Witam. Może ktoś mi pomoże. Zastanawiam się czy w tym roku należy mi się i dzieciom paczka świąteczna jeśli jestem na urlopie macierzyńskim a umowa kończy mi się 31.12.2018. Głupio mi zapytać bezpośrednio w biurze. Dodam że nie składałam żadnych oświadczeń o zarobkach za 2017 rok.i.

jesteś aktualnym pracownikiem - więc paczki ci się należą i należały, od początku umowy do jej końca, czyli do końca roku.

bardzo głupio zrobiłaś, z naciskiem na bardzo, że nie złożyłaś oświadczenia o dochodach za 2017r - przez to z własnej winy nie otrzymasz zasilenia świątecznego na kartę, wszystkie inne warunki spełniasz bo jesteś pracownikiem na urlopie macierzyńskim. No nic, biedronka zarobiła na tym ~400-450zł


Mieliśmy rok temu jednego nowo przyjętego pracownika, który dzięki niezłożeniu oświadczenia o dochodach za 2016 rok nie otrzymał ani zasilenia karty, ani paczki świąteczne a właściwie paczek bo jeszcze na dziecko by mu się należała. Akurat wtedy byłem na innym sklepie w związku z remontem tego, na którym jestem zatrudniony.


Ale bylo cos napisane ze niby jak sie nic nie zmienilo to nie trzeba wypelniac
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-14, 19:54   

Inna jest sytuacja nowego pracownika, a inna kogoś, kto przepracował już rok, czy więcej i wcześniej oświadczenie składał.
Nowy, by dostać paczki/zasilenia musi złożyć oświadczenie, bo firma żadnym nie dysponuje, a starszy pracownik musi, jeśli coś się w jego sytuacji zmieniło, przybyło/ubyło w gospodarstwie domowym członka rodziny, wzrosły/zmalały dochody na członka rodziny, a jeśli jest bez zmian, można składać, ale nie trzeba, bo firma już to oświadczenie posiada i ma się na czym w decyzji oprzeć.
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
aanilevee 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Gru 2018
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-15, 10:33   

Troche szkoda ze nowy pracownik juz nie moze nic otrzymac. Troche glupota dawac paczki na swieta w listopadzie. Trudno , moze nastepnym razem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo