Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oświadczenie o zarobkach
Autor Wiadomość
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-01-23, 14:44   

Givszoman, jesteś jak konieczność zmiany hasła na dlanaswjm.pl xD xD
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-01-24, 13:57   

Givszoman napisał/a:
Arizon napisał/a:
andzelik.aa01, Niestety możesz zapomnieć ,oświadczenie o dochodzie to podstawa bez tego firma ci nic nie da ,to oświadczenie to podstawa do wyznaczenia tego co możesz dostać od nich.Kierownik powinien cię poinformować ,że trzeba to zrobić od razu tak jak np. aktywacja karty przedpłaconej


Żeby jeszcze nie trzeba było co 30 dni zmieniać hasła na stronie dlanaswjm.pl - to jest wnerwiające, a większość osób wchodzi kilka razy w roku na tą stronę. Mnie to też wnerwia, nawet bank w bankowości elektronicznej nie zmusza użytkownika do ciągłych zmian hasła.



to po co wchodzisz tam codziennie
 
     
adusia8525 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Kwi 2020
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-04-13, 15:02   

Witam mam pytanko zwiaząne z oświadczeniem o dochodach brutto za 2019 rok przyszedł mi pit 11 tylko ja sie nie rozliczam z niego. Nie wiem jakie kwoty mam do siebie dodać żeby podać ten dochód. Na picie mam kwoty ze składek społecznych i zdrowotnych nr 71, 74 i przychody ze stosunku pracy nr 86,87
 
     
Pablo40 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 11 Lip 2019
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-04-13, 17:07   

Witam.Masz kwote dochód pozycja31 podzielic przez 12 i masz miesieczny dochód brutto.Zaznaczasz odpowiedni przedział w oświadczeniu o dochodzenie na stronie dlanaswjm i to wszystko.Powodzenia.
 
     
adusia8525 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Kwi 2020
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-04-13, 19:26   

No wlaśnie nie mam. Tylko mam wpisane w 86
 
     
Pablo40 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 11 Lip 2019
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-04-13, 21:55   

To musisz wziąć kwotę z pozycji 86.I pewnie masz jeszcze inne dochody to musisz dodać do tej kwoty i podzielic przez 12 i ilość członków rodziny.
 
     
Stonkowa 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Maj 2020
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-05-23, 15:40   

Witam,
jak firma traktuje partnera i nieformalne związki ? W zeszłym roku założyliśmy wspólne gospodarstwo domowe i czy w oświadczeniu dodać i jego zarobki? Jak to jest weryfikowane? Czy należy donieść jakieś dokumenty zaświadczające dochód drugiej osoby? Czy po czasie firma może się upomnieć o wyjaśnienia za czas przeszły, a może się okazać, że w następnym okresie już nie ma tego gospodarstwa wspólnego, bo nasze drogi się rozeszły? Zapis dosyć niejasny dla mnie- w teorii każdy mógłby dzielić dochody na dwie osoby zawsze, jeśli nie jest to specjalnie weryfikowane, aby nie przekroczyć progu , od którego przyznawane są doładowania i inne bonusy(w tym roku do 4999brutto). Ktoś poradzi/odpowie?
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-05-23, 17:03   

Stonkowa napisał/a:
Witam,
jak firma traktuje partnera i nieformalne związki ? W zeszłym roku założyliśmy wspólne gospodarstwo domowe i czy w oświadczeniu dodać i jego zarobki? Jak to jest weryfikowane? Czy należy donieść jakieś dokumenty zaświadczające dochód drugiej osoby? Czy po czasie firma może się upomnieć o wyjaśnienia za czas przeszły, a może się okazać, że w następnym okresie już nie ma tego gospodarstwa wspólnego, bo nasze drogi się rozeszły? Zapis dosyć niejasny dla mnie- w teorii każdy mógłby dzielić dochody na dwie osoby zawsze, jeśli nie jest to specjalnie weryfikowane, aby nie przekroczyć progu , od którego przyznawane są doładowania i inne bonusy(w tym roku do 4999brutto). Ktoś poradzi/odpowie?


No tak, zarabiając więcej niż 4999 warto zaryzykować i pokombinować dodając fikcyjną osobę do gospodarstwa, złożyć falszywe oświadczenie to pestka, ważne, by podzielić dochód i otrzymać doładowanie o wartości jakieś 170 zł - przy zarobkach ponad 5000 zł mieć, a nie mieć sto parę złoty to kwestia życia lub śmierci ...

Ps. Tak, firma sprawdza to co wpisujemy, weryfikuje losowo prosząc osoby o przedstawienie dokumentów, więc nigdy nie wiadomo czy mnie albo ciebie nie poddadzą weryfikacji ....
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-05-23, 17:14   

Masz partnera prowadzisz wspólne gospodarstwo domowe to Go wykazujesz tak jest w Firmie. Piszesz o tym jak było w 2019 jak się zmieni w 2020 to Go wykreślisz, w oświadczenie składanym za rok.
_________________
cvb83
 
     
Stonkowa 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Maj 2020
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-05-23, 18:48   

MalaAsia napisał/a:
tak, zarabiając więcej niż 4999 warto zaryzykować i pokombinować dodając fikcyjną osobę do gospodarstwa, złożyć falszywe oświadczenie to pestka, ważne, by podzielić dochód i otrzymać doładowanie o wartości jakieś 170 zł -


Nie czuję się bogatsza od innych, którzy żyją w różnych konfiguracjach życiowo-rodzinnych, i im przysługują takie dodatki. Nie było potrzeby do tej pory uwzględniać do oświadczenia takich danych, teraz mam i taką sposobność(Jak się okazuje po odpowiedziach) i konieczność, stąd zapytanie, bo niejasne zapisy i zasady, nie tylko dla mnie a dla sporej części załogi; dlaczego x ma dostać, a ja nagle nie. Może firma pójdzie po rozum do głowy i będzie premiować w ten sposób wszystkich równo, jak było kiedyś, bez względu na konfiguracje domową, w końcu pracujemy wszyscy na jednym wózku i do jednego wora.
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-05-23, 19:12   

Nie masz racji że nie było uwzględniane. Zawsze są progi a to dochodowe a to zależność ile osób mieszka w danym lokalu. Chyba że masz własny dom bo jak nie to przecież podajesz ile j.w? Co do firmy to jest to forma pomocy i dobrze że zróżnicowana. Po prawdzie to różnice nie są zbyt wielkie szczególnie w czerwcu. Co do równości to masz ją w premii co miesiąc. Biedronka ma najlepszy socjal ze wszystkich firm z branży.
_________________
cvb83
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-05-23, 21:36   

Stonkowa napisał/a:
MalaAsia napisał/a:
tak, zarabiając więcej niż 4999 warto zaryzykować i pokombinować dodając fikcyjną osobę do gospodarstwa, złożyć falszywe oświadczenie to pestka, ważne, by podzielić dochód i otrzymać doładowanie o wartości jakieś 170 zł -


Nie czuję się bogatsza od innych, którzy żyją w różnych konfiguracjach życiowo-rodzinnych, i im przysługują takie dodatki. Nie było potrzeby do tej pory uwzględniać do oświadczenia takich danych, teraz mam i taką sposobność(Jak się okazuje po odpowiedziach) i konieczność, stąd zapytanie, bo niejasne zapisy i zasady, nie tylko dla mnie a dla sporej części załogi; dlaczego x ma dostać, a ja nagle nie. Może firma pójdzie po rozum do głowy i będzie premiować w ten sposób wszystkich równo, jak było kiedyś, bez względu na konfiguracje domową, w końcu pracujemy wszyscy na jednym wózku i do jednego wora.


Z tym wszystkim się zgadzam, ale pytania czy można kombinować, czy firma sprawdza sugerują zapędy na nieuczciwe praktyki, a te mogą się niemiło skończyć, wg mnie nie warto dla tych 100 czy 200 zł składać fałszywych oświadczeń, ale jeśli są prawdziwe, to oczywiście fajnie że dostaniesz kasę :-)
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-05-23, 22:30   

MalaAsia, Ja bym zrezygnowała z tych paczek świątecznych w tym roku to była porażka. Dobrze by było dostać jedno duże zasilenie na Swięta bo te czerwcowe nawet największe to chyba na ''waciki''? Kase i tak można wydać w Biedrze tylko a ten obrus i sztućce to...... W 2018 było lepiej ale co kto lubi. Dobrze że o nas pamiętają...przy Swiętach :-)
_________________
cvb83
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-24, 08:30   

A czy ktoś się spotkał z tym, że firma weryfikowała oświadczenia?

[ Dodano: 2020-05-24, 08:37 ]
Cytat:
Może firma pójdzie po rozum do głowy i będzie premiować w ten sposób wszystkich równo

To nie jest premia. To jest pomoc w formie świadczenis socjalnego, które musi w największym stopniu wspierać pracowników w trudnej sytuacji materialnej. To nie firma na iść po rozum do głowy, bo zrobili to właśnie wtedy, kiedy przestali iść na łatwiznę i zaczęli różnicować pomoc. Wcześniej działali niezgodnie z przepisami. Sposób gospodarowania środkami z ZFŚS określa ustawa, a nie pracodawca.
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-26, 17:29   

marta1 napisał/a:
Givszoman, jesteś jak konieczność zmiany hasła na dlanaswjm.pl xD xD



Którą to zmianę hasła co 30 dni można obejść zgodnie ze wskazówkami poniżej:

[ Dodano: 2020-07-26, 17:34 ]
u8t3io3p napisał/a:
Givszoman napisał/a:
Arizon napisał/a:
andzelik.aa01, Niestety możesz zapomnieć ,oświadczenie o dochodzie to podstawa bez tego firma ci nic nie da ,to oświadczenie to podstawa do wyznaczenia tego co możesz dostać od nich.Kierownik powinien cię poinformować ,że trzeba to zrobić od razu tak jak np. aktywacja karty przedpłaconej


Żeby jeszcze nie trzeba było co 30 dni zmieniać hasła na stronie dlanaswjm.pl - to jest wnerwiające, a większość osób wchodzi kilka razy w roku na tą stronę. Mnie to też wnerwia, nawet bank w bankowości elektronicznej nie zmusza użytkownika do ciągłych zmian hasła.



to po co wchodzisz tam codziennie


Choćby po to, żeby sprawdzić kiedy się informatycy obudzą, że ta zmiana hasła co 30 dni jest bez sensu, skoro można ją "przeskoczyć". Ja tym swoim sposobem cały czas korzystam z jednego hasła.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo