Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa
Autor Wiadomość
se7en94 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Paź 2018
Posty: 2
Skąd: Tomaszów Lubelski
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-21, 21:05   Powitajcie Świeżaka :)

Cześć! Jestem tu po raz pierwszy więc wypadałoby się przedstawić :)

Mam na imię Michał, skończone 24 lata i jeden kierunek studiów (muzyczny). Czy warto było? Tak, świetni ludzie, wspomnienia na całe życie. Drugi w trakcie (informatyka), ale to już zaocznie i zostało raptem półtora roku. Chęć stanięcia na nogi samemu (ileż można być darmozjadem) spowodowała że jestem tu gdzie jestem. Na razie nie wiem jeszcze do jakiego sklepu zostanę przydzielony, wiem jedynie że szkolenie odbędę na ulicy Rubinowej (do niedawna Gomułki).

Zanim napisałem poczytałem trochę Waszego forum i widzę że panuje tutaj fajna atmosfera. Przyszedłem spytać jakie macie rady dla nowego, o co pytać, co jest najistotniejsze w tej pracy a na co czasem można przymknąć oko. Ludzie mówią że to ciężka praca i fizycznie i psychicznie. Co do tego pierwszego to nie mam żadnych obaw, pracowałem już w miejscach gdzie ciężary po 30 kilo i większe dźwiga się po 8h dziennie. Co do drugiego to nie wiem nawet czego mam oczekiwać, bo nigdy nie pracowałem w niczym podobnym. Nie mam żadnych problemów z nawiązywaniem i podtrzymywaniem rozmowy natomiast jestem trochę aspołeczny, nie lubię tłumów, co na kasie nie będzie raczej atutem.

Tyle tytułem wstępu, umowa do końca 2019 roku, którą zamierzam wypełnić :) W związku z tym byłbym wdzięczny za odpowiedzi na kilka pytań.

W jakim czasie mogę zostać przeniesiony z biedronki szkoleniowej do tej w której będę pracował?
Czego mnie nauczą na szkoleniu a czego nie?
Czy brać zeszyt i jak gruby? :D
Jak się kasuje bułki, cukierki na wagę i owoce? Na wszystko trzeba znać kody PLU od pierwszego dnia? Dostanę swoją książeczkę z kodami na start?
Jakie benefity są dodawane na kartę pracowniczą? Da się je jakoś sprawdzić przez internet albo chociaż na kasie?
Czy od razu po podpisaniu umowy mogę się starać o kartę MultiSport i czy to prawda że ona kosztuje?


Na razie chyba tyle :) Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi.
_________________
Świeżak :)
 
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-21, 21:19   

Witaj na forum. Żeby było nam już miło do końca, to pierwsze o co proszę, zanim założysz nowy temat, sprawdź czy nie istnieje już taki, do którego możesz się podłączyć 😉
Na wszystkie swoje pytania, znajdziesz odpowiedzi w istniejących już tematach. Jest temat o kodach, o karcie multiSport i innych świadczeniach socjalnych.
Miłej lektury.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-21, 21:38   

Cześć :) , skoro jesteś tu pierwszy raz i tak ładnie się przedstawiasz , co jest tutaj rzadkością ;) , to wypada Cię przywitać w firmie i na naszej a mam nadzieję , że i Twojej , od teraz stronie :) .
Larrikol już miło ;) Cię zachęciła do korzystania z forum , więc ja tylko dodam , że po pierwszych dniach szkolenia będziesz znał odpowiedź na większość swoich pytań ale ...nie ciesz się ;) , bo pojawią się kolejne :D , na wszystkie w miarę możliwości powinieneś uzyskać odpowiedzi od szkolących , jeśli jednak sklep szkoleniowy nie da rady :D , to zapraszamy na forum , tym bardziej , że jesteś ewenementem ;) , bo wg niektórych w biedronce pracują tylko ludzie niewykształceni i bez perspektyw :P .

[ Dodano: 2018-10-21, 21:55 ]
se7en94 napisał/a:

Czy brać zeszyt i jak gruby? :D

nie będzie Ci potrzebny , dostaniesz materiały szkoleniowe do czytania
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
Ostatnio zmieniony przez marta1 2018-10-21, 22:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-21, 22:02   

Witaj se7en94, wszystkiego w kilka dni na pewno cię nie nauczą, zeszyt raczej ci się nie przyda, ale długopis warto zawsze mieć przy sobie, kasowania będziesz uczony czwartego/piątego dnia, dostaniesz wydruk z podstawowymi kodami, a po więcej, gdy będziesz potrzebować zapraszamy np. tutaj https://nasza-biedronka.pl/viewtopic.php?p=118735#118735
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-21, 22:30   Re: Powitajcie Świeżaka :)

se7en94 napisał/a:

Jak się kasuje bułki, cukierki na wagę i owoce? Na wszystko trzeba znać kody PLU od pierwszego dnia? Dostanę swoją książeczkę z kodami na start?

obsługa kasy jest łatwa , nie musisz znać wszystkich kodów , wszystko zależy od tego na jakiej kasie będziesz pracował , na nowych z monitorem dotykowym jest pomoc w formie drzewka produktów , gdzie są najpotrzebniejsze kody , na starych niestety tego nie ma ale możesz poprosić o wydrukowanie kodownika i będziesz miał ściągawkę ,
są dwie metody nabijania towarów na kasę : plu - wszystko co jest na sztukę i waga - to co jest na wagę , jest jeszcze kilka tricków które ułatwiają pracę na kasie ale o tym poczytasz w temacie o kodach PLU :) do którego link podała MalaAsia
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
se7en94 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Paź 2018
Posty: 2
Skąd: Tomaszów Lubelski
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-22, 16:57   

Dzięki za rady, wezmę sobie do serca. Z tego co wyczytałem na forum to coś, czego muszę unikać to posadzenie się na wieczność na jedynce. Postaram się tego uniknąć, natomiast pewnie dłużsi stażem pracownicy będą chcieli wykorzystać "świeżaka".

marta1 napisał/a:
wg niektórych w biedronce pracują tylko ludzie niewykształceni i bez perspektyw


https://finanse.wp.pl/skonczyl-medycyne-poszedl-do-pracy-w-biedronce-wieksze-pieniadze-za-mniejsza-odpowiedzialnosc-6145866837436033a

Wygląda na to że w Polsce nawet lekarze nie mają perspektyw.
_________________
Świeżak :)
 
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-22, 18:13   

serio. ktos w to wierzy? xd
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-22, 21:07   

u8t3io3p napisał/a:
serio. ktos w to wierzy? xd
ta moze wylecial ze studiow i wierza w te bujdy o lekarzu. Jakby skonczyl medycyne za tyle kasy to by nie robil w biedronce . Ja w to nie wierze...... pachnie sciema dla naiwnych na kokosy w biedronce
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-22, 21:46   

se7en94 napisał/a:
Z tego co wyczytałem na forum to coś, czego muszę unikać to posadzenie się na wieczność na jedynce.

może nie będziesz musiał tego unikać gdyż , ponieważ , albowiem :D

[ Dodano: 2018-10-22, 21:48 ]
se7en94 napisał/a:
dłużsi stażem pracownicy będą chcieli wykorzystać "świeżaka".

jesteś mężczyzną a pewnie zauważyłeś że w biedronce większość załogi to kobiety , więc silne ręcę i młody kręgosłup są pożądane bardziej na sklepie niż na kasie ;) , obyś nie musiał prosić o zmianę na głównej kasie :P
jeśli chodzi o młodych lekarzy , stażystów , rezydentów to niestety ale tak to wygląda , podstawowa pensja dla nich jest ustalana przez ministerstwo zdrowia , młody lekarz po studiach jeśli nie ma możliwości dorabiać w prywatnych praktykach , to w szpitalu nie zarabia kokosów .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-23, 20:45   

Hehe w biedronce kokosow tez lekarz przyszly nie zarobi a jak sie uczy na chirurga i swe piekne paluszki uszkodzi to potem nici z medeycyny.
 
     
~2809 


Stanowisko:
klient

Dołączył: 28 Wrz 2018
Posty: 31
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-24, 20:18   

se7en94 napisał/a:
Dzięki za rady, wezmę sobie do serca. Z tego co wyczytałem na forum to coś, czego muszę unikać to posadzenie się na wieczność na jedynce. Postaram się tego uniknąć, natomiast pewnie dłużsi stażem pracownicy będą chcieli wykorzystać "świeżaka".

marta1 napisał/a:
wg niektórych w biedronce pracują tylko ludzie niewykształceni i bez perspektyw


https://finanse.wp.pl/skonczyl-medycyne-poszedl-do-pracy-w-biedronce-wieksze-pieniadze-za-mniejsza-odpowiedzialnosc-6145866837436033a

Wygląda na to że w Polsce nawet lekarze nie mają perspektyw.


Cześć Michał, ot dołączę trochę do tematu. Nie wierzyłbym także wszystkim przesłankom jakie znajdziesz na internecie. Przede wszystkim trzeba brać pod uwagę wiele aspektów, którym motywowała się dana persona przyjmując się do JMP.
Wracają do meritum sprawy, to z całą pewnością w tej sieci sklepów ( mając u na myśli pracę na sklepie, spotkasz wiele osób, które podobnie jak Ty skończyły lub są w trakcie jakichkolwiek studiów. Dla mnie to nie ma osobiście znaczenia z kim pracujesz( mówiąc tu o wykształceniu) ale ma znaczenia jak bardzo życzliwe są osoby. Jeżeli trafisz na odpowiednią kadrę kierownictwa, to Cię odpowiednio ułożą do pracy na sklepie. Czyli pokażą Ci wszystko od podstaw, nie przestrasz się tej jedynki, bo każdy przez to przechodził. Natomiast, staraj się zadawać pytania i na pewno nie bój się ich, bo kto pyta nie błądzi. Ty jako nowa osoba, nie masz obowiązku wiedzieć wszystkiego, ba! Nawet niesłuszne byłoby twierdzić, że powinieneś wiedzieć tyle co pozostali,bo tak to nie działa.
Jak już wspomniałeś, że przeczytałeś bądź co bądź na forum, to dobrze. Im więcej czytaj tym więcej wiesz. Wszystko zależy od człowieka, jeżeli będziesz chciał pracować, to nie ma tak źle. Są ludzie którzy zawszę narzekają, są też tacy którym się podoba, i nawet tacy którzy nie wyobrażają sobie innej pracy.
Ja osobiście życzę Ci tylko, abyś trafił na ludzi, którzy lubią swoją pracę, niekoniecznie kochają, ale lubią i pokażą Ci praca w miarę możliwości, odpowiednio co do Twojego stanowiska. Tyle ode mnie, pozdrawiam

btw: Jak tam solo que ? :) Pomyśl sobie, że to jest jak z resetem sezonu, zaczynasz w unranked a możesz znaleźć się wśród challengerów ;)
_________________
Alea iacta est...
  Ocena JMP: 6/10
     
~Szyszka89 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Wrz 2018
Posty: 35
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-25, 21:14   

2809, z jakiej gry avatar jest>?
 
     
~2809 


Stanowisko:
klient

Dołączył: 28 Wrz 2018
Posty: 31
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-26, 13:12   

Szyszka89 napisał/a:
2809, z jakiej gry avatar jest>?


Napisałem Ci wiadomość na prv. co by się ktoś zaraz nie przyczepił, że pytanie nie na temat:)
Pozdrawiam.
_________________
Alea iacta est...
  Ocena JMP: 6/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-26, 13:25   

O ile później nie wytworzy się dyskusja na dwie strony, to nikt się nie przyczepi ;)
 
     
bostwo113 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Lis 2018
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-03, 17:33   

Pomocy zgubiłam wydruk z kasy przy robieniu zwrotu 😭paragon jest ale wydruku brak co teraz ? Pracuję od niedawna i nie wiem co będzie w takiej sytuacji
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo