Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Urlop wakacyjny
Autor Wiadomość
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-10, 09:03   

edi-72 napisał/a:
[
quote="DarkSide"]bo to jest zwykły urlop a nie 14 dniowy
to nie jest tak nawet 4 dni powinny byc uzgodnione z pracownikiem a wlasnie duzo zalezy od ks... prosze poczytajcie kodeks warto pozdrawiam[/quote]

edi-72 poczytaj sobie kodeks.Urlop zależy nie tylko od potrzeb pracownika ale także od potrzeby pracodawcy.(czyli aby sklep mógł normalnie funkcjonować )
Po prostu TRZEBA SIĘ DOGADAĆ.wSZYSTKO ZALEZY OD ZAŁOGI.

Art. 162.

Na wniosek pracownika urlop może być podzielony na części. W takim jednak przypadku co najmniej jedna część wypoczynku powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych.

Art. 163.

§ 1. Urlopy powinny być udzielane zgodnie z planem urlopów. Plan urlopów ustala pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy. Planem urlopów nie obejmuje się części urlopu udzielanego pracownikowi zgodnie z art. 1672.
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-10, 13:28   

wlasnie: Uzgadniane z pracownikiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a pracuje tyle osob ze kazdy sobie cos dopasuje i sie dogada tylko potrzebny jest kierownik czlowiek a nie terrorysta

[ Dodano: 2011-03-10, 13:30 ]
i doczytaj parag.164 pozdrawiam
 
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-10, 17:17   

edi-72

Przede wszystkim nie "uzgadnia z pracownikiem " -a bierze pod uwagę wnioski pracownika. "...biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy"
Ważne aby dany zakład funkcjonował.

A art 164 mówi nie o ustalaniu urlopów ale o ich ewentualnym przesunięciu z ważnych powodów gdy juz jest ustalony. czytaj ze zrozumieniem. ale koro tak dobrze znasz przepisy czemu "skoro masz racje" nie porozmawiasz ze swoja KS lub KR????
U nas nie ma z tym problemów.Miałyśmy sie dogadać ze sobą bo wiadomo ze wszyscy nie pójdą naraz. I tyle.
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-10, 17:34   

edi-72, nie zabieraj głosu jak nie wiesz o czym piszesz :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-11, 01:40   

przepraszam pomylily mi sie paragrafy a slowo uzgadniac i brac pod uwage mialem na mysli obustronne porozumienie (i wlasnie trzeba miec ludzi -kierownikow) ale jezeli was to drazni tzn. moje slownictwo (bo moze i do konca sie nie umiem wyslowic tak jak byscie chcieli wiecej glosu nie zabiore
 
     
@bartek_remix 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 122
Skąd: Kwidzyn
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-11, 14:48   

DarkSide napisał/a:
bartek_remix, administrator nie odpowiada za treści postów, a poza tym ten post nie łamie regulaminu forum :) Można tylko to wyegzekwowac w pracy ;)
edi-72 napisał/a:
tylko dlaczego nikt nie pyta pracownika czy jemu odpowiada taki termin tylko masz isc i koniec .

bo to jest zwykły urlop a nie 14 dniowy ;)



tylko tu chodzi o nasze bezpieczeństwo - lepiej żeby ludzie nie pracujący w firmie nie dowiadywali się jakie pieniądze są w sklepie
 
     
forteca72

Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-16, 17:32   

W moim sklepie 5 osób wpisało się na pierwszą połowę lipca a załoga liczy 12 osób. Nie mogli się w żaden sposób dogadać więc sorry ale musiałam sama ustalić dla Nich termin letniego wypoczynku. Chciałam dobrze, dałam czas i możliwość dogadania się - nie skorzystali. Więc ustaliłam po swojemu biorąc pod uwagę terminy urlopów w zeszłym roku, staż pracy,ilość należnego urlopu na dany rok. Jeśli ktoś ma 26 dni idzie latem na dwa tygodnie. mniej na tydzień. Myślę że i tak jestem tą złą bo jestem KS.
 
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-16, 18:52   

no właśnie wszyscy naraz nie mogą iść, no i jak sie nie dogadają to duży problem a potem winny kierownik >:D (no bo ktos musi :boks: ).u nas tez tak było.ale tylko 2 osoby się boczyły. no a co miała ks zrobić jak sie nie mogli dogadać?????każdy ma swoje racje i uważna ze jego racje sa najważniejsze. Współczuje kierownictwu w takich sytuacjach..
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo