Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Umowa 3/4 etatu
Autor Wiadomość
PYSPYS
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-03, 18:38   Umowa na 3/4 etatu

Dostałam propozycje pracy na 3/4 umowy i 1590 brutto plus ta premia za frekwencje . Wstępnie będzie to praca od 6-14 lub od 14 do 21. I mam biedroneczki pytanie jak to wygląda w rzeczywistości z tymi godzinami jeżeli mam pracować po 8 h a umowa na 3/4 etatu. Jakoś potem płacą te nadgodzinny czy odają w dniach wolnych. Chodzi stosunkowo o to by nie było sytuacji że ja mam niższą umowe a pracuje tyle co pracownicy na cały etat. Czy ktoś zaczynał prace na 3/4 a potem mu dali cały etat ? Bo również wspomniał że potem jest szansa by dali mi cała umowę. Kierownik tłumaczył mi że firma tnie umowy ze względu na te wolne niedziele.
 
     
@mortis 


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Lip 2018
Posty: 165
Skąd: wawka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-03, 18:59   

firma tnie umowy bo nowy dyro z lidla przyszedł i tak zapodał heh
przy drugiej umowie (bo kończyła się kumplowi) zaproponowali 3/4 albo nic
drugiemu co miał 3/4 od ręki nic
nadgodzin nie ma i nie będzie dostaniesz wolne zwyczajnie
jeżeli cały etat to tylko jako sprzedawca (pracownik sklepu) i obstawiasz nocki i nic więcej

po tym całym nowym dyrowaniu
mamy na wysokoobrotówce
1ks 3zks 3sk (przynajmniej tak to wygląda bo prowadzą nocki) 1s lub ps i 14kasjerów/s
3 lub 4 sztuki na uw i l4
zostają zmiany 2+1 i przesnięcia w urlopach

i teraz tylko pytanie heh czy Ci pasi ;)
_________________
morituri te salutant
  Ocena JMP: 5/10
     
PYSPYS
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-03, 20:30   

Jak umowe mam mieć na 3/4 to powinnam pracować dziennie po 6 h chyba że jakoś tak to rozwiązują że sa w tygodniu dni wolne czy tylko ilość godzin się zgadzała. A czy pasi to powiem że tak średnio bo ta umowa 3/4 jest mało zachęcająca. Jeżeli mam pracowac za taką wypłatę a napracować się tyle ile inne na cały etat.Zachęciło mnie plakat że dają pełny etat, umowa na cały etat atu przychodzisz i wał. Totalnie co innego ci proponuja za mniejsze pieniadze a masz tyle samo napieprzać co inni. A mam byc i na kasach i na sklepie tylko że jest to jakaś biedronka małoobrotowa ale wiadomo lekko nie jest i wątpie czy zdrowie jest warte 1300 zl. A ta premia 300 zł tez zachecająca tylko zapomniał wspomnieć czy to brutto czy netto bo jakoś wierzyc mi sie nie chce ze tak co miesiac daja pracownikowi na rekę aż 300 zł za 100% obecności. Sama już niewiem czy zapieprz na cały sklep za 1300 jest war tych pieniędzy jeżeli obecnie tyle mam a tylko siedzę na kasie w innym hiperkarkecie.
 
     
@mortis 


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Lip 2018
Posty: 165
Skąd: wawka
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-03, 20:34   

nie jest wart heh peły etat taż już ie jwst warty kasy którą dostajesz ;)
_________________
morituri te salutant
  Ocena JMP: 5/10
     
~afterwork

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 46
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-03, 20:54   

mam osobę na 3/4 etatu prawie zawsze pracuje trzy dni w tygodniu po 10 godzin ... i studiuje dziennie - jak widać nie każdy chce cały etat
 
     
@mortis 


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Lip 2018
Posty: 165
Skąd: wawka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-03, 20:57   

stu możę się opłaca heh rodzicielom już nie ;)
_________________
morituri te salutant
  Ocena JMP: 5/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-03, 22:04   

PYSPYS, nie gadaj, że pracujesz tyle co na całym etacie, bo kwartalnie masz mniej godzin do wypracowania. Jak teraz robisz więcej to na koniec kwartału siedzisz na dupie. 3/4 etatu gwarantuje Ci mniejszy wymiar pracy w okresie rozliczeniowym, a nie w dobie pracowniczej. Jeśli Ci tak bardzo to nie odpowiada to tupnij nóżka i przychodz codziennie, ale na 6 godzin. Szybko zrozumiesz, że w dłuższej perspektywie to jest gorszy układ.
 
     
PYSPYS
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-04, 14:29   

Co i tak nie zmienia faktu że i tak raczej nie zdecyduje się bo sama umowa mnie zniechęciła.Pracować na 3/4 etatu mogę w innym hipermarkecie i tylko siedząc na kasie za takie same pieniądze a nie robić rozładunek i jeszcze być na kasie. I nie jest to żaden hejt na biedronkę tylko poprostu życie kosztuje a ja obowiazków nie mam typu nauka / dzieci więc nie potrzebuje takiej umowy gdzie wcale mniej niż inne z całym etapem pracować nie będę a wypłata mniejsza. Byłam gotowa pracować tyle ile powinnam z umową na pełny etat j. Może kiedyś firma będzie umiała mieć spójność między tym co reklamują a tym potem co proponują na rozmowie bo to tylko zwykłe mydlenie oczu . Więc nie ma co dziwić się że ludzie zniechęcają się albo pracują jak za karę.
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-04, 16:45   

afterwork napisał/a:
mam osobę na 3/4 etatu prawie zawsze pracuje trzy dni w tygodniu po 10 godzin ... i studiuje dziennie - jak widać nie każdy chce cały etat


W moim mieście jeszcze 4-5 lat temu firma początkowo zatrudniała na 3/4 etatu, po 6 miesiącach cały etat przy przedłużaniu umowy.
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-04, 19:18   

Givszoman napisał/a:
afterwork napisał/a:
mam osobę na 3/4 etatu prawie zawsze pracuje trzy dni w tygodniu po 10 godzin ... i studiuje dziennie - jak widać nie każdy chce cały etat


W moim mieście jeszcze 4-5 lat temu firma początkowo zatrudniała na 3/4 etatu, po 6 miesiącach cały etat przy przedłużaniu umowy.


teraz widac jest odwrotnie :P


skad jestes? z duzego miasta? ja bym probowal rozegrac cos w stylu "ok, tylko w takim razie poprosze wszystkie weekendy wolne bo poszukam sobie dodatkowej pracy jesli biedronka nie chce mi dac calego" albo same pierwsze zmiany bo idziesz do lidla na wieczor :P , dla mnie to jest zart, no ale slupki w exelu maja sie zgadzac


mam wrazenie,ze oni chca zatrudniac ludzi, ktorzy beda sobie dorabiac w biedronce, a to sie zle skonczy wedlug mnie no bo pracownikowi, ktory pracuje gdzies idziej, bedzie mniej zalezec na robocie niz osobie co pracuje tylko w biedronce, gdybym ja szukal teraz pracy i biedronka w wawie dalaby mi 2500 brutto na start(3/4) to bym podziekowal za cos takiego
 
     
@mortis 


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Lip 2018
Posty: 165
Skąd: wawka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-04, 19:23   

u8t3io3p, nabywasz doświadczenia w tym IT heh
już słupki się zgadzają ;)
_________________
morituri te salutant
  Ocena JMP: 5/10
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-04, 19:26   

mortis napisał/a:
u8t3io3p, nabywasz doświadczenia w tym IT heh
już słupki się zgadzają ;)


musze cie zmartwic mowilem to juz ze 2 lata temu, jak widzialem jak gora probuje "polepszyc" prace, a wychodzi odwrotnie
 
     
@mortis 


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Lip 2018
Posty: 165
Skąd: wawka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-04, 19:29   

u8t3io3p, mnie to nie martwi heh
wesoły gość ze mnie ;)
_________________
morituri te salutant
  Ocena JMP: 5/10
     
PYSPYS
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-05, 12:53   

skad jestes? z duzego miasta? ja bym probowal rozegrac cos w stylu "ok, tylko w takim razie poprosze wszystkie weekendy wolne bo poszukam sobie dodatkowej pracy jesli biedronka nie chce mi dac calego" albo same pierwsze zmiany bo idziesz do lidla na wieczor :P , dla mnie to jest zart, no ale slupki w exelu maja sie zgadzac


Ja jestem z Rzeszowa więc może też dlatego moje brutto na 3/4 etatu wyniosło tak nisko. Szkoda że w dzisiejszych czasach etaty coraz mniejsze a życie coraz droższe. Hmm szczerze nie pomyślałam żeby to rozegrać w ten sposób. Trochę to szantaż wobec pracodawcy ale może to jedyna szansa by zawalczyć o pełny etat. A co pracy gdzie indziej to też firma może zabezpieczyć się w formie umowy lojalnościowej. Niewiem jak to w biedronce jest.
Kierownik wspominał że dają pełny etat u mnie w mieście ale tylko w przypadkach jak potrzebują odrazu pracownika i faktycznie są dziury w pracownikach.
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-05, 17:40   

u8t3io3p napisał/a:
Givszoman napisał/a:
afterwork napisał/a:
mam osobę na 3/4 etatu prawie zawsze pracuje trzy dni w tygodniu po 10 godzin ... i studiuje dziennie - jak widać nie każdy chce cały etat


W moim mieście jeszcze 4-5 lat temu firma początkowo zatrudniała na 3/4 etatu, po 6 miesiącach cały etat przy przedłużaniu umowy.


teraz widac jest odwrotnie :P


skad jestes? z duzego miasta? ja bym probowal rozegrac cos w stylu "ok, tylko w takim razie poprosze wszystkie weekendy wolne bo poszukam sobie dodatkowej pracy jesli biedronka nie chce mi dac calego" albo same pierwsze zmiany bo idziesz do lidla na wieczor :P , dla mnie to jest zart, no ale slupki w exelu maja sie zgadzac


mam wrazenie,ze oni chca zatrudniac ludzi, ktorzy beda sobie dorabiac w biedronce, a to sie zle skonczy wedlug mnie no bo pracownikowi, ktory pracuje gdzies idziej, bedzie mniej zalezec na robocie niz osobie co pracuje tylko w biedronce, gdybym ja szukal teraz pracy i biedronka w wawie dalaby mi 2500 brutto na start(3/4) to bym podziekowal za cos takiego


Północno-zachodnia Polska, 40 tysięcy mieszkańców. Latem jeszcze na kukurydzy na plaży dorabiam, gdy mam wolne w Biedronce.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo