Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
MAMY TO-100,000 podpisów, zapowiedź na zjeździe "S'

OGRANICZENIE HANDLU
NIE BOJĘ SIĘ UTRATY PRACY
48%
[ 111 ]
NIE MAM ZDANIA
2%
[ 6 ]
NIE MAM OBAW
35%
[ 82 ]
ZATRUDNIENIE SIĘ ZWIĘKSZY
12%
[ 29 ]
Głosowań: 162
Wszystkich Głosów: 228

Autor Wiadomość
biedronkaaa 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 408
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-04, 13:14   

Taki jeden dzień gdzie możemy spędzić go z rodziną dodaje nam dużo energii i będziemy bardziej produktywni w pracy!

Jeśli ktoś ma wysrane na rodzinę i stawia pracę ponad ją... To proszę bardzo, niech sobie robi wszystkie soboty, niedziele, święta!
  Ocena JMP: 10/10
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-04, 14:06   

marta1 napisał/a:
a dla takich kierowników jak Skiter mam pomysł : zamiast spędzić niedzielę z rodziną możesz przyjść do pracy , ułożysz świetny grafik , przeanalizujesz sprzedaż , zamówienia , plki , pomyślisz co zrobić żeby zwiększyć koszyk , ba nawet chyba będziesz mógł sprawdzić ceny na całym sklepie tego projekt ustawy nie zabrania .


No widzisz, jak byś dokładnie przeczytała to byś wiedziała że tego także ustawa by mi zabraniała.
  Ocena JMP: 6/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-04, 14:25   

czytałam punkt 3 projektu a Ty ?

[ Dodano: 2016-09-04, 14:31 ]
3) innych czynnościach sprzedażowych – należy przez to rozumieć sortowanie, klasyfikowanie, składanie towarów i wyrobów, mieszanie i łączenie towarów oraz wyrobów, butelkowanie, pakowanie, dzielenie na mniejsze partie i przepakowywanie towarów i wyrobów w celu dystrybucji w mniejszych partiach, wykonywanie magazynowania produktów i towarów, czyszczenie i suszenie produktów spożywczych, ich gotowanie, zamrażanie i konserwowanie oraz wykonywanie czynności inwentaryzacyjnych
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-04, 14:35   

marta1 napisał/a:
czytałam punkt 3 projektu a Ty ?


Czytałem ustawę i widzisz, to wszystko co przytoczyłaś oprócz robienia grafiku jest tzw czynnością sprzedażową więc będzie zabronione.
  Ocena JMP: 6/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-04, 14:45   

kwestia interpretacji , czyja jest właściwa ? nie wiem , okaże się jak projektem zajmą się Ci którzy się na tym znają :)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-04, 17:32   

marta1 napisał/a:
Tak czytam tą dyskusję i wiecie co ? Gdybym była niezdecydowana to ani Skiter ani qweerty mnie nie przekonał ale ja jestem za wolną niedzielą i mam nadzieję że tak będzie , takie zmiany potrzebują czasu , myślę że będzie więcej plusów niż minusów i wolna niedziela to będzie to dobro do którego ludzie się szybko przyzwyczają :)
a dla takich kierowników jak Skiter mam pomysł : zamiast spędzić niedzielę z rodziną możesz przyjść do pracy , ułożysz świetny grafik , przeanalizujesz sprzedaż , zamówienia , plki , pomyślisz co zrobić żeby zwiększyć koszyk , ba nawet chyba będziesz mógł sprawdzić ceny na całym sklepie tego projekt ustawy nie zabrania .


NA szczęście przekonałem ok 1000 osób , co potwierdzają złożone podpisy ;) Tutaj nie ma kogo przekonywać, raczej kążdy ma z góry określone zdanie na ten temat. Dotyczy pracowników handlu. Ewentualnie pracodawców, ale w znikomym stopniu konsumentów, chociaż wywiera na nich wpływ. Każdy będzie miał swoje zdanie , i okopywał się na określonej pozycji. Jedno jest pewne, jak wejdzie to niestety inni będą się musieli przyzwyczaić. Projekt jest tak skonstruowany by nikt nie starał się go obejść. Oprócz sieci dotyczy min pracowników LPP czy Amazona, bo tam w magazynach odbywa się sprzedaż internetowa.

A Skiter sam mówi ,że wierzy w ścieżkę kariery, pięknie przeszedł od pracownika sezonowego na kierownika sklepu. Więc zapewne ma potencjał, ma swoje cele. I dobrze. Więc jego zaangażowanie zapewne jest równe uposażeniu. U nas podobnie :) może z tym wyjątkiem , że idzie w dół

[ Dodano: 2016-09-04, 17:36 ]
biedronkaaa napisał/a:
Taki jeden dzień gdzie możemy spędzić go z rodziną dodaje nam dużo energii i będziemy bardziej produktywni w pracy!

Jeśli ktoś ma wysrane na rodzinę i stawia pracę ponad ją... To proszę bardzo, niech sobie robi wszystkie soboty, niedziele, święta!


Każdy ma swoje priorytety. W d....... mam opinię klientów. Natomiast , jeśli chodzi o pracowników każdy ma prawo do swojej opinii. Jedni są zaaferowani pracą , inni np wolą niedzielę bo wtedy mają mniejszy problem z tym u kogo zostawić dziecko w pracy . To nie jest system zero jednynkowy. Inny by wolał zamiast zakazu stawkę razy 3. Itp.
 
     
@celina

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-04, 17:58   

Mój mąż ma wolne soboty i niedziele .Czasami bywa tak ,ze nie rozmawiamy ze sobą 6 dni bo mam 2 zmiany .On wychodzi o 6,30 ja spie ,On wraca mnie nie ma, bo jestem w pracy , a dziecko w szkole .Uwazasz ,ze takie zycie wzmacnia rodzine ? Wiec chociaz niedziele mozna spedzic razem jak ludzie .
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-04, 18:03   

oczywiście jestem za wolną niedzielą inaczej nie zbierałbym podpisów.Co prawda nie było to koszenie podpisów przy jakiejś masówce, ale odwiedzanie biedronka po biedronce, czasem jeden podpis czasem 15 czasem odbiór 4 list.Ale szanuję też zdanie pracowników, którzy są przeciw.

I jeszcze jedno . Śmieszy mnie jak ktoś robi rankingi kto zebrał więcej a kto mniej jak czytam na niektórych profilach na fb . Ważny był każdy podpis i każda lista. I stąd te 518221 podpisów. A raking kto i ile zostawmy sobie biedronce i raportowi skanowania.
 
     
#Helmut

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 70
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-05, 09:55   

glosny88 napisał/a:
Wielki obrońca pracy w niedzielę się znalazł. Sam sobie pracuj! Niedziela to niedziela i nie da jej się zamienić na żaden dzień tygodnia i powinna być wolna.


Nie żebym się czepiał,ale jak się zatrudniałeś to pewnie ci powiedziano że to praca również w niedziele... jeśli tak ci to przeszkadza, dlaczego się zatrudniłeś?
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-05, 10:36   

Helmut napisał/a:
glosny88 napisał/a:
Wielki obrońca pracy w niedzielę się znalazł. Sam sobie pracuj! Niedziela to niedziela i nie da jej się zamienić na żaden dzień tygodnia i powinna być wolna.


Nie żebym się czepiał,ale jak się zatrudniałeś to pewnie ci powiedziano że to praca również w niedziele... jeśli tak ci to przeszkadza, dlaczego się zatrudniłeś?


Nie żebym się czepiał ale:
1) na rozmowie o pracę raczej aż takich szczegółów nie mówią (ale przecież to oczywiste )
2) praca w handlu to raczej nie wybór pomiędzy "a może do biura ' a może 'do handlu"
3) praca to wybór pomiędzy tym "co bym chciał robić (pracować) a tym co jest dostępne"
4) jakby miał np możliwość innej pracy za większą kasę od pon do pt do by pracował ,chyba że ma misję
5 ) niedziele będą Wolne czy Wam pracownikom i Wam przedstawicielom pracodawcy ,Wam konsumentom podoba czy też nie
6) 518 000 za. Pozbierajmy wśród pracowników handlu (nie klientów czy pracowników ) ile jest na NIE
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-05, 10:39   

qweerty, nie musisz podkreślać swojej skuteczności ;) , jest znana i pewnie przy zbieraniu podpisów nie były konieczne takie argumenty jak w dyskusji tutaj :)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-05, 11:14   

qweerty napisał/a:
1) na rozmowie o pracę raczej aż takich szczegółów nie mówią (ale przecież to oczywiste )


Godziny i dni pracy na rozmowie o pracę to szczegóły? >:D
  Ocena JMP: 6/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-05, 11:24   

Skiter1991 napisał/a:
qweerty napisał/a:
1) na rozmowie o pracę raczej aż takich szczegółów nie mówią (ale przecież to oczywiste )


Godziny i dni pracy na rozmowie o pracę to szczegóły? >:D


A ty podajesz ? razem z informacjami:
1) wie Pan /Pani grafik to nic pewnego można go zmienić 26 razy w ciągu miesiąca
2) pracujemy od pon do nd, ale może Pan/Pani pracować i powyżej 7 dni pod rząd
3) w zasadzie plan urlopów jest ale nie bierze się go pod uwagę
4) urlop-dostanie Pani na pewno 14 dni ale może być że w marcu niekoniecznie latem
5) premie no tak są ale tajemniczy to różnie
6) może być tak ,że dziś i jutro ma Pan?Pani na rano ale jednak jutro przyjdzie na popołudniu
7) niedziele pracujące-ale zgodnie z prawem może Pan?Pani pracować 3 pod rząd
8 ) jest Pan /Pani zatrudniona na miejscowość, kr może przenieść na inny sklep, albo też do innej miejscowości
9) kr może wstrzymać wydawanie urlopów
10) po 3 latach zarobi Pan/Pani 2300 brutto i
(nie powiesz przecież ,że tyle ile kaufland daje na start :) -to logiczne ,taki mój sarkazm )

Jak Skittels tak podajesz na rozmowie o pracę wszystkie informacje to jesteś wtedy uczciwy. Jak podajesz tak wszystkie to chyba niewielu się decyduje
 
     
@anka1

Stanowisko:
klient

Dołączył: 30 Lis 2015
Posty: 230
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-05, 11:30   

https://www.dlahandlu.pl/...siac,54589.html
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-05, 11:35   

anka1 napisał/a:
https://www.dlahandlu.pl/handel-wielkopowierzchniowy/szalamacha-o-zakazie-handlu-w-niedziele-na-poczatek-lepiej-raz-na-miesiac,54589.html


Ciekawe co jego Prezes na to :) skoro i Szydło i Kaczyński poparł :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo