Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwiazki pytanie
Autor Wiadomość
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-04, 19:26   

dodam tylko że Janeczek555 mija się z prawdą wyliczając składki kwotowo , i twierdząc że nigdy to się nie zmienia ,bo przecież to 0.5 % od podstawy, Rozumiem ,że wychodzicie z założenia ,że nie będzie podwyżek pracowniczych i nie macie zamiaru nic z tym zrobić ,zwłaszcza że Pani Strugalska w piśmie do NSZZ "Solidarność" odpowiada o tym , że analizując sytuację za rok 2015 PODWYŻKI BĘDĄ TYLKO INDWIDUALNE
MAM nadzieję ,że jako koledzy z NSZZP BIEdronka walczący o lepszy byt pracowników dołączycie w tej sprawie w pikiecie przed siedzibą JMP w grudniu. POSTARAM SIĘ O TO BYŚCIE DOSTALI PISMO O UDZIAŁ I WSPARCIE W PIKIECIE O NEGOCJACJE PŁACOWE NA ROK 2016 .[/b]

[ Dodano: 2015-12-04, 19:28 ]
juliabeauty napisał/a:
Czyli jeśli w biedronce jestem 8 lat ,w 6 m\cu ciąży zapisała się do związków to nie mam świadczeń ,tak ?nie to że chce wyciągnąć kasę tylko chce wiedzieć na szym stojęZa złośliwe komentarze dziękuje :P .


JEŻELI SIĘ ZAPISAŁAŚ DO NSZZP BIEDRONKA TO NIEMASZ.
U NAS NIE MA 9 MIESIĘCY KARENCJI.

[ Dodano: 2015-12-04, 20:21 ]
Cytat:
Związek zawodowy czy związek ubezpieczeniowy?
Na forum internetowym na naszym dziale reklamuje się związek zawodowy X działający w JMP który ma bogatą? No właśnie ,ofertę ubezpieczeniową? Czy jak to nazwać ? Nie wiem. Wiem jedno związek ten nigdy nie pochwalił się prowadzoną sprawą przed sądem pracy przeciw pracodawcy ani też nigdy nie pochwalił zgłoszonymi naruszeniami do PIP. Związek ten korzysta z przywileju poruszania się pojazdami służbowymi jakimi obdarzeni są kierownicy rejonu i okręgu. Związek ten ma przeważnie zdanie zgodne ze zdaniem pracodawcy na spotkaniach cyklicznych. Związek który nigdy nie wystąpił z jakąkolwiek krytyką pracodawcy, z jakimikolwiek zastrzeżeniem.
Więc wybór jest wyborem czy pracownik chce być reprezentowany przez związek czy chce tylko wypłatę świadczenia. Chce być reprezentowany w sądzie czy chce związek który między innymi zaproponował egzaminy z podręcznika kierownika sklepu by " wyeliminować " słabych kierowników
 
     
#Helmut

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 70
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-04, 22:22   

qweerty napisał/a:
Ale mam nadzieję że kolacja z pracodawcą kolegom z NSZZP Biedronka w "Mozaice" się udała, szkoda tylko, że zaczęli wcześniej niż o 16:30, .

Czy to coś złego to spotkanie? Co roku jest dla ZZ i Solidarność zwykle uczestniczyła w takich spotkaniach.
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-04, 23:47   

Helmut napisał/a:
qweerty napisał/a:
Ale mam nadzieję że kolacja z pracodawcą kolegom z NSZZP Biedronka w "Mozaice" się udała, szkoda tylko, że zaczęli wcześniej niż o 16:30, .

Czy to coś złego to spotkanie? Co roku jest dla ZZ i Solidarność zwykle uczestniczyła w takich spotkaniach.


Według wyjaśnień pracodawcy spotkanie to "jest dla pracowników" a więc nie wynika z funkcji społecznych . Nowa Komisja Zakładowa na kadencję 2014-2018 uczestniczyła w zeszłym roku na spotkaniu na które przybył Prezes Pedro da Silva, ponieważ postawiono warunek, łącznie z WZZ Sierpień 80, rozmów z członkiem zarządu odnośnie sytuacji .Pracodawca połączył realizację postulatu wraz ze spotkaniem świąteczno-noworocznym. Nadmienię , że mimo zapewnień spotkanie nie wniosło nic do poprawy stosunków, a nawet uległy one pogorszeniu.
Nadmienię ,że w obecnej sytuacji Prezydium NSZZ "Solidarność" podjęło o nieuczestniczeniu w kolacji z pracodawcą , i nie skorzystania z zaproszeń.Podobnie postąpił WZZ Sierpień 80 . Tym bardziej ,że pracodawca złamał zasadę że to związek decyduje czy będzie na danym spotkaniu i kto go reprezentuje. Pracodawca stwierdził na zapytanie organizacji jaki ma charakter zapraszanie członków związku i czy wiąże się z przynależnością. Pracodawca odpowiedział , że zaprasza jako "pracowników". Dziwnym trafem "pracownicy" są członkami związku. A jako pracownicy podlegamy tym samym zasadom premiowania, ZFŚS, oraz świadczeń dodatkowych . A więc skoro pracownikom nie zapewniono nic na 20 lecie JMP , żadnych imprez dodatkowych to i my nie moglibyśmy usiąść do stołu, wiedząc że pracodawca z okazji 20 lecia nie docenił w jakiś szczególny sposób wysiłek pracowników,a torty już raz jedliśmy .A jemy i pracujemy oraz dostajemy wynagrodzenie tak jak wszyscy.
Nie rozumiemy klucza doboru jeśli to byli "pracownicy" a nie działacze związkowi, no ale dziwnym trafem na 55 tyś pracowników do stołu zaproszenie dostali imiennie sami działacze związkowi, a Pani Menager wydzwaniała po sklepach nie rozumiejąc jak zwykle treści pisma z którego jasno wynikało ,że NSZZ zapewnia sobie w pierwszej literze Niezależność, więc i w tym kto i kiedy z nas w czym uczestniczy, ale cóż nie umiejętność rozumienia tekstu pisanego dla tej Pani jest już normą co sama wskazuje w pismach.
A może ma rację pracodawca. Bo związkowcy zostali w domach i z WZZ Sierpnia 80 i NSZZ "Solidarność". Związkowiec oznacza członków związku walczących o dobro członków związku i pracowników . Więc faktycznie do stołu w tym roku usiedli "pracownicy" -.-
ps. A i S :zgon:

[ Dodano: 2015-12-05, 13:17 ]
A odpowiadając koledze janeczek555

GWARANTUJEMY ŻE W SĄDZIE BĘDZIEMY REPREZENTOWAĆ BEZ WZGLĘDU CZY BĘDZIE TO PRAWNIK Z REGIONU CZY TEŻ PRAWNIK NA KOSZT NASZEJ ORGANIZACJI:
-negocjowanie warunków odejścia z pracy-w miejscowości Grójec, Wałbrzych, czy Jastrzębia-Zdrój nasi członkowie którzy zdecydowali się odejść z dnia na dzień otrzymali sowite wynagrodzenia.Są przypadki gdy te wynagrodzenia wynoszą powyżej [b]10.000 zł z za porozumieniem stron
-reprezentowanie przed sądem każdej instancji -pracownicy w wyniku wyroków otrzymują wysokie odszkodowania jak w sprawach z 2010 r czy ostatnich min z Poznania.Czasem te kwoty opiewają na 20.000 zł
-przywrócenie do pracy na drodze ugody lub sądowej[/b]

Reasumując nasza rola to :
-POMOC PRACOWNIKOM W NEGOCJACJACH Z PRACODAWCĄ
-DOCHODZENIE ROSZCZEŃ NA DRODZE SĄDOWEJ I PRZEDSĄDOWEJ
-PISMA DO PRACODAWCY ,SPRZECIWY OD KAR NAGAN I PORZĄDKOWYCH
-ZGŁASZANIE DO PIP SPRAW ZWIĄZANYCH Z DYSKRYMINACJĄ I MOBBINGIEM
-POMOC PRAWNA I WSPARCIE 24H/7 DNI W TYGODNIU
-35 REGIONÓW W POLSCE GDZIE PRAWNIK POMAGA NIE TYLKO W SPRAWACH PRACY ALE I DAJE PORADY Z PRAWA CYWILNEGO

Posiadamy wypłaty statutowe i zapomogi. Nie są one tak bogate jak u kolegów z NSZZP Biedronka. Na prawników na pomoc poza pomocą statutową , w sprawach priorytetowych koszty są znaczne ,ale rolą drugorzędną. Nie ujmując kolegom z NSZZP Biedronka nie widziałem by mieli jakiś sukces w sądzie pracy, a ich członkowie jak np z Warszawy zgłaszają się do nas gdy pozostają bez pomocy prawnej czy porady.Każdy ma prawo wyboru jak pisał janeczek555.

Ja wychodzę z założenia ,że jedno PZU już jest w JMP...ale jak każde PZU niestety nie uchroni przed zwolnieniem , czy karą porządkową nie będzie reprezentował w sądzie. I tym się różnimy ,gdyż patrząc jak kolega Janeczek555 oni "ubezpieczają " od zdarzeń zbieżnych z polisą na życie, a MY ubezpieczamy wasze miejsce pracy, poczucie godności, sprawiedliwość i sprawy w sądzie.
 
     
janeczek555

Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 16
0 UP 2 DOWN
Wysłany: 2015-12-05, 23:43   

Roberty prosiłem abys nie robił ludziom wody z mózgu,nasze oferty to jest PZU? Przestań człowieku,ale skoro udajesz ze nie rozumiesz to z niechecia jeszcze raz powtórze:

-nasze talenty: wypłacamy 500 zł za rok szkolny dla rodzica dziecka uzdolnionego, który realizujac swoj talent osiaga sukcesy
-barka: bedac na wypowiedzeniu i uczestniczysz w szkoleniu nabywajac nowe kwalifikacje otrzymujesz 400 zl
-zielony parasonl: w sprawach prywatnych korzystajac z kancelarii prawnej mozesz otrzymac wsparcie zwiazku do 3000 zl
-stupendium naukowe: dofinansowujemy nauke w dowolnym typie szkoly w wysokosci 400 zl za semestr dla czlonka zwiazku
-darmowa infolinia porad prawnych
-darmowe reprezentowanie w sporach sadowych i przedsadowych

o pozostalych kwestiach "socjalnych" jak to nazwales juz nie bede pisal , sa dostepne na naszej stronie: www.zwiazki-biedronka.pl

Pracownicy sklepu czytajac to forum maja dostatecznea wiedze na temat ofert PZU ktore proponuje JMP wiec nie masz co sie szarpac.

A co do skladki to jest stala i uzalezniona od podstawy wynagrodzenia w momencie skladania deklaracji. Jesli ktos ma podstawe na umowie 2000 zl i deklaruje 10 zl to tyle placi przez caly okres przynaleznosci do zwiazki, dobrze o tym wiesz a ludziom takie kity wciskasz.
Poki co , nadal nie przedstawiłes nic co by moglo mnie interesowac...
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-06, 00:02   

janeczek555, mnie interesuje żeby nie było przepychanek na forum jasne ?? !! Związków jest parę i można to ładnie zaoferować a nie taki sposób !! Prywatne sprawy to na pw !!
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
janeczek555

Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 16
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-06, 00:10   

DarkSide, z calym szcunkiem , to nie jst rozgrywka prywatna, to jest napisanie prawdy o tym co proponuje nszzp b, moze styl nie elegancji , przepraszam z gory, ale staralem dopasowac sie do rozmowcy. Prosze nie doszukiwac sie innych niz merytorycznych przeslanek naszych wypowiedzi.
 
     
@stonek52 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 204
2 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-12-06, 21:09   

W tej merytorycznej rozmowie nie dowiedziałem się lub nie doczytałem (proszę o poprawienie mnie) od osoby podającej się jako janeczek555 ile spraw wygrali bądź rozstrzygnięto spory na korzyść pracownika? :szczena:
Więc ja, jako zwykły pracownik pytam o konkrety żebym wiedział jaka jest wasza skuteczność?
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-06, 21:40   

stonek52 napisał/a:
W tej merytorycznej rozmowie nie dowiedziałem się lub nie doczytałem (proszę o poprawienie mnie) od osoby podającej się jako janeczek555 ile spraw wygrali bądź rozstrzygnięto spory na korzyść pracownika? :szczena:
Więc ja, jako zwykły pracownik pytam o konkrety żebym wiedział jaka jest wasza skuteczność?


TEGO ZWIĄZEK "ZAWODOWY" ZAPEWNIE TOBIE , ANI MNIE NIE ODPOWIE........BARDZO SKUTECZNIE CHCĄ ZWIĘKSZYĆ UZWIĄZKOWIENIE ........ ALE TYLKO OFERTĄ O CHARAKTERZE "ŚWIADCZENIOWYM" BO PROPRACOWNICZYM RACZEJ NIE...... WIESZ KIEDYŚ WNIOSKIEM NSZZP BIEDRONKA BYŁO ' DEPUTAT DLA KIEROWNIKÓW REJONU ZA PRANIE ODZIEŻY I NA ODZIEŻ........ CZYLI GARNITURY :haha7:

[ Dodano: 2015-12-06, 21:41 ]
janeczek555 napisał/a:
DarkSide, z calym szcunkiem , to nie jst rozgrywka prywatna, to jest napisanie prawdy o tym co proponuje nszzp b, moze styl nie elegancji , przepraszam z gory, ale staralem dopasowac sie do rozmowcy. Prosze nie doszukiwac sie innych niz merytorycznych przeslanek naszych wypowiedzi.


TO PISZ NA SWOIM DZIALE . ALE ODPOWIEDZ KIEDY OSTATNI RAZ FUNKCJONOWAŁO WASZE FORUM. KIEDY WYSTĄPILIŚCIE Z INDYWIDUALNĄ OCHRONĄ PRACOWNIKA W SĄDZIE.

[ Dodano: 2015-12-06, 21:45 ]
DarkSide sprawdź proszę link który podaje kolega bo podaje mi że ich strona to infekcja JS-Includer BCE [trojan]. Więc nie wiadomo czy to kolega ze związku NSZZPracoda.. czy też nie

[ Dodano: 2015-12-06, 22:02 ]
janeczek555 napisał/a:
Roberty prosiłem abys nie robił ludziom wody z mózgu,nasze oferty to jest PZU? Przestań człowieku,ale skoro udajesz ze nie rozumiesz to z niechecia jeszcze raz powtórze:

-nasze talenty: wypłacamy 500 zł za rok szkolny dla rodzica dziecka uzdolnionego, który realizujac swoj talent osiaga sukcesy
-barka: bedac na wypowiedzeniu i uczestniczysz w szkoleniu nabywajac nowe kwalifikacje otrzymujesz 400 zl
-zielony parasonl: w sprawach prywatnych korzystajac z kancelarii prawnej mozesz otrzymac wsparcie zwiazku do 3000 zl
-stupendium naukowe: dofinansowujemy nauke w dowolnym typie szkoly w wysokosci 400 zl za semestr dla czlonka zwiazku
-darmowa infolinia porad prawnych
-darmowe reprezentowanie w sporach sadowych i przedsadowych

o pozostalych kwestiach "socjalnych" jak to nazwales juz nie bede pisal , sa dostepne na naszej stronie: www.zwiazki-biedronka.pl

Pracownicy sklepu czytajac to forum maja dostatecznea wiedze na temat ofert PZU ktore proponuje JMP wiec nie masz co sie szarpac.

A co do skladki to jest stala i uzalezniona od podstawy wynagrodzenia w momencie skladania deklaracji. Jesli ktos ma podstawe na umowie 2000 zl i deklaruje 10 zl to tyle placi przez caly okres przynaleznosci do zwiazki, dobrze o tym wiesz a ludziom takie kity wciskasz.
Poki co , nadal nie przedstawiłes nic co by moglo mnie interesowac...


Nie wiem kolego jak z Twoją wiedzą na poziomie zarobków na sklepie i z wzrostem wynagrodzenia z wysługą lat ale 0.5% od podstawy jest zmienne jak zmienia się podstawa.
Widocznie wiedza z ekonomii jest u was Kierowników Rejonu i Okręgu na tym samym poziomie co z prawa pracy.

A więc powtórzę Ci co my oferujemy:

1. Związki zawodowe reprezentują przede wszystkim interes pracowników i członków związku- kwestie "bonusów" z przynależności są drugorzędne.Bo co daje bogate świadczenie skoro nikt nie pomoże.

2.WYGRANE SPRAWY Z 2010 -GDZIE KIEROWNICY REJONU W SPOSÓB PLANOWANY NIE PRZEDŁUŻALI CZŁONKOM ZWIĄZKU Z SOLIDARNOŚCI UMÓW O PRACĘ.

KOSZT SPRAW PROWADZONYCH PRZEZ NIEZALEŻNEGO MECENASA wynajętego przez zwiazek zawodowy SOLIDARNOŚĆ TO OKOŁO 80.000 ZŁ -ZYSK PRACOWNIKÓW WYGRANE ODSZKODOWANIA OD
10.000 DO 20.000 ZŁ.
ZYSK DLA CZŁONKÓW ZWIĄZKU- NIKT WIĘCEJ NIE PODNIÓSŁ NA CZŁONKÓW W TEN SPOSÓB SÓB RĘKI. DZIWNYM TRAFEM NSZZP NIKT NIE DYSKRYMINOWAŁ

3. NEGOCJOWANIE W SPRAWACH ODNOŚNIE ROZWIĄZANIE ZA POROZUMIENIEM STRON
WIELOKROTNOŚĆ WYNAGRODZEŃ to 3-5 pensji !!! KWOTY POWYŻEJ 10.000ZŁ

4. SZKOLENIA CZŁONKÓW ZWIĄZKU -STACJONARNE I WYJAZDOWE NP JASTRZĘBIA GÓRA, POZNAŃ ,WARSZAWA- KOSZT -W KOSZTACH KOMISJI KRAJOWEJ I KOSZTACH ORGANIZACJI . KOSZT DLA CZŁONKA ZWIĄZKU -DARMOWY

5. DOSTĘP DO PRAWNIKÓW W 35 REGIONACH I 20 PODREGIONACH- DLA CZŁONKÓW ZWIĄZKU -W SPRAWACH CYWILNYCH I PRAWA PRACY DARMOWY

6. PRZYNALEŻNOŚĆ DO ZWIĄZKU NIEZALEŻNEGO NIE TYLKO Z NAZWY ORAZ DO 1 Z 3 LICZĄCYCH SIĘ W KRAJU CENTRALI ZWIĄZKOWEJ Z PRZEWODNICZĄCYM W RADZIE DIALOGU SPOŁECZNEGO, Z DOSTĘPEM DO 315 TYŚ CZŁONKÓW , Z DOSTĘPEM DO DZIAŁU EKSPERCKIEGO, PRAWNEGO ,ZAGRANICZNEGO - BEZCENNY

7. SKUTECZNOŚĆ UZNANYCH SPRZECIWÓW DO KAR PORZĄDKOWYCH- 90 %

8. TYLKO W TYM ROKU WYGRANE TRZY SPRAWY O PRZYWRÓCENIE DO PRACY NA DRODZE SĄDOWEJ JEDNA ZAKOŃCZONA NA WNIOSEK PRACOWNIKA SOWITYM ODSZKODOWANIEM WYPŁACONYM PRZEZ PRACODAWCĘ

merytorycznie Janeczek podaj mi jedną sprawę w sądzie wygraną dla pracownika sklepu. Nie liczę KR A..... któremu pomogliście tylko tyle , że sam się zwolnił nim go dopadliśmy za już wiecie co..........


Kwestia nie jest tego kolego janeczek555 ile dajesz a ile wkładasz. Skoro nie macie żadnych kosztów, w tym związanych z rozwojem czy interwencjami u członków waszego związku to po prostu pełnisz dla mnie funkcję 'ZWIĄZKU UBEZPIECZENIOWEGO". Dlaczego? Bo mam co najmniej 4 "zielone plastiki z biedronką jako logo związku" u nas w związku bo wypieliście na nich 4 litery......

SKUTECZNOŚĆ ZWIĄZKU LICZY SIĘ ILOŚCIĄ OSÓB KTÓRYM SIĘ POMOGŁO A NIE KWOTĄ KTÓRĄ SIĘ DA ZA URODZENIE DZIECKA.

DLATEGO WY NADAL NIE ROZUMIECIE CO TO ZWIĄZEK ZAWODOWY, CO ZRESZTĄ PODDAJĘ W WĄTPLIWOŚĆ CO OZNACZA LITERKA "P" W NAZWIE........

[ Komentarz dodany przez: DarkSide: 2015-12-06, 22:02 ]
link jest ok ;)
Ostatnio zmieniony przez 2015-12-06, 22:32, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
janeczek555

Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 16
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-06, 22:06   

Stonek52, oczywiscie ze Ci odpowiem, wynik zakonczonych sporow sadowych z jmp to 10:3 na nasza korzysc.Nie podam zadnych danych zwiazanych z zasadzonymi kwotami odszkodowan bo to nie miejsce na podawanie takich danych. Poza sporami sadowymi sa rowiez negocjacje w indywidualnych sprawach pracowniczych o przeroznej tematyce zwiazanej ze zdrowiem , braku zdolnosci do pracy,zmiana miejsca pracy,zmiana podstawy trybu wypowiedzenia, zmiana stanowiska oraz wiele innych. Pisze ogolnie poniewaz nie bede sie licytowac podpierajac sie ludzkimi historiami. Dla pelnego zrozumienia naszych wpisow, nie chodzi nam o namawianie kogokolwiek do wstapienia do zwiazku, ale przedstawienia tego co oferujemy pracownikom i ich rodzinom. Dalsze nasze wpisy sa zbedne z oczywistych powodow. Tak jak proponuje roberty mozna zasiegnac wiedzy na naszym forum.

[ Komentarz dodany przez: DarkSide: 2015-12-06, 22:09 ]
użytkownika o nicku robertty nie ma na forum dla ścisłości :klotnia:
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-06, 22:17   

janeczek555 napisał/a:
Stonek52, oczywiscie ze Ci odpowiem, wynik zakonczonych sporow sadowych z jmp to 10:3 na nasza korzysc.Nie podam zadnych danych zwiazanych z zasadzonymi kwotami odszkodowan bo to nie miejsce na podawanie takich danych. Poza sporami sadowymi sa rowiez negocjacje w indywidualnych sprawach pracowniczych o przeroznej tematyce zwiazanej ze zdrowiem , braku zdolnosci do pracy,zmiana miejsca pracy,zmiana podstawy trybu wypowiedzenia, zmiana stanowiska oraz wiele innych. Pisze ogolnie poniewaz nie bede sie licytowac podpierajac sie ludzkimi historiami. Dla pelnego zrozumienia naszych wpisow, nie chodzi nam o namawianie kogokolwiek do wstapienia do zwiazku, ale przedstawienia tego co oferujemy pracownikom i ich rodzinom. Dalsze nasze wpisy sa zbedne z oczywistych powodow. Tak jak proponuje roberty mozna zasiegnac wiedzy na naszym forum.

[ Komentarz dodany przez: DarkSide: 2015-12-06, 22:09 ]
użytkownika o nicku robertty nie ma na forum dla ścisłości :klotnia:


MYŚLĘ JANECZEK555 ŻE NIE MACIE NAWET ODWAGI BY STANĄĆ NA PRZECIW JMP NA SALI SĄDOWEJ. 10 SPRAW-PRZEZ 10 LAT????
NEGOCJACJE ALE dla kogo ? dla PRACOWNIKÓW SKLEPU CZY KR-KO

A wasze forum znam i mógłbym zacytować "WASZĄ KULTURĘ ' wypowiedzi. Przypomnę jak nazywacie nasz związek czy przewodniczącego. Albo ten wasz apel o pracowników z 2010 ,że czujecie się urażeni ,że depczemy dobre imię pracodawcy,że nie było dyskryminacji.
TYLKO WYROKI Z OTWOCKA UDOWODNIŁY ,ŻE MY MIELIŚMY RACJĘ. Może więc pokażcie klasę i przeproście?

Ozywiście poza innymi sukcesami NSZZP Biedronka nie pochwaliła się:

-wnioskowaniem o wprowadzenie EGZAMINÓW DLA KIEROWNICTWA SKLEPU W CELU eliminacji najsłabszych

-wnioskowaniem za oceną SOP

-dodatkową kwotą dla kierowników rejonu i okręgu na ODZIEŻ ROBOCZĄ-GARNITURY

-negocjowaniem " NOWEGO SYSTEMU PREMIOWEGO" gdyż na sali był obecny tylko ten związek. Jaki to system widzicie po wypłatach


[ Dodano: 2015-12-06, 22:29 ]
I ostatnie najistotniejsze -bo to też świadczy o tym dla kogo kierowany jest związek i jakie interesy wspiera:
-janeczek555 nie podałeś ilu masz KIEROWNIKÓW REJONU I OKRĘGU w swoich szeregach
- i jak to jest proporcjonalnie do KASJERÓW I KS/ZKS bo kasjera u was na spotkanich z pracodawcą podobno nie ma. U nas jest zawsze 2 na 6 w delegacji
-nie podałeś kto zasiada w ścisłym Zarządzie Waszego związku - u nas jest dwóch kierowników, dwóch zastępców i dwóch kasjerów - U was chyba sami KR i KO może jakiś KS


[ Dodano: 2015-12-06, 22:48 ]
stonek52 napisał/a:
W tej merytorycznej rozmowie nie dowiedziałem się lub nie doczytałem (proszę o poprawienie mnie) od osoby podającej się jako janeczek555 ile spraw wygrali bądź rozstrzygnięto spory na korzyść pracownika? :szczena:
Więc ja, jako zwykły pracownik pytam o konkrety żebym wiedział jaka jest wasza skuteczność?


Zapytaj też stonek ile mają pomysłów i czy są zbieżni z naszymi propozycjami przedstawianymi pracodawcy:

My proponujemy i wnioskujemy o:
-zmiana procedury TK i wprowadzenie przedstawienia wyniku bezpośrednio po kontroli

-wprowadzenie nowej procedury zakupu kontrolowanego zgodnego z polskim prawem oraz z zapisem co jest dozwolone

-zmianę DODATKU ZA BRAK ABSENCJI NA STAŁY ELEMENT WYNAGRODZENIA W WYOSKOŚCI 150 ZŁ BRUTTO DLA WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW SKLEPU KS,ZKS KASJER-SPRZEDAWCA. W CENTRACH MAJĄ 1500 ZŁ (4 MIESIĄCE) ZA BRAK ABSENCJI MY CHCEMY PODOBNIE NA SKLEPACH TYLKO W UJĘCIU 12 MIESIĘCY

-ZMIANA SYSTEMU PREMIOWEGO -WYŁĄCZENIE POZIOMU STRAT ( BRAKI W TRANSFERACH I BRAK KONTROLI DOSTAW ) I WPROWADZENIA ZAMIAST TEGO CZYNNIKA PREMII OD PRZEPUSTOWOŚCI

-ZWIĘKSZENIE ETATÓW NA SKLEPACH

-WPROWADZENIA EEPP CZYLI ELEKTORNICZNEJ EWIDENCJI PRZERW W CELU ZWIĘKSZENIA ETATÓW
 
     
@stonek52 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 204
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-07, 11:54   

Chyba nie będę więcej pytał bo już wszystko wiem (z miesiąc temu zdecydowałem). Czytając ten temat zapytałem z czystej ciekawości janeczka555 by upewnić się czy oby na pewno dobrze zdecydowałem; no i porównałem ilość otrzymanych informacji zwrotnych. Teraz jestem przekonany że dobrze zadecydowałem (na ich stronkę też wchodziłem ale antywirus wyświetlał alert :szczena: !!).
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-07, 22:27   

stonek52 napisał/a:
Chyba nie będę więcej pytał bo już wszystko wiem (z miesiąc temu zdecydowałem). Czytając ten temat zapytałem z czystej ciekawości janeczka555 by upewnić się czy oby na pewno dobrze zdecydowałem; no i porównałem ilość otrzymanych informacji zwrotnych. Teraz jestem przekonany że dobrze zadecydowałem (na ich stronkę też wchodziłem ale antywirus wyświetlał alert :szczena: !!).


Postaramy się nie zawieść Twojego zaufania. Myślę , że możesz spokojnie pracować. Każda próba rozwiązania umowy musi być konsultowana z nami , i przede wszystkim mieć silne oparcie w faktach, niezależnie od tego i tak będziemy wnosili sprzeciw. Gdyż fakty w JMP dostosowuje się jak buty, jak pasuje za coś ukarać i wywalić to się to robi ,chociaż w innym przypadku nie robi to problemu. To wybiórcze stosowanie i odpowiedzialności oraz wyciągania konsekwencji jest po prostu nie sprawiedliwością i sku... ale kiedyś to się na nich zemści.......

REASUMUJĄC:
od przyjęcia masz do dyspozycji dwie osoby z listy na oddelegowaniu
Piotr Adamczak -514284750
Robert Jacyno-796269826
dostępni dla członków związku od 5 rano do 23 , 7 dni w tygodniu ,święta itp w sprawach pilnych 24 h .W razie zdarzeń związanych z koniecznością interwencji dojadą do Ciebie.

I najważniejsze -ich przełożonymi są zwykli członkowie związku to przez nich zostali wybrani i przed nimi będą się rozliczać na koniec kadencji. Nie jest nad nimi żaden KR ,KO ,Prezes ,Dyrektor w JMP S.A Tych osób oni się nie boją , to te osoby powinny się bać ich jeśli kiedykolwiek złamią prawo pracy.

Cytat:
Dodam , że w władzach Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność [u]nie może zasiadać żaden Kierownik Okręgu czy Kierownik Rejonu, bo nasz etyczny statut zabrania zasiadania we władzach osób którzy mają stanowisko kierownicze związane z zatrudnianiem i rozwiązywaniem umów. I to nas różni od reklamującego się związku. U nas nie ma konfliktu interesów.U nas nikt nie klepnie zawiadomienia o zamiarze zwolnienia CZŁONKA ZWIĄZKU bo rozwiązanie umowy podpisał kolega.


[/u]

.A ich bronią jest kodeks pracy ,ustawa o związkach zawodowych,PIP , silna organizacja pod której sztandarem działamy. Więc żaden KR i KO nie może czuć się bezkarny i nie mają oporów by zadzwonić i przypomnieć że prawo jest jednakowe dla wszystkich
Amen
 
     
Danutka1303

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-14, 08:46   

Dzień dobry. Mam takie małe pytanie czy praca do północy i do drugiej w nocy to są zmiany nrmalne??
Niby mieszkam na miejscu ale dość nieciekawej okolicy. Boje się wracać ale nie wiem czy mam możliwości coś zmienić c do godzin pracy. Bardzo proszę o dpowiedz.
 
     
@Gazela34

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 585
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-14, 12:15   

Też mamy takie beznadziejne zmiany ,masakra wracać o tej godzinie nawet autem
  Ocena JMP: 5/10
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-14, 12:47   

Danutka1303, Gazela34, to nie jest pytanie do zwiazków :rool:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo