Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ZWOLNIENIE Z PRACY
Autor Wiadomość
amazonka34 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Lis 2014
Posty: 10
Wysłany: 2014-11-06, 11:18   ZWOLNIENIE Z PRACY

Witam pracuję w Biedronce od 15 lat a właściwie pracowałem ...Opiszę pokrótce swoją sytuację ...Po zmianie rejonów w moim mieście obecny KR wysłał mnie na badania kontrolne...(jestem po chemii wróciłem do pracy od 5 lat pracuję na stanowisku KS I LEKARZ DOPUŚCIŁ MNIE DO PRACY Z OGRANICZENIEM/ DŹWIGANIE DO 10 KG.I PRACA W TRYBIE JEDNOZMIANOWYM/) Do tej pory nie było żadnych zastrzeżeń co do wykonywania moich obowiązków każdy dotychczasowy KR nie miał pretensji o te wymogi lekarski.Pracowałem równo w weekendy przed świętami inwentaryzacje po 12 h. Dźwigałam po wyżej 10 kg.,rozkładałem towar itd.wszystko bez ograniczeń nie oszczędzałem się...Tak jak na początku wspomniałem przyszedł nowy KR i wysłał mnie na badania lekarz wystawił mi kolejny raz ograniczenia a lekarz medycyny pracy wpisał cytuję"3)wobec przeciwwskazań zdrowotnych utracił zdolność do wykonywania dotychczasowej pracy z dniem 31.10.2014 ---i z tym samym KR dn.4.11.2014 r.wystawił mi wypowiedzenie z pracy z 3-miesięcznym okresem.Dnia 3 listopada otrzymałem zwolnienie i 4 listopada dostarczyłem je KR był zdziwiony ;( Jestem w kropce mam 41 lat kilkanaście lat poświęciłem Biedronce starałem się wykonywać swoją pracę jak najlepiej nie miałem zatargów z Dyrektorami KR(oprócz obecnego) zastępcami i kasjerami.A potraktowano mnie jak śmiecia z dnia na dzień stałem się bezużyteczny zbędny nie wygodny dla obecnego KR.A dlaczego tak myślę ponieważ ob.KR nie będąc na moim rejonie do pewnej osoby (do mojej koleżanki)obecnie KS (DOSTAŁ OD NIEGO AWANS) powiedział że gdyby był moim KR to by mnie ZWOLNIŁ....I TAK SIĘ STAŁO....

Jestem załamany chciałbym się dowiedzieć Dlaczego...tak się dzieje w naszej Biedronce...Ludzi traktują jak śmieci!!!
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-06, 11:25   

amazonka34 z tego co zrozumiałam lekarz nie dopuścił Cię do pracy w biedronce?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-06, 11:30   

Skoro nie dostałaś zdolności do pracy, to czemu masz pretensje do KR?

[ Dodano: 2014-11-06, 11:40 ]
Od takiej decyzji lekarza medycyny pracy, można się w ciągu 7 dni odwołać do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy, teraz jest już za późno.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-06, 12:06   

A co Twoim zdaniem miał zrobić Kr skoro lekarz nie wyraził zgody abyś pracował/a dalej na tym stanowisku ??
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
amazonka34 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Lis 2014
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-06, 12:23   

nie dopuścił na danym stanowisku Trzeba czytać cały post a nie tylko część przez tyle lat było wszystko w porządku a teraz KR na każdym sklepie umieszcza swoich pupili i nie wygodni pracownicy lądują na bruku!!! :regulamin:
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-06, 16:13   

No własnie czytam ze zrozumieniem i co KR miał Ci nowe stanowisko stworzyć ,skoro na dotychczasowym pracować nie mogłaś ,bo jakoś nie bardzo rozumie czego oczekiwałaś ??
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-06, 16:51   

że przeniesie go np do pracy w dc gdzieś np w biurze,prawda? Niestety jesteśmy numerem SAP , pracodawca ma takie możliwości by zapewnić inne stanowisko .... przecież też zatrudniamy osoby niepełnosprawne na sklepach i problemu nie ma

Weżcie pod uwagę jedno-człowiek jest rozgoryczony bo dawał z siebie wszystko a potraktowano jak przepraszam psa. Ja w poprzedniej pracy pracowałem 10 lat w zakładzie do 12 pracowników , co prawda przepisy kp zwłaszcza przerwy dobowe nie przestrzegano (ale sowicie płacono więc wybór pracownika) jednakże przez 12 zwolnił 1 osobę, jak ktoś mial problemy osobiste i szło mu gorzej w pracy brał poprawkę. Szef zarządzał w imieniu pracodawcy ,ale był przedewszystkim CZŁOWIEKIEM I WIDZIAŁ W NAS LUDZI. W KORPORACJI WIDZĄ W NAS KOSZTY I NUMERY SAP
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-06, 16:53   

amazonka34z całym szacunkiem dla Twojego stażu i stanu zdrowia ale czego Ty się spodziewałeś odbierając i zanosząc ten papier do roboty? Może i Kr za Tobą nie przepada ale nie widzę tu jego winy.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-06, 17:17   

A ja widzę, to jest delikatnie mówiąc zbydlęcenie. Amazonka nie dostał zakazu pracy, tylko ograniczenia

(...) LEKARZ DOPUŚCIŁ MNIE DO PRACY Z OGRANICZENIEM/ DŹWIGANIE DO 10 KG.I PRACA W TRYBIE JEDNOZMIANOWYM/) Do tej pory nie było żadnych zastrzeżeń co do wykonywania moich obowiązków każdy dotychczasowy KR nie miał pretensji o te wymogi lekarski (...)

Skoro wywala się na bruk ludzi z takim stażem i doświadczeniem tylko dlatego że mieli pecha i zachorowali, ale wywiązują się ze swoich obowiązków to świadczy tylko bezduszności ludzi pracujących w JMP.
Amazonka - na Twoim miejscu skierowałabym sprawę do Sądu Pracy - nie masz nic do stracenia, a szanse na wygraną masz bardzo duże.
  Ocena JMP: 3/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-06, 17:44   

kogata, lekarz medycyny pracy orzekł utratę zdolności do wykonywania dotychczasowej pracy.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-06, 18:18   

Hell, Amazonka w swoim poście nie pisze że nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia lub nawrót choroby, więc dla mnie jest to jednoznaczne z wałem przez wielkie "w". Skoro przez 5 lat był zdolny do pracy z pewnymi ograniczeniami, pracował bez zastrzeżeń to nagle po pięciu latach utracił zdolność.... ?
  Ocena JMP: 3/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-06, 18:31   

Chyba nie sądzisz że KR miał wpływ na orzeczenie lekarskie. -.-
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
amazonka34 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Lis 2014
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-06, 18:40   

Hell napisał/a:
amazonka34z całym szacunkiem dla Twojego stażu i stanu zdrowia ale czego Ty się spodziewałeś odbierając i zanosząc ten papier do roboty? Może i Kr za Tobą nie przepada ale nie widzę tu jego winy.



Po pierwsze badania zrobiłem tylko dlatego że nowy KR zażądał badań by mieć" podkładkę"następne badania miałem zrobić w marcu w przyszłym roku...KR od samego początku miał zastrzeżenia co do mojej osoby lecz nie do wykonywanej przeze mnie pracy.!!!Mój stan zdrowia się nie pogorszył wręcz przeciwnie polepszył...Ja sie nie prosiłem o te badania...a posty trzeba uważnie czytać >:D

[ Dodano: 2014-11-06, 18:46 ]
Hell napisał/a:
Chyba nie sądzisz że KR miał wpływ na orzeczenie lekarskie. -.-


Sądzę,że miał bo gdy przyszedłem do lekarza medycyny pracy to dr.powiedział"że jestem na tapecie"
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-06, 18:46   

Nawet jeżeli zażądał badań to chyba Cię nie badał i zaświadczenia Ci nie wystawiał. Dlaczego nie protestowałeś u lekarza skoro uważasz że jego diagnoza jest bezpodstawna?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
amazonka34 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Lis 2014
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-06, 18:53   

Hell napisał/a:
Nawet jeżeli zażądał badań to chyba Cię nie badał i zaświadczenia Ci nie wystawiał. Dlaczego nie protestowałeś u lekarza skoro uważasz że jego diagnoza jest bezpodstawna?


Czy Ty nie rozumiesz że to nie chodzi o lekarza ....tylko o KR...CZYTAJ UWAŻNIE...

I o sam fakt traktowania,lekarz sam chciał by mi znaleźli nowe stanowisko a nie jak psa na bruk .... :klotnia:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo