Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wizyta w mieście wojewódzkim

czy zakazywanie rozmów z związkowcami i zgrywanie wizyt
jest zgodne z prawem i interesem pracodawcy
1%
[ 2 ]
narusza prawa obywatelskie pracowników i członków związku
30%
[ 49 ]
nie stwarza działań dyskryminacyjnych
2%
[ 4 ]
może doprowadzić do dyskryminacji osób które rozmawiają z związkowcami w celu przedstawienia problemów,zapisania się
33%
[ 53 ]
jest zgodne z polityką etyczną firmy
1%
[ 3 ]
jest działaniem skrajnie nieetycznym
30%
[ 48 ]
Głosowań: 63
Wszystkich Głosów: 159

Autor Wiadomość
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-31, 23:31   

~vip

chodzi o to, ze obiecuja Ci np. 3 tyg urlopu, ale nie daja Ci wniosku.. bo mowia, ze nie ma kiedy, ze pozniej etc. W koncu wychodzi tak, ze nie dostajesz tego wniosku, wracasz po 3 tyg/ a tu sie okazuje ze UW miales przez 2 tyg, a reszte Ci wcisneli jako dni wolne!!
 
     
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-01, 00:55   

to się ciesz, że miałaś 3 tyg wolnego, uważam że to przywilej, a wolne lepiej mieć w ciągu kilka dni, niż chodzić "w kratkę". Swoje godziny i tak musisz wypracować. A jeśli chodzi o ZL to to akurat jest niezgodne z przepisami. Wystarczy zadzwonić do BOP i ktoś dostanie po tyłku, a takie praktyki się skończą
  Ocena JMP: 3/10
     
@Muminka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Sty 2014
Posty: 140
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-01, 03:13   

Edyta 89 napisał/a:
Muminka, dzięki za wytłumaczenie ale kilka osób przed Tobą już to zrobiło :P



To świetnie , ze w końcu zrozumiałas jak ci wytłumaczyli bo miałam wrażenie , że pisze o jakiejs wymyślonej bajeczce .....a to Biedronkowy codzienny scenariusz ....
_________________
Bo w życiu piękne są tylko chwile ....
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-01, 07:17   

Muminka napisał/a:
.....a to Biedronkowy codzienny scenariusz ....

U Ciebie i kilku innych biedronek. Na moim okręgu takie rzeczy się nie dzieja. I puki pracuje żaden Kr nie wciśnie mi kitu że nie da się odmówić tira albo z kimś połączyć, żeby palety musiały stać na parkingu. Zresztą nocy by nie stały, w koło sklepu czujni menele wszystko by wynieśli.
  Ocena JMP: 8/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-01, 09:01   

Myśle że normą jest taka sytuacja jak u Edyty , a tacy kr jak u Muminki to jakaś porażka , współczuję ludziom którzy muszą pracować z takimi przełożonymi i to chyba zasługa takich nieodpowiednich osób że firma ma teraz kłopoty...
 
     
@Muminka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Sty 2014
Posty: 140
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-01, 10:59   

marta1 napisał/a:
Myśle że normą jest taka sytuacja jak u Edyty , a tacy kr jak u Muminki to jakaś porażka , współczuję ludziom którzy muszą pracować z takimi przełożonymi i to chyba zasługa takich nieodpowiednich osób że firma ma teraz kłopoty...


Tylko szkoda , że firma nie eliminuje takich KR tylko trzyma ich na siłę mam w sercu cichą nadzieję , że dziś będzie zmiana i u nas KR jesli nie składam wypowiedzenie mm dość zapieprzania ponad swoje siły po 12 h i ciągle coś nie pasuje etatów mało zatrudnionych a wymogi rosną ... szkoda mojego kręgosłupa i przede wszystkim zszarganych nerwów :(

[ Dodano: 2014-09-01, 11:02 ]
Edyta 89 napisał/a:
Muminka napisał/a:
.....a to Biedronkowy codzienny scenariusz ....

U Ciebie i kilku innych biedronek. Na moim okręgu takie rzeczy się nie dzieja. I puki pracuje żaden Kr nie wciśnie mi kitu że nie da się odmówić tira albo z kimś połączyć, żeby palety musiały stać na parkingu. Zresztą nocy by nie stały, w koło sklepu czujni menele wszystko by wynieśli.


Edyta ty jestes zks a ja prostym kasjerem i co ja mogę powiedz sama , i nasi zks też nie wiele mogą jedyne co mogli to puścili oficjalną skargę zaprosili kogo trzeba i paletki znikają z placu, a tak KR była nie ugięta ciągle gadała nie mogę zmniejszyć palet teraz wiemy czemu ona z tego miała profity , a my od roku nie widzimy premi bo lecimy z PL-kami na łep na szyje taka polityka KR zastaw się a postaw sie .....
_________________
Bo w życiu piękne są tylko chwile ....
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-01, 11:56   

Muminka, Ja też kiedyś byłam kasjerem, teraz jestem prostym zks :) Całe szczęście że ktoś wzioł się za wasze palety. Nie wiedziałam że Kr za duże dostawy ma profity...
  Ocena JMP: 8/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-01, 12:45   

Pierwsze słyszę.... -.-
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-01, 13:34   

Nanoszenie godzin zerowych na l4 ( w następnym tyg od tygodnia w którym przyniesiono ) jest naruszeniem , podobnie jak korygowanie godzin przed przyniesieniem zwolnienia. Takie "korekty" w razie kontroli inspekcji PIP powodują poważne konsekwencje oraz narażają pracodawcę za wypłatę nadgodzin. Jakim s.....nem trzeba być aby zmienić grafik i nanieść dni wolne na l4, i pracownik nie dość że traci 20-30% wynagrodzenia za te dni to jeszcze musi je odpracować.
proszę zgłaszać do PIP takie przypadki zaznaczyć w zgłoszeniu , że nie wyrażacie zgodny na ujawnianie danych , a PIP już sprawdzi grafiki,a potem jak jmp wypłaci nadgodziny to już więcej nikt nie pokombinuje
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-01, 14:21   

Edyta 89 napisał/a:
Nie wiedziałam że Kr za duże dostawy ma profity...
Kiedyś obiło mi się o uszy, że mają taki chory system obliczania obrotu, w myśl którego, jeśli na jakiś rejon jedzie dużo palet, znaczy to że KR ma dobrą sprzedaż, a za wzrost sprzedazy dostają premie. Szkoda tylko, że nie porównują później tego z realną sprzedażą na sklepach.
 
     
~25britka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Gru 2012
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-01, 18:25   

Kochani poruszyliscie dobry temat mam wlasnie taki problem co zrobic bo najprawdopodobniej zmienili mi grafik przed wprowadzeniem L4 a nie wiem jak to sprawdzic jedynie godziny policzylam i nie zgadzaja mi sie a mam juz grafik na wrzesien i nie powinno sie nic zmienic moje pytanie co z tym mozna teraz zrobic? Jak walczyc o swoje godziny i nie miec problemow z KS i KR za wszystkie rady z gory bardzo dziekuje :) pozdrawiam
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-01, 18:53   

25britka napisał/a:
Kochani poruszyliscie dobry temat mam wlasnie taki problem co zrobic bo najprawdopodobniej zmienili mi grafik przed wprowadzeniem L4 a nie wiem jak to sprawdzic jedynie godziny policzylam i nie zgadzaja mi sie a mam juz grafik na wrzesien i nie powinno sie nic zmienic moje pytanie co z tym mozna teraz zrobic? Jak walczyc o swoje godziny i nie miec problemow z KS i KR za wszystkie rady z gory bardzo dziekuje :) pozdrawiam



jezeli masz zaufanego(ale to bardzo zaufanego!) ktoregos kierownika, to popros o karte ewidencji czasu pracy i sprawdz "ZL"
 
     
~25britka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Gru 2012
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-01, 18:55   

A jak nie mam :( (((
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-01, 19:07   

25britka napisał/a:
A jak nie mam :( (((


I tak na koniec wrzesnia dostajesz karte ewidencji. Nie pospisuj jej, jezeli zobaczysz ZL-0

I zglos wtedy do PIP niezwlocznie.
 
     
~25britka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Gru 2012
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-01, 19:13   

Ok i o to mi wlasnie chodzilo bo teraz to ja nie mam jak tego sprawdzic dobrze wiedziec dziekuje bardzo bede walczyc o swoje :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo