Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odpowiedz NSZZ Solidarność do Zarządu JMP S.A.
Autor Wiadomość
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-08-14, 21:57   Odpowiedz NSZZ Solidarność do Zarządu JMP S.A.

Organizacja Zakładowa nr.922 Września dnia 14.08.2014r.
NSZZ „Solidarność” w JMP S.A.
ul.Wrocławska 42
62-300 Września
tel/fax 0618475128
Szanowny Pan
Pedro Pereira da Silva
Jeronimo Martins Polska S.A.





W odpowiedzi na pismo z dnia 05.08.2014r. skierowane do Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w JMP S.A. dotyczące treści opinii prawnej MOP, uprzejmie informuje, że przedstawiciele Związku Zawodowego NSZZ „Solidarność” w JMP S.A. posiadają aktualne badania lekarskie na dane stanowiska pracy w JMP S.A.. i są pracownika JMP S.A.
Zgodnie z Ustawą o Związkach Zawodowych Art. 23 przedstawiciele związku zawodowego Solidarność w JMP S.A. są uprawnieni do kontroli nad przestrzeganiem prawa pracy oraz warunków P-poż i BHP i nie tylko w części przeznaczonej dla klientów ale i w części dla pracowników.




Z upoważnienia
Piotr Adamczak


MOP - Międzynarodowa Organizacja Pracy
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-15, 11:16   

Pracodawca twierdzi że ma zapis w regulaminie pracy który zabrania roznoszenia ulotek , i nie jest to zakaz dyskryminujący gdyż dotyczy to wszystkich organizacji W Polsce obowiązują prawa normatywne:
-Konstytucja RP
-Ustawa o związkach zawodowych
Prawo stanowione jest ponad prawem wewnętrznym Każdy członek związku jeśli jest przez niego uprawniony na prawo wejścia na pomieszczenie socjalne zakładu ,a także do kontroli bhp na sklepie.
Odpowiedź dyrektor d/s relacji pracowniczych to stek bzdur, gdyż twierdzi że mamy zakaz wchodzenia do pomieszczeń socjalnych co wynika z obrotu z żywnością .
Mam pytania:
od kiedy JMP SA jest producentem żywności? jeżeli P. Joanna Strugalska powołuje się na przepisy obrotu żywnością a dostęp do obrotu żywnością ma każdy klient , ponieważ jest to sklep samoobsługowy
-jeżeli mam ważne badania oraz jestem pracownikiem etatowym JMP , oraz posiadam aktualną książeczkę (przy sobie) to zabraniając mi kontaktu z pracownikami np w pomieszczeniu socjalnym TO
dlaczego do tego samego pomieszczenia dopuszcza się kierowników rejonu ,którzy też nie mają odzieży ochronnej?a może ich prywatne ubrania są pokryte powłoką antybakteryjną?
-dlaczego i na jakiej podstawie kierownicy rejonu wydają polecenie zakazu rozmawiania z związkami zawodowymi?
- czy to jest dialog społeczny?


Jedno jest pewne jeśli ktoś się boi ma do tego powody.

Drodzy pracownicy JMP , WBREW TEMU CO WAM MÓWIĄ JESTEŚMY ZALEGALIZOWANĄ ORGANIZACJĄ ZWIĄZKOWĄ, DZIAŁAMY W MAJESTACIE PRAWA I W OBRONIE WASZYCH PRAW PRACOWNICZYCH , ZRZESZAJĄC SIĘ MACIE NASZE WSPARCIE I OPIEKĘ PRAWNĄ

ZASTANÓWCIE SIĘ JEŚLI KTOŚ WAM ZAKAZUJE ROZMAWIANIA Z NAMI I PRZYJMOWANIA ULOTEK NARUSZA NASZE PRAWO ZWIĄZKOWE [b]ALE PRZEDE WSZYSTKIM WASZE PRAWA PRACOWNICZE I OBYWATELSKIE. TO TAK JAKBY KTOŚ ZAKAZAŁ WAM BRAĆ UDZIAŁ W WYBORACH DO PARLAMENTU, A WIĘC OGRANICZA WASZE PRAWO. A MACIE PRAWO WYBORU CZY CHCECIE NALEŻEĆ DO JAKIEGOKOLWIEK ZWIĄZKU FUNKCJONUJĄCEGO W JMP SA I ŻADEN, POWTARZAM ŻADEN PRZEŁOŻONY NIE MA PRAWA WAM TEGO ZABRONIĆ

ART 35 USTĘP 2 USTAWY O ZWIĄZKACH ZAWODOWYCH:
USTAWA z dnia 23 maja 1991 r. o związach zawodowych[b]Kto w związku z zajmowaną funkcją lub stanowiskiem:
-UTRUDNIA WYKONYWANIE DZIAŁALNOŚCI ZWIĄZKOWEJ PROWADZONEJ ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY PODLEGA GRZYWNIE ALBO KARZE OGRANICZENIA WOLNOŚCI



[/b]
 
     
#vip 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 75
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-15, 13:35   

W naszej "B" trzeba było (nakaz odgórny) podpisać pismo,że nie możemy udzielać żadnych informacji przedstawicielom ZZ - jeżeli pracownicy się nie dostosują będą konsekwencje dyscyplinarne.
Dlatego analizując bałagan i brak profesjonalizmu na szczeblu KR i KO, i pewnie w samym zarządzie tego molochu po 15-tu latach pracy zaniosłam wypowiedzenie i poczułam się wspaniale. Żałuję tylko,że tyle zwlekałam, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!
  Ocena JMP: 3/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-15, 14:14   

MAMY TEGO PEŁNĄ ŚWIADOMOŚĆ SAM GDY ZACZĄŁEM PRACĘ W JMP USŁYSZAŁEM TAKI ZAKAZ , NIESTETY BRAKUJE DOWODÓW WOBEC KTÓRYCH MOGLIBYŚMY SKIEROWAĆ SPRAWĘ DO PROKURATURY. MAM DO WAS GORĄCĄ PROŚBĘ PISZCIE NA FORUM O ZNANYCH WAM PRZYPADKACH GDY DOSTAJECIE TAKIE ZAKAZY
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-15, 14:19   

To może załóż kolejny temat z ankietą i pytaniami, które Ciebie interesują?
 
     
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-15, 14:57   

Owszem, ja pamiętam taką sytuację, ale to było kilka lat temu. Niestety , było to polecenie przekazane ustnie przez KR. .^.
  Ocena JMP: 3/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-15, 15:52   

U mnie nigdy nie było takich zakazów, może dlatego że nigdy też nie było "zagrożenia" w postaci związków. ;)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-15, 16:04   

HELL Daj namiary na pw na miejscowość to zrobię zagrożenie :P a tak poważnie po przesłaniu informacji o naszej obecności region Grudziądz i Ruda Śląska (w oficjalnym piśmie ) poszły węże z zakazami
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-15, 17:56   

Do mnie dotarła infornacja ustna : zakaz wpuszczania na socjal, magazyn jak i zakaz udzielania wszelkich informacji.
  Ocena JMP: 8/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-15, 18:07   

u nas cisza o wszelkich zakazach , ale jak się zatrudniałam kilka lat temu to padło pytanie czy należę do związków zawodowych...
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-15, 18:13   

na czym polega zakaz informacji ? na czym polegają tajemnice JMP o których nie mamy wiedzieć? może o przymusie wypełniania ankiet dotyczących funduszu socjalnego , które są :
a) DOBROWOLNE
b) ANONIMOWE
PRZY CZYM DOBROWOLNOŚĆ JEST TAKA JAK ZA PZPR.......
NAJWIĘKSZY PROBLEM TO TEN , ŻE LUDZIE JUŻ DAWNO PRZESTALI MILCZEĆ I JESTEŚMY NA BIEŻĄCO...... ,MYŚLĘ , ŻE PORA BY NA BIEŻĄCO BYŁYBY MEDIA , MYŚLĘ ,ŻE JEST WYSTARCZAJĄCO DUŻO DO OPOWIADANIA
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-15, 18:16   

Robertty a jak wygląda taka wasza wizyta na sklepie oczywiście o ile nikt nie zabroni was wpuścić, czy jest czego się bać? :P
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-15, 18:23   

wchodzę na sklep rozmawiam z pracownikami daję deklarację oraz ulotkę, strach następuje gdy pracownicy chcą się spotkać po pracy i porozmawiać, wtedy okazuje się jak działa kodeks etyczny , nowe zasady szacunku. W sklepie mamy prawo przebywać na pomieszczeniu socjalnym i rozmawiać z tymi którzy się zgodzą ( np w ramach przerwy bo pracownik decyduje jak ją spędza) ale wytyczne Pani Dyrektor d/s relacji pracowniczych są odmienne od obowiązującego prawa. Kierownicy rejonu , okręgu czy regionalni kierownicy personalni którzy chcą się spotkać w sprawach indywidualnych pracowników z nami , wycofują się pod wpływem strachu o utratę zatrudnienia jak i w wyniku zakazów.
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-15, 18:27   

Śmierdząca sprawa
  Ocena JMP: 8/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-15, 18:29   

Hell strach to to ,że z każdym z dniem nas przybywa. Są sklepy których załoga w 80% zapisuje się do organizacji związkowej, często widzę w ludziach ,w ich oczach załamanie nerwowe, zmęczenie. Ludzie mają dość , i bez różnicy czy jestem nad morzem czy w górach , wszędzie jest tak samo , mało etatów , wizja kar, ludzie są tak zmęczeni ,że sami na siebie nawzajem naskakują. Myślałem że to patologia, ale jak w siadam w pociąg czy samochód i jadę spotkać się z ludźmi to co mi opowiadają słyszałem w poprzedniej miejscowości . Główny argument ludzi z długim stażem to " pracuje dziesięć lat (czasem 15 czy 8
) ale nigdy nie było tak źle jak teraz"
I to jest prawda , co raz bardziej ludzie są wyciskani jak cytryna, którą potem wyciska się do kosza. Jesteśmy tylko numerem SAP , nawet jak dzwonimy do CUW nikt nie pyta o nazwisko , ale o numer ... jak w obozach , albo jak bydło które się piętnuje numerem. Ludzie którzy poświęcili swoje życie dla jmp ,wkładali całe serce, nie chodzili na l4, nagle z dnia na dzień tracą pracę.Dlaczego?
Dlatego ,że z każdym rokiem stawka stażowa wzrasta?
Dlatego ,że w/g specjalistów od ekonomi pracownik z długim stażem to pracownik wypalony?
Dlatego bo taki kaprys ma jego przełożony?
Ostatnio zmieniony przez 2014-08-15, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo