Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Płatności mobilne w Biedronce
Autor Wiadomość
~portofino

Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 28
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-18, 11:37   

Dokładnie tak jest jak napisał Wojtus.
Najniższe opłaty pobiera Visa, większe Mastercard. Największe opłaty pobierane są przez Diners Club i American Express. Dlatego w Lidlu płacić można tylko kartami tych dwóch pierwszych systemów.
Banki wydają bardzo chętnie karty Master Card, ponieważ ta organizacja płatnicza przyznaje bankom, wydawcom kart największe profity.

Nie sądzę, żeby tu Biedronka spowodowała spadek zainteresowania płatnościami kartą u klientów. W Biedronce i tak klient był raczej gotówkowy. Przy płatnościach mobilnych i tak bank na tym zyska, bo klient wydaje własne pieniądze, nie banku. Przez to, że część klientów zapłaci komórką za zakupy, to o tyle mniej wyciągnie pieniędzy z bankomatu. Nie każdy pewnie wie, że za każde wyciągnięcie kasy z bankomatu, bank płaci prowizję firmie obsługującej bankomaty.
Bankom też jest na rękę, bo płatności mobilne pomogą obniżyć choć trochę koszty.
Z resztą, ilości transakcji w Biedronce na tle ogólnej ilości transakcji w Polsce jest tak niska, że naprawdę Biedronka nie rewolucji w systemie płatniczym na rynku nie zrobi. Do tego ma tylko swój system, a nie powiązany z innymi firmami i podmiotami. A test można przeprowadzić na przykładzie drogerii Hebe. Ciekawe ile tam będzie transakcji gotówkowych, kartowych i mobilnych. Na razie jak widzę, to nikt przy mnie w kasie nie płacił tam gotówką, tylko kartą. I takie są realia.
 
     
iga150687 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Maj 2013
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-20, 13:19   

Według mnie to dawno powinniśmy mieć płatności kartą nie potrzebne by było płatności telefonem czy innym duperelstwem u mnie w sklepie 3/4 klientów pyta sie o karty więc jak tak bardzo biedronka myśli o kliencie nich coś z tym zrobi a nie tyklo kasa dla siebie bo za drogo i tak dalej a i dla nas byłoby lepiej mało razy miałam puściutką kasetke tylko groszówki a klient mówi mi że gdyby była możliwość płatności kartą to by z niej skorzystał dlatego dla mnie nie muszą wprowadzać jakiegoś dziwnego udzwignienia tylko normalne potrzebne rozwiązaniai nikt mi nie przetłumaczy że fajne nowoczesne ale nie potrzebne i jak znam życie będą z tym same problemy
  Ocena JMP: 3/10
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-22, 00:08   

Cieszmy się z tego, zawsze jakieś udogodnienie.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
#anne 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 03 Kwi 2012
Posty: 107
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-23, 11:25   

jagodak napisał/a:
Cieszmy się z tego, zawsze jakieś udogodnienie.



Dokładnie tak :)



a bre bank (mbank) tez na liscie ??
 
     
~Angelika210 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 10 Wrz 2013
Posty: 55
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-23, 12:22   

U nas w biedronce wchodzi to na początku października.Nawet już nam rejonowy przeprowadził szkolenie w tym zakresie.
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-23, 14:31   

anne napisał/a:
jagodak napisał/a:
Cieszmy się z tego, zawsze jakieś udogodnienie.



Dokładnie tak :)



a bre bank (mbank) tez na liscie ??


nie pekao, alior, get in
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-24, 10:20   

u nas już zamontowali na kasach nowe przyciski ale szkolenia jeszcze nie było...
 
     
#Katarina09

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 104
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-24, 18:43   

my mamy już przyciski i po szkoleniu przez rejona a kiedy odblokuja możliwośc niewiadomo
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-24, 19:41   

Katarina09, to jak Wam robił szkolenie? Na zablokowanym?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
#Katarina09

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 104
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-24, 19:57   

no moze zle napisalam ze zablokowane chodziło mi bardziej o ogólna informacje od kiedy juz można na naszej biedronie płacić mobilnie
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-24, 19:59   

No już można. ;)

[ Dodano: 2013-09-24, 20:01 ]
Przydało by się teraz jakieś ulotki dla klientów, jakiś plakat na stałe co by im przy kasie nie trzeba było wszystkiego tłumaczyć. ;)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-24, 20:13   

i tak trzeba będzie tłumaczyć bo nikt tych informacji nie czyta... :)
 
     
~Goldbluszcz

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-25, 10:01   

Znalazłem coś takiego i wydaję mi się to prawdopodobny termin.

Cytat:
Wszystko się zgadza. Płatności wchodzą od 7 października. Banki, które będą obsługiwane na początek to: PKO SA, Getin i Alior.
 
     
myszka_zabrze 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Paź 2012
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-25, 10:23   

Jakie szkolenie ? Nam dali wydruk z instrukcją, każdy ma się zapoznać, przeczytać, podpisać a potem podobno mają nam z tego zrobić egzamin ;/
 
     
@Lilith

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-25, 12:24   

U nas też już to jest ale raczej wątpię,że ktoś skorzysta.Mała miejscowość i o płacenie kartą też rzadko kto pyta.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo